Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 14:47:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Proširena stvarnost - augmented reality  (Pročitano 4625 puta)
16. Avg 2010, 11:49:26
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Bok svima

Pre neki dan sam čitao na internetu o proširenoj stvarnosti.  Neverovatno.  Fantastika koju smo gledali jučer na tv-u, danas je stvarnost.  Proširena stvarnost je tehnologija koja informacije iz stvarnog sveta kombinuje sa računarski generisana slikama i sadržajem i tako objedinjene ih prikazuje na ekranu računara i mobilnog telefona.

Tu tehnologiju već koriste širom sveta u web-kamerama, foto aparatima i mobitelima.  Da li ima netko sopstveno iskustvo sa tome?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Daj neki primer, link ili barem neki pojam, ovo moze biti svasta sta si nabrojala
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Pozzz,
Evo ovako rec je o sasvim novom trendu u tehnologiji. Koristi se za mnogo funkcija sto u, evo neke od njih
cu da vam pokazem http://www.youtube.com/watch?v=ZKw_Mp5YkaE
http://www.youtube.com/watch?v=heem8VKxxsE&feature=related

Navodno sada postoje i neke nagradne igre u kojima koriste ovu tehnologiju kako bi otkrili date sifre i
osvojili glavnu nagradu. Jel zna gde ovo u nasim krajevima moze da se isproba?...
Dal ste ikada imali prilike da koristite ovu tehnologiju?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Mislim da je to kao sedeti u kinu i gledati neki 3D film. Već vidim da je budućnost PC igara u tim augmentalnom realnosti. Jedva čekam prve gamerske experimente u vezi toga Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Za filmove vec postoji 3D tehnologija,
Gledao sam avatar u Budimpesti, Arena plaza 3D IMAX, stvarno je bilo preterano dobro Smiley)))
A sto se igrica tice bas sam razmisljao o augmented reality igricam i mislim da bi takodje bilo extra,
sta vise mislim da ce u naradnih par godina uvesti vec takvu tehnologiju za GAMERE Smiley))
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Pogledajte ovo: Youtube video

Zamislite kako će se pretvoriti gamerska scena, kada upada ovo na tržište. Augmented reality Counter Strike online. Jedva čekam... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
BlackBerry 
biće haos kaos na kvadratu u to sam siguran.... nova technologija ustvari nešto novo popularno  pravi uvjek to  ...
Pa neka neka samo da stigne ve´c i ja je čekam želim da isprobam da proverim kako je to ....
a što se tiče augmented reality igrice to sam samo vidjeo na kad sam bio na inostranstvo al nažalost nisam imao priliku tam probat jer je bilo previse skupo Smile nadam se da to kod nas neće biti tako .....
nekad stigne nova  revulucija ..... Smiley
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Valjda neće biti haos... Polako će to ući u svakodnevice. Imamo to već na različitim mestima. Naprimer u Velikoj Britaniji to koriste za pronalaženje najbliže podzemne železnice. iPhone već isto koristi tu tehnologiju. Par godina... nećeš ni primetiti, pa već zavisiš od tehnologija. Knight Rider auto, spremačica robotka...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
BlackBerry 
aha pa okj neka bude tako Smiley verujem ti  ..da znam za iphone ali to iipak nije to to ....al videćemo ...
« Poslednja izmena: 17. Avg 2010, 16:55:11 od ultraboy90 »
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Ma bice super samo da daju vec jednom sirim masama na koriscenje....
Koliko je razvijena tehnologija to sam Bog zna... a ni sam ne znam u cijem je interesu da nam ovako na kasicici
daju... tj znam interes kapitalista i onih koji sve pare oce iz dzepa na nam izvuku... ali da pustim to ...
Ovo je stvarno izvanredno, a ja sam video neke iphone aplikacije koje funkcionisu "nesto nalik" ovome, samo
sam zaboravio gde sam to vec video, postovacu vam kada vidim Smiley)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 14:47:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.