Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Programiranje ~ savjeti ~ razmjena mishljenja i sl.  (Pročitano 3184 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Drugovi, drugovi, ... pa u drugom stanju...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2954
Zastava Vienna
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
HTC Sensation XL
Naravno da mozhesh, takodje za dobar program koji napravish vazhan je dobar izgled (gui interface), time se bave dizajneri elektronske umjetnosti, ili grafichki dizajneri. To zanimanje mene mnogo privlachi.
Btw, sad radim sa pythonom i pocheo sam raditi gui, sad me zanima da ne zna neko, kada prebacim extenziju pz u exe, i otvorim, otvori se konzola i gui, da li neko zna kako da se rijeshim console?
IP sačuvana
social share
To je kao da kazes da nisi primetio ljubicastog slona sa neonskim osvetljenjem u guzici kako stoji pored tebe u mracnoj sobi Smiley
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0b3
mob
HTC Diamond
Moja preporuka ti je da sam ucis sve jezike pa gde zapne ili pitas na forumu ili potrazis po knjigama...Takodje veoma bitna stvar u programiranju je matamatika,to si valjda shvatio,tako da nije lose da pocnes da ucis malo vise matematiku a za engleski i da ne pricam..

Dobar profesor,dosta truda,dobre knjige---->>dobar programer

I ti kada naucis jedan programski jezik MnOgO dobro,lakse ti je posle da naucis drugi jer imas osnovu... Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Život je igra u kojoj ne postoji save game

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2544
Zastava ko zna kad i ko zna gde
OS
Windows XP
Browser
Mozilla GranParadiso 3.0a
mob
SonyEricsson W950, Z1010
Ja ne kapiram zasto se u srednjim skolama uci Pascal (Delphi). To maltene niko i ne koristi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
Uci se zato sto je najjedonstavniji i u njemu se nauce osnove programiranja...
Skontash sta je programiranje uopste, meni je bilo extremno lako skontati C nakon sto sam vec znao pascal, da nisam znao pogubio bih se....
IP sačuvana
social share
Novac je kao seks, čini se mnogo važniji kad ga nemaš... - Čarls Bukovski
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Drugovi, drugovi, ... pa u drugom stanju...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2954
Zastava Vienna
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
HTC Sensation XL
Nikako to shto si rekao....
Python je jednostavniji jedno x puta, a koristi se mnogo, bio je programski jezik godine mnogo puta, prvi birTorretn pisan u pythonu, a pascal se uopshte i ne koristi koliko ja znam...
IP sačuvana
social share
To je kao da kazes da nisi primetio ljubicastog slona sa neonskim osvetljenjem u guzici kako stoji pored tebe u mracnoj sobi Smiley
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
LG Nexus 5
Uci se zato sto je najjedonstavniji i u njemu se nauce osnove programiranja...
Skontash sta je programiranje uopste, meni je bilo extremno lako skontati C nakon sto sam vec znao pascal, da nisam znao pogubio bih se....

Dakle, savladao si bez vecih problema C, a postavis ovo:

E a idu li zajedno programiranje i web dizajn....
Mogu li biti expert u obe oblasti ili biti expert programer i da znam po nesto iz web dizajna....


 Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Citat
E a idu li zajedno programiranje i web dizajn....
Mogu li biti expert u obe oblasti ili biti expert programer i da znam po nesto iz web dizajna....
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1105
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.1.1
mob
SonyEricsson k750i
od cega mi preporucujete da pocnem uciti programiranje.mislim razumijem engleski i znam par sajtova za to ali od cega da krenem i dalje da se ne zaletim
IP sačuvana
social share
Edit by canelane: Potpis uklonjen zbog duzine! Maksimalno dozvoljena duzina je 4 reda teksta!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 163
OS
Windows Vista
Browser
Safari 3.1.1
zavisi shta programirash - negde je potrebna teorija skupova , negde numerichka matematika , negde analitichka ,negde je dovoljna osnovna shkola ... 

 a u 90% slucajeva je dovoljna 2+2 matematika. Vece je pitanje da li mozes nesto rijesit a da ne posezes za slozenom matematikom. Neki nisu u stanju napravit ni cackalicu bez vise matematike.


Moja preporuka ti je da sam ucis sve jezike pa gde zapne ili pitas na forumu ili potrazis po knjigama...Takodje veoma bitna stvar u programiranju je matamatika,to si valjda shvatio,tako da nije lose da pocnes da ucis malo vise matematiku a za engleski i da ne pricam..

Dobar profesor,dosta truda,dobre knjige---->>dobar programer

I ti kada naucis jedan programski jezik MnOgO dobro,lakse ti je posle da naucis drugi jer imas osnovu... Smile



 Recept kako nikad ne postati programer.


 Postoji samo jedan jedini nacin da postanes dobar programer a to je da naucis programerski jezik iz knjige (kako bi drukcije kad je to tudje djelo) a sve ostalo sam. Nazalost takvih je vrlo malo kako u programirunju tako i sire.  Sve ostalo je recept za propast.

 Na ovoj planeti se nazalost njeguju pogresne vrijednosti (skljupljanje tudjeg znanja) citav svemir je dokaz da to tako nije predvidjeno niti tako moze funkcionirat ali su ljudi ipak ustrajni u tom. Koju skolu je bog zavrsio ? Iz koje knjiznice je knjige posudjivao ? Covjek je sposoban onoliko koliko postigne sam.

  Dosta ljudi su s pojavom interneta postali jos veci nesposobnjakovici nego sto su bili pa se rasirila epidemija: "ne razmisljaj nego pitaj". Tako da su doveli zemaljski nacin prikupljanje znanja na jos retardiraniju razinu.

Zasto koristit vlastiti mozak ako imas tudji. Prva reakcija kad naidjes na problem....PITAJ NEKOG !?!?? Da li je to normalno ??? Pa za sto ti sluzi ta slama u glavi ?

 Programski jezik ---> knjiga, ostalo ---> mozak.



Ja ne kapiram zasto se u srednjim skolama uci Pascal (Delphi). To maltene niko i ne koristi.


 Da svakako, neki od najboljih programa u svojoj klasi su programirani u Pascal-u/Delphi-u (KMPlayer recimo)  Smile


 Na racunalu imas vjerovatno barem 2-3 Pascal/Delphi programa samo sto nisi toga svjestan. Ja ih imam cini mi se 4-5 trenutno.


od cega mi preporucujete da pocnem uciti programiranje.mislim razumijem engleski i znam par sajtova za to ali od cega da krenem i dalje da se ne zaletim


 Ovisi sto zelis i koje su tvoje sposobnosti i koliko si zapravo spreman ulozit truda u sve skupa.


 Netko moze pocet s bilo kojim dok je nekom i basic previse.

 Preporucio bih ti nekakav Basic (RAD) razvojni alat jer se dosta ljudi u suprotnom isfrustrira zato jer treba proci mnogo ucenja i rada dok se nesto konkretno ne pojavi na ekranu a da to nisu slova.


 - Visual Basic (ogranicen si na windows platformu, lagan, dosta lako je nabavit literaturu, biblioteke...) Uglavnom dobar izbor ako ti ogranicavanje na Win platformu i nemogucnost pokretanja programa bez VBruntimea ne prestavlja problem.

 - RealBasic (dosta poznatiji na Macintoshu nego na windowsima, mogucost izrade softwarea za Mac & PC (Windows), lagan, nedostatak popularnosti ti moze otezat ucenje)

 - Delphi (kao i visual basic samo sto nisi ogranicen na windows platformu)  ovo ti je vjerovatno najpametniji izbor ako se ne mozes odlucit. Svakako neces pogrijesit.

 - Lazarus (dodatak za FreePascal {pascal compiler} koji ga pretvara u RAD alat poput ostalih navedenih (znaci graficki dio izrade programa se obavlja klikanjem misem po ikonama), dosta mocna stvar medjutim malo ces teze pronac literaturu nego za VisualBasic ili Delphi iako mozes koristit Delphi u Lazarusu i FreePascalu. Ustavari mozes ga smatrat besplatnom Delphi alternativom)

 
 ako zelis jezik koji ce ti omogucit dobar start za daljnje napredovanje i ucenje jezika poput C-a ili jednostavno nesto mocnije na cemu mozes slobodno i ostat onda ti preporucujem Pascal jezik i FreePascal kompajler).

 Problem je sto ces vrlo tesko pronaci literaturu za njega osim za neke najosnovnije stvari a tu su jos i razno razni Pascal standardi koji te mogu zbunit. Dobar i mocan jezik (sto mnogi zapravo ne znaju) koji mozes mijesat s assamblerom cime postaje zaista opasno oruzje.
« Poslednja izmena: 09. Jun 2008, 20:02:45 od Me_again »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.