Tema: Prva liga Telekom Srbija  (Pročitano 24505 puta)

Everything that has a begining, has an end

Poruke 1631
Internet Explorer 6.0
BARAŽ: Borčani pokorili Banjicu

Fudbaleri BSK iz Borče pobedili su u četvrtak na Banjici ekipu Rada 2:1 u prvoj utakmici doigravanja za plasman u Superligu Srbije i tako su došli na korak do druge runde baraža.

Rad je poveo u 63. minutu evrogolom Vladana Milosavljeva kada je sa ivice šesnaestarca raspalio po lopti, a ona završila u rašljama. Tim iz Borče izjednačio je u 71. minutu efektnim golom Matića, iz voleja. Pobedu Borčanima doneo je Aleksandar Djukić u sudijskoj nadoknadi.

Nikolin je izbio sam pred golmana Rada Jorgačevića, koji je odbio njegov udarac, ali je Djukić natrčao na odbitak i preciznim udarcem doneo pobedu ekipi iz Borče, koja je tako nanela prvi poraz Radu ovog proleća na njegovoj Banjici.

Revanš meč je u nedelju u Borči.

U većem delu prvog dela BSK je bio bolji, imao inicijativu i stvorio dve dobre prilike koje nije iskoristio Djukić.

Rad se prenuo u drugom delu, a posle izjednačujućeg gola, Borčani su igrali na kontranapade i iz jedne brze akcije imali priliku da Banjicu napuste kao pobednici, ali je loptu zaustavila stativa.

U drugom dvomeču baraža u sredu su u Pirotu bez golova odigrali Radnički iz Pirota i Napredak. Revanš meč je u subotu u Kruševcu.

Ukupni pobednik baraža za plasman u Superligu igraće sa čačanskim Borcem, koji je Meridijan Superligu završio na 10. mestu.

(Izvor : MTS Mondo)

"I know you're out there. I can feel you now. I know that you're afraid... you're afraid of us. You're afraid of change. I don't know the future. I didn't come here to tell you how this is going to end. I came here to tell you how it's going to begin. I'm going to hang up this phone, and then I'm going to show these people what you don't want them to see. I'm going to show them a world without you. A world without rules and controls, without borders or boundaries. A world where anything is possible. Where we go from there is a choice...I leave to you..."

Napredak korak bliže Superligi

Napredak iz Kruševca sa uspehom je odradio posao u prvom kolu baraža za plasman u Meridijan Superligu, pošto je u revanš meču na svom stadionu nadigrao ekipu Radničkog iz Pirota sa 2:0.

U prvom duelu, odigranom u Pirotu u sredu, rezultat je bio nerešen (0:0).

Strelac prvog pogotka na duelu odigranom na stadionu Mladost bio je Milan Gajić u 40. minutu, dok je trijumf potvrdio "rezervista" Jeremić šest minuta pre kraja meča.

Napredak će u drugom, poslednjem kolu baraža izmedju klubova Prve lige, zakazanom za 13. i 17. jun, igrati sa boljim iz duela BSK Borča - Rad (prvi meč 2:1).

Pobednik tog meča sastaće se sa čačanskim Borcem u finalnim duelima 24. i 27. juna i bolji će izboriti plasman u Meridijan Superligu naredne sezone.

Izvor: MTS-Mondo
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook

Poruke 1631
BSK protiv Napretka za put u Čačak

Fudbaleri BSK iz Borče i kruševačkog Napretka u dvomeču drugog kola baraža odlučiće koja će ekipa na megdan čačanskom Borcu za poslednje mesto u Superligi Srbije naredne sezone.

BSK iz Borče je i u revanš meču u nedelju savladao Rad 2:1 (isti rezultat je bio i pre tri dana na Banjici) i potpuno zasluženo pokušaće da iznenadi Napredak i potom se protiv Borca izbori za učešće u eliti.

Revanš meč u Borči počeo je odlično po Rad. U 7. minutu Filip Djordjević sjajno je asistirao Bogunoviću koji je lako poslao loptu u mrežu za vodjstvo Rada i radost najvatrenijih navijača "United Force" koji su se za ovaj meč vratili na tribinu i odlučili da bodre igrače (Forsi su u sukobu sa upravom Rada).

Pet minuta kasnije, Aleksandar Volkov je imao priliku za izjednačenje, ali je umesto u mrežu golmana Rada Jorgačevića, loptu poslao preko prečke.

Rad je do kraja prvog dela imao nekoliko dobrih i jednu kolosalnu priliku, opet preko Bogunovića. Napadač ekipe sa Banjice je u 36. minutu izbio sam pred gol BSK-a, imao situaciju "jedan na jedan", ali je na svoje i zaprepašćenje svojih saigrača promašio gol.

U 52. minutu BSK je izjednačio. Smušeno je reagovala odbrana Rada, pre svih iskusni Spira Grujić, na loptu je natrčao Gošić, koji se sudario sa golmanom Rada, ali je sudija ipak priznao gol. Velika radost navijača BSK-a koji sebe nazivaju "Beton boys".

Tačku na utakmicu i plasman BSK-a u drugo kolo baraža stavio je Matić u 85. minutu. Matić je odlično reagovao na asistenciju Topića i zaslužio je epitet "grobara Rada", jer je i u prvom meču na Banjici postigao gol.

U poslednjem minutu Volkov je posle sjajnog driblinga odlično šutirao, ali je Rad spasila prečka.

Ovo je bila četvrta pobeda BSK-a nad Radom u ovoj sezoni i najvažnija, jer su se Borčani za korak približili Superligi.

Naravno, pre toga imaju još dve prepreke. Najpre Napredak, koji je u revanšu u subotu pobedio Radnički iz Pirota 2:0 (u prvom meču bilo je 0:0).

Prvi meč 2. kola baraža rebalo bi da bude odigran u sredu (ili četvrtak) u Borči, a revanš je u nedelju u Kruševcu.

Opera 9.02
Napredak u finalu baraža

Fudbaleri kruševačkog Napretka izborili pravo da sa desetoplasiranim timom Superlige, čačanskim Borcem, bore za popunu elitnog srpskog fudbalskog takmičenja. U revanš susretu finala baraža Prve lige Telekom Srbije Kruševljani su na svom terenu savladali BSK iz Borče 2:0 i tako anulirali poraz od 1:2 iz prvog meča

Kruševljani su, pred solidno popunjenim tribinama, furiozno započeli duel. Uhvatili su goste na "bum" i već u drugom minutu su poveli. Nakon obećavajuće akcije domaćina, lopta je završila u korneru. Udarac iz ugla izveo je Milan Gajić, a na drugu stativu prikrao se Šljivić i rutinski sa tri metra glavom poslao loptu u gol.

Nedugo nakon vodećeg gola Kruševljani su imali još dve sjajne prilike da dupliraju prednost. Medjutim, prvo je Milovanović traljavo šutirao u situaciji kada se našao oči u oči sa golmanom Borčanaca, a zatim se u šansi našao i Gajić, ali ni on nije bio precizan.

Fudbaleri BSK-a nakon petnaestak minuta uspeli su da se oslobode pritiska domaćina i da preuzmu inicijativu. Iz te ofanzive gostiju proizašlo je i nekoliko prilika za gol, a najbolju je propustio Matić. Djukić je na brzaka izveo prekid na 18 metara, a Matić izbio sam pred golmana Napretka, šutirao je snažno, ali je Saša Stamenković odlično odbranio.

Obostrano otvorena igra vidjena je i u nastavku. Uvodnih desetak minuta drugog poluvremena proteklo je u znaku Kruševljana, koji su preko Milovanovića i Gajića imali dve odlične šanse da povise prednost.
Uzvratio je BSK, koji je na sve načine pokušavao da stigne do izjednačenja. Napadali su izabranici Zorana Milinkovića u talasima, a onda u jeku ofanzive Borčanaca, gol je ipak, postigao Napradak.

U 69. minutu Zoran Matić je na ivici šesnaesterca proigrao rezervistu Vasića, koji je ušao u kazneni prostor korak, dva, a onda praktično u svom prvom kontaktu sa loptom pogodio za, ispostavilo se, konačnih 2:0.

Finalne utakmice baraža za popunu Superlige igraju se 23. i 27. juna. U prvoj utakmici je domaćin Napredak, dok je revanš u Čačku.

Poruke 1631
Odluka o superligašu pada u Čačku

Fudbaleri Napretka i čačanskog Borca u Kruševcu su remizirali bez golova, u prvoj utakmici finala baraža za popunu Meridijan Superlige.

Oko osam hiljada gledalaca je, s obzirom na izuzetno teške vremenske uslove i veliku vrućinu, videlo dobar fudbal. Oba tima propustila su nekoliko izglednih šansi za gol, a nešto bliži pobedi, kada se sve sabere, bili su Kruševljani.

Najbolju priliku da stignu do gola i trijumfa domaći fudbaleri imali su u trećem minutu sudijske nadoknade vremena, kada je posle prodora Pavlovića po desnom krilu i odlučnog centaršuta, Milovanović na petercu zahvatio loptu u padu, ali umesto u mrežu, poslao je u naručje gostujućeg golmana.

Revanš utakmica finala baraža igra se u sredu, 27. juna u Čačku, gde će pasti odluka o poslednjem, 12. članu Superlige u sezoni 2007/2008.

Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Borac ostaje superligaš

Prva liga Telekom Srbije - novi logoBorac - Napredak 1:0 (1:0)
Vusljanin 42'

U revanš susretu baraža za popunu Meridian Superlige, Borac je u Čačku bio bolji od Napretka, a kako je prvi meč u Kručevcu završen bez golova, "zebre" će i naredne sezone igrati u elitnom rangu takmičenja.

Znatno iskusniji omaćin je bio bolji rival tokom celog susreta i mogao je da zabeleži ubedljiviju pobedu, ali je i minimalna bila dovoljna da se kraj Morave sledeće sezone gledaju mečevi najjače lige.

Izvor: Sportska Centrala