Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pronađen sarkofag Isusa Krista u grobnici u Jerusalemu  (Pročitano 20591 puta)
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 4.0
Meni je iz citanja starog zaveta i svetog pisma vrlo jasno da se tu ne radi o jednom istom bogu .

Sto se tice Isusovog Vaskrsenja prema originalnoj najstarijoj verziji svetog pisma tu je jedini svedok bila Marija Magdalena , posle se tek kasnije u nekim verzijama tu nalaze i rimski vojnici kao dodatni svedoci.
Sta je ona tu videla kad je naisla pored grobnice ,Otvoren kamen i lepo spakovane zavoje na dnu grobnice ,
kad se okrenula i pocela je da trci Sunce joj je bilo u oci i navodno je videla je Isusa ali ga nije prepoznala,
Kakvo je to svedocenje ,zasto bi neko njoj verovao bilo sta.
Medjutim cak i ona ima svoje jevandjelje koje takodje nije uvrsteno u bibliju,sto opet znaci da muski dominirana crkva laze .
Isus je bio svega nekoliko sati na krstu i polozen je u grobnicu pre pocetka novog dana Sabata sto je bilo u 18:00 uvece ,jevrejski dan je tad pocinjao i tad se zavrsavao ,e sad kad znate taj redosled procitajte ponovo
kako je odigran taj scenario .Isus je bio u dogovoru sa Judom njegovim najboljim prijateljem da ga "izda ",
Sve je to bila pozorisna predstava .
Crkva ne priznaje Mariju Magdalenu kao apostola mada od kada je navodno Isus nasao kao bludnicu i kurvu ona se posle nije razdvajala od druzine. Prema Filipu ona je bila mnogo pametnija od drugih a i skolovana .
Prema Filipovom jevandjelju Isus je ljubio Mariju u usta i to cesto i njoj su se drugi apostoli obracali za tumacenje
Isusovih reci , Petar je bio ljubomoran na taj odnos ,a Isus je vrlo cesto ismejavao i podsmevao se svim njegovim
ucenicima .Tu takodje prica o putovanju kroz vreme ,kako je proveo vremena sa generacijom ljudi iz buducnosti,
Negove reci svojim ucenicima su bile "Nikada me vi necete razumeti" .
Drugi put posle raspeca je bilo kad su ga iz daljine videli otpozadi i prepoznali po bojama njegove ljubicaste haljine.
A treci put je kada su bili pijani u kafani ,gde je dosao da jede i pije sa njima ,i da im pokaze svoje rane .
Prema tom opisu Isus je bio vrlo gladan . Cak je i Juda tu bio sa njima navodno izdajnik .
Ne razumem zasto je vaskrslom bozijem sinu potrebna hrana .
Drugo tu jedino nije bio Toma blizanac ,On je Isusov brat .
Dakle imali su scenario ,napravili su predstavu i svi su izasli sa OK iz toga .

Sve ima da se nadje u starim gnostickim tekstovima koji nisu uvrsteni u sveto pismo a koji su pisani od ljudi koji su u stvari poznavali i druzili se sa Isusom.
    razmisli alex dali je moguce tolika prorostva postaviti u jednom casu. dogovoriti se sa porodicom ajde de,sa prijateljima,ali toliki broj aktera kontra okrenutih dogadjajima postaviti naterati cak,to je nemoguce. ako postoji apsurd onda je to taj apsurd.  kao da bi ja verovao da je savrseni kosmos iz haosa dogovrio se da se slozi u tako savrsenstvo sam od sebe. ili da bi ja dogovorio se sa jednom zgradom visokom 1000m da je srusim,a ona sama da se podigne potom!
   Isus je jasno rekao odakle dokle je kanon. u njegovo vreme je bilo gnostickih stvari i to je osudjeno. da bi nesto bilo doista isto mora imati jedan izvor. ni tolstoja prevodioci ne prevode razlicito,coveka,a kamoli Boga. postoji jedan jezik a to je jezik vere. to je tesko razumeti mnogima. ja to osecam,tj. dodirujem,to moze nekom biti ludost halucinacija,ali nista od toga to je stvarno kako samo moze biti. inace ni jeddan dan ne bih sedeo i pisao ovo ,ne postoji motiv druge vrste ako to ne bi dodirivao. i zao mi je mnogih sto tako olako govore na nesto bez straha . ne radi se tu o nekom coveku,sta ako govorimo na Bogfa. ovaj svet je jako blizu svog kraja,jako blizu,kako samo moze biti. kako razumeti taku tacnost proroka danila za istoriju iza i sada i onu jos koji cas napred?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.78
mob
HTC One
   Isus u meni je ziv,tako da doista da tamo nadju ne znam sta,i kake kosti to ce uvek biti za sigurno sotonski fals.Kada vi za sigurno osecate svetlost suncevu,kako vas neko moze ubediti da ono ne postoji na nebesima?
Nisam cuo da se pojavila osoba koja nekoga ubedjuje da Sunce ne postoji, ali ima jako puno osoba koje znaju da se postojanje osobe X ne dokazuje tvrdnjom osobe Y da osoba X "zivi u osobi Y".
Ti si neko ko je izuzetno podlozan verovanju u bajke i zelis da ubedis druge da ti se pridruze u tom verovanju.

Jevandjelja Isusovih ucenika Jovana i Mateja ne govore lazi o Isusovom fizickom napustanju Planete tako da je
prica o Isusovim posmrtnim ostacima apsolutno logicna.
za colomera: kako si ispricao upregao si kola ispred konja! pa jos u vreme avraama koji je ziveo pre Mojsija prorokovano je da ce ovi,iyraelci biti roblje u misiru 430 god.i da
ce ih Bog izvesti.

Mislim da si ti upregao ergelu... "prorocanstvo" je napisano mnogo nakon tog dogadjaja, sa ciljem upeglavanja "cuda" bozijeg i nekog retroaktivnog "prorocanstva".
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 4.0
   Isus u meni je ziv,tako da doista da tamo nadju ne znam sta,i kake kosti to ce uvek biti za sigurno sotonski fals.Kada vi za sigurno osecate svetlost suncevu,kako vas neko moze ubediti da ono ne postoji na nebesima?
Nisam cuo da se pojavila osoba koja nekoga ubedjuje da Sunce ne postoji, ali ima jako puno osoba koje znaju da se postojanje osobe X ne dokazuje tvrdnjom osobe Y da osoba X "zivi u osobi Y".
Ti si neko ko je izuzetno podlozan verovanju u bajke i zelis da ubedis druge da ti se pridruze u tom verovanju.

Jevandjelja Isusovih ucenika Jovana i Mateja ne govore lazi o Isusovom fizickom napustanju Planete tako da je
prica o Isusovim posmrtnim ostacima apsolutno logicna.
za colomera: kako si ispricao upregao si kola ispred konja! pa jos u vreme avraama koji je ziveo pre Mojsija prorokovano je da ce ovi,iyraelci biti roblje u misiru 430 god.i da
ce ih Bog izvesti.

Mislim da si ti upregao ergelu... "prorocanstvo" je napisano mnogo nakon tog dogadjaja, sa ciljem upeglavanja "cuda" bozijeg i nekog retroaktivnog "prorocanstva".
                    napisano pre? vec sam pisao o vasoj pismenoj zapisivackoj matematici. vi usmenu predaju drzite za mladju od pisane i tu pravite losu upregu. kao sto rekoh ako otac usmeno preda nesto sinu a ovaj to zapise,ko je tu stariji u donesenom? sin,samo zato sto je to pisaljkom zapisao?!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.78
mob
HTC One
Ok, usmeno predanje postfestum je starije od zapisanog... a oba su nastala nakon dogadjaja koji nije imao nista bozansko i nista cudesno u sebi. Bolje?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Apple 
Boziji Covece,

Razumem Ja da osecas blagodet i da si nasao mir.

Stari hriscanski spisi su bili sakriveni da nebi bili unisteni i da bi se sacuvala istina .
Od 12 ucenika sa Marijom i Isusom ,samo sestoro je bilo neophodno da ucestvuje u ovom plotu
da bi uspeo I svako od njih je imao svoj zadatak .

Ucenik koji ga izdaje ,
Ucenici koji su bili nedaleko od vrta gde je sedeo i cekao vojnike .
(Za njih bi mogli da kazemo da su poput drugih bili vise neupuceni svedoci )
Ucenik koji kaze da ga ne poznaje i da nema nista sa njim .
Ucenik koji pregovara sa Heraldom da ga skinu sa krsta zbog Sabata.

A sto se tice "zadnjih dana"
Slazem se da je svet Ekonomski i Politicki  u teskoj fazi  ,
Gledajuci prirodu i njene cikluse nalazimo se pred oblakom mogucih katastrofa, to niko ne osporava.
« Poslednja izmena: 11. Mar 2012, 13:29:17 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Nokia Luvmya 520
   betmena i supermena  niko nije prorekao,a o Mesiji na stotine prorocanstava postoje jasno ispisani u Bibliji,tako da  ja dobro pravim razliku u pitanju zdravlja i nezdravlja.
Nisam rekao nista o prorocanstvima koja govore o pojavi Mesije, nego o dokazu da je Isus postojao i o dokazu da covek moze da se samolansira u atmosferu gde ce ziveti 2000 godina.....
Ti ne shvatas razliku izmedju verovanju o nekome ili necemu i istini o nekome ili necemu.

Ti ne shvatas da nema nikakve razlike izmedju tvrdnji jedne osobe u ludnici koja tvrdi da je on ustvari Napoleon i tvojoj tvrdnji da si ti nekakav bozjicovek koji je u sluzbi nekakvog imaginarnog jevrejina zvanog Isus.
« Poslednja izmena: 11. Mar 2012, 13:20:11 od eyepheelYU »
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 4.0
Citat: Coolrunner link=topic=570477.msg10328162#msg10328162 date=--1331431718
Ok, usmeno predanje postfestum je starije od zapisanog... a oba su nastala nakon dogadjaja koji nije imao nista bozansko i nista cudesno u sebi. Bolje?

  ne raazumem pun kontekst,kako mislis da nisu imali nista bozanskog i cudesnog. prolaz kroz crveno more?prorostvo o robovanju i izlasku? ljudi veruju tarabicima koji prorice dolazak tv-a,i to uzdizu do marsa,a takva mocna prorostva Biblije stave pod noge. ne licili to na mali apsurd bar?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 4.0
Citat: Coolrunner link=topic=570477.msg10328162#msg10328162 date=--1331431718
Ok, usmeno predanje postfestum je starije od zapisanog... a oba su nastala nakon dogadjaja koji nije imao nista bozansko i nista cudesno u sebi. Bolje?

 ne raazumem pun kontekst,kako mislis da nisu imali nista bozanskog i cudesnog. prolaz kroz crveno more?prorostvo o robovanju i izlasku? ljudi veruju tarabicima koji prorice dolazak tv-a,i to uzdizu do marsa,a takva mocna prorostva Biblije stave pod noge. ne licili to na mali apsurd bar?
Boziji Covece,

Razumem Ja da osecas blagodet i da si nasao mir.

Stari hriscanski spisi su bili sakriveni da nebi bili unisteni i da bi se sacuvala istina .
Od 12 ucenika sa Marijom i Isusom ,samo sestoro je bilo neophodno da ucestvuje u ovom plotu
da bi uspeo I svako od njih je imao svoj zadatak .

Ucenik koji ga izdaje ,
Ucenici koji su bili nedaleko od vrta gde je sedeo i cekao vojnike .
(Za njih bi mogli da kazemo da su poput drugih bili vise neupuceni svedoci )
Ucenik koji kaze da ga ne poznaje i da nema nista sa njim .
Ucenik koji pregovara sa Heraldom da ga skinu sa krsta zbog Sabata.

A sto se tice "zadnjih dana"
Slazem se da je svet Ekonomski i Politicki  u teskoj fazi  ,
 Gledajuci prirodu i njene cikluse nalazimo se pred oblakom mogucih katastrofa, to niko ne osporava.
  o,k. alex. i ti imas mir vidim i to je dobro.
    pisao sam na jednoj od tema,Biblija istina ili laz da je proreceno u starom zavetu da ce biti samo 4. pisca evandjela ni jedan vise. to treba respektovati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 4.0
Citat: Coolrunner link=topic=570477.msg10328162#msg10328162 date=--1331431718
Ok, usmeno predanje postfestum je starije od zapisanog... a oba su nastala nakon dogadjaja koji nije imao nista bozansko i nista cudesno u sebi. Bolje?

 ne raazumem pun kontekst,kako mislis da nisu imali nista bozanskog i cudesnog. prolaz kroz crveno more?prorostvo o robovanju i izlasku? ljudi veruju tarabicima koji prorice dolazak tv-a,i to uzdizu do marsa,a takva mocna prorostva Biblije stave pod noge. ne licili to na mali apsurd bar?
Boziji Covece,

Razumem Ja da osecas blagodet i da si nasao mir.

Stari hriscanski spisi su bili sakriveni da nebi bili unisteni i da bi se sacuvala istina .
Od 12 ucenika sa Marijom i Isusom ,samo sestoro je bilo neophodno da ucestvuje u ovom plotu
da bi uspeo I svako od njih je imao svoj zadatak .

Ucenik koji ga izdaje ,
Ucenici koji su bili nedaleko od vrta gde je sedeo i cekao vojnike .
(Za njih bi mogli da kazemo da su poput drugih bili vise neupuceni svedoci )
Ucenik koji kaze da ga ne poznaje i da nema nista sa njim .
Ucenik koji pregovara sa Heraldom da ga skinu sa krsta zbog Sabata.

A sto se tice "zadnjih dana"
Slazem se da je svet Ekonomski i Politicki  u teskoj fazi  ,
 Gledajuci prirodu i njene cikluse nalazimo se pred oblakom mogucih katastrofa, to niko ne osporava.
  o,k. alex. i ti imas mir vidim i to je dobro.
    pisao sam na jednoj od tema,Biblija istina ili laz da je proreceno u starom zavetu da ce biti samo 4. pisca evandjela ni jedan vise. to treba respektovati.
   betmena i supermena  niko nije prorekao,a o Mesiji na stotine prorocanstava postoje jasno ispisani u Bibliji,tako da  ja dobro pravim razliku u pitanju zdravlja i nezdravlja.
Nisam rekao nista o prorocanstvima koja govore o pojavi Mesije, nego o dokazu da je Isus postojao i o dokazu da covek moze da se samolansira u atmosferu gde ce ziveti 2000 godina.....
Ti ne shvatas razliku izmedju verovanju o nekome ili necemu i istini o nekome ili necemu.

Ti ne shvatas da nema nikakve razlike izmedju tvrdnji jedne osobe u ludnici koja tvrdi da je on ustvari Napoleon i tvojoj tvrdnji da si ti nekakav bozjicovek koji je u sluzbi nekakvog imaginarnog jevrejina zvanog Isus.
samolansiran je Bog Isus Hristos ne covek. ja sam bozji covek u smislu da sam uveren da me sazdao Bog od praha da me on stvorio,tako sam Bozji,a Biblija kaze da bi trebali svi otkriti da smo bozji. inace ime mi je dodato tj. nadimak na ime nakon je jedna zena to rekla ,buduci jedna ateistkinja kada je imala brata u ratu i kada mu je metak prosvirao mozak i izasao na drugu stranu i bio ne otpisan i 3.meseca u komi u n.sadu i ona je rekla moli se i covek je danas ziv i hoda uz svoje troje dece koji bi ostali sirocad i uz svoju zenu koja bi ostala udovica i doktor strucnjak koji ga je video je stampao potom knjigu o fenomenu(o tom coveku) no to nije fenomen to je Gospod i njegova milost. i ta zena  je rekla verujuem da je to Bog i ti si bozji covek u smislu da te Bog cuje. ali ja to uvek govorim ovde,to nije kao nesto psihologija itd,to je kako si i rekao da covek veruje da je napoleon,samo nesto "ludje " od toga ,tj. dublje i razlika je u tome da to doista kaze napoleon,a ne neko mesto njega! mir tebi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.