Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prosečna plata u Srbiji vredi kao 1.100 EUR?  (Pročitano 14199 puta)
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Jedan je Ilic kapiten!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3722
Zastava Hafnarfjörður, Iceland
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.94
mob
Sagem xg6
A to oni sto nam Dinkic dao...  Smile
IP sačuvana
social share
"Za stolom se vode često razgovori prazni, bledi a teren je pravo mesto da se vidi ko šta vredi." - Dusko Radovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
прегазити камионом, вратити се у рикверц ... поступак понављати док се цењени господин не доведе у стање да му месечна плата одлази на лекове ...

pardon me sir , ali mislim da je za takav posao bolje upotrebiti ovakvu mashinu  Smile Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia 3220
Citat
Saradnik Ekonomskog instituta iz Beograda Miladin Kovačević

Mislim da imamo  budućeg ministra finansija Smile Smile

IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
Jel to onaj Miladin što je prebio amera namrtvo?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Da, a Fiat Punto vredi ko Mercedes C klase u Nemackoj... Smile

touche
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
HTC Tattoo
Al ga je sračunao,ovako je i Milošević računao,za osnovicu uzme hleb mleko,prosečan račun za struju...,i tako neke osnovne stvari za preživljavanje,i onda naravno da dobiješ da je kod nas jeftiniji život,ali nije život samo leba i mleko,jebem ga u računicu. Smile Smile Smile

Neka sračuna koliko je prosečnih plata potrebmo da se uzme nov automobil,koliko litara goriva može da se sipa za jednu platu,pa da onda vidimo na gde smo,Švajcarac za platu može da sipa 3000 litara nafte,a Srbin za prosečnu može 300 litara,eto prave računice.

Njima leba evro a kod nas 30 centi,i nama je kao bolje,dajte nam njihovu platu i neka dignu leba na 2 evra,neće da se bunimo. Smile


Kakvo lažno prikazivanje stanja. Smile Smile Smile Smile

IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
Totalna neistina. Statistički zavod je dvadeset godina prčkao sa principom obračuna potrošačke korpe da bi je držao nasilno na visini prosečne plate. Sad je na pritisak iz EU izmenjen način obračuna i usklađen sa eu načinom. Tako je po starom obračunu korpa za četiri osobe u kojoj nije bilo nekih osnovnih potrepština i troškova iznosila 35 000 dok je po novom obračuni korpa za tri osobe 55 000
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Smela tvrdnja da je nešto, bilo šta, ovde i danas u Srbiji tri puta jeftinije nego u EU??!!

Pa za litar viskija imaš ispod tezge na pijaci tri litre brlje šećeruše, otprilike takvo poredjenje...  Smile
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
Nokia 
MILADIN KOVAČEVIĆ: SRBI, MNOGO JEDETE!
(189)    Petak, 11. Februar, 2011.| Autor: KATARINA MARTIĆ
Ekonomista ostaje pri tvrdnji da 375 evra u Srbiji vredi kao gotovo 1.100 evra u Evropi i tvrdi da su Srbi rasipnici, i da čak i siromašne porodice jedu obilato!
       
BEOGRAD - Prosečna zarada u Srbiji vredi više od 1.000 evra i tačka! A Srbi previše jedu!

To je za Kurir izjavio savetnik Ekonomskog instituta u Beogradu Miladin Kovačević, koji je juče izazvao ogorčenje većine stanovnika Srbije, koji sa prosečnom platom jedva krpe kraj s krajem.

Telefoni naše redakcije od juče ujutru su se usijali, što od preterane količine poziva, što od vrućih i nimalo biranih reči kojima su naši čitaoci komentarisali izjavu ovog ekonomskog stručnjaka.

Ipak, Kovačević i dalje tvrdi da je to računica koju je izveo na osnovu podataka Eurostata (Evropska agencija za statistiku) i da svako može otići na njihov sajt i uveriti se u to.

- Stvar je vrlo prosta! Oni su izračunali da odnos kupovne moći iznosi 2,7. Taj broj pomnožite s prosečnom platom u Srbiji, koja je u decembru iznosila 375 evra. I koliko dobijate - 1.012,5 evra! Pa dobro... Nisam imao digitron pri ruci kad sam to izjavio, pa sam malo omašio. U svakom slučaju, to pokazuje da mi za 37 evra u Srbiji dobijamo onoliko koliko dobije, recimo, stanovnik Nemačke za 100 evra - stručno nam je objasnio Kovačević.

Ekonomista Mahmud Bušatlija kaže da se tako meri kupovna moć u Evropi, ali da ona ne odslikava našu stvarnost:

- Metodologija koja se primenjuje u Evropi ne pije vodu u našoj zemlji.

Kovačević, međutim, i dalje tvrdi da je problem u narodu, a ne u računu:
- Kod nas je simptomatična pojava rasipništva, pa čak i u hrani! Zavisnici smo od obilne i masne hrane, koja prilično košta. Daću vam primer Holanđana - oni gala ručkom smatraju čorbicu i salatu s gauda sirom! A kod nas? Pogledajte kako ručaju siromašne porodice... Meso, iće, piće... To se gosti!

A ovako kaže statistika!

Potrošnja životnih namirnica u Srbiji i EU po članu domaćinstva (u litrima i kilogramima)
Namirnica          Srbija         EU
Šećer                   13,8           39
Svinjetina            16              42,3
Govedina             4               16,9
Živinsko meso   17,3           23
Jagnjetina           1,3               3
Ulje                      11,3        17,5
Pomorandže        3,8        33
Sir                         9,9        16,5


http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/miladin-kovacevic-srbi-mnogo-jedete-74456.php
-----------------------
 Smile
« Poslednja izmena: 12. Feb 2011, 15:13:52 od Nksamsj »
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
romanska logika

"Taman sam navikao konja da ne jede, a konj crkao"
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.