Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Protest zbog ismevanja žrtava na tribini na FPN-u  (Pročitano 2535 puta)
31. Mar 2016, 22:08:21
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Browser
Mozilla Firefox 45.0
Protest zbog ismevanja žrtava na tribini na FPN-u


Inicijativa mladih za ljudska prava i pokret Moja inicijativa zatražili su odgovor uprave Fakulteta političkih nauka (FPN) da li podržavaju diskurs omalovažavanja civilnih žrtava rata ili smatraju da se kroz različite aktivnosti treba omogućiti kritičko promišljanje o temama kojih nema u zvaničnom programu FPN.

U saopštenju se precizira da se radi o tribini "Ima li prava i pravde u Hagu?" u organizaciji Studentske unije FPN kada se govorilo o silovanim ženama tokom rata u Bosni i Hercegovini i propustu organizatora da spreči ponižavanje žrtava zločina na prostoru bivše Jugoslavije.

„Razgovor se vodio u teatarskoj atmosferi u kojoj su se pravnik Kosta Čavoški i advokat Goran Petronijević utrkivali ko će od publike izvući veći aplauz iznošenjem neistina i neprimerenih komentara o radu Haškog tribunala i zločinima koji su pred njim dokazani“, dodaje se u saopštenju.

Studentima se obratio i Nemanja Stjepanović iz Fonda za humanitarno pravo, koji je govorio o radu Tribunala.

U jednom trenutku moderator debate je pozvao publiku da raspravu vodi na akademskom nivou, ali je propustio da se ogradi od profesora Koste Čavoškog kada je on o Albancima govorio kao o Arbanasima, a zatim i "Šiptarima".

Niko od organizatora nije reagovao ni kada je Nemanja Stjepanović upitao studente zašto su se smejali kada je on govorio o žrtvama silovanja u ratu u Bosni i Hercegovini, a studentkinja iz publike je prokomentarisala - "smejali smo se i kada smo čitali presudu".

Poznato je da tribine na fakultetu ne mogu da se organizuju bez odobrenja dekanata.

„Za propuste u organizaciji tribine lako se može optužiti Studentsku uniju FPN-a, jer se uhvatila u koštac sa temom koja je kompleksna i očigledno studentima nedovoljno poznata. Pravog krivca, ipak, vidimo u upravi fakulteta, koja ni na koji način ne vodi računa o vrednosnom sistemu generacija studenata koje obrazuju“, ukazuje se u saopštenju.

Link


Citat
Niko od organizatora nije reagovao ni kada je Nemanja Stjepanović upitao studente zašto su se smejali kada je on govorio o žrtvama silovanja u ratu u Bosni i Hercegovini, a studentkinja iz publike je prokomentarisala - "smejali smo se i kada smo čitali presudu".

 Smile


IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.11
Browser
Safari 601.1.56
mob
Apple iPhone SE 2020
Falim te boze... pa nije na Pravnom...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 45.0
Citat
Studentima se obratio i Nemanja Stjepanović iz Fonda za humanitarno pravo, koji je govorio o radu Tribunala.

To onaj bradati peder danas sa N1?

Citat
ali je propustio da se ogradi od profesora Koste Čavoškog kada je on o Albancima govorio kao o Arbanasima, a zatim i "Šiptarima".

Ne vidim u čemu je problem.

Citat
„Za propuste u organizaciji tribine lako se može optužiti Studentsku uniju FPN-a, jer se uhvatila u koštac sa temom koja je kompleksna i očigledno studentima nedovoljno poznata. Pravog krivca, ipak, vidimo u upravi fakulteta, koja ni na koji način ne vodi računa o vrednosnom sistemu generacija studenata koje obrazuju“, ukazuje se u saopštenju.

Oh, a oni su tako prosvećeni, posebni, osetljivi... dabišasti.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.11
Browser
Safari 601.1.56
mob
Apple iPhone SE 2020
Cavoski je osoba koju ni njegovi studenti ne slusaju vec 20 godina... covek sa francuskom beretkom i zembiljima sa Kalenic pijace...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 45.0
Ma budala... čini mi se da je na pretprošlim izborima podržavao Dveri, video sam njegovo ime u jednom od pamfleta.

Ali u ovom slučaju ništa pogrešno nije rekao, da ne grešim dušu.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 45.0
  To što nema stajling (valjda se tako kaže) ne umanjuje njegovo znanje. A studenti ga bar u ovom tekstu slušaju. Mana mu je je što je doživotni popravljač sveta kome ionako nijedna popravka ne pomaže.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.11
Browser
Safari 601.1.56
mob
Apple iPhone SE 2020
Ja se cudim da su ga uopste culi sta prica, posto ga je i u "petici" cula i slusala samo polovina prvog reda... i to sa mikrofonom... toliko je glasan i razumljiv bio...

Njegov famozni udzbenik je isto necitljiv... Srecom, imali smo Kosutica  Smile

Citat: zoranjurkovic5@gmail.com 31. Mar 2016, 22:44:13
 To što nema stajling (valjda se tako kaže) ne umanjuje njegovo znanje. A studenti ga bar u ovom tekstu slušaju. Mana mu je je što je doživotni popravljač sveta kome ionako nijedna popravka ne pomaže.

Ocigledno ne poznajes doticnog. Smiley
« Poslednja izmena: 31. Mar 2016, 22:48:16 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 45.0
  Ne poznajem ali sam poznao Budimira Košutića. Imali smo tu čast da zajedno dočekamo poslednjeg pravog Karađorđeviča na aerodromu.

  Ćavoški je zanimljiv, kad mogu pratim njegova gostovanja.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows 7
Browser
Chrome 49.0.2623.87
Oh, a oni su tako prosvećeni, posebni, osetljivi... dabišasti.
tukao sam ja ljude glavom o zid i slicno. ostajao modar i krvav i druge takvima pravio.
to ne znaci da nisam osetljiv
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 45.0
Citat
Imali smo tu čast da zajedno dočekamo poslednjeg pravog Karađorđeviča na aerodromu.

Princa Tomislava?

Citat
tukao sam ja ljude glavom o zid i slicno. ostajao modar i krvav i druge takvima pravio.
to ne znaci da nisam osetljiv

IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.