Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 17 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prvi put u istoriji većina građana Srbije protiv ulaska u EU  (Pročitano 21471 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
Fredi, da ovde ima mafije, bilo bi i nekog reda.

Ja ne mogu dovoljno da naglasim koliko je pogresno vodjenje spoljne politike u skladu sa "raspolozenjem u narodu".  U funkcionalnim sistemima to funkcionise na sledeci nacin Drustvene elite, koje bi trebalo da kontrolisu kapital od velikog drustvenog znacaja(npr EPS) i medije, definisu spoljnu politiku, a potom preko medija koje kontrolisu narodu ucitaju "raspolozenje".  Drustvena elita je takodje deo diplomatske mreze jedne drzave. A nama je npr Grcic godinama bio direktor EPS, DJ Zeks upravlja Pinkom, a Marko Djuric nam je ambasador u SAD. Suma sumarum, Srbija nema drustvenu elitu, pa zato i ne moze da definise svoju spoljnu politiku. Zato i lutamo ko guske u magli jbga.  Kako je srpska "politika' prihvatila da mi ne treba da imamo nasu elitu, odnosno da se famozno "uklapanje u interese velikih sila" najbolje moze postici ako se ovde umesto nasijeh "glava" budu pitale mocne glave stranaca, tj ambasadora velikih sila. Problem je nasa aktuelna situacija, tj to sto ni zapadu, a ni Rusiji, ne odgovara da Srbija radi bilo sta sto bi dovelo da menjanja situacije na Balkanu a koja je nastala povlacenjem nase vojske i policije sa Kosova 1999. godine.
Zato sto je zapad Balkan resio tako sto je namirivanjem srpskih neprijatelja stavio Balkan pod svoju kontrolu, a Rusima sa druge strane ne odgovara da talasamo, jer se nas i turski interes direktno sukobljavaju i na Kosovu i oko ujedinjenja Srbije i Republike Srpske. Kako je Rusima odnosa sa Turskom daleko vazniji od Srbije, naravno da ce podrzati ovakvo deelitizovano stanje Srbije, ciji simbol je upravo Aleksandar Vucic i njegova partija. 
Zato smo se odrekli sopstvene spoljne politike, mi smo se odrekli i od toga da recimo sa Grcima pravimo neki antalbanski front, jer Grcima svakako ne odgovara da se Grcka nadje ukljestena izmedju Turske i Velike Albanije i tu bi sa njima mogli saradjivati.  Nije iskljuceno ni da se sa Bugarima moze nesto bunariti, racunajuci pri tome na bugarske ambicije prema Makedoniji, odnosno da Bugari Makedonce ipak vide kao Bugare sa greskom i svakako im nije u interesu da Siptari potisnu Makedonce, sto je vrlo verovatan scenario, ako se ne stvori neki antialbanski savez pravoslavnih naroda Balkana. Rusi se aspolutno ne uklapaju tu pricu zbog svoje ambicije da budu u sto boljim odnosima sa Turskom, koja i Siptare i Bosnjake tretira kao turski geopoliticki interes na Balkanu.  Mi smo zato i najebali 90ih, jer je ceo zapad aploadovao nemacku geopolitiku na Balkanu, a Rusija resila da se ljubi u guzice i sa Nemcima i sa Turcima. Zato smo ostali sami na vetrometini. Simptomaticno je i sa kojom su lakocom Rusi iskulirali Jermene u Nagorno Karabahu, sto po meni potvrdjuje tezu da Rusi vode spoljnu politiku iz doba Napoleona, tj misle da se direktnom pogadjaju samo sa velikim igracima, a da manje drzave budu moneta za potkusurivanje. Jermenija je jbga vojni saveznik Rusije i prepustena je na milost i nemilost Turskoj i Azerbejdzanu. Meni to kao Srbinu ni malo ne uliva poverenje, tj budi sumnju da bi na isti nacin Rusija mogla zrtvovati srpske nacionalne interese zarad malo "turske ljubavi". U stvari ne da mislim da bi to moglo da se desi, nego mislim da se to vec desava poodavno. Al dobro sad to i nebitno. Ja nisam deo srpske drustvene elite, zato sto .... pa nije bitno zasto, ali nisam i necu nikad ni biti. Ono sto ipak znam jeste da ako ti je pecenjar Grcic dosao do mesta direktora EPS, da nesto nije u redu sa politickim sistemom Srbije, zato sto politicki sistem u stvari treba da stvara ambijent u kojem ce na celo EPS doci neka prava "glava", koja ima dovoljno pameti, znanja, iskustva i sposobnosti da donosi racionalne odluke, da bi mogla uspesno upravljati kompanijom koja ima izuzetan znacaj za sve gradjane,  ali i za ukupan ekonomski sistem Srbije.  To je za mene mnogo bitnije pitanje od toga, dal cemo u Nato, EU, ODKB ili sta vec.
Pa kad stvorimo politicki sistem koji ce u "drustvenu orbitu" dizati ljude koji imaju kvalitete neophodne da budu drustvena elita, onda ce ti i resiti to pitanje spoljnopoliticke orjentacije Srbije,  a izvrsna vlast drzave potom to sprovoditi u delo. Tripovati da obican covek, ne u Srbiji, nego bilo gde u svetu ima dovoljno pameti, znanja i iskustva da odlucuje o tim stvarima je vrlo vrlo pogresno, da ne kazem i opasno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
mob
Sony 
Vece bi se nade mogle poloziti u nekom obicnog coveka sa ulice nego u Grcica i to iz vise razloga, a osnovno je to sto je covek poslusnik velikog vodje, drugacije ne bi ni bio tu gde je bio.. A za Rusiju se to valjda oduvek zna, samo jos postoji grupa ljudi koja fantazira o bratskoj naklonosti i ljubavi i oni ljudi koji su jednostavno uvideli da prosecan covek kod nas voli da slusa takve bajke pa sada na tom talasu pokusavaju da proteraju neku svoju pricu. Najgora stvar je ta sto smo mi objektivno kao narod i drzava u jako losoj poziciji, jako losem vremenu za nas, gde nam cak i neke ^mudre glave^ ne bi pomogle, a ne ova bagra koja nije sposobna jednu ovcu da sacuva..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3748
sigurno je stoput bolje nego kad je vaš žut lopov ćilas pljačko gradjane srbije sram vas bilo žuta bagro nedirajte mene i moje podanike   Smile

srebrni,šta hvali grčiću? lepuškast je,moralan i veoma stručan čovek,nzm što ga tolko napadaš,kakve ima veze što je imao pečenjaru pobogu kakav je to snobizam  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
mob
Sony 
Pa možda je stručan da dobro ispeče prasiće i jagnjiće to da  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 17 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.