Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Proroci Tarabići predvidjeli su sve ključne događaje u Srbiji  (Pročitano 57147 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Samsung S7220
Ko su Tarabici?

Porodica Tarabica je doselila u Kremna krajem osamnaestog veka negde iz Hercegovine. Uglavnom su se bavili stocarstvom i bili su uzorni domacini. Navodno Tarabici nisu doslu u Kremna kao Tarabici nego su to prezime dobili po lepim drvenim ogradama oko kuca sto nije bilo uobicajeno u to doba. Te su ljubopitljivim komsijama objasnjavali da je to taraba i tako ih prozvase Tarabici. Ovde treba naglasiti da ubrzo po dolasku u Kremna, Tarabici su se okumili sa svestenickom porodicom Zaharica. Ta kumska veza je doprinela da svestenika Zaharije Zaharic bude svedok prorocanskih kazivanja Tarabicima i da ih pedantno zapisuje za buduca pokolenja. Otac Zaharija, Filip Zaharic krstio je prvog proroka Milosa Tarabica godine 1809. koji kratko zivio do 1854. godine. Milos je bio osamljenik uglavno izbegavajuci drustvo, leti bivajuci kod velikog stada ovaca na planini a zimi provodeci vreme u kuci u zaseoku Tarabica ili iduci u duge nocne setnje do obliznje borove sume. Na pitanja ukucana kako mu nije zima i kako se ne boji vukova gore sam, odgovarao je: "Zvezde me griju a i vuci su samo bozje ovce". Vazio je za veoma bistrog i vrednog coveka u svom selu. Jedino je voleo da razgovara sa mladim kumom tadasnjim bogoslovom, Zaharijem Zaharicem. Njemu je govorio: "Vidis moj kume, Zarija, ja ti tamo u gori... Gledam, sve vidim i cujem... Tako doznajem sta ce biti sa svima nama, ovijem narodom i ostalim svijetom... Kako ja to sve gledam, i cujem, ne umijem ti ovim jezikom objasniti...Ne znam koju rijec da nadjem." Prvo Milosevo predvidjanje bilo je predvidjanje sopstvene smrti kad je rekao majci koja ga stalno nagovarala da se zeni sledece reci: "Cujes li ti majko...Nemoj me cerati da se zenim! Ja se zeniti necu. Kad budnem navrsijo cetrdeset pet godina zivota, ondakar ces me ukopati, zeniti me nikada neces." Umro je na svoj rodjendan, 6. februara 1854. godine, pozivevsi cetrdeset pet godina. Drugi kremanski prorok bio je Mitar Tarabic. Mitar sinovac Milosev rodjen je 1829. godine a umro 1899. godine u osvit dvadesetog veka pozivevsi sedamdeset godina. Kao i njegov stric Milos, Mitar je bio nepismen, ali nije osobenjak nego je ziveo normalnim zivotom, ozenivsi se i dobivsi naslednike. Svoje prekognisticke vizije navodno je dobijao i od preminulog strica Mitra koji mu se pojavljivao u gluvo doba noci. Zbog svoje otvorenosti izrazavao se dosta preciznije o buducim dogadjajima od svog strica, te je i neka striceva predvidjanja pojasnjavao. U svojim vizijama je oslikavao kraj sadasnje civilizacije govoreci o stvaranju novog savrsenijeg coveka buducnosti. Na kraju ovog uvoda o coveku najblizem prorocima i koji je ostavio najvise zapisa o kremanskim proracanstvima. Zaharije Zaharic je rodjen u svestenickoj porodici 1834. godine u Kremnima gde je ziveo do smrti 1918. godine. Skolovao se u manastiru Raci kod oca Filipa i nastavio u Duhovnoj akademiji u Kijevu. Prota Zaharija je bio pristalica dinastije Karadjordjevica, tako je prilikom jednog ilegalnog boravka u Srbiji u njegovoj kuci krio i princ Petar Karadjordjevic, prvi Jugoslovenski kralj. Zna se da je Mitar Tarabic predvideo i smrt prote Zaharija rekavsi: "U onoj godini u kojoj ce biti kraj velikackog svjetskog pomora(I svetski rat), ti ces kume umrijeti." Prvi svetski rat Vrijeme balkanskih ratova i Prvi svetski rat Mitar je "video" ovako: "Po ubistvu kraljice i kralja(misli se na Dragu i Aleksandra Obrenovica), doci ce loza Karadjordjevica da vlada, ali ce potom, nastati krvavi ratovi. Zatim ce jopet ono nevrijeme kad ce zima biti kao ljeto, a ljeto ce biti kao zima. Tada ce nastati rat sa Turcima. Na Turke ce udariti cetri hriscanske drzave i nasa carinarnica ce biti na Limu. Tako cemo osvojiti i osvetiti Kosovo... Uskoro poslje toga nastace Veliki rat u kojem ce se silna krv prolivati. Kad bi sva ova krv rijekom potekla valjala bi kamen od tri oke. Na nasu zemlju navalice tri puta silnija vojska preko rijeke i preci ce je. Ta vojska upropastice krajeve kroz koje bude prolazila. Zaci ce daleko u nasu zemlju... Bice teskijeh dana... Nasa vojska ce popustiti, ali ce najedanput na njeno celo doci pametan coek na konju vrancu, koji ce znati s njom upravljati, pa ce reci:'Naprijed, narode, srpska braco!' Vojska ce tada ozivjeti. Povratice se duh u njoj i ona ce pojuriti dusmanina preko tijeh rijeka. Neprijatelj ce doci do Maljena i Bukova. Sumadija ce najvise pretrpjeti... Za nase selo ne treba strahovati. Ovdje u ovijem krajevima , puska nece puknuti, ali ako neprijateljska vojska prodje, nece cinjeti nikakvo zlo... Poslje toga, nasa vojska zauzece nesto Bosne i zaustaviti se do Drine. Tako ce cuprija u Visegradu biti pola nasa, a pola njihova. Mi cemo tamo cekati." O samoj propasti Srbije u Prvom svetskom govorio je ovako: "Tri ljeta kume Zarija, Srbija ce biti u mraku, te cemo tri Svete Trojice provesti pod dusmanskom vlascu. To ce se zgoditi ovako: od severa ce udariti neka velika sila te ce se nas ona gaziti i pregaziti. Zemlja ce biti pusta. Umirace se od gladi i raznijeh bolesti. Za to vrijeme ce nasa vojska biti u tudjini. Prvo ce biti na jednom mjestu opasana morima sa svijeh strana. Kad budne svoje rane izvidala, ondakar ce od prijatelja dobiti hrane i dzebane, te ce ponovo preko tudijeh mora doploviti do nasijeh granica. Kad tu dodje, zaposednuce gore i dolove, te ce ponovo jurisati ka Srbiji i oslobodice ne samo nase, nego i sve one predele u kojima zive nasa braca." Rezolucija Informbiroa ...Evo doslovno,kako je prota te noci zapisao: "Mitar mi svasta kazivao, te je rekao da ce coek plavijeh ociju, a sa zvijezdom na celu prekinuti ljubav sa nasom pravoslavnom bracom, Rusima. On nece njima biti zahvalan ni zato sto sijedi na nasem prestolju, na koji su ga oni ustolicili i popeli. Nastace velikacka omraza izmedju naske i Rusa. Pasce krv u nama samima. No, te ce se rane lako preboljeti i mi cemo se jopet sa Rusima izmiriti, ali nikada iskreno, nego onako, na rijeci i govoru, da nas drugi ne bi razumjeli, kako jedni druge pritvorujemo i lazemo." Sokochalo Kremanac Mitar Tarabic predvideo je otkrice telefona govoreci kumu Zahariju godine 1876 sedeci u kavani: "Doci ce vrijeme kada ce ljudi bez obzira na velike daljine, moci jedni sa drugima pricati, a da se vide no samo cuju. Tu nad prozorom kafane visice uze i ti ces preko njega razgovoarati sa Biogradom. Uze ce biti od gvozdja. Kasnije ce ljudi voditi razgovore i moci da se vide, ali to ce dozivjeti oni koji budnu zivjeli iza nasijeg unuka." Desetak godina kasnije Kremna su dobila prvi telefon i telegraf i posta je postavljena u kuci gde je bila kavana gde je Mitar rekao Zahariju o pojavi telefona. Precizno je predvideo i i pojavu videofona koji blizu masovne upotrebe. Kad Drina potekne uz Taru Ovo je mozda najkontraverznija i jako nelogicna poruka kremanskih vidovnjaka ali samo do momenta obistinjenja: "Kada Drina od Bajine Basce budne premoscena na dva mjesta i kada potekne uz Taru, a i istom danu se poklope Veliki petak i Djurdjevdan - tih godina ce nastupiti nekakav velikacki belaj" U to doba samo bi neko lud mogao zamisliti da reka ide uz brdo, a dogodilo se u nasem vremenu. Drina je premostena kod Bajine Baste na dva mesta izgradnjom dva gigantska eletroenergetska objekata zavrsetkom druge reverzibilne brane "Perucac 2" Drina je potekla uz Taru puneci veliko akumulaciono jezero nekoliko stotina metara vise iste godine 1983. sestog maja bio je Djurdjevdan i Veliki petak sto se dogadja svakih 500 godina mozemo se reci da su nasi danasnji belaji i poceli tih godina laganim rasturanjem drzave SFRJ Tako su se te godine obistinila sva tri "neverovatna" preskazanja Kremanskog prorocanstva. Pomenimo da kremanski proroci bili ljudi bez obrazovanja te da nisu mogli precizno opisati nasu tehnolosku sadasnjost. Tito i posle njega Ovako je Mitar govorio svom kumu o tom vremenu: "Srbija ce najbolje zivjeti kada se na njeno prestolje popne coek plavijeh ociju, na bijelom konju, koji budne u Srbiji dosao i doneo neku novu vjeru. Taj sto se na nase prestolje popne, bice dugovjecan i krepak, te ce umrijeti oko svoje stote godine. On ce voljeti mnogo da lovi, te ce u jednom lovu, nehotice pasti sa svog konja i nogu izgubiti. Od toga gubitka noge ce i umrijeti, a ne od starosti svoje." "Poslje njega, doci ce da vlada nasom carevinom nekakva komisija, ali vise nece biti nako kako je bilo" 'Bratstvo i jedinstvo' je verovatno ono o cemu je Mitar govorio: "Iako ce u nasoj carevini ljudi zaboraviti na glad i cemer i u velikackom rahatluku zivjeti, brat ce se sa bratom mrziti i zlo jedan drugom misljeti" O nasim zadnjim ratovima govori na sledeci nacin: "Dugo godina ce potrajati taj belaj, ali niko nista ucinjeti ne more, jerbo ce taj narod nicati svuda kao trava. Jedan koji se budne rodio mnogo ljeta poslje tebe, bice cestit i uman, te ce se s tijem narodom u miru razgraniciti. Mi cemo ondakar u slozi zivjeti - oni tamo, mi ovdje i tamo. Taj ko bude cinio to razgranicenje i bice i ko biti nece tvoj rod." O Mijajlu iz dalekih ruskih gora Posle treceg svetskog rata, nastace period blagostanja i nakon toga ce nastati veliki pomori i bolesti. Mitar to opisuje ovako: "...U to vrijeme pomora, u ruskim dalekim gorama pojavice se mladi coek po imenu Mijajlo. Imace svijetlo lice i sav lik ce mu milostan biti. Ljudi ce se cuditi kako koraca nebom, a on ce otici do prvog manastira i zazvoniti na sva manastirska zvona. Narodu koji se budne okupijo oko njega ce kazivati - Zaboravili ste ko sam i da nijesam umro, nego ziv otisao u nebo...Razapeli ste Bogocovjeka i Sina Bozijeg, a Bog vam je dao pamet da njome mislite i ljubite sve oko vas. Postali ste zvijeri i covjekoubice! Nijesam dosao da vas ceram da se plasite i sa stravom vjerujete, vec sam medju vama da vas urazumim! Nema vise bogatog ni siromaha, a vi se jopet mrzite, glozite i ubijate. Zaboravili ste na svoju dusu! - Ondakar ce za Mijajlom poci svi narodi i zemlja ce postati prava rajska basca. Hrana ce iznicati svudje, i u rijekama, morima i sumama. Oni, koji ondaj rode zivjece srecno i dugovjecno da ce zaboraviti kada su se rodili. Mijajlo ce bivati svudje, a ponajvise u Carigradu, sve dok ljudi ne progovore jednim jezikom i jednom vjerom. Poslje ce zadovoljan otici u nebo." Posle treceg svetskog rata O dalekoj buducnosti nasih praunuka sledece poruke Mitra Tarbica je zabelezio prota Zaharije: "Vidis kume, kada ljudski rod poslje Opsteg rata stane da zivi u miru i izobilju, sve ce to biti jedan grki (gorki) privid ljudskijeh zabluda, jerbo ce mlogi zaboraviti na Boga, pa ce se klanjati svojoj ljudskoj pameti... A znas li ti, kume, sta je ljudska pamet prema volji i znanju Bozjem? To nije ni jedna kap vode u najvelikackijem moru! Otici ce coek i do drugijeh svetova i tamo ce zateci prazninu i pustos, ali ce opet smatrati da bolje zna, nego li, Boze prosti, sam Bog. Tamo sem mira Bozijeg nista vidjeti nece, ali ce srcem i dusom osjetiti svu Bozju ljepotu i snagu. Ljudi ce se kolima voziti po mjesecu i po zvjezdama. Oni ce tamo traziti drugi zivot, ali tamo zivota vakog kakav je u nas biti nece. Bice ga, ali oni nece umjeti da razumiju da je to zivot kakav jeste. Onaj koji budne tamo isao, ane budne, Boze prosti, vjerovao u Boga kako prilici coeku od casti i postenja, taj kada se budne vratijo ce reci - Ej, vi, ljudi, koji Boga sa sumnjom pomonjete, podjite vamo dje sam ja bijo, pa ce te ondakar vidjeti sta je snaga i um Bozji-. Bice i onijeh ljudi koji nece htjeti da razumiju sta je to Bozija moc i kolikacka je njena sila. Njima ce ti ljudi sto budu pohodili mjesec i zvijezde pricati o onome sto budnu tamo dozivjeli, te ce im reci o tijem predjelima bozanskijem, dje nema nikakvog kraja i nikakvoga pocetka, a ovi ce drugi vrtjeti glavom i u to vjerovati nece dok se sami gore ne popnu i ondakar doznaju u kolikackoj su zabludnoj pameti bili. No, sto se godj vise budne znalo, manje ce se ljudi medju sobom voljeti i paziti. Nastace taka omraza da ce im razmna sokochala biti preca od svojieh najblizih. Coek ce vise vjerovati svom sokochalu, nego svome prvom komsiji..."
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Samsung S7220
S NEBA PA U KREMNA

"Kosmička kugla", po verovanju stanovnika slavnog užičkog sela, pala baš tamo kao opomena "odozgo"

KREMNA - Dok svet očekuje da se prvi turisti iskrcaju u svemir, užičko selo Kremna moglo bi biti idealno mesto za pripreme. Kao i kosmos, mistika obavija ovo pitomo selo između Zlatibora, Tare i Šargana: okamenjene stope u potoku, lekovite vode, Barična komora (idealno čist i zdrav vazduh) i "Kosmička kugla", kamena lopta pristigla pravo s neba!

- Osamdesetih godina prošlog veka, kada je vojska probijala put, iskopana je kamena kugla pravilnog oblika - počinje priču Dragan Pjević, tvorac obnove mita o Kremnima. - Prečnik "Kremanske kugle" nije ni 99 ni 101, već tačno 100 centimetara, i baš to hrani mistiku vezanu za nju, pogotovu što se zna da ovdašnji kremen-kamen, po kome su Kremna dobila ime, ima takvu moć da je ovo područje nemoguće snimiti iz vazduha.

Legenda kaže da su Kremna nastala u dalekoj prošlosti, u jednom posebnom trenutku stvaranja zemlje, kada se desilo "kosmičko čudo" (fenomen pri sudaranju nebeskih tela). Kada je oivičen prostor na Zemlji, kotlina između planinskih venaca Zlatibora i Tare, koja se po tajanstvenošću kamena-kremena zove Kremna.

Postojanje kugle ljudi u Kremnima različito komentarišu. Neki smatraju da je poslata "odozgo" kao opomena da "neko" gleda šta se na Zemlji radi. Drugi su mišljenja da je to obična "ripa", napravljena da se narodu uzmu pare.

Pjević dalje kaže da ne čudi podatak da "Kremanski kamen" postaje svetska misterija. Tajno ga ispituju u švajcarskim laboratorijama i krijumčare za potrebe svetskih moćnika. Tajanstveni "Kremanski kamen" i nebo iznad njega su, preko svojih proroka, trasirali puteve velikih dinastija, državotvornih osoba, ali i običnih ljudi. Uspevali su samo oni koji su verovali u njegovu moć.

"Kosmička kugla" danas se nalazi u Spomen-domu kremanskih proroka, na putu od Kremana prema Tari. Da li je ona zaista čudotvorna, ili je to obična "ripa", teško je reći. Tek, selo je, pored proroka Tarabića, dobilo još jedno "čudo". Dodajući lekovite izvore, Baričnu komoru, Moljkovića han (jednu od najstarijih kuća u Srbiji), tragove starih civilizacija i prekrasan krajolik, Kremna postaju sve zanimljivija za turiste, ali i za namernike željne mistike.
      

Isceliteljska moć kugle

- Kugla zrači veoma pozitivno, pa je preporučujemo kao vid terapije i psihoterapije. Pored toga, kugla ima moć isceljivanja, za cirkulaciju i imunitet. Dovoljno je da osoba osloni svoju šaku na tu kuglu i da kaže jednu rečenicu. Za to vreme krv koja cirkuliše osveži ukupno zdravlje te osobe - napisao je akademik Mina Minić, radioestezista, koji je ispitivao kremansku "Kosmičku kuglu".


Izvor: Kurir

« Poslednja izmena: 29. Jan 2007, 14:01:46 od vlado85 »
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Samsung S7220
Tajni snimak Kremna
18. novembar 2005

Piše: Radoje ANDRIĆ

NAUKA se nije pokazala baš “sposobnom da prati” sva “čudesa” koja se “munjevitom brzinom” pojavljuju u Kremnima tokom minulih sto i više godina, ne samo po pitanju proročanstava, nego i u pojašnjavanju “čudotvornosti” kremanskog kamena.
Šta su o tom kamenu i Kremnima, još, rekli učeni ljudi?
Akademik Svetomir Arsić Basara, vajar, pohodio je Kremna, u oktobru 2003. godine, a svoje utiske izrekao pred kamerama RTS i za “Novosti”:
- Prostor Kremana doživeo sam na subjektivan, ali izuzetan način. Nijedan prostor u kojem sam boravio, nije mi pružio priliku da doživim nebo u toj apsolutnoj raskošnosti, čak ni moj zavičaj. Odrastao sam na Šari, na visini od 1.200 metara, ali - ni tamo mi zvezde nisu bile tako bliske kao u Kremnima! Nigde kao tamo, nebo nije tako blizu čoveku i, na mene je taj osećaj prisustva kosmosa uticao da verujem u sve što su proroci rekli. To je moj, subjektivni doživljaj prostora.
U urbanim sredinama, čovek je lišen beskonačnosti kao dela sebe. Verujem da su naši preci lakše umirali - podsvesno svesni da su deo tog ogromnog prostranstva. Verujem i da su Miloš i Mitar Tarabići bili u dosluhu sa tim, sa blizinom neba... Subjektivno to tumačim i niko se ne mora složiti, ali verujem da je njihova sposobnost iz toga proistekla. Za nauku - to je neobjašnjivo, ali ne znači da će tako i u budućnosti da bude - smatra Basara.
Ta i takva Kremna su “centar severne hemisfere, a time i sveta”, bez rezerve konstatuje dr Petar Bokun u svojoj knjizi “Poreklo kremanskih proročanstava”:
Mnogi istraživači kremanskih proročanstava proučavali su geografske osobine kraja. I zaista, Kremna se nalaze na izuzetnom položaju, tik uz središnju, četrdeset petu paralelu severne polulopte, gde se ukršta sa devetnaestim meridijanom. Kad se pogleda globus, uočljivo je da je to tačno središte severne hemisfere. A poznato je da su se sve važne stvari u istoriji događale na severnoj polulopti - tvrdi dr Petar Bokun.

SA stručnijeg stanovišta, istom prilikom kada i akademik Basara, svoje impresije o Kremnima izrekao je geograf Milorad Vasović, takođe akademik, a njegova saznanja - demantuju dr Petra Bokuna:
- Ne zaboravljam razgovor vođen, jednom prilikom, u Tarabića kući. - podseća Vasović. - Prisutne potomke proroka, učene i školovane ljude, pitao sam - kako objašnjavaju taj fenomen proročanstva... U pamćenje mi se urezao odgovor jednog seljaka, osamdesetogodišnjaka, koji je rekao: "Treba tu, malo, uzeti i uticaj Boga" - citira akademik, uz komantar: - Nije to, siguran sam, verska zatucanost ili udubljenost, već iskrena spoznaja!
Tu vrstu “spoznaje” Vasović iskreno deli sa starinom iz Kremana, jer nije, kako kaže, među onima koji proročanstva smatraju “gatarijama i bapskim pričama”. Ali, ne pripada ni “misticima” koji će, olako i nenaučno, ”podgrevati” kremanski fenomen. - Ne, nije tačno da su Kremna “geografski centar sveta”, kao što neki tvrde - kategoričan je akademik Vasović. - Tačno je da su Kremna deo šire regije, od Cvijića opisane kao Stari Vlah, koja počiva na stenama vulkanskog porekla. One zaista zrače, a da li između zračenja i činjenice da je čitav Stari Vlah naseljavalo isto stanovništvo sa osobenostima koje je Cvijić takođe uočio, tek treba utvrditi. Ali, jasno je da se Kremna nalaze na jedinom prirodnom prolazu između Pomoravlja i Podrinja. To je jedna “presedna”, osam kilometara duga i šest široka, na 800 metara nadmorske visine. Blago zatalasana zaravan, južna, prisojna i osunčana, između dve planine gde, danju, duva vetar sa Jadrana, a noćnik se spušta sa Tare. Uz mnoštvo vodotokova - idealno mesto za zdrav život. Antropološki, Kremanci su, kao i ostalo, nekadašnje stanovništvo Starog Vlaha, bili visoki, vitki, pravog i bistrog pogleda, dinarci, Ere, nerazmetljivi ljudi... - kaže Vasović i zamera im što su tako masovno napustili kremanski kraj.

NIJEDAN od ovih učenih ljudi, Ršumović, Bokun, kao i akademici Basara i Vasović, ne pominju tezu “da Kremna nije moguće snimiti iz aviona ili satelita”. Istina, nigde to ne kažu konkretno, decidirano. Ali, nigde ne tvrde ni suprotno: niko od njih nije ispoljio naučnu upitanost - mogu li se Kremna snimiti iz vazduha?!
Svojim “nečinjenjem” i “nesuprotstavljanjem” - kao da su se svrstali u red onih kojima je lakše da u nešto veruju “na reč”, nego da to “nešto” provere. Tako se, već dvadeset pet godina, ponašaju i novinske redakcije, sklonije da veruju svom novinaru “kome je neko rekao”, nego da pokušaju da provere izrečeno.
A, pri takvom “stanju stvari”, onda se dođe i do ovakve teze: Kremna se ne mogu snimiti iz aviona ili satelita - pa je ovo selo idealno za skrivanje Radovana Karadžića i Ratka Mladića!
Tim talasom “nošena”, “Ilustrovana politika”, u broju 2.438, od 8. oktobra 2005. godine, u četvrtom nastavku reportaže o Kremnima i proročanstvu, piše:
“Kad je Bog stvarao svet, ovo selo je baš pogledao. Darivao ga lepotama na zemlji i tajnama pod zemljom. U njemu se rađaju ljudi neobičnih sposobnosti, vidoviti, mudri i dugovečni, ali mesto koje ni satelit ne može da snimi još čeka svetliju budućnost...
...Svaki Kremanac će vam se pohvaliti da Kremna, zbog onog što kriju u utrobi, ne mogu nikakvom spravom da budu snimljena iz vazduha. Kada je, nedavno, u selu boravila ekipa hrvatske televizije, novinari su lakonski zaključili da je ovo selo, površine 2.000 kvadratnih kilometara, zbog svoje nevidljivosti sa velikih visina idealno mesto za skrivanje najpoznatijih haških optuženika Ratka Mladića i Radovana Karadžića. Ovu priču seljani doživljavaju kao dobar vic”, piše “Ilustrovana”.
Vic ili zbilja, tek - u Hrvatskoj, gde se, kako smo videli tokom ovog feljtona, kremanskom proročanstvu pridaje ogromna pažnja - tolika da se ono i dopisuje u “lijepoj njihovoj”, teza o “skrivanju Karadžića i Mladića u Kremnima” - ne svrstava se u odrednicu teksta nazvanog - vicem.
“Ima tu nečeg... Šta li kažu Tarabići?...” - pitaju se i Hrvati. Nije isključeno da je i Karla del Ponte primila “stanovite dopise” u kojima se kaže da je Karadžiću i Mladiću “zadnja pošta” - selo Kremna.
Ali, takva je “dojava” lažna, barem po jednom segmentu: Kremna se, gle čuda, posle 25 godina, mogu da snime iz vazduha! I iz aviona, i iz satelita!
Avionski snimak Kremana, sela proroka Miloša i Mitra Tarabića, “Novosti” prve objavljuju, na naslovnoj strani današnjeg izdanja.

SELO čuvenih proroka, za koje se punih 25 godina tvrdi da je “nevidljivo”, danas se može, putem Interneta i “Gugla”, videti iz “svih uglova i sa svih visina”. Dakle - vidljivi je deo planete Zemlje, te ni sa tog aspekta - nije opravdan nedavni zakup “špijunskog satelita”, ako je, na primer, bivši ministar vojni Prvoslav Davinić, nameravao da vidi “kako se Kremna ne vide sa satelita”…
I nije to jedina veza između Kremana i satelita. Hrvati su je davno uspostavili: na hrvatskoj nacionalnoj televiziji, putem satelita, dakako, emitovan je i prilog o moći kremanskog kamena! Neverovatno?! Nije…
Priča nas vraća u 2000. godinu, kada je Koštunica u Kremnima dočekan rečima “Dobro došao, predsedniče”, a ispraćen - uručivanjem “čudesnog kremanskog kamena”.
Po objavljivanju ove informacije u srpskoj, ali i “okolnoj” štampi, novinari i snimatelji HTV stigli kod - Koštunice. On ih uputio na Jova. Na kraju - HTV emitovala polučasovnu reportažu o ovom Tarabića potomku. - Bilo i na satelitu! - podseća Nada, ćerka Jova Tarabića. - Nedugo zatim, neki simpozijum lekara bio na Tari, a među njima i jedan doktor iz Hrvatske. Došao kod Jova i dobio - tri kamena. Posle, i o tome bila reportaža na HTV, a gledala je i ispričala nam, ovde u Kremnima, tadašnja “ministarka bez portfelja” u Vladi Hrvatske. Došla, pokazala putovnicu, pokazala i vizu i sve ispričala... Kaže: "Taj lekar, koji je bio kod Jova, zbog sina dolazio, studenta medicine, ali neizlečivog narkomana. Pred kamerama je rekao da je jedan kamen stavio u njegovu sobu, krišom. Ono zbog čega se, kao lekar, odlučio da o tome javno govori - jeste činjenica da je posle mesec i po dana njegov sin zauvek ostavio drogu!"

NE VIDI NI - VIDIĆ
NISU nezanimljive ni impresije Ace Vidića, priređivača knjige “Kremansko proročanstvo - rukopis”, koji, u “Prologu” svog izdanja, piše:
"Kremna, oličenje prirode. Šume, potoci. Opojni mirisi trave i četinara.
Sva u tajni prirode, Kremna pulsiraju životom koji zbližava zemlju i nebo, Boga sa čovekom, čoveka sa zemljom i vodom.
Da li su ova prirodna svojstva i koliko uticala na vidovnjaštvo Miloša i sinovca mu, Mitra Tarabića? I posebnu svetlu misiju prote Zaharija?...
Zdrava klima, bilje, lekovita voda. Oštar ozonski vazduh... Vode koje leče, kamenje koje zrači... Tvrdi se da je zemljište Kremana bogato gvožđem, magnezitom i mnogobrojnim mineralima.
Snimanje iz vazduha ne uspeva. Flora je prepuna retkog bilja...
Oaza. Kremna kao mesto, potpuno osobeno... S mirisom borovine miris trava, nebo i zemlja u saglasju. Priroda i civilizacija. Voda i vazduh. Bog i čovek... Isceliteljska tišina naših sudbina".

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1527
Zastava Zagreb
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola 525
Hm...a meni se govori kao da sam neki astrolog i fantaziram a dva nepismene seljaka dobivaju takve "certifikate" od vas.
to samo pokazuje vašu dvoličnost.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
SonyEricsson k800i i D820
Nemoj tako Cornixe...moras prvo procitati ovo veoma je interesantno i oni su od prije vec poznati i dosta su istine govorili...i meni su oni interesantni..
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
citala kremensko prorocanstvo,da ,puno toga se zaista izdesavalo kako je i opisano u knjizi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia ispo iz modu
Jedini je problem shto se vecina dogadjaja uspe protumachiti tek kad se izdeshavaju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
SonyEricsson k800i i D820
U svakom slucaju ja idem sada za Srbiju pa cu kupiti sebi knjigu..
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Nazalost mislim da neko posle dogadjaja u njihovo ime pise kao prorocanstva. Jer ne postoji original iz njihovog vremena nego prepiske koje se mogu zloupotrebiti i najverovatnije se zloupotrebljavaju.
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Gemini
Pol
Poruke 279
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Ovakve stvari , izgleda, imaju samo u Srbiji plodno tle. Uglavnom tamo gde je beda i nemastina je odlicna mikro klima za razne gatare, vidovnjake i slicne njima. Tamo gde ljudu imaju posao, stabilnu pol. situaciju, nemaju vremena za "Palme" i ostale vidovite magove.
A da se mi malo okrenemo buducnosti i vidimo sta mnam je ciniti. Dokle vise, sta je bilo pre 200 god. i kako smo mi jeli kasikama i viljuskama dok su ostali jeli prstima. Jeli bi i mi prstima, da nam taj pribor nije ostao od Vizntije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.