Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Programi i igre se ne otvaraju dvoklikom...  (Pročitano 1488 puta)
24. Avg 2009, 15:49:26
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 369
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.27
... nego samo desnim klikom, pa open.  Dvoklik mi izbacuje ''Choose the program you want to use to open the file'' meni, što je (pretpostavljam) dovelo do toga da mi se maltene nijedan program više ne pali sa Windowsom.
Problem je u direktnoj vezi sa ovim - http://forum.burek.com/igra-izazvala-hijeroglife-na-ekranu-t456908.html
Dakle, posle skeniranja sa AVG-om, problem sa hijeroglifima je nestao, ali se javio ovaj.

Na savet korisnika ivicaspas, skinuo sam Combofix i skriptu koju je trebalo da prevučem u njega koja bi se otarasila ostatka malwarea. Ali, zbog gornjeg problema, Combofix nisam uspeo da startujem čak ni na open jer se posle inicijalnog učitavanja, pojavio taj ''Choose the program you want to use to open the file'' meni koji je tražio iexplore.exe. Idem na browse, pa nađem IE, al' onda traži neki hidec.exe. Kad sam našao i njegu, izbacio mi neku grešku. Inače, skeniranje sa Combofixom mi je nekako uspelo, i to tako što sam kliktao na cancel kad bi se pojavio zlokobni meni. Ovo sam probao i iz safe modea, a i skidao sam Combofix ponovo, bez rezultata.
Zatim sam probao sa Avengerom koji se (kao i svi drugi programi) nije startovao posle restarta koji je sam tražio.
Pomoću FixDrive-a pokušao sam da ''popravim'' particije, ali je za svaku izjavio da je ispravna, te da nema šta da popravi.

Napomene:
1. Kad ga upalim, AVG ne odlazi u taskbar, ali ga ima u procesima.
2. Windows Explorer, Control Panel i slične stvari se jedine otvaraju normalno.

Šta da radim? Problem nije toliko strašan, ali izgubi se dosta vremena dok popalim sve programe posle startovanja Viste.
« Poslednja izmena: 24. Avg 2009, 15:52:25 od Summertime Killer »
IP sačuvana
social share
Edit by latifovich: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

MC- argus

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4467
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
HTC 
Probaj ovako

start \ run \ cmd\ enter  -  zatim iskopiraj ovo

sc delete 77ABD80A805C3B07DC88D25A48263C 5D

enter, zatim izadji iz konzole i restartuj komp.

hidec.exe bi trebao nestati.

Posle toga probaj ponoviti ono sa Combofixom i skriptom. Obavezno prihvati update combofixa.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 369
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.27
Prijavljuje mi:

''C:/Windows/system/cmd.exe

Application not found.''
Smile

Još nešto - čini mi se da polako nestaje mesta na HD-u - juče sam imao 11 GB slobodno na C:, sad imam 10,3 GB, a nit' sam ništa instalirao, nit skidao.  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by latifovich: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

MC- argus

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4467
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
HTC 
Ne znam ponestaje mi ideje, kanda ti je sistem toliko ostecen da ne mozes ni jedan program da pokrenes. A pun si virusa, video si skriptu. Izgleda da ti je i explorer puko. Pokusaj iz safe mode da probas sa skriptom.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4504
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
... nego samo desnim klikom, pa open.  Dvoklik mi izbacuje ''Choose the program you want to use to open the file''
Ako ti se ovo dešava kad dvaput klikneš na shorcut, a ne na .exe file, onda skini ovo, ekstraktuj na desktop > desni klik na .reg fajl koji će se ekstraktovati > Merge. Na sajtu piše da moraš biti ulogovan kao administrator.

Ako nisi dosad, skeniraj sistem Malwarebytes-om.
« Poslednja izmena: 25. Avg 2009, 10:45:05 od chmaooq »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 369
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.27
Probao iz safe modea - ništa, to se dešava i kad dva puta kliknem i na ikonicu i na .exe, pokušao sam sa Malwarebytesom, našao je nekoliko pretnji, izbrisao sam ih, i i dalje isto..

Još jedna zanimljivost je da mi se iz čista mira promenio wallpaper..
« Poslednja izmena: 27. Avg 2009, 16:50:33 od Summertime Killer »
IP sačuvana
social share
Edit by latifovich: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.