Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 20:06:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prvi privatni Su-27  (Pročitano 9783 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Odakle im F-15, F-16, F-18, to mi malo cudno, vec bi se pisalo o tome po strucnoj stampi isto toliko koliko i kada ameri pribave neki ruski avion. Digne se poprilicna buka oko toga, takve stvari privlace paznju.



ma ko to vise zna...crno trziste! Smile,verovatno iz malezije(f-18),venecuele(f-16),indije....itd.(mislim i na druge zapadne avione)

nemam pojma stvarno,pitacu ga kada se vidimo....znam da mi je spomenuo i apac!
« Poslednja izmena: 14. Maj 2009, 00:03:56 od wesssko »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Znas kako za F-16 me ne bi cudilo obzirom na odnose sa Venecuelom, ali F-15, nema sanse, samo ga 5 zemalja u svetu imaju, SAD, Izrael, Saudijska Arabija, Japan i od nedavno Juzna Koreja, dok F-18, jos mozda i moze da se nadje jer ga ima u vise zemalja, ali nije bas lako doci do takvih letelica, svakako pitaj sta imaju bas me zanima. Moja pretpostavka F-4 od Irana, mislim da sam negde citao da su dva F-14 bili u Rusiji na ispitivanju svojevremeno i verujem da bi mogli da imaju pristup venecuelanskim F-16.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Znas kako za F-16 me ne bi cudilo obzirom na odnose sa Venecuelom, ali F-15, nema sanse, samo ga 5 zemalja u svetu imaju, SAD, Izrael, Saudijska Arabija, Japan i od nedavno Juzna Koreja, dok F-18, jos mozda i moze da se nadje jer ga ima u vise zemalja, ali nije bas lako doci do takvih letelica, svakako pitaj sta imaju bas me zanima. Moja pretpostavka F-4 od Irana, mislim da sam negde citao da su dva F-14 bili u Rusiji na ispitivanju svojevremeno i verujem da bi mogli da imaju pristup venecuelanskim F-16.


za f-14 i ja znam...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
bogme,zaista mi je drago zbog toga za F-14,a i onog sto kaze @wessko...  Smile
Citat
Hrvati su imali delove sistema S-300 ali ne znam koja varijanta, obzirom da je nabavljen od Ukrajine ili Belorusije 1995., pretpostavljam da je u pitanju "P" verzija, i pricalo se da su dolazili strucnjaci iz neke strane zemlje da pregledaju sistem, pa cak i da su ga prodali nekoj od tih zemalja, pretpostavke su bile da su to ili izraelci ili amerikanci.
e,da,uvek sam se pitao-sta na kraju bi sa tim S-300? Smile
a i sta su to Hrvati imali?jesu imali ceo sistem,ili deo?i od kad do kad?
i gde je on sada?  Smile
« Poslednja izmena: 14. Maj 2009, 02:49:55 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
bogme,zaista mi je drago zbog toga za F-14,a i onog sto kaze @wessko...  Smile
Citat
Hrvati su imali delove sistema S-300 ali ne znam koja varijanta, obzirom da je nabavljen od Ukrajine ili Belorusije 1995., pretpostavljam da je u pitanju "P" verzija, i pricalo se da su dolazili strucnjaci iz neke strane zemlje da pregledaju sistem, pa cak i da su ga prodali nekoj od tih zemalja, pretpostavke su bile da su to ili izraelci ili amerikanci.
e,da,uvek sam se pitao-sta na kraju bi sa tim S-300? Smile
a i sta su to Hrvati imali?jesu imali ceo sistem,ili deo?i od kad do kad?
i gde je on sada?  Smile


ma hrvati nisu imali nista osim lansirnog vozila(mozda 2-3 kom.),koliko znam nisu imali ni radre ni racunar!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
nego , nigde ne pishe ko je ponosni vlasnik  Smile , a ni to koji sistemi su izvadjeni iz aviona (top , radar ,IRST , RWR....  Smile )
Pa naravno sve od oruzja il sto ima veze sa oruzjem, inace ga ne bi mogo registrovati. A dobre uredjaje za navigaciju ko i radar mos da kupis i za civilnu upotrebu

El ima na prodaju neka balisticka raketa, treba mi, onako za po dvoristu... i komsiluku  Smile [posto nema neka dobra komsika...]

 Smile
Mozda koji "Frog", cena prava sitnica
Bing
 Smile

Ово су вероватно Украјинци продали.

da nema Juscenka i drugih placenika,verovatno bi te idiote dosad poslali na vojni sud,u najmanju ruku.  Smile
Zasto, pa mogu da prodaju sta oce, a sa druge strane briga ih ocel Ameri nesto novo da saznaju od aviona, ionako im ne pada na pamet da ratuju sa NATO.

znaci,bio sam u pravu-ipak se ne radi samo o dobrocudnoj razonodi i kolekcionarstvu...  Smile
a s druge strane,ja nikada necu razumeti tu suprotnost da Rusi gotovo nikad ne kupuju zapadnjacke primerke...
oni izgelda cekaju da im opet dodje "na ruke" (u ovom slucaju,umesto U2) neki SR-71,ili F-22 ili sta vec,pa da ga onda nesto malo ispituju i koriguju...  Smile Smile
ovo se moze reci za sve vrste naoruzanja,a ne samo za avione:dok ameri koriste svaku priliku i ispituju sva zanimljiva(naprednija,opasnija...) oruzja drugih zemalja,al zato jako obazrivo,a opet,jako pametno i ciljano namecu svoje krntije drugima i dobro ih kontrolisu,Rusi imaju jako malo kontrole nad svojim naprednim masinama/proizvodima u drugim zemljama,a samo sede skrstenih ruku i cekaju da im s neba padne neki pokvareni SR-71/F-22,ili sta vec...
epa,ne ide to tako.(naravno,zato je bitno da su oni raskomadali jednog Tajfuna i sve to pred kamerama zapdnjacke televizije...(nisam siguran dal je bio NG,Dis,ili sta vec...).  Smile  ja ne znam koja budala je mogla tako nesto da uradi...)
Siguran sam da da su hteli i mislili na vreme,da su Rusi tokom Zalivskog rata,ili tokom "Iracke Slobode" ( Smile )mogli opusteno da se docepaju jednog Abramsa,jer ih je unisteno mnogo vise nego sto ovi pricaju.
ako ne da ga odvezu u Rusiju na ispitivanja,sigurno su mogli da izdejstvuju da makar na neko vreme dobiju uvid u neku od olupina.bilo pod izgovorom posmatraca,bilo (diplomatski)nezakonito... uostalom,ne bi to bio ni prvi,a ni zadnji put da se ukradena tehnikasalje na ispitivanje...
a to je samo sto se Abramsa tice,i to u vreme Zalivskog rata,a da ne pominjem silne druge masine koje su mogli bez vecih problema da nabave i da procene i tokom Hladnog rata,i posle njega...  Smile  Smile
Pa o Abramsu je na kraju tolko procurelo da se vise toga puno i ne krije. A ono sto ugrade u njega za ispitivanje (neki gadan hardwer i elektroniku) ionako se jako cuva i ne salje u zasede u Iraku.
Kod Abramsa je jedinstveno to da koristi uranijum za oklop kao i ispaljuje uranijumsku municiju, inace sve ostalo tenk ko tenk.



imaju rusi bukvalno sve i jedan tip americkog vazduhoplova...osim f-22,znam iz pouzdanih izvora,covek bio na licu mesta!!!verujem da imaju i abramsa....mada to i nije neko cudo tehnologije!! Smile
Najbolji prijatelj kuma tetkinog zeta  Smile
bogme,zaista mi je drago zbog toga za F-14,a i onog sto kaze @wessko...  Smile
Citat
Hrvati su imali delove sistema S-300 ali ne znam koja varijanta, obzirom da je nabavljen od Ukrajine ili Belorusije 1995., pretpostavljam da je u pitanju "P" verzija, i pricalo se da su dolazili strucnjaci iz neke strane zemlje da pregledaju sistem, pa cak i da su ga prodali nekoj od tih zemalja, pretpostavke su bile da su to ili izraelci ili amerikanci.
e,da,uvek sam se pitao-sta na kraju bi sa tim S-300? Smile
a i sta su to Hrvati imali?jesu imali ceo sistem,ili deo?i od kad do kad?
i gde je on sada?  Smile

ma hrvati nisu imali nista osim lansirnog vozila(mozda 2-3 kom.),koliko znam nisu imali ni radre ni racunar!!!
Kolko je procurilo, imali su sve delove, koji su svercovani u delovima i tu se ugrabila gomila para od domacih i stranih svercera a Tudjman im dao odvezane ruke jer su mu rekli da MIG-ovi nece moci da nadlecu Zagreb i da mu raketiraju banske dvore. Posle su ga ubedili da MIG-ovi ionako nece vise nikad leteti nad Zagrebom a ta skalamerija je dosta skupa i nekompletna pa je najbolje da je se ratosiljaju. Naravo, opet se i pri tome usicarila neka para.
Inace, posle raspada SSSR-a nije bilo nesto tesko za neke lepe parice kupiti najsavremenije iz istocnog bloka. Danas ide to opet malko teze
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Citat
Pa o Abramsu je na kraju tolko procurelo da se vise toga puno i ne krije. A ono sto ugrade u njega za ispitivanje (neki gadan hardwer i elektroniku) ionako se jako cuva i ne salje u zasede u Iraku.
ma,vidi,ma koliko oni srali i uzdizali Abrams i onaj njegov CobaN oklop,naravno da se sve vec zna,ali opet,ni dan-danas kada jedna slika ili link moze da ti otkrije vise nego 1000 izvestaja i slika od pre 20 godina,nije to isto kao kad dobjes pravi deo/komad ili pak i unisteni primerak da ga detaljno izucis.
Citat
Kod Abramsa je jedinstveno to da koristi uranijum za oklop kao i ispaljuje uranijumsku municiju, inace sve ostalo tenk ko tenk.
znam.zato nije skroz bezbedan za svoju posadu.
Citat
Zasto, pa mogu da prodaju sta oce, a sa druge strane briga ih ocel Ameri nesto novo da saznaju od aviona
u sustini ista prica kao za Abramsa,koju sam naveo gore.Zna se vecina stvari,ali uvek vredi kada imas pravi primerak,pogotovu amerima koji ziasta umeju da uce na svojim i tudjim greskama.(to im priznajem(doduse,ne moze se reci da bi uvek naucili lekciju dosad,ali svakako vise nego drugi))
Citat
ionako im ne pada na pamet da ratuju sa NATO.
kako je krenulo,ne moze se reci sa sigurnoscu.a ako mislis da se Rusija plasi NATOa,ili da ne moze da ga savlada na svom terenu,varas se.
Citat
Najbolji prijatelj kuma tetkinog zeta  Smile
jaoo...pa sta ako nije neki verifikovani izvor?i @bockoyogi je verovatno video svasta svojim ocima,pa da on nesto kaze ovde,niko ne bi dovodio to u pitanje.to sto nekada izvor informacije nije Rojters,CNN,ili sta vec znam,ne znaci da je automatski treba odbacivati.naravno,ne znaci ni da treba poverovati.ali,u ovom slucaju verujem,jer je Rusija sigurno bila ili jeste u stanju da nabavi jedan obican F-16.ja sam bio prokomentarisao onomad,jer sam mislio da su suvise lenji i inertni da tako nesto urade.a onda su mi i @ramon i @ujkaalbert objasnili da ni oni ne sede skrstenih ruku po tom pitanju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Sto se tice wesskovog izvora, on ce nam se javiti kada bude stupio u kontakt sa njim i proverio informaciju, tako da cemo o tome kad se wessko javi na tu temu, nema potrebe da sad diskutujemo o tome kada ne znamo ni sta, ni koliko, ni gde...
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 33
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Samsung E250
ljudi zaboravljate 1999,ovi nasi su izlosili u muzeju vazduhoplovstva delove F-16,F-117 a sta se desilo s trupom i motorima(ma koliko da su goreli) nesto vredno je ostalo!to su rusi pregledali i uzduz i popreko ,zamalo da zaboravim bilo je i tehnikckih problema sa apacima na nasoj teritoriji pa su morali prinudno da slete  :D
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia 6300
Od zapadnih aviona znam da su sovjeti imali u posedu ogroman broj F-5 koje je Severni Vijetnam zarobio od Južnog nakon pobede, te su ih sovjeti davali i česima i poljacima da ih ispituju, ogromne cifre su bile u pitanju, a postoje i slike. Što se tiče ostalih novijih aviona, koliko je meni poznato F-14, F-15, F-16 i F-18 nisu bili u Rusiji na testiranjima. Inače iskreno mislim da rusi danas nemaju nikakvu potrebu da ispituju američke i zapadne avione, dok SAD pak za to i dan danas ima potrebu kada su u pitanju avioni istočne proizvodnje. Inače ne vidim nikakvu potrebu da se diže galama oko prodaje nekoliko Su-27 (osim toga što mi ništa od Ukrajine nismo kupili, a dali su na rasprodajku dosta kvalitetne tehnike) pa šta mislite, da li bi bilo išta od F-35 da rusi nisu prodali početkom devedesetih planove od Yaka 141.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 20:06:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.