Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Putnik bez karte polomio nos kontroloru  (Pročitano 9104 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.1.249.1064
mob
HTC One
Briga me sto prezires, znam da radim ispravnu stvar, tu je razlika da li je preziranje opravdano ili ne.  Smile
Moj komsija nije placao infostan bar 12-13 godina. Znao sam to, ja placam uvek... covek je dolazio kod mene, pili kafu, igrali karte... nisam imao nameru da ga prijavljujem ili osudjujem, to je njegov problem.

Sa druge strane, posao je nesto drugo. Radnje su bukvalno jedna do druge, bile su jedine u kraju. On ne plati drzavi porez i spusti cenu svih proizvoda po 4-5 dinara sto narodu znaci a realno moze po 15 din bas zato sto ne placa porez. U tom slucaju to je i moj problem, em placam porez em zbog njega imam manju zaradu... i sipadam ja grbav a on dobar... i dan danas bih isto uradio bez razmisljanja. Plati porez pa spustaj cenu koliko hoces, skinucu ti kapu i pruziti ruku... u suprotnom nisi dzek vec prevarant, jednostavno je.

P.S. Pomenutog komsiju i jos 5-6 ljudi iz zgrade tuzio je kucni savet... ljudi ne razmisljaju, retko kad je nesto samo tvoja licna stvar... u zgradi su popravke zajednicke, lift, krov i sve ostalo i to se placa/finansira iz infostana... dodje dan kada ti kazu - nema popravke, duzni ste pare kao zgrada i ne zanima ih sto ti placas redovno... i na kraju su platili i infostan i troskove sudjenja sa zgradom. Jbg, ko ne plati na mostu platice na cupriji.
« Poslednja izmena: 26. Maj 2010, 20:51:54 od Coolrunner »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46916
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Што се тиче лика који је ударио контролора карата. Па ко не би добио жељи да то уради ако те ухвати тик пред станицу на коју треба да изашђеш, а прије тога заобиђе десетак цигана ?  Smile

Јасно је да је човјек сам крив и да мора да снози казну, али стварно у таквим случајевима може некога да закачи  "афекат". Касније се човјек опамети и више води рачуна.  

« Poslednja izmena: 26. Maj 2010, 20:55:26 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


bludnik...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 51
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Ja sam za sve stvari takav.

Kada sam drzao radnju (tacnije otac a ja pomogao) u najgore vreme 90-ih, i tada smo uredno placali porez i knjizili ulaz i izlaz robe. Lik pored mene je radio sve na crno. Naravno da sam mu redovno navaljivao inspekciju na vrat. Sto bi ja placao porez a on ne. Nemam potrebu da se zezam sa inspekcijom kada mogu fino da zaradim i mirno da spavam i kada platim sve obaveze ali necu da budem budala a drugi da uzima kajmak.

Ali sam zato zajeban kada nesto zajebu... kao za infostan npr... kasnio sam za mesec decembar... platim 23. januara a stigne mi racun za februar sa nekih dodatnih 4,500 din. Okrenem i pitam sta je a oni kazu troskovi tuzbe od 16. januara a koja je obustavljena po uplati 23. Na sajtu Infostana pise - rok je do poslednjeg dana u mesecu kada je racun ispostavljen, nakon toga stize pismena opomena pred utuzenje i rok ne manji od 15 dana za placanje, pa tek onda tuzba. Kako ja nisam dobio nikakvu opomenu, otisao sam u infostan, nahebao im se majke, insistirao da vidim direktora... naravno, tih 4,500 su nestale sa mog sledeceg racuna... samo po propisima i sve je ok.  Smile

aj sad ovako...
u nsu su od proslog leta uveli da se otvaraju samo prednja vrata, da bi vise ljudi kupilo kartu... i sad posle su rekli da su imali ne znam koliko hiljada evra vise zarade, a autobusi su isti, nista, ali nista nisu promenili za ovih godinu dana, i ja onda da im kupujem kartu... ocu, al juce..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.1.249.1064
mob
HTC One
Zelim ti uspeh u svercu i da te uhvate bez karte barem jednom nedeljno.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


i sirom otvorenih ociju ne vidim nista...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 35384
Zastava Tamo negde
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia N95 8gb
Imas ljudi koji nisu socijalni slucajevi ali su im plate male pa ne mogu da priuste karte....A moraju svaki dan na posao ...Da nemas pare za kartu, a moras na posao .Jel bi ostao kuci i rizikovao da dobijes otkaz ili bi se svercovao?

Ali da ne bi duzili prijatelju , ja cu da se povucem iz ove male rasprave ....Niti cu ja tebe da ubedim da je moje razmisljanje ispravno a tvoje nije, niti ces ti mene  Smile

Imamo mnogo razlicite poglede na svet i ljude oko sebe tako da ne bi bilo kraja raspravi  Smile

Ziv bio  Smile
« Poslednja izmena: 26. Maj 2010, 21:00:35 od crni scorpion »
IP sačuvana
social share
"Vlast i vlasnistvo se mogu razdovjiti na izvesno vreme, ali nikako zauvek jer ce vlasnistvo, shvativsi koliko je razdvajanje bolno, odmah kupiti vlast ili ce vlast osvojiti vlasnistvo a time i bogatstvo."
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.1.249.1064
mob
HTC One
Citat
Imamo mnogo razlicite poglede na svet i ljude oko sebe tako da ne bi bilo kraja raspravi 

Slazem se, uvek je bolje da se ljudski slozimo da se ne slazemo nego neljudski da se ubedjujemo/svadjamo  Smile

P.S. Jos samo ovo:

Citat
Imas ljudi koji nisu socijalni slucajevi ali su im plate male pa ne mogu da priuste karte

Markica... cinjenica je da je jeftinija od kazne... postedis sebe i stresa i gubljenja vise novca koji ti je preko potreban nego sto moras... a covek koji radi ima ogromne sanse da ga uhvate jednom u 30 dana dok ide i vraca se sa posla.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Vid'o sam po štapu

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 467
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
Stoka kontrolorska i šoferska. Bar kod nas u NS.   
Kod vas su možda fini i vaspitani. Smile

Jedan privatnik sa svojim autobusima dobio dozvolu od grada da radi. Krenulo mu super. Karta tri puta jeftinija od one u G(radskom)SP-u. Moja  linija od 9 (devet) kilometara koštala i pre dve godine i sad 80 din. a privatnik vozio za 25. E sad stoka iz GSP-a povremeno pravila sačekuše na SVOJIM stanicama pa buši gume, lupa nogama autobus a o spominjanju svih najmilijih i pretnjama šoferu koji vozi privatni autobus da ne govorim.
Kao ne može privatnik da koristi NJIHOVE autobuske stanice.
Žalio se privatnik nadležnima u gradu gde je sklopio ugovor ali ništa se nije popravilo. Na kraju je ispalo da čovek treba da radi da bi popravljao autobus a nije mogao više da nadje ni šofere. I pre dosta vremena prestao da vozi.

Stoka GSP-ovska

PS.
Ako možete da mi kažete koliko košta karta u Beogradu. Ovde u NS gde je prva (gradska) zona je 40 din. a druga zona je 80.

« Poslednja izmena: 26. Maj 2010, 21:23:09 od Manzarek »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.1.249.1064
mob
HTC One
42 din a u busu 80.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Vid'o sam po štapu

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 467
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
42 din a u busu 80.

Ok.
A koliko je prosečna gradska linija "teška" u km.
Evo moja druga zona je 9 km  a cena je kao što rekoh 80 din.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32981
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Što to nije uradio recimo u Nemackoj ,  tamo ako se putnik zatekne bez karte placa 40e i nema šanse da se izvuce na bilo koji nacin , a da udari kontrolora završio bi u zatvoru ili u nekoj od ustanova za mentalno obolele ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.