Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Propovedi Isusa i da li se razlikuju od Crkvenih dogmi ??  (Pročitano 10939 puta)
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
dobra  diskusija već dalje ovde.čisto je rečeno,ko je Hristov biće prepoznat po tome što drži njegove zapovesti.ko nema duha Hristovog,nije Hristov.ko se ogleda u ogledalu jevanđelja,paode  zaboravivši kakav je bio,ničemu ne vredi,piše jakovljeva poslanica.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1739
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Pirox, ja znam da ti od mene očekuješ neslaganje sa tobom, i izgleda mi da zbog svog očekivanja ne vidiš sličnosti.
A sličnosti su toliko velike da ... ako Bog da - vode u Raj!
Isus u Jevanđelju rekao da smo mi hram Svetog Duha. Znači da se Bog nalazi u tom hramu, našemu telu.
Naravno da se slažem sa tobom, i sobzirom da je Blagi Bog Sveprisutna Osoba, On je svuda i stalno.
Zašto pokušavaš da ograničiš Neograničenog samo na srce?
To je kao da si pitao zašto Bog ograničava samo Njega da obožavamo?
Ne - Bog je Jedan i Jedini. I neki su poverovali u Njega kada su (hladna srca) pročitali Sveta Pisma.
Ali su poverovali! A neki kada se dogodilo izlečenje neke voljene osobe. Ali su poverovali!
Ili zašto Bog ograničavao samo jednu ženu da volimo kao bračnog druga?
Opet kažem, Bogu je ceo čovek dostupan i On prilazi čoveku celom, a ne samo njegovom srcu.
Psalmista kaže: "Bože, Tvoje su zapovesti - moje pesme". Nisam došao dotle ali se molitveno trudim da idem 'tamo'.
Mojsiju su dati deset Božjih zapovesti, a Isusu je dato da ispuni te zapovesti, pokaže u delima i primeru kako bi mogao da nam
pokaže kako te zapovesti treba da živimo.Proširio te zapovesti i dodao jedan novi zapovest.
Amin. A zašto mi pišeš ono što i sam čitam, verujem i ispovedam?
Ne možemo mi da se klanjamo ovako ili onako. To je kao da si rekao, ja sam samo pomislio požudno na tuđu ženu,
nisam ja počinio preljubu.
Tačno si rekao da gledanje u ženu sa željom jeste greh. Nisi tačno rekao da je klanjanje Bogu u molitvi takodje greh.
Naravno da ti ne moraš da se Bogu moliš i savijanjem kičme kao što ne moram i ja.
Ja nekako Boga doživljavam kao Kralja Univerzuma i zato Mu se neki put u molitvi i klanjam.
Da li mi veruješ da kada se molim Bogu u autobusu ili dok vozim auto, da se tada ne klanjam Bogu, a molim Mu se?
Teško da se on molio u hramu sveštenika koje kritikovao i koji njega hteli da ubiju.
On taj Hram naziva domom molitve (sećaš se kada je isterao one trgovce) i ti misliš da se On tamo nije Molitveno sjedinjavao sa Ocem.
Jasno Isus rekao kako treba da se molimo. Da te podsetim na njegove stihove: Matej 6,5-13
Amin na ovo! I Bog te blagoslovio!
Zaista - Bogu se možemo (i trebamo) moliti kada smo sami.
I On je rekao da Mu se možemo moliti i kada smo 2 ili 3 zajedno!
I On se na glas molio pred Apostolima i učenicima, što će reći ~20-30 ljudi.
I u Sinagogi, kada im je i propovedao. I u hramu, na primer tokom Jevrejskih praznika.
I sveti Apostoli su po Njegovom vaznesenju nastavili sa tom Bogo-centričnom praksom.
Zaključak - svuda i stalno, sam ili sa ljudima.
Da se ne moliš po zbornicama da te ljude vide. Znači nigde gde se okupljaju ljudi da se mole kako bi drugi njih videli.
To je licemerno.
Ti sada ne govoriš o broju ljudi koji se na jednom mestu Bogu mole već o njihovom mogućem pogrešnom motivu - da bi bili vidjeni od strane ljudi.
U pravu si - to nije molitva nego egzibicionizam. Problem je što mi ne vidimo šta neko misli dok se
moli Bogu sam u sobi ili na Liturgiji. Bog vidi.
Kada se moliš uđi u klet svoju. A klet koliko sam razumeo je tvoj hram od krvi i mesa, tvoje telo.
Gledaj, bukvalno gledano klet bi bila manja prostorija, kelija. Ali i ovo što ti pišeš je sasvim u redu.
I svidja mi se!
Zatvoriš vrata svoja. A vrata su oči i uši, sve zatvoriš, i u tajnosti u sebi moliš, i jedino tako će ti Otac platiti javno.
Sada te poznajem još malo bolje! Znači ti se Bogu moliš zatvorenih očiju. I dobro radiš!
Ponavljam - dobro radiš!
I ja se neki put Bogu tako molim a neki put i otvorenih očiju. Ne razmišljma o tim segmentima, već o Bogu.
I nije u redu da se moli dugo kao neznabožci.
Mislim da Gospod ovu rečenicu nastavlja sa "...jer misle da će zbog mnogih reči biti uslišani."
Opet govori o motivu koji pokreće čoveka na molitvu. I ti i ja znamo da se Gospod molio do duboko u noć.
U Gospodnje motive ne sumnjam da su bili savršeni i bezgrešni!
Citat
Oni preteruju sa hranom i pićem, ali ti ne preteruješ što iza njihovih ledja govoriš o njihovim gresima.
Što ne dođeš u moj grad pa pitaš ljude,zna me skoro čitav grad,pa tek onda da sudiš dali ja preterujem u hranu i piću ili ne.
Brate, u brzini nisi dobro pročitao šta napisah.
Ja naime verujem da ti ne preteruješ i hrani i piću. Nešto drugo je bilo tema.
Zašto po tebi Hristos Isus nije pohvalio sveštenike?
Ne znam. Možda ih i jeste pohvaljivao kao što i jeste slao izlečene ljude kod njih,
i kao što se i sveti Apostol Pavle pokajao kada je sveštenika nazvao zidom okrečenim,
jer u zakonu piše: "Ne govori ružno o svešteniku".
Doduše znam da Gospod nije sprečio da ga sveštenik i dok je bio u telesnom vidu kao beba - obreže.
E da, ima i ono od svetog Apostola Jakova da - kada je neko bolestan pozove sveštenike da ga pomažu
uljem i mole se Bogu za njega.
Prešao sam na drugo oko. Čim sklonim i to brvno, moći ću da pričam i o tome više,
šta sam spoznao,šta je grešno i pogrešno.
Eto je još jedna sličnost izmedju tebe i mene!
Ja sam imenovao greh koji ljudi javno rade, a ti imenuj greh u mom životu koju javno činim,
ja bi ti bio zahvalan,a ne da me ućutkuješ.
U pravu si, pogrešio sam. Ko sam ja da tebi kažem da ne kririkuješ ljude? Niko i ništa.
I dalje neću raditi kao ti - i dalje ću zainteresovanima govoriti Jevandjelje o Hristu Isusu i slobodi koju
je On ostvario smrću i vaskrsenjem, i grešniku (na priemer lopovu) neću govoriti 'nemoj to da radiš'
nego ću mu govoriti 'imaj vere, poverenja u Hrista Isusa, i videćeš kako će te On promeniti'.
Ali priznajem ti - hteo sam da ti budeš ona 'vrsta' ljudo-ljuba kakav sam ja a ne kakav ti već
po Božijoj volji - jesi.
Oprosti!
Ako pijanice i hrano-centrični ne spoznaju da je to pogrešno, džaba govor o Jevanđelju.
Imam iskustva sa nekima gde ti jesi u pravu i imam neka iskustva gde ti nisi u pravu.
Govor o Jevanđelju daje plodove samo kada čoveka pomognemo u spoznaji šta je dobro a šta pogrešno.
I zato im ti govoriš šta kod njih ne valja, a ja im prećutkujem to i govorim im šta kod Boga valja.
Da si malo dublje proučio Jevanđelje, to bi već shvatio.
Da, plitkoumno ja pristupa ka čitanju. Dobro si rekao. Nadam se u Boga da će biti i dalje strpljiva prema meni.
Tri običaja crkve koji su u skladu sa zapovestima, neće pravdati na stotine običaja crkve
koje nisu u skladu sa Jevanđeljem i zapovestima Isusovim.
Gledaj, kada bi bila samo 3 - ti bi 100% bio u pravu. Ako ih je mnogo, mnogo više, onda nisi.
Ali nema veze, idemo dalje.
Posao Isusa i njegovog Jevanđelja da ukaže na grehe i da se poziva na ispunjavanje zapovesti Isusove.
Ja sve nekako mislim da je poenta Gospodnje poruke - novi čovek, preporodjen Duhom Svetim Kojim je Crkva rodjena.
Sećaš se - novi mehovi za novo vino, nova zakrpa i novo odelo, preobražaj Nikodim(us)a od zainteresovanog tajnog vernika
do javnog pobornika Hrista Isusa.... Mada ... ti istinu kažeš da se i Hristove Zapovesti (koje nisu teške jer Duh Sveti pomaže) - ispunjavaju.
Jeli ti to pre svega ućutkuješ Isusa???
Ovo ja zovem uvredom.
Ali ko sam ja - pa da ti mene ne vredjaš?!
Gde to piše u Jevanđelju da Isus plaćao Hramovni porez, i gde u jevanđelje piše da su praznike držali u hramu,
možda mi to promaklo???
Čovek si, sve je u redu.
Sveto Evandjelje po Mateji 17, 24-27. Tu je opisano kako je Gospod iako nije morao, uredio da se plati
hramovni porez za Njega i sv. Apostola Petra.
Sveto Evandjelje po Jovanu 7 glava govri o to me kako je Gospod otišao u hram za praznik, i to kada je On
hteo i šta je tamo radio.
Kod Isusa nema "Šta bi bilo kad bi bilo", ili ti to nešto protiv Isusa.
Sigurno sam i ovo zaslužio od tebe, nema zbora. Sačuvaj me Bože da sam protiv Njega!
Elem, kod Gospoda toga nema ali mi ljudi ... smo 'malo' drugačiji. Skloni raspravljanju oko zamišljenih situacija.
Jeste, živom Gospodu kroz odeću Svoju ženi pomagao.
Danas jedini živi Gospod je samo u našim živim srcima, a ne u mrtvim predmetima.
Ovde se ti i ja razlikujemo.
Naime ja verujem u Boga da i danas kroz ne žive stvari (predmete, srce, mozak...) čini volju Svoju.
Jer On je Neograničen, i Njegovo delovanje je Neograničeno u skladu sa Njegovim Božanskim osobinama.
Duh Sveti 'duva' i 'fijuk' Njegov se čuje a ne vidi, što će reći divne konsekvence postoje.
Citat
Ne - Bog pomaže svima i stalno!
I tebi je i tako si i došao do Njegovih Zapovesti!
A da li Bog pomaže i da sveštenici razbijaju glavu vernicima, a svojim braćama sveštenicima lome kosti na nozi???
Ne, Bog nudi Svoju pomoć povredjenima da ozdrave i oproste i nudi Svoju pomoć povrediocima da se pokaju.
Fizičko povredjivanje čoveka je greh. Tačka. I to jedan od vidljivih greha, za razliku od nevidljivih greha.
Meni Bog pomaže samo kada ispunjavam njegove zapovesti, ne kada činim zlo.
A kada i učiniš (pomisliš, osetiš, kažeš) greh - On je tu da ti oprosti i očisti te od greha.
Pa tako rade i sveštenici. Čitaju i prorovedaju Jevanđelje, a onda razbijaju glavu vernicima, izazivaju masovne tuče,
dele šamare grešnicima, i lome kosti na nogama svojih braća sveštenicima.
Istinu si napisao, neki jesu ovo radili. Zaista je nedvno bila tuča, i noga slomljena, i glava povredjena. Molim se Bogu da dodje do pokajanja.
Ja govorim o Jevanđelju koje Isus doneo i o zapovestima Isusovim, jeli ti to govoriš o trnju u Isusovim očima?
Ne, Hristovo oko je čisto. Tvoje i moje nije.
Primećujem da već nekoliko puta postavljaš pitanja koja mene stavljaju u poziciju nekoga ko Hrista Isusa niti veruje,
niti voli, niti sledi (iskustveno), iako ja ... nisam takav. Ne razumem zašto mi to radiš.
Pročitaj i šta decky999 piše.Čovek vrlo razborito i mudro viđa stvari i naziva ih pravim imenima, i potpuno ga podržavam.
Pročitao jesam, mudro govori ali se ne slažem sa njim i ne podržavam ga potpuno, za razliku od tebe.
Kada svestenici crkvene organizacije kao sto je SPC propovedaju ideju Hristove crkve kao crkve ljubavi i zajednistva a onda jedni drugima kopaju oci i lome noge a vernike pozivaju na otvorenu mrznju prema svemu sto nije "prava" vera - kako se to zove?
To se zove - greh. Mada ... ako oči nisu iskopane, onda i tu izjavu nazivam pogrešnom.
Reče Isus, da po plodovima ćemo ih prepoznati. A plodovi su jasno vidljivi.
Amin. Zato i gledam svoja posla jer po plodovima mojim vidim kakav vernik zaista jesam.
Citat
Mudrost se prenosi samo licnim primerom ne citiranjem knjiga.
Da. Evo na primer Vladika Porfirije. Ili Vladika Jovan. Ili Patrijarh Pavle. Ili Vladika Irinej D....
Ili sveštenik Zoran. Ili sveštenik Raša. Ili sveštenik Ljuba....
Šta, o njima ne pišu novine? I to zato jer se 'samo' mole Bogu i slave Božije Sveto Ime i poste i pomažu bližnjem svome i ....?
Onda ništa, ima jedna 'bolja knjiga' od dnevnih novina, gde su zapisane njihove molitve i reči i dela.
Živi bili pa videli.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Ok, sve najbolje.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1515
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Pirox, ja znam da ti od mene očekuješ neslaganje sa tobom,
Ne očekujem neslaganje sa tobom.Već iznosim moje mišljenje i ubeđenje uz pozivanje i primere iz Jevanđelja.
Citat
Opet kažem, Bogu je ceo čovek dostupan i On prilazi čoveku celom, a ne samo njegovom srcu.
Bog je dostupan celom čoveku preko njegovog srca.

Citat
Amin. A zašto mi pišeš ono što i sam čitam, verujem i ispovedam?
Zato što si napisao da su Božje zapovesti samo od Mojsija.A nisi pominjao Isusa koji imao mnogo veću ulogu.Pa si stvorio ustisak da nisi čitao Jevanđelje,gde čitav Isusov život bio posvećem Božjem zakonu i pokazivanje njegove primene u zemaljskom životu u primeru kako bi mi ljudi lakše shvatili.

Citat
Nisi tačno rekao da je klanjanje Bogu u molitvi takodje greh.
Počeo si da izmišljaš reči koje nisam rekao.Nisam ja rekao da je klanjanje Bogu kroz molitvu greh,već klanjanje preko slika Bogu je kršenje druge zapovesti.Bilo to da radiš sa molitvom ili bez.Klanjanje pred slikom Božanskih bića je protiv Božje zapovesti.U zapovesti jasno stoji "ne pravi sebi slika što je na nebu".Ako piše da se ne pravi slika,onda još manje treba da se bilo kako klanjamo pred slikom,bilo ovako ili onako.

Citat
Da li mi veruješ da kada se molim Bogu u autobusu ili dok vozim auto, da se tada ne klanjam Bogu, a molim Mu se?
Ti se ne voziš autobusom da bi se molio,ili ne voziš kola da bi se molio.Ali kada stavljaš sliku ispred sebe da se moliš Bogu,tu si već dao svrhu toj slici,a to je klanjanje.Čak je u crkvama obavezni običaj da se poljubi slika,i da se da dobrovoljni prilog.Stoga ne treba niko da mi kaže šta nije a šta jeste,kada je klanjanje pred slikom po pravilniku vernika crkve.

Citat
On taj Hram naziva domom molitve (sećaš se kada je isterao one trgovce) i ti misliš da se On tamo nije Molitveno sjedinjavao sa Ocem.
I dan danas ima posebno mesto gde se Jevreji mole Bogu u tišini,a to nije u crkvi gde se vrši ceremonija i dogma.A Isus je uvek bio protiv zatvaranja i trgovinu sa životinjama.To što je radio ispred hrama,to je radio i dok je putovao.A ima ne jednog primera kada sreo onog što tuče svog magarca,a posle i onog što držao golubove u kavezu,pa je pustio golubove i razbio kavez.To nema veze sa hramom,već sa životinjama koji su isto tako Božja stvorenja.

Citat
I On se na glas molio pred Apostolima i učenicima, što će reći ~20-30 ljudi.
On se na kratko molio.I nije molio dugo pevajući i citirajući Jevanđelje iz običaja,kao što danas rade u crkvi.

Citat
Opet govori o motivu koji pokreće čoveka na molitvu. I ti i ja znamo da se Gospod molio do duboko u noć.
Gospod se molio duboko u noć samo zadnju noć,kada su trebali da ga uhvate.Te noći dugo razgovarao sa svojim Ocem.
Nisam primetio da je zapisano negde da se on često molio duboko u noć.Možda mi možeš pokazati taj stih.Ipak ja više pokušavam iz glave da se prisećam.

Citat
Možda ih i jeste pohvaljivao kao što i jeste slao izlečene ljude kod njih,
U Jevanđelje ne može biti "možda".Mi sa možda samo gradimo neko drugo Jevanđelje koje nikakve veze nema sa Isusovom Jevanđeljem.
Isus kritikovao sveštenike,i ukazivao im na greh i grešno ponašanje.

Citat
I dalje neću raditi kao ti - i dalje ću zainteresovanima govoriti Jevandjelje o Hristu Isusu i slobodi koju
je On ostvario smrću i vaskrsenjem,
Ti onda ne prepoznaješ Jevanđelje,jer celo vreme govorim o gresima koji su suprotni Jevanđelju,i pozivam se na Jevanđelje.
Sve što govoriš,govoriš protiv Jevanđelja,jer ja ništa ne govorim od sebe da to kritikuješ.

Citat
I zato im ti govoriš šta kod njih ne valja, a ja im prećutkujem to i govorim im šta kod Boga valja.
Ne govorim ja šta kod njih ne valja.To govori Jevanđelje.A ja govorim o Jevanđelju koji kaže šta ne valja kod čoveka.Jeli imaš nešto protiv toga što Jevanđelja govori šta je grešno kod ljudi?
Citat
Gledaj, kada bi bila samo 3 - ti bi 100% bio u pravu. Ako ih je mnogo, mnogo više, onda nisi.
Samo što tih mnogo više, nijedan nije u skladu sa Božjim zapovestima,već sa dogmom,ceremonijom i običajima crkve.Ako imaš pristupa pročitaj malo ustav crkve,pa će ti sve biti mnogo jasnije.
Citat
Ja sve nekako mislim da je poenta Gospodnje poruke - novi čovek, preporodjen Duhom Svetim Kojim je Crkva rodjena.
Ja mislim da je poenta Gospodnje poruke,da mi njegove zapovesti ispunjavamo u svojim životima,a od našeg ispunjavanja tih zapovesti zavisi dali ćemo se preporoditi Svetim Duhom.Sama vera bez ostvarivanja i primena u delima nije prava vera,niti sama vera nije dovoljna za preporod Duhom svetim,a crkva nije mogla da se rodi Duhom Svetim,jer upravo ostvarivanje Božjih zapovesti i primena zapovesti u delima kod crkve nedostaje.A to se da jasno videti javno u njihovim životima.

Citat
Citat
Jeli ti to pre svega ućutkuješ Isusa???
Ovo ja zovem uvredom.
Ali ko sam ja - pa da ti mene ne vredjaš?!
Prijatelju,ja sam govorio o Jevanđelju,šta Jevanđelje smatra grešnim i kršenjem Božjih zapovesti. A tvoj odgovor na to je bio,citiram:"Svoj greh nazivaj grehom, ili što bi narod rekao - gledaj svoja posla.". To što si rekao rekao si Isusu i njegovom Jevanđelju,pošto o tome je bilo reč.Ako ti kritiku iz Jevanđelja smatraš uvredom,trebao bi da pogledaš,zbog kog to greha si postao uvredljiv.Jer da nemaš greha,ne bi se ni vređao.
Citat
Sveto Evandjelje po Mateji 17, 24-27. Tu je opisano kako je Gospod iako nije morao, uredio da se plati
hramovni porez za Njega i sv. Apostola Petra.
Pa to nije državni porez,ja mislio da si rekao kako redovno plaćao porez kralju.To što neko plati ulaz,ja tu ništa loše ne vidim.Zar trebao da se potuče tamo da bi ušao džabe u taj hram?
To su sitni običaji,koji svako morao da poštuje da ne bi upao u nevolju.Nije tu Isus došao da ljude buni protiv vlasti,već protiv greha.

Citat
Sveto Evandjelje po Jovanu 7 glava govri o to me kako je Gospod otišao u hram za praznik, i to kada je On
hteo i šta je tamo radio.
Jesi ti pažljivo pročitao to poglavlje???
Kao prvo on nije mogao ni da ulazi u neke gradove,pogotovo ne u gradove u Judeji,a kamoli u hramove da podučava, jer su Jevreji hteli da ga ubiju.
1. И потом хођаше Исус по Галилеји; јер по Јудеји не хтеде да ходи, јер гледаху Јевреји да Га убију.
Dalje,braća Isusova su tražili da se pojavi pred ljudima da propoveda.Ali Isus jasno ukazao na to da nesme da ide među ljude,jer njegovo vreme još nije došlo da umre.Pošto njega Isusa Jevreji mrze.Pa je poslao svoju braću.
6. Тада им рече Исус: Време моје још није дошло, а време је ваше свагда готово.
7. Не може свет мрзети на вас: а на мене мрзи, јер ја сведочим за њ да су дела његова зла.
8. Ви изиђите на празник овај: ја још нећу изићи на празник овај, јер се моје време још није навршило.
9. Рекавши им ово оста у Галилеји.

Dalje Isus morao tajno da dođe na taj praznik kako ne bi privukao pažnju na sebe.
10. А кад изиђоше браћа Његова на празник, тада и сам изиђе, не јавно него као тајно.
Dalje,jer Isus znao da ga Jevreji traže.
11. А Јевреји Га тражаху на празник и говораху: Где је он?
Dalje,Isus iskorišćava okupljanje ljudi u predvorje crkve,pa krene da ih podučava.A zašto to nije mogao da bude u crkvi,kasnije jasno piše.
14. Али одмах у половини празника изиђе Исус у цркву и учаше.
Dalje,da ne ulazim u detalje,posle kraće propovedi,narod podivlja protiv njega i hoće da ga uhvate.
30. Тада гледаху да Га ухвате; и нико не метну на Њ руке, јер још не беше дошао час Његов.
Dalje,pošto su fariseji čuli Isusa da propoveda u predvorje crkve,pošalju sluge da uhvate Isusa.Za vreme praznika se obavlja služba u crkvi,stoga Isus nije mogao propovedati u crkvi,jer bi ga sveštenici odmah uhapsili.Isus propovedati mogao samo u predvorje.
32. Чуше фарисеји од народа такав говор за Њега, и послаше фарисеји и главари свештенички слуге да Га ухвате.
A cela situacija kazuje da Isusu jednom i nikada više nije mogao na istom mestu propovedati,pa je morao sve da odradi krišom i na brzini.Što ukazuje na to da nije tačna tvoja pretpostavka,kako Isus redovno i slobodno išao i hramove da propoveda i da se moli.Isusu samo koristio okupljanje oko crkve.
Pogrešnim tumačenjem lako prevariti one koji nikada nisu čitali Jevanđelje ili ga ne žele čitati.Ali kada se stihovi jasno pročitaju,bude sve jasno šta je šta.

Citat
Sigurno sam i ovo zaslužio od tebe, nema zbora. Sačuvaj me Bože da sam protiv Njega!
Prijatelju,kao što pre rekoh,ja govorim o Jevanđelju,a ti uvek nešto protiv.Iz toga nastaju takva pitanja.Izvini ako te to pogađa.Ali ne znam kako da pitam ako neko govori protiv i suprotno Jevanđelju.
Citat
Naime ja verujem u Boga da i danas kroz ne žive stvari (predmete, srce, mozak...) čini volju Svoju.
Srce i mozak nisu ne žive stvari.Ako pogledaš u Jevanđelju,na stotine stihova ima gde se pominje srce,kroz srce,i preko srca.Verujem da ti neće pasti teško da to pogledaš,da ne bi ja postavljao sada svih više stotina stihova iz Jevanđelja.
Citat
Ne, Bog nudi Svoju pomoć povredjenima da ozdrave
Teško da Bog pomaže pri ozdravljenju ako ta osoba se nije pokajala.Viđao sam dosta vernika koji su mislili da žive po zapovestima Božjim,a  strahovite zdrastvene patnje su pretrpivali celog života.I ja sam imao velike poteškoće u zdravlju,sve dok nisam ostavio crkvu,njihove običaje i dogme,i okrenuo se istinskom životu po zapovestima Božjim.Jedan dan da ne živim po zapovestima,odmah izbija svakakvih tegoba iz mene,što je za mene pravo čudo.Od nevolja mene Bog štiti samo dok ispunjavam zapovesti njegove,dotle sam bezbedan i miran i presrećan,nikako drugačije.
Citat
A kada i učiniš (pomisliš, osetiš, kažeš) greh - On je tu da ti oprosti i očisti te od greha.
Bog može oprostiti grehe koje prema Njemu činimo.A grehe koje činimo protiv naših bližnjih Bog ne može očistiti,niti oprostiti.Lepo rečeno u Jevanđelju,ono što naš bližnji nama ne može oprostiti,ni Bog nama neće oprostiti.Zato je među najvažnijim zapovestima ljubav premo bližnjemu.

Citat
Amin. Zato i gledam svoja posla jer po plodovima mojim vidim kakav vernik zaista jesam.
Ko sledi Isusa,posao mu je da pomogne ljudima da spoznaju grehe i da širi Jevanđelje.Sigurno se sećaš one priče Isusove,kada pita dali sveće sakrivaš ispod posuđe,ili ga postavljaš na najviše mesto da ga svi vide.Jevanđelje je svetlo koje treba podignuti na najviše mesto,a ne da ćutimo i gledamo naša zemaljska posla kako ti kažeš.Tako Isusov sledbenik ne radi.

« Poslednja izmena: 13. Sep 2008, 01:09:27 od Pirox »
IP sačuvana
social share
Skrab.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
ovde je pomenuto i jev po jovanu 7.gl.tačno je Isus rekao,da vreme ljudi i crkvara je svakad fotovo,a njegovo još nije došlo.treba obratiti pažnju na te stihove,jer on je govorio rekoh o krštenju svetim duhom.da li su ovde govornici i čitaoci prepoznali sebe u najvažnijoj stvari čitavog Hristovog delovanja-krštenje svetim Duhom i vodom na ime Gospoda Isusa Hrista?!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1739
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ovde je pomenuto i jev po jovanu 7.gl.tačno je Isus rekao,da vreme ljudi i crkvara je svakad fotovo,a njegovo još nije došlo.treba obratiti pažnju na te stihove,jer on je govorio rekoh o krštenju svetim duhom.

da li su ovde govornici i čitaoci prepoznali sebe u najvažnijoj stvari čitavog Hristovog delovanja-krštenje
svetim Duhom i vodom na ime Gospoda Isusa Hrista?!
Ja jesam.
Bogu hvala!
Jer - od Boga je to!
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
slava Bogu zas tebe onda.blagosloven si čobvek.jer nema drugog imena pod nebom kojim bi se ljudi mogli spasti,osim imena Isusa Hrista.hiljade trojičara ozbiljnih vernika ne vide to.na žalost.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Ok, sve najbolje.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1515
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Ovde govorimo i o čitavom jevanđelju,pa je još poželjniji obratiti pažnju na čitavo Jevanđelje u Bibliji,jer još važniji da Isus govorio samo o ispunjavanju Jevanđelja,nikako drugih običaja i ljudskih zapovesti.Dali ovde govornici prepoznaju sebe u važnosti strigtnog ispunjavanja zapovesti Jevanđelja onako kako tamo piše,nikako drugačije,ili dodatno tumačeno?
IP sačuvana
social share
Skrab.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1739
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Trudim se, dvig po dvig.

Uz pomoć Božiju.

"Ja u stvari i sada sve smatram za štetu prema prevažnom poznanju Hrista Isusa, Gospoda svoga,
zbog koga sve izgubih i sve smatram za smeće, da bih Hrista dobio i našao se u njemu,
nemajući svoje pravednosti koja potiče od zakona, nego pravednost do koje se dolazi verom u Hrista,
pravednost od Boga na osnovu vere; da poznam njega i silu njegovoga vaskrsenja, i učešće u njegovim stradanjima,
saobražavajući se njegovoj smrti, ne bih li kako dostigao vaskrsenje iz mrtvih.

Ne kao da sam već uhvatio ili da sam već došao do savršenstva, nego nastojim - ne bih li uhvatio,
pošto je i mene Hristos uhvatio.

Ja još ne mislim da sam uhvatio, ali jedno stoji: zaboravljam što je za mnom, a pružam se za onim što je preda mnom,
trčim prema cilju za nagradom na koju nas Bog u Hristu Isusu gore poziva.
Koji smo, dakle, savršeni, mislimo ovo; ako i nešto drugačije mislite, Bog će vam i to otkriti.
Samo što smo dostigli - toga se držimo."
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
pod Hristovim zapovestima treba najpre podrazumevati pojam posvećenosti.onaj ko ljubi Gospoda on se trudi da ugodi Gospodu i da ispuni njegove reči o  posvećenju.otkrivenje završava sa rečima,ko se posvećuje neka se još više posvećuje,ko se pogani neka se još više pogani.kada Bog govori recimo da će dati silu prevere,onda je to mat za neposlušne koji neće  uzeti istinu već uporno oće  laž.tako kad govori o zapovesti posvećenja  i  poganjenja to takođe opominje.mnogi danas po crkvama na žalost ne shvataju suštinu Hrisdtove reči,budite sveti kao ja što sam svet.moderno hrišćanstvo danas ide po ulicama razgolićeno,a tvrdiće da je bogomdano i sveto.zamislite hrišćanina koji ide na morsku plažu razgolićen.ili  hrišćanina koji ide gledati tv ,bioskope.žene koje uče-sveštenice,nose mušku odeću.svi oni će reći to je moderno hrišćanstvo,ne živimo u prvom veku već u 21.oni odaju sebe,kojeg su duha,ne duha posvećivanja već poganjenja.tako ovde treba razlučiti što znači držati Hristove zapovesti.jer imamo adventističko gledanje na zakonski proglas,koji je vetho i stvara slepoću(vidi posl.korinćanima o tome) i Isusove zapovesti,tj.posvećenje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Када сам слаб онда сам силан.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3880
Zastava Београд је СВЕТ !
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Да ли ове речи личе на оне које чујемо у црквеним беседама и да ли оне одговарају Исусовим речима:

А о временима и роковима, браћо, није потребно да вам се пише; Јер ви сами добро знате да ће Дан Господњи доћи као лопов у ноћи. Јер када говоре: Мир је и сигурност, тада ће наићи на њих изненада погибија, као бол на трудну жену, и неће избјећи. Али ви, браћо, нисте у тами, да вас тај Дан затече као лопов. Јер сте ви сви синови свјетлости и синови дана; нисмо ноћи нити таме. Зато немојмо спавати, као и остали, него бдијмо и будимо тријезни. Јер који спавају, ноћу спавају, и који се опијају ноћу се опијају. А ми који смо синови дана будимо тријезни и обучени у оклоп вјере и
љубави и с кацигом наде спасења. Јер нас Бог не одреди за гњев, него да добијемо спасење кроз Господа нашега Исуса Христа, Који умрије за нас да бисмо ми, било да бдимо или да спавамо, заједно с њим живјели. Зато се тјешите узајамно, и изграђујте један другога, као што и чините. Молимо вас пак, браћо, одајите признање онима који се труде међу вама, и вашим претпостављеним у Господу, и онима који вас поучавају, И да их поштујете веома много са љубављу због дјела њиховога. Живите у миру међу собом. Молимо вас пак, браћо, савјетујте неуредне, тјешите малодушне, подржавајте слабе, будите великодушни према свима. Гледајте да нико не враћа коме зло за зло; него свагда идите за добром, и међу собом и према свима. Радујте се свагда.  Молите се без престанка.  На свему захваљујте; јер је ово воља Божија за вас у Христу Исусу. Духа не гасите. Пророштва не презирите. Све испитујте, добра се држите.  Од зла у сваком виду уклањајте се. А сам Бог мира да вас посвети потпуно, и васцијели дух ваш и душа и тијело да се сачува без порока за долазак Господа нашега Исуса Христа. Вјеран је Онај који вас призива, који ће то и учинити.  Браћо, молите се за нас.  Поздравите сву браћу цјеливом светим. Заклињем вас Господом да се прочита ова посланица свој светој браћи. Благодат Господа нашега Исуса Христа с вама! Амин.


По мени је одговор потврдан, а како бих другачије могао и да тврдим када је ове речи изговорио Свети апостол Павле (1 Солуњанима 5 глава). Па зар неко жели да каже да ми људи овога века боље знамо Господа Исуса Христа од апостола које је Он изабрао и послао да проповедају Јеванђеље и да оснивају Цркву Његову? Зар ми боље знамо Господа од Светог апостола Павла коме се Он јавио на путу за Дамаск и директно утицао на његов преображај?
Мислим да се овде сви слажемо да је то немогуће. Они су описивали, говорили и проповедали оно што су чули и видели, што им руке осетише...Па зашто онда да их не слушамо и не извршавамо у својим животима?
Па ако апостол Павле вели да се молимо без престанка, да ли је то можда по некима погрешно? Па њега је сам Господ одабрао да шири Његово Јеванђеље, зашто одбијамо да томе поверујемо?  А и Јеванђеља и посланице и Откривење су само део Црквеног предања, па зар сам Свети Јован Богослов, љубљени ученик Господњи не каже:

А има и много друго што учини Исус, које кад би се редом написало, ни у сами свијет, мислим, не би стале написане књиге. Амин. (Јован 21,25)

Па зар из ових речи не следи да је још много тога о Господу проповедано, а да је само део записан? Па зар Господ после васкрсења, у оних 40 дана пре славног Вазнесења није подучавао своје ученике? Па зар да одбијамо речи оних који су нам и пренели Реч Божију, да одбијамо речи непосредних ученика Господњих? Да одбацујемо речи њихових ученика,? Само у случају када кваре Реч Божију, а ако је не кваре онда да је следимо. А њихове речи и дела и њихових ученика и следбеника се чувају у Светом предању. Важност која се указује Светом јеванђељу се види и у томе (али не и само у томе) што се оно чува на часној трпези, што се речи Јеванђеоске и објашњавају народу...а не читају се остали списи који чине Црквено предање. Направљена је разлика између Богом надахнуте речи и речи људских које су корисне за хришћански живот.

Из свега овога ја видим да људи одбијају да прихвате Цркву Његову, одбијају Реч Његову коју је баш та Црква добила, записала и сачувала до дана данашњег. Па одакле би ви знали о делима Господњим, да Бог није водио и чувао Цркву која је живела и живи од Речи Исусових? Нови завет је у првом реду Црквена књига, јер је и Господ увек са својом Црквом...Да није било толике љубави Цркве према речима Господњим, према Његовим делима, према делима Његових ученика, не би ни било данас оволико преписа и споменика који сведоче о старости ових речи и дела...Да ли знате колико преписа постоји и које су старости? Па ко је то радио ако не Црква, коју Бог води, а која је Тело Христово и коју сачињава бројна заједница верних, заједница коју повезује љубав и вера у распетог и васкрслог Господа Исуса Христа...

И подсетићу вас све на речи Господње:

А и ја теби кажем да си ти Петар и на томе камену сазидаћу Цркву своју и врата пакла неће је надвладати. (Матеј 16,18)

Па зар у Његове речи сумњате? Обратите пажњу на реч своју (а мисли на Цркву). Ако је Христос рекао да ће Црква Његова остати ненадвладана грехом, зашто је не следите?

Ако ли њих не послуша, кажи Цркви; а ако ли не послуша ни Цркву, нека ти буде као незнабожац и цариник. (Матеј 18,17)

Па, зар се  одавде јасно не види да је хришћанство заједница, да постоји само као Црква, а не као индивидуално исповедање вере, зар се не види да је Он увек са својом Црквом, којој је Он глава?
Није рекао да као крајњу инстанцу узимамо ни једног човека, већ Цркву Његову, јер је Бог води. Не може се бити хришћанин сам за себе, већ само у заједници вере и љубави са својом браћом и сестрама у Цркви, у Цркви која је Тело Христово, у Цркви којој је Господ Исус Христос глава, у Цркви коју Бог води...
« Poslednja izmena: 15. Sep 2008, 09:41:28 od Silvanus »
IP sačuvana
social share


Речи Светог Јована Лествичника: »Ко у разговору с другим људима упорно настоји да наметне своје мишљење, макар оно било и тачно, нека схвати да болује од болести ђавола.«

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.