Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 10:13:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ra materijal  (Pročitano 15780 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Bosch ima centrifugu
Trebalo mi je malo vremena ali shvatih jos jednu stvar - opet moram da izigravam engleza -

rec koju ste (ili su) izmislili u prevodu ovod teksta - denzitet - ne znaci nista. Izvedena je pak od engleske reci density - sto znaci gustina. Ovo ima smisla jer se u smislu engleskog teksta (koga citam sad) govori o bicima razicitih gustina tela - odnosno razlicitih energetskih frekfencija koje inace definisu gustinu tela. U smislu srpskog teksta rec denzitet se koristi u smislu stepena razvoja svesnosti. Oba smisla su ocigledno smisleno povezana ali ipak ne prenose isti nivo informacije - bar ne na isti nacin.

Chisto mala opaska jer sam strasno osetljiv, ko sto rekoh ranije, na novo-sprski engleski.


Dodatak:

Google me ispravi - dezitet je izlistana rec u zvanicnom (novo) hrvatskom recniku. Ipak znacenje se ne korsiti u Ra tekstu na pravi nacin jer je i u hrvatskom dezitet izlistan kao gusitina - cesto u medicinskoj terminologiji.
« Poslednja izmena: 20. Avg 2010, 04:25:46 od decky999 »
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Bosch ima centrifugu
Da nastavim na novu temu (otud novi post da se moderator ne potrese). Procitah juce onog diskusanta Skrivena Ruka na srpskom prevodu i citam sad Ra materijal u originalu. Mislio sam upocetku da je mozda greska u prevodu ali je suvise velika da bi mogla da se u to svrsta. Elem nas zaverenik sa diskusija je veoma jasno govrio o sopstvenom venerijanskom poreklu i funkciji na zemlji na isti nacin na koji o tome prica Ra - skoro do mere da su identicni. Takodje definisu se koncepti svetla i mraka kao dva stremljenja, poimence:

- zelja da se sluzi sebi
- zelja da se sluzi drugima

Oba principa vode kroz iskustva koja nas vode napred kroz denzitete (da i ja silujem tu ne-rec koju svi koriste). Problem je sto Ra definise sebe kao predtsavnika svetle strane a nas diskusant skrivena ruka govori o sebi kao predstavnika tamne strane.

Zakljucak:

- Jedan od njih dvoje laze
ili
- Razumevanje ovih komunikacija od strane onih koji su ih prenosili je limitirano i ofarbano licnim osecanjima i predrasudama

ili

Ja ovo sve nisam dobro razumeo i unosim sada dodatnu distorziju u celu pricu? Sto je sasvim moguce

Sta drugi misle o ovome?
« Poslednja izmena: 20. Avg 2010, 04:40:36 od decky999 »
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
mislim da nijedan ne laze.
jer Ra je predstavnik svetla , HH predstavnik tame sada . na sada mislim na njihov zadatak . mislim da nisi bas jasno uocio kako je familija HH ostala na ovom denzitetu , pokusavajuci da isforsiraju Slobodnu Volju na nasoj planeti . stoga im je dodeljena uloga sa negativnom konotacijom . ustvari oni nisu negativno polarizovani nego pozitivno kao Ra samo sto im je uloga na ovom denzitetu -negativna .
sem toga po HH mi potpuno pogresno tumacimo Lucifera cijoj familiji on pripada.
zagovara "drugu stranu price" kako mi ne bi slepo verovali . Oni su "alternativa" u sluzbi nas.

mislim da ne bi trebalo da postoji problem sa razumevanjem niti limitiranjem jer sam HH kaze da se njegovi postovi postave ne blogove . znaci samo je prevod sa engleskog sporan ako jeste . mada ni to ne verujem .





sta danas procitah ?
Mika Antic

Ako znaš da si bio pre mnogo hiljada godina, i sagradio Balbek, i porušio Troju, ako se sećaš reptila, Atlantide i mastodonata, ko ti može oduzeti taj deo biografije?

Valja u sebi odgajiti ogromnu plodnost vere da bi se shvatio smisao i pravi početak čoveka.

Neko bi mislio: sanjariš. Ne. Ti to izbegavaš obmane. Ko ne uma da izmisline ume ni da opstane.

Najsrećniji su onikoji su teški naviše.

Najsrećniji su oni koji su prvi razumeli da je temelj: već krov, i semenka: već plod. I pogled u nebo: već krilatost. I zamisao: već doživljaj. I htenje: već saznanje. I odluka: već dejstvo.

Ako znaš da si leteovan sunčevog sistemai prestizao vreme, i boravio u svetlosti, i u nekoj budućnosti zaboravio kapu, ko ti može oduzeti taj deo biografije?

Pitaš se: šta je suština? Biti moguć u nemogućem.

Pitaš se: šta je cilj? Tvoja spremnost da kreneš.

Pitaš se: gde je kraj? Na kraju tvoga pitanja. Kad uobličis misao, uobličićes beskonačno




covek koji je ocigledno bio "upucen".



decky ..mozda je kljucno pitanje kako se drugacije zove venera ? mozda postoji zaista povezanost izmedju Ra i HH-a ? mozda otuda tolika podudarnost u "ucenju" ?
dake , da li neko zna ? kako se venera jos zove ?
« Poslednja izmena: 20. Avg 2010, 11:05:31 od sandra80 »
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Da, na gore se moze duz obe staze, i stazom separacije i stazom jedinstva. Ja na to gledam kao na plus i minus pol kod elektriciteta. Ili sve ide iz jedne tacke ili sve ulazi u jednu tacku, u oba slucaja je isto obuhvaceno tj. SVE a to SVE je opet JEDNO - jedan beskonacni Kreator, koji je ljubav. Izmedju ta dva je akcija tj. struja odnosno bogata lepeza iskustava kroz koje prolazimo koje ne bi bilo da postoji samo recimo Pozitivni polaritet.
3. Denzitet je denzitet Izbora gde biramo jednu od te dve staze a posle to rafiniramo i usavrsavamo na visim denzitetima.
Veo Zaborava ili Veliki Eksperiment iz Ra Materijala ja povezujem sa dolaskom Lucifera, uvodjenjem Slobodne Volje odnosno Polariteta.
Inace,  grupna dusa Lucifer je kao i Ra na 6. Denzitetu ali je sada 'pod ugovorom' i inkarniraju se sa nama na 3em i predstavljaju katalizator za iskustva koja sam pomenuo.. Posto su se smorili, zele da budu poznjeveni stazom separacije i nakon sto ociste svoj karmicki zapis na 4D Negativnom. da se vrate na 6D. Ra je stigao do 6D preko OPS polariteta a za klapce iz Lucifera ne znam.

U knjizi „Oahspe“ stoji da ako entitet pređe pedeset jedan procenat služenja drugima i manje od pedeset procenata služenja sebi, onda se taj entitet može požnjeti. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno ukoliko je žetva za pozitivni četvrti dimenzioni nivo.

Ispitivač: Koliko procenata je potrebno entitetu da bi bio požnjeven za negativni?

Ra: Ja sam Ra. Entitet koji želi da sledi stazu služenja sebi, mora dostići stepen pet, to je pet posto služenja drugima i devedeset pet posto služenja sebi. Negativnom stazom se veoma teško dostiže zrelost za žetvu i ona zahteva ogromnu posvećenost.

odnosno

ATS: Hteo bih da znam kako se bira Služba ka Drugima (pozitivna) nasuprot Službe ka Sebi (negativne).
Da li je ova izjava tačna? : "Da bi se izabrao pozitivan put, najmanje 51 odsto naših misli i dela moraju biti posvećena službi drugima. Za negativnu stazu, najmanje 95% mora biti okrenuto sebi. Između leži " slivnik ravnodušnosti "."
HH: Tvoja izjava je tačna, da. Tako da vidite, koliko mi moramo da težimo negativnosti? Potrebno je mnogo napora da se postigne 95% Negativnost. Takođe, iznenadili biste se koliko ljudi na planeti nisu ni blizu dostizanja 51% Pozitivnosti.

Ispitivač: Zašto je negativnom stazom toliko teže dostići zrelost za žetvu nego pozitivnom?

Ra: Ja sam Ra. To je tako usled distorzije Zakona Jednog, koji ukazuje da je prolaz ka inteligentnoj beskonačnosti prolaz na kraju direktne i uzane staze, kako biste je mogli nazvati. Pokušaj da se postigne pedeset jedan procenat posvećenosti opštem dobru je podjednako teško kao i pokušaj da se dostigne stepen od pet procenata služenja drugima. Da tako kažemo, krater ravnodušnosti postoji između ta dva.

@sandra
Ra i Lucifer su definitivno dve razlicite grupne duse ali obe vode poreklo sa Venere,
Venera cini mi se da se jos zove Danica, i Jutarnja Zvezda.
Inace, verovatno znas da je Pentagram jedan od simbola Illuminata (cije je poreklo koliko je star tesko utvrditi), zanimljivo je sledece:

Successive inferior conjunctions of Venus repeat very near a 13:8 orbital resonance (The Earth orbits 8 times for every 13 orbits of Venus), creating a pentagrammic precession sequence.
« Poslednja izmena: 20. Avg 2010, 11:55:21 od 1deki »
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Bosch ima centrifugu
Sve je OK - moj pogresni zakljucak je bio da  HH i Ra spadaju u istu grupu entiteta . Mea culpa

Inace Venera se zove i istocna zvezda - eastern star i kao takva je cesto koriscena u masonskoj simbolici i predstavlja osnovu za simboj pentagrama

http://en.wikipedia.org/wiki/Order_of_the_Eastern_Star
http://en.wikipedia.org/wiki/Pentagram
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Bosch ima centrifugu
mislim da nijedan ne laze.
jer Ra je predstavnik svetla , HH predstavnik tame sada . na sada mislim na njihov zadatak . mislim da nisi bas jasno uocio kako je familija HH ostala na ovom denzitetu , pokusavajuci da isforsiraju Slobodnu Volju na nasoj planeti . stoga im je dodeljena uloga sa negativnom konotacijom . ustvari oni nisu negativno polarizovani nego pozitivno kao Ra samo sto im je uloga na ovom denzitetu -negativna .
sem toga po HH mi potpuno pogresno tumacimo Lucifera cijoj familiji on pripada.
zagovara "drugu stranu price" kako mi ne bi slepo verovali . Oni su "alternativa" u sluzbi nas.

mislim da ne bi trebalo da postoji problem sa razumevanjem niti limitiranjem jer sam HH kaze da se njegovi postovi postave ne blogove . znaci samo je prevod sa engleskog sporan ako jeste . mada ni to ne verujem .





sta danas procitah ?
Mika Antic

Ako znaš da si bio pre mnogo hiljada godina, i sagradio Balbek, i porušio Troju, ako se sećaš reptila, Atlantide i mastodonata, ko ti može oduzeti taj deo biografije?

Valja u sebi odgajiti ogromnu plodnost vere da bi se shvatio smisao i pravi početak čoveka.

Neko bi mislio: sanjariš. Ne. Ti to izbegavaš obmane. Ko ne uma da izmisline ume ni da opstane.

Najsrećniji su onikoji su teški naviše.

Najsrećniji su oni koji su prvi razumeli da je temelj: već krov, i semenka: već plod. I pogled u nebo: već krilatost. I zamisao: već doživljaj. I htenje: već saznanje. I odluka: već dejstvo.

Ako znaš da si leteovan sunčevog sistemai prestizao vreme, i boravio u svetlosti, i u nekoj budućnosti zaboravio kapu, ko ti može oduzeti taj deo biografije?

Pitaš se: šta je suština? Biti moguć u nemogućem.

Pitaš se: šta je cilj? Tvoja spremnost da kreneš.

Pitaš se: gde je kraj? Na kraju tvoga pitanja. Kad uobličis misao, uobličićes beskonačno




covek koji je ocigledno bio "upucen".



decky ..mozda je kljucno pitanje kako se drugacije zove venera ? mozda postoji zaista povezanost izmedju Ra i HH-a ? mozda otuda tolika podudarnost u "ucenju" ?
dake , da li neko zna ? kako se venera jos zove ?

Sestro slatka svaka cast na citatu - Mika Antic je definitivno bio upucen.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
Citat
Sestro slatka svaka cast na citatu - Mika Antic je definitivno bio upucen.

molim , nema ne cemu, i drugi put .




provela sam citavu misleci da li sam presla famoznih 50%.
najvece otkrice koje sam dozivela , vec danima citajuci tekstove , da ZNAM zasto sam karmicki vracena , i koja je moja svrha .
« Poslednja izmena: 20. Avg 2010, 12:39:08 od sandra80 »
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Bosch ima centrifugu
Mozda mozes sa nama to da podelis ako nije suvise intimno

Samo mala ispravka - nisi vracena - sama si izabrala da se vratis - zakon slobdne volje je uvek na prvom mestu.
« Poslednja izmena: 20. Avg 2010, 13:28:03 od decky999 »
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
Mozda mozes sa nama to da podelis ako nije suvise intimno

Samo mala ispravka - nisi vracena - sama si izabrala da se vratis - zakon slobdne volje je uvek na prvom mestu.

ne mogu .izvinjavam se , suvise je intimno.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.61
mob
Samsung Galaxy SII
Deki + decky + Sandra --> zagarantovana dobra zabava.  Smile

Obicno sam izbegavao da citam ovu pricu o denzitetima, i sada kada je Light napisao uvodne definicije i pojasnjenja distorzija, lakse mi je da pratim.

Shvatio sam da sam u 7-om denzitetu  Smile

Citat
Distorzija:
Svako odstupanje od Zakona Jednog. Reč distorzija u tekstu ne mora uvek imati negativno značenje. Prve tri distorzije Zakona Jednog su Slobodna volja, Ljubav i Svetlo.

Nema smisla ovo sto sam podvukao. Kaok to moze biti odstupanje? Kako moze biti odstupanje ako kreator kroz nas uci o sebi?

Ako shvatimo kao odstupanje od Jedinstva --> mora imati negativnu konotaciju.
A ja bih rekao bas suprotno. Slobodna volja za izborom puta ka prosvetljenju i prevashodno ljubav su nesto sto nas veze za Jedinstno. Nema odstupanja, vez naprotiv - ima teznje ka Jedinstvu.

I sto je veca ljubav, to sve vise vidimo ostale jedinke, osecamo se kao deo tkiva...
« Poslednja izmena: 20. Avg 2010, 21:50:03 od ThePhilosopher »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 10:13:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.