Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 10:31:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 12 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prvi Hrvati došli su iz Male Azije!  (Pročitano 36960 puta)
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Samsung 
Ернесте не каже се Сорби, већ Срби и то Лужички, као што они нас зову Јужним или Балканским Србима. Smile

Зови те људе њиховим именом. Smile Ионако су најугроженији од свих Словена.
« Poslednja izmena: 17. Apr 2009, 14:06:03 od DuKiM57 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 106
Zastava Zadar, Dalmacija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10;ME
Dosli su u istoj rulji odakle i mi sami.

Ja sam polu talijan, pola hrvat, ali pošto se pišem samo Hrvatom ova me tema žalosti i sramoti, jer nema nikakve veze s istinom već pokušajima povampirenih idiota u Hrvatskoj i šire da se što više razlikuju od Srba ili bilo čega slavenističkog.

Naravno da smo na ova područija dosli zajedno tijekom kasnog 6 i početka 7 stoljeća, dosli smo kao dva plemena Hrvati i Srbi, sa podrucija danasnje Poljske, gdje smo isto zivjeli u susjedstvu sa imenima Hrvati i Srbi, jedina razlika sto su u ta vremena postojala crvena i bijela Hrvatska, u susjedstvu odmah Srbi...

Hrvati i Srbi nikad kao pleme ili narod nisu ratovali do političkih previranja 1914 koja su dovela do mržnje koja i dan danas traje medju pojedincima.

Ne samo da nismo ratovali prije 1914 već smo se uvijek uzajamno pomagali, Kralj Tomislav u 10 stoljecu je pružao utočište Srbima za vrijeme Bugarske invazije u Srbiju, za što postoje konkretni dokazi itd...

Ime Hrvat ili Chrovatos ili kako hocete, jest po nekim analizama Iranskog podrijetla, no kad kazemo iranskog, moramo znati da su u 3 stoljecu poslije krista Iranska plemena zivjela u susjedstvu Slavenskima kod Crnog Mora.

Hrvati su imali dosta utjecaja kao bilo koje drugo slavensko pleme u ta burna vremena seobe... kroz 4 stoljeca seobe od Crnog Mora do podrucija danasnje Hrvatske (zajedno sa Srbima), Hrvati su uvijek imali istaknut Slavenski identitet i jezik, bez obzira na Iranske utjecaje kako na vojsku, ustroj drustva i druge stvari.

A sto se tiče ove teorije o Hrvatima iz Male Azije to je teorija samo za luđake i one koji vjeruju u Bosanske Piramide i Aliensku gradnju Piramida u Egiptu, samo za takve "intelektualce" je ova teorija.
« Poslednja izmena: 20. Avg 2009, 14:24:46 od Dalmatino_CRO »
IP sačuvana
social share
Daniel
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
BlackBerry bold
R1a nikak nemre bit Hunsko-Avarska karakteristika jer onda Sorbi Njemačkoj nisu Slaveni ... oni su najzastupljeniji sa tim genom koji čini 63% njihove krvne slike ... Smile


Citat
Highest frequencies:    North Indians 48%-72%, Ishkashimi 68%, Tajik/Khojant 64%, Sorbs 63%, Kyrgyz 63%, Hungarians 20.4%-60%, Poles 56%, Ukrainians 41.5%-54%, Altayans 38%-53%, Pashtuns 40%-45%, Russians 47%, Belorussians 39%-46%, Persians 35%

Gubiš se ....

I halogrupa pokazuje da je 30% Srbijanaca sa I hapogrupom Hrvatskih korjena i svi Srbi u Bosni ...




I2 pokazuje da je još 30% srbijanaca i svi Srbi u Bosni  Hrvatskih korjena:




Znači najmanje 60% srbijanaca je hrvatskog podrijekla i svi "srbi" i  zapadno od Drine su ustvari Hrvati.

Hrvatska genetika:




Obrati kako Hrvatska i BiH teritorijalno i GENETIČKI tvore jednu cjelinu.

U Bosni žive samo Hrvati ... sljedom okolnosti su se il poturčili il posrbili.
za pocetak, kaze se haPLogrupa, a ne halogrupa i hapogrupa!
i strucnjaku samo nam reci kojim ti rezonovanjem dodje do ovog zakljucka?
otkad su I haplogurpa i njeni tipovi hrvatski?
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 106
Zastava Zadar, Dalmacija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10;ME
Kamaro24 i ErnestFulir, Ajde ljudi ovako, da vam kažem nešto i pozorno pročitajte ovaj moj post, nemojte

raspravljati o nečemu o čemu očito nemate pojma, a to je genetika, bez uvrede. Prvo, da vas naučim: Kad promatrate genetske Haplogrupe onda ih ne možete promatrati kroz pojedine narode, nego kroz Geografska područija, prema tome R1a nije nikakva Hunsko-Avarska grupa, i tko god kaže takvo što pokazuje totalno neznanje, ne samo zato jer je klasificirao jednu haplogrupu jednim narodom, već zato što je i narod falio...

R1a je Istočno-Europska haplogrupa, koja se u najvišem postotku nalazi kod naroda Istočne Europe,  Poljaci je imaju 56,5%, Ukrajinci 50%, BjeloRusi 45% itd...

R1b je zapadno-europska Haplogrupa i najviše postotaka zauzima u narodima poput: Baska 88%, Welšana 82%, Škota 72%, Belgijanaca 60% itd...

Samo da kažem da ova mapa gore koju je prikazao korisnik ErnestFulir je potpuno netočna i onaj tko je napravio pokazuje jedno sasvim površno znanje genetike, ili je htio samo površno napraviti jednu kartu a to se u genetici ne smije raditi.

Prvo, na karti je prikazana Haplogrupa I 38%, takva haplogrupa kao prvo uopce se ne smije prikazivati za jedan narod jer se ta haplogrupa grana na I2a2 (koje Hrvati imaju 47% - najvise u Europi), I2a1, I2b, I1...

I2a2,I2a1,I2b i I1 imaju zajednicko podrijetlo od haplogrupe I, ali su se razdvojile prije 15 000 godina!!!

I2a2 je Dinarsko-Danubijska haplogrupa, I2a1 je Sardinijska, I2b je proto Keltsko-Germanska i I1 Germanska/Nordijska Haplogrupa...

Prema tome sad možete shvatiti kakav je apsurd i propust ova prikazana tabela gore... jer prikaziva tu površnu haplogrupu I.

Dalje, prikazana je grupa E, što je samo jos jedan dokaz neznanja i laicizma onoga tko je ovu kartu sastavio, ne postoji nikakva Haplogrupa E, već samo E1b1b u Europi a to je sjevero-istocno afrička, blisko-istocna i balkanska haplogrupa, Hrvati te Haplogrupe imaju 5%, a ona je u Europi najzastupljenija kod Albanaca koji je imaju 25%

Razlog zbog kojeg se ona nalazi na Balkanu su migracije stanovnistva iz Male Azije na Balkanski poluotok prije 6000 godina.

Dalje, na tabeli je prikazana haplogrupa J, treba pisati J2 a to je minojsko-grcko mezopotamijska haplogrupa koje hrvati imaju 3%, postoji i haplogrupa J1 koja je Arapska haplogrupa i koja nema nikakve bliske veze sa ovom J2.

Prema tome ljudi, prije nego počnete pisati o Haplogrupama Genetike Europskih naroda, treba truda i razumjevanja da to i naučite, pa ne bi pisali takve gluposti i prikazivali najlaičkije moguce tabele po svojim postovima. Ja Geneticka istraživanja i same Haplogrupe čitam dugo dugo vremena i upućen sam u to, i ako koga stvarno zanima o njegovoj naciji, koje haplogrupe ima, neka pita...

« Poslednja izmena: 20. Avg 2009, 20:15:51 od Dalmatino_CRO »
IP sačuvana
social share
Daniel
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
BlackBerry bold
Kamaro24 i ErnestFulir, Ajde ljudi ovako, da vam kažem nešto i pozorno pročitajte ovaj moj post, nemojte

raspravljati o nečemu o čemu očito nemate pojma, a to je genetika, bez uvrede. Prvo, da vas naučim: Kad promatrate genetske Haplogrupe onda ih ne možete promatrati kroz pojedine narode, nego kroz Geografska područija, prema tome R1a nije nikakva Hunsko-Avarska grupa, i tko god kaže takvo što pokazuje totalno neznanje, ne samo zato jer je klasificirao jednu haplogrupu jednim narodom, već zato što je i narod falio...

R1a je Istočno-Europska haplogrupa, koja se u najvišem postotku nalazi kod naroda Istočne Europe,  Poljaci je imaju 56,5%, Ukrajinci 50%, BjeloRusi 45% itd...

R1b je zapadno-europska Haplogrupa i najviše postotaka zauzima u narodima poput: Baska 88%, Welšana 82%, Škota 72%, Belgijanaca 60% itd...

Samo da kažem da ova mapa gore koju je prikazao korisnik ErnestFulir je potpuno netočna i onaj tko je napravio pokazuje jedno sasvim površno znanje genetike, ili je htio samo površno napraviti jednu kartu a to se u genetici ne smije raditi.

Prvo, na karti je prikazana Haplogrupa I 38%, takva haplogrupa kao prvo uopce se ne smije prikazivati za jedan narod jer se ta haplogrupa grana na I2a2 (koje Hrvati imaju 47% - najvise u Europi), I2a1, I2b, I1...

I2a2,I2a1,I2b i I1 imaju zajednicko podrijetlo od haplogrupe I, ali su se razdvojile prije 15 000 godina!!!

I2a2 je Dinarsko-Danubijska haplogrupa, I2a1 je Sardinijska, I2b je proto Keltsko-Germanska i I1 Germanska/Nordijska Haplogrupa...

Prema tome sad možete shvatiti kakav je apsurd i propust ova prikazana tabela gore... jer prikaziva tu površnu haplogrupu I.

Dalje, prikazana je grupa E, što je samo jos jedan dokaz neznanja i laicizma onoga tko je ovu kartu sastavio, ne postoji nikakva Haplogrupa E, već samo E1b1b u Europi a to je sjevero-istocno afrička, blisko-istocna i balkanska haplogrupa, Hrvati te Haplogrupe imaju 5%, a ona je u Europi najzastupljenija kod Albanaca koji je imaju 25%

Razlog zbog kojeg se ona nalazi na Balkanu su migracije stanovnistva iz Male Azije na Balkanski poluotok prije 6000 godina.

Dalje, na tabeli je prikazana haplogrupa J, treba pisati J2 a to je minojsko-grcko mezopotamijska haplogrupa koje hrvati imaju 3%, postoji i haplogrupa J1 koja je Arapska haplogrupa i koja nema nikakve bliske veze sa ovom J2.

Prema tome ljudi, prije nego počnete pisati o Haplogrupama Genetike Europskih naroda, treba truda i razumjevanja da to i naučite, pa ne bi pisali takve gluposti i prikazivali najlaičkije moguce tabele po svojim postovima. Ja Geneticka istraživanja i same Haplogrupe čitam dugo dugo vremena i upućen sam u to, i ako koga stvarno zanima o njegovoj naciji, koje haplogrupe ima, neka pita...


aj se pametnjakovicu vrati na moj post pa mi reci sta sam ja napisao! valjda znas da citias i izmedju redova!
moj post je apsolutno na mestu!
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 106
Zastava Zadar, Dalmacija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10;ME
Sorry Kamaro, moj post gore i nije bio upućen prema tebi, već onome BISERU koji je stavio onu kartu a ti si ga samo citirao, je na mjestu ti je post priznajem Smiley vidio sam da si postavio pametno pitanje o haplogrupi I  Smile

Bilo kako bilo, sve sam vam gore objasnio u postu Smiley
IP sačuvana
social share
Daniel
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 12 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 10:31:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.