Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Psihijatri bijesni zbog objave Rorschachovih testova na Wikipediji  (Pročitano 8761 puta)
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG Google Nexus 5
meni je nesto palo na pamet da bi mogla malo da se vezbas ovde na psihologiji pojedincima, na osnovu ovih slicica.

IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
Ne može to baš tako, ali hvala ti na predlogu.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC Wildfire S
п.с. какву ће дијагнозу да ми да тек Бамбина ... ле ле ле ле
Obuka za tumačenje Roršaha je duga i komplikovana, a s obzirom da tek završavam osnovne studije, još je nisam savladala. Smile

Inače, nije smelo da se dogodi to da Roršah osvane na Wikipedii. Jer, osim što ima ogromnu dijagnostičku vrednost i jedan je od najupotrebljavanjih testova u kliničkoj praksi maltene otkad se pojavio, sad realno postoji rizik da se njegova značajnost umanji, jer sad ljudi mogu da ''filuju'' odgovore onako kako im odgovara.  Smile
Čekaj bre.
Zar ovo nije kontradiktorno?

Ako ti, koja si apsolvent psihologije, imaš poteškoće sa ovim sličicama.
Kakve veze ima ako dođu u posed nekom laiku, kao na primer meni koji vidim samo gomilu zgaženih veverica.
Ne znam na koji način bi mogao da filujem odgovore osim da izmišljam nove podvrste veverica. Trentuno imam ideju da proširim ceo asortiman amazonskih veverica mesožderki.
A onaj ko ima dovoljno novca i kome je to veoma bitno je sigurno mogao da dođe tih "sličica" sa sopstevnom armijom psihologa. Kome je stalo do te mere.

Pritom, ne mogu da verujem da to toga nije moglo da se dođe pre ovog incidenta i nekim bezbolnijim sredstvima odnosno i bez gomile novca.
Prostim guglanjem se može doći do zanimljivih informacija... a ubeđen sam da postoji barem tona knjiga o Roršahovim testovima.
Ne?

Nešto sam propustio, provereno...
« Poslednja izmena: 30. Jul 2009, 18:12:20 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Nokia 
Verovatno zbog nekih ''preduverenja'' koje ljudi mogu da dobiju citajuci te clanke...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
jao meni  ,psihijatri su besni  Smile Smile (lekaru ,izlechi sebe  Smile Smile ) jer se ustanovilo koliko su u stvari beskorisni ....  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
п.с. какву ће дијагнозу да ми да тек Бамбина ... ле ле ле ле
Obuka za tumačenje Roršaha je duga i komplikovana, a s obzirom da tek završavam osnovne studije, još je nisam savladala. Smile

Inače, nije smelo da se dogodi to da Roršah osvane na Wikipedii. Jer, osim što ima ogromnu dijagnostičku vrednost i jedan je od najupotrebljavanjih testova u kliničkoj praksi maltene otkad se pojavio, sad realno postoji rizik da se njegova značajnost umanji, jer sad ljudi mogu da ''filuju'' odgovore onako kako im odgovara.  Smile
Čekaj bre.
Zar ovo nije kontradiktorno?

Ako ti, koja si apsolvent psihologije, imaš poteškoće sa ovim sličicama.
Kakve veze ima ako dođu u posed nekom laiku, kao na primer meni koji vidim samo gomilu zgaženih veverica.
Ne znam na koji način bi mogao da filujem odgovore osim da izmišljam nove podvrste veverica. Trentuno imam ideju da proširim ceo asortiman amazonskih veverica mesožderki.
A onaj ko ima dovoljno novca i kome je to veoma bitno je sigurno mogao da dođe tih "sličica" sa sopstevnom armijom psihologa. Kome je stalo do te mere.

Pritom, ne mogu da verujem da to toga nije moglo da se dođe pre ovog incidenta i nekim bezbolnijim sredstvima odnosno i bez gomile novca.
Prostim guglanjem se može doći do zanimljivih informacija... a ubeđen sam da postoji barem tona knjiga o Roršahovim testovima.
Ne?

Nešto sam propustio, provereno...

Sad ću ti ja sve lepo objasniti, taman sam popila kafu i ugasila cigaretu, slobone su mi ruke za kuckanje.  Smile

Roršahov test spada u projektivne tehnike. To znači da te sličice predstavljaju projektivne stimuluse - dakle, one same po sebi nemaju nikakvo značenje. To značenje dobijaju tek kada se neko (ja, ti, bilo ko) susretne sa njima, i kaže šta na njima vidi. On zapravo projektuje svoje sopstvene misli, želje, težnje... to je ujedno i osnovna poenta svih projektivnih tehnika.

S obzirom da se na osnovnim studijama iz pshologije ne uči kako se tumači i interpretira Roršah, odatle ja ne znam da ga tumačim. Mi smo radili neke osnovnije stvari, ovo je na neki način ''viša matematika'', kojom ovladavaju samo oni koji su zainteresovani za dubioznije poznavanje kliničke dijagnostike. Što će reći, ovakve stvari se uče na specijalizaciji.

Zašto iznošenje Roršaha može biti opasno?
U kliničkoj praksi postoje dve vrlo zastupljene tendencije davanja odgovora na testovima, zovu se simulacija i disimulacija. Simulacija predstavlja kad neko glumi simptome koje nema, disimulacija je, dakle, obrnuta stvar - prikrivanje simptoma koje neko ima.

Ljudi su, naročito kad je u pitanju procena radne sposobnosti, ali i veštačenje uračunljivosti prilikom izvšavanja nekog krivičnog dela, i te kako zainteresovani da imaju kontrolu nad situacijom. Malo ću slikovitije to objasniti:

Recimo, Pera učini krivično delo, i želi da se ustanovi da je bio privremeno neuračunljiv, kako bi mu kazna bila blaža. On informacije o kompletnoj dijagnostici može dobiti jako lako - jedan moj udžbenik bi bio sasvim dovoljan. Zatim, dovoljno je da izgugla ponešto, pronađe smernice za interpretaciju Roršaha, i svoje odgovore filuje tako da izgleda kao da je bio zaista neuračunljiv. Naravno, Pera mora biti dovoljno pametan i snalažljiv za tako nešto. Ovo je klasičan primer simulacije.

I obrnuto - Žika je lud kao struja, ali i dalje hoće da radi. On se može iz petnih žila truditi da izgleda normalno, i ponoviće proceduru koju je Pera sproveo. Eto nama disimulacije.

Ove dve pojave se, doduše, mogu lako otkriti nekim drugim tehnikama, ali ima i određenih slučajeva gde takve stvari promaknu, u zavisnosti koliko je osoba spremna da se tome posveti.

To, dalje, još uvek nije dovoljno. Njih dvojica bi morali da do detalja poznaju ceo dijagnostički instrumentarij (što uopšte nije nemoguće - evo ja ga poznajem do detalja, mogu da budem i luda i normalna, prema tim testovima). A zamisli kako bi bilo da si nekog, recimo, ubio, i da ti se smeši kazna zatvora od x godina? I te kako bi bio zainteresovan za ovakvu pustolovinu. Smiley

Inače, ja sam radila Roršaha, tj. pričala sam šta vidim na slikama, mentor je tumačio odgovore. Kod nekih mojih odgovora čovek se savio od smeha, jer sam na jednoj slici videla... muški polni organ.  Smile Da ne smaram, rekao mi je da sam latentni psihopata, agresivna, sekusalni predator... čak mi čovek mrtav 'ladan reče da bi me najlakše uporedio sa Šeron Stoun iz ''Niskih strasti''.  Smile Nigde veze blage!  Smile

E, a onda mi postade jasno da ja sebe bolje poznajem nego što me zna tamo neki mrljavi test... Poenta je: Roršah, u mom slučaju, nije uspeo da zaobiđe ni jedan jedini mehanizam odbrane. I onako ga bije loš glas da kod inteligentnih ljudi ne zahvata dubinske slojeve ličnosti, već samo površinske (kao što je kod mene). Tako sam radila Roršaha, a dobila rezultat u terminima inteligencije.  Smile

Ali, tu su drugi testovi, možeš prevariti 5, šesti će te sjebati... A ako se baš dobro pripremiš, može to biti perfect crime... Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
LG Google Nexus 5
@za sve one kojima je smesno i nema nikakve veze sa objavljivanjem slika koje se koriste u psihologiji, psihijatriji.

sve pa i psihologija ima svoje standarde .. .da testovi ne valjaju ne bi se koristili.

postoje valjda neki kodeksi.
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
Naravno da postoje, i to vrlo strogi kodeksi, čije nepoštovanje dovodi do šarlatanske upotrebe ozbiljnih testova, pa i do nevalidnih rezultata.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC Wildfire S
Verovatno zbog nekih ''preduverenja'' koje ljudi mogu da dobiju citajuci te clanke...
Začudila bi se kad bi znala šta sam sve postigao sa 5 minuta guglanja. Posebno šta se sve može naći po raznim blogovima.
A zamisli da sam se upustio u detaljnu potragu s većom željom za znanjem i pritom uložio nešto novca.

Definitivno se do tih "preduverenja" može doći i bez vikipedije. Smile

---
Bambi, sve je to meni jasno... dobro nije sve, delimično mi je bilo jasno.
A i ti si to lepo sve upakovala... super ti ide kuckanje posle nikotina i kofeina.  Smile (Jaa-vii-see-B-f Smile )
Članak koji je izdao New York Times povodom ovog incidenta govori o masi sajtova na kojima su se mogle naći definicije za svih 10 testova, ali da su ti kolege popizdele kad je pokojni Švajcarac doputovao u Wikipediju.
Mnoge tvoje poštovane kolege i koleginice su se registrovale samo zbog toga i... kako da kažem... naduvali su priču i dali joj više značaja nego što bi ona inače zaslužila.
Ukratko sami su krivi zbog cele ove zbrke.

Oni iskusniji su se samo nasmejali jer znaju da ovo ne može da učini nikakvu posebnu štetu.
Mislim... nije ovo astrologija ili tako neka budalaština kako ljudima deluje na prvi pogled.

Citat
Ove dve pojave se, doduše, mogu lako otkriti nekim drugim tehnikama, ali ima i određenih slučajeva gde takve stvari promaknu, u zavisnosti koliko je osoba spremna da se tome posveti.

Ovo je ako se ne varam, ključna rečenica u tvom predzadnjem post-u.

Citat
jer sam na jednoj slici videla... muški polni organ.

U daljem kontekstu... penis.
« Poslednja izmena: 30. Jul 2009, 19:19:02 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
Molim da ne bude daljeg konteksta povodom mog Roršaha.  Smile

Kažem, postoji realna opasnost, naročito kad su u pitanju veštačenja. Ipak, drugi testovi, a najviše iskustvo, to mogu anulirati.

Ipak, većini ljudi koja dolazi na psihodijagnostičku procenu u interesu je da budu iskreni, pod pretpostavkom da su sami došli da zatraže pomoć.

IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.