Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:32:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pušenje i depresija  (Pročitano 12190 puta)
15. Dec 2006, 07:39:26
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Pušenje i depresija   

O štetnosti duvana se svaki čas piše i priča, navode se brojne negativne posledice pušenja, a nijedna pozitivna. Zato teško da će bilo koga iznenaditi vest da je otkrivena još jedna loša strana pušenja - ovog puta, to je povećan rizik od depresije.

Na Univerzitetu u Oslu sprovedeno je istraživanje o povezanosti pušenja i depresije. Trajalo je 11 godina i u njega je bilo uključeno 1.190 ispitanika. Pokazalo se da ljudi koji dnevno popuše više od 20 cigareta imaju čak četiri puta veće "šanse" da pate od depresije nego oni koji nikad nisu pušili. Što je broj popušenih cigareta veći, povećava se i rizik od depresije.

Rezultati takođe pokazuju da kod ispitanika na povećanje rizika nisu uticali faktori kao što je fizičko zdravlje, redovno vežbanje niti izloženost stresu, što naučnike navodi na zaključak da pušenje direktno utiče na pojavu depresije. Samo u 15 odsto slučajeva depresija se pojavila pre nego što je osoba počela da puši.

Na koji to način pušenje izaziva depresiju? Nije sasvim sigurno, ali smatra se da je to zbog načina na koji nikotin deluje na nivo serotonina. Serotonin je neurotransmiter povezan s emocijama, a kod deprimiranih osoba njegov nivo je snižen - a nikotin, takođe, snižava nivo serotonina.

Dakle, pušenje ne samo što izaziva brojne štetne posledice po vaše zdravlje, kao i konstantan neprijatan miris kose, lica i odeće (što bi sve moglo prilično da vas oneraspoloži) već povećava mogućnost da se osećate još gore, jer ćete oboleti od depresije. Razlog više da cigarete izbegavate, a da za smirivanje živaca i "kul" izgled (ako zaista verujete da oni koji puše izgledaju "kul", kao što reklame i stari filmovi sugerišu) nađete neki drugi i zdraviji način.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Vec dugogodisnji sam pusac...
Spremajuci seminarski rad uvidela sam koliko je nikotin stetan na neki nacin mi se zgadio i zelela bih da ostavim cigare,pokusavala sam,ali nikako nisam uspela da prebrodim apstinencionu krizu,koje je najbolje resenje za to?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
jak karakter,ali koliko znam ne naručuje se iz kataloga...tako da što se mene tiče...ništa od toga Smile
nemam ja te pare.

mnogi pušenje smatraju primitivnom navikom,a pušače najobičnijim sebičnjacima koji truju i sebe i druge.
spremna sam da se složim.
ja sam pušač.
ne ponosim se,ali to i nije problem.
problem je što uživam.

to je jedna od stvari koje upražnjavam,a nemam ni jedan razlog,dovoljno dobar,da se i opravdam.
ja ima problem druge vrste,
a to je da nemam ni potrebe ni namjere da se pravdam.

veliki spektar negativnih emocija kod mene se javlja ako nemam upaljač u blizini.
dakle,meni upaljač izaziva depresiju.
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Sto bi neko reko...LOL!  Smile

Depresivci!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


trt mrt zivot ili smrt?

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Siemens cx40

...dakle,meni upaljač izaziva depresiju.
IP sačuvana
social share
Bug DJ's     trt mrt zivot ili smrt?     Bug DJ's
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


trt mrt zivot ili smrt?

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Siemens cx40


...dakle,meni upaljač izaziva depresiju.
Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Bug DJ's     trt mrt zivot ili smrt?     Bug DJ's
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 75
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Samsung e900
Pusenje ili zdravlje pitanje je sad.Da prestanem ne zelim jos uvek tak sam mlad.Al ima li gore boljke od te tako nadnaravne i tako zlehude.
Hehe dosta stihoklepstva.Jedan podatak Dr. Todor Jovanovic je jednom prilikom rekao da doza od 5 cigareta dnevno retko kome moze da skodi,stoga malo samodiscipline i spremnosti da se zaista uziva u tih par cigareta i eto resenja....valjda
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Mudro zbori mladi junac ... Smiley

btw pre jedno dve zime kada sam prolazio kroz neki cudan period , prvi put sam osetio depresiju i to onu fizicku ... sedim i odjednom , sve je crno , nista nema smisla ... sto i nije bilo cudno s obzirom da sam tada purnjao paklu 100s -a na dan uz 5 kafa i nisam izlazio na sunce po mesec dana ... tako da nisu bas samo cigare bile jedini faktor ....

pre mesec dva sam prestao, jer su prestali da uvoze cigare koje sam ja jedino kupovao ... ako ih nadjem ponovo , zapalicu koju ... bitna je samo umerenost , nekad je i otrov dobar u malim kolicinama a ne treba zaboraviti ipak da je nikotin otrov Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.10
ne razumem dve stvari:

ljude koji uzivaju u dimu (cigarama/cigaretama),

ljude koji uzivaju u alkoholu  Smile Smile

                 Kako to moze nekom da prija?? Smile Smile    k a k o????? Smile Smile Smile Smile
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Alcatel 258
ne razumem dve stvari:

ljude koji uzivaju u dimu (cigarama/cigaretama),

ljude koji uzivaju u alkoholu Smile Smile

 Kako to moze nekom da prija?? Smile Smile k a k o????? Smile Smile Smile Smile
 Smile

Kao protivnik pusenja ne znam sta da ti kazem za to, ali svako moze da prestane nije bitan ni karakter nek proba da zguzva cigaretu pre nego sto je zapali i eto resenja...
A sto se tice alkohola, brate ne prija ladno pivce i vise njih sa drustvom? mojne, ne prija ladna stomaklija pred rucak  Smile e gde mi zivimo Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:32:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.