Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Profili na Facebooku otkrivaju narcisoidnost korisnika  (Pročitano 26883 puta)
24. Sep 2008, 09:51:27
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Bio sam mlad zelen, ponekad i zut

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 24688
Zastava Lausanne
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Motorola V3i


Narcisoidne osobe koriste Facebook u svrhu vlastite promocije i to drugi mogu zamijetiti. Pokazala je to studija koju su proveli Laura Buffardi, profesorica psihologije, i profesor W. Keith Campbell.
U sklopu istraživanja 130 korisnika Facebooka odgovorilo je na upitnik, nakon čega su rezultati analizirani, a osobe u potpunosti nepovezane s istraživanjem pregledavale su stranice korisnika uključenih u studiju i prema vlastitom su dojmu ocijenile narcisoidnost korisnika.

Rezultati su na kraju pokazali da je broj prijatelja na Facebooku i poruka na "zidu" profila u izravnoj vezi s narcisoidnosti korisnika. Profesorica Buffardi ističe kako je ovo jednako ponašanju tih osoba u stvarnom svijetu, te da takve osobe ostvaruju brojne, ali površne veze.
Narcisoidni će isto tako za svoju sliku na profilu izabirati glamurozne slike koje će ih predstaviti u što boljem svjetlu, dok će ostali koristiti obične fotografije.

Čak i promatrači koji su ocjenjivali profile korisnika mogli su uočiti narcisoidnost. Ovi su promatrači uglavnom obraćali pozornost na tri stvari - količinu interakcije, privlačnost osobe, te koliko je truda utrošeno na samopromociju na slici na profilu. Sve to pomoglo im je stvoriti dojam o osobnosti korisnika.

Voditelji ove studije odabrali su Facebook zbog činjenice da je trenutačno najpopularniji, te zbog činjenice da stranice korisnika podjednako izgledaju, pa ih je lakše usporediti. No, kažu da nema razloga smatrati da su korisnici Facebooka više narcisoidni nego korisnici drugih društvenih stranica.

- Facebook je postao normalnim dijelom društvene interakcije - tvrdi Campbell. - Ali čini se da narcisi koriste Facebook kao što bi koristili i druge veze u svom životu, dakle za samopromociju, pri čemu je važnija kvantiteta nego kvaliteta.


Izvor: Vecernji list


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora vaterpolista (Vreme: 24. Sep 2008, 09:51:48)
IP sačuvana
social share



And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who would attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee.

Neke price koje kruze forumom ne moraju biti istinite. Mogu biti samo tracevi zlih jezika.

I'm gonna make him an offer he can't refuse.

Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
HTC Wildfire S
Ja sam zivi primer da ova profesorka nema pojma.

Narcisoidan sam do zla boga, svi mi to i govore. Vec 2 godine nosim sliku samog sebe na ekranu mobilnog, kao i u novcaniku. I svuda sam okruzen svojim slikama.  Smile
A opet... nemam ni facebook, ni myspace niti se eksponiram na internetu da neki poseban nacin...  Smile
« Poslednja izmena: 24. Sep 2008, 10:05:05 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Hmmm... izgleda da sam narcisoidan na fb koliko i inače.
Sad imam sliku na skuteru, pre sam imao onu kad otvaram lift.
Nije glamurozno, ali je za dobru nijansu opasnije nego što sam to inače ja Smile
A broj "prijatelja" mi raste u poslednje vreme, ali to nema veze s tim.
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 
Фејсбук, као глобални феномен, претвориће се у глобалну пошаст.
Као феномен је фасцинантан као што је био и Мајспејс, али што се мене тиче...само даље од свега што има и призвук "глобалног", "модерног", "без чега се не може" и сл.
Некако сам живела све ове године и без ФБ, па мислим да ћу некако и даље преживети.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 
Mladim osobama koje imaju potrebu za afirmacijom prija da kreiraju takav kutak, neku vrstu svog hrama, i da od drugih dobiju povratnu infoermaciju kako se na to gleda. Zapažam da zrelije osobe ili nemaju, ili imaju vrlo funkcionalno urađen profil.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 
Што све опет води алијенацији управо тих младих...или ка креирању профила искључиво и само у сврху остваривања кратких и повремених веза (сексуалног карактера).
Мислим, одавно је прошло време Pen Palls-a. Get real!
« Poslednja izmena: 24. Sep 2008, 10:51:26 od Livingston »
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Ja sam nesto razmisljala da izbrisem profil jer mi ne sluzi nicemu posebnom, ali onda sam skontala da mi mnogi prijatelji pocesto zatrebaju za kojekakve sitnice, a ne koristim msn pa mi dobro dodje opcija 'send a message'.

Tako da sam prije iskoristavac nego narcisoidna  Smile
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Питање је колико се уопште може говорити о "гламурозности" фејсбук профила. То би се пре могло рећи за мајспејс, који подржава разне шаренише - то је моја бивша волела.
Фејсбук има унифициране профиле са белом позадином. Гламурозне (или оригиналне) могу бити слике, или чланства у неким групама. Профил постаје непрегледан због веома великог броја апликација, а то нема везе са "гламурозним", него људи то шаљу и постављају колико имају слободног времена. И колико желе да имају свакакве глупости на профилу.
Најзад, сам сајт (управа Smile ) се побринуо за сређеност профила, па многи кукају за старим фејсбуком. А ја се навикавам на нови, чак ми се и више свиђа... Мада то нећу рећи тамо Smile
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
Malo je cesto mnogo. Smiley
Takodje... megalomani to cesto ne shvataju Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 
Што све опет води алијенацији управо тих младих...или ка креирању профила искључиво и само у сврху остваривања кратких и повремених веза (сексуалног карактера).
Мислим, одавно је прошло време Pen Palls-a. Get real!

Posmatram iz ugla moje ćerke koja ima 15 godina. Ona preko fejsa i spejsa kontaktira sa ljudima koji nemaju njen mobilni ili kućni broj telefona, šalje poruke kad je njoj to odgovarajuće i nikog ne uznemiri ako to uradi u pogrešno vreme. Naročito joj koristi jer održava kontakte sa nekim poznanicima strancima (SAD, Nemačka, Škotska,...)koje je upoznala na Exit-u i sličnim mestima. Njeno lično sazrevanje i transformacije se očituju na profilima.

Apsolutno ne mislim da ju je taj profil otuđio, pre bih mogla da kažem kako joj je omogućio sticanje ogromnog broja kontakata. Njena stvarna druženja i broj prijatelja nisu zbog toga umanjeni (a ni moj telefonski račun  Smile  )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.