Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Profesorka koči cele generacije studenata  (Pročitano 10210 puta)
25. Nov 2011, 14:02:42
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Chrome 15.0.874.121
mob
Apple iPhone SE 2020
SAMOVOLJA NA GEOGRAFSKOM FAKULTETU
Profesorka koči cele generacije studenata

Gorica Avalić    | 25. 11. 2011. - 13:10h   13:12h | Komentara: 42
Za više od 900 studenata Geografskog fakulteta kraj studiranja se ne nazire, iako je nekima od njih ostao još samo jedan ispit do kraja, ali ispit na koji neki od njih izlaze već 10 godina. Geografija Srbije na trećoj i Geografija regije i Zaštita prirode Srbije na četvrtoj godini, kamen su spoticanja generacijama, jer profesorka Mila Pavlović godinama masovno obara studente, koji su potražili pomoć od svih relevantnih institucija, ali uzalud.


Od sto studenata, ispit položi dvoje, troje
Ne znajući kome da se obrate za pomoć, krenuli su od sopstvenog fakulteta, potom su se obratili Rektoratu, pa Ministarstvu prosvete i nauke, čak i Prosvetnoj inspekciji i niko nije mogao da im pomogne.
 
- Svi su nam rekli da ne znaju ko bi mogao i da li bi neko uopšte mogao da nam pomogne. Svi smo dobri studenti sa prosečnom ocenom bar 8, sve smo ispite položili u roku, imamo radne navike, ali nam je završetak studija doveden u pitanje, jer ova dva ispita ne možemo da položimo - objašnjavaju studenti koji su protiv ove profesorke podneli i nekoliko prijava koje su se “zagubile u pošti”.
Obeshrabreni, uputili su medijima otvoreno pismo u kome su izneli svoje probleme.
 
- Profesorka nas naziva raznim imenima, omalovažava, baca indekse, galami, postavlja pitanja kojih nema u knjigama, razgovara mobilnim i fiksnim telefonom dok odgovaramo, cepa naše prijave kako bi pokazala da je broj petica manji od stvarnog - navodi se, između ostalog, u pismu.Kako objašnjavaju od sto studenata koji izađu na ispit maksimalno dvoje ili troje prođe, najviše sa sedmicom, uz profesorkin komentar “Vidite da može lepo da se nauči“.
 
- Dekani su uvek govorili “Popričaćemo sa njom, nemojte tako, zna ona da bude dobra, izgladićemo situaciju“, ali ona se ne menja - objašnjavaju oni.
 
Kako većina ostavlja ovaj ispit za kraj, mnogima on dovodi u pitanje kako dalje školovanje tako i život u Beogradu, jer vremenom gube pravo na domove.
 
- Ona usporava čitave generacije da završe fakultet. Moj prosek je 9,4, sve ispite sam položio iz prvog puta, a na ovaj izlazim treći, što i nije strašno u poređenju sa koleginicom koja je izlazi 12 put - objašnjava student P. P.
 
Dekan Geografskog fakulteta Miroljub Milinčić kaže da fakultet baš ovih dana pokušava da pronađe neko rešenje za problem sa kojim kako kaže “muku muče“ već 15 godina.
 
- Univerzitet ima svoju autonomiju, fakulteti svoju, pa iz svega toga i svaki profesor crpi svoj deo autonomije. Ima istine u žalbama studenata, ali i oni, kao i fakultet nose deo krivice što je problem otišao ovako daleko. Ne znam ni za jednu disciplinsku meru kojom može da se ograniči samovolja profesora - kaže Milinčić.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Chrome 15.0.874.121
Na svakom faksu se nadje makar po jedan ovakav...

A zasticeni su kao beli medvedi.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Eat this

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 842
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Nokia 
Svako dolazi na ovaj svet sa određenom svrhom postojanja. Ova gospođa samo ispunjava svoju svrhu, to je sve.

Mada, određeni studenti preteruju jer nisu sposobni da polože određeni ispit. U glavnom ti profani imaju kriterijum od koga ne odstupaju, to nema veze sa raspoloženjem i ostalim subjektivnim faktorima. Na ekonomskom uvek su svi kukali na upravljačko, predmet koji ne može da se nabuba i po meni je pravi filter. Polaže se isključivo pismeno i sve je čisto. Takođe, tu su i bilansi gde su profesori uvek imali visoke kriterijume i svaki student je znao da li da u opšte počinje da odgovara u skladu sa tim.

Večiti će uvek imati svoje priče o prodaji ispita, nemogućim predmetima za polaganje i dr. Večiti, ne kao Zvezda i Partizan, nego večiti studenti.
« Poslednja izmena: 25. Nov 2011, 14:29:09 od mkocovic79 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Gde je sad (usrana) Bolonja?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Боље да боли истина него да утеху пружа лаж

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 4000
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51
Na svakom faksu se nadje makar po jedan ovakav...

A zasticeni su kao beli medvedi.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.24


једна вожња решава све ...  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
Ovo je zločin, ljudi gube vreme, novac, živce, zdravlje; ulažu sebe u nešto da bi im neka kretenka onemogućila da idu dalje. Pitam se koliko je dotična profesorka zaista stručna, verovatno nije ni udžbenik napisala? Ako čovek zna za 6, daj mu 6, niko ne traži nešto što nije zaslužio.
Imao sam jednog takvog na faksu, zbog koga sam produžio studiranje, čovek jednostavno ne zna ono što treba da predaje, jer mu je biznis na prvom mestu. Dešavalo se da ga studenti ispravljaju na ispitu, a on ih obori iz sujete. Neke moje kolege još uvek polažu taj ispit, nakon više od 7 godina od slušanja. Žalili smo se fakultetu, naučno prosvetnom veću, ali džabe, čovek ima jake veze i nastavio je da predaje. Nastavni materijal su mu folije i knjige na ruskom iz pedesetih godina, skripte ne postoje...
Ne znam kako je sada na Bolonji, moguće je da se prolaz poboljšao, ali njegova stručnost teško da će se ikada poboljšati. Asistent koji odlično poznaje predmet  ima 45 godina i još uvek ne može da dobije izbor u zvanje profesora, on ga koči da mu ne bi zauzeo mesto...
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Samsung XYZ1004
Svako dolazi na ovaj svet sa određenom svrhom postojanja. Ova gospođa samo ispunjava svoju svrhu, to je sve.

Mada, određeni studenti preteruju jer nisu sposobni da polože određeni ispit. U glavnom ti profani imaju kriterijum od koga ne odstupaju, to nema veze sa raspoloženjem i ostalim subjektivnim faktorima. Na ekonomskom uvek su svi kukali na upravljačko, predmet koji ne može da se nabuba i po meni je pravi filter. Polaže se isključivo pismeno i sve je čisto. Takođe, tu su i bilansi gde su profesori uvek imali visoke kriterijume i svaki student je znao da li da u opšte počinje da odgovara u skladu sa tim.

Večiti će uvek imati svoje priče o prodaji ispita, nemogućim predmetima za polaganje i dr. Večiti, ne kao Zvezda i Partizan, nego večiti studenti.

Skontali smo mi iz ranijih tema da si ili profesor/asistent ili su ti mama i tata profesori...a mozda i imas neki fetis da mrzis studente. Ali si mog'o da bar procitas sta pise, pre nego sto si opet krenuo da svaljujes krivicu na studente.,..

Citat
Svi smo dobri studenti sa prosečnom ocenom bar 8

Citat
sve smo ispite položili u roku, imamo radne navike

Citat
Moj prosek je 9,4, sve ispite sam položio iz prvog puta, a na ovaj izlazim treći, što i nije strašno u poređenju sa koleginicom koja je izlazi 12 put

Citat
Ima istine u žalbama studenata

Sve sami veciti, koji napadaju vrhunskog pedagoga i profesora  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Samsung Galaxy IIs
Gde je sad (usrana) Bolonja?

To ti je implementacija iste u Srbiji. Ipak, ne treba nista tu menjati zar ne ? Da se institucija i kvalitet "ne srozavaju".
« Poslednja izmena: 25. Nov 2011, 15:13:39 od system_V_r4 »
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Pa i ja na mom faksu imam degenerika koji predaje Elektrotehniku i kod koga je isto ovako

Citat
Od sto studenata, ispit položi dvoje, troje

I to odu ljudi na usmeni sa decetkama,osmicama na inace teskom pismenom,i od njih 30 prodje samo troje.Dok ne overis kod njega triput usmeni,nema prolaska.


A inace,skot uzme pa ukine pravo starim studentima,odnosno onima koji prodju u sledecu godinu,da polazu predmet preko kolokvijuma.A to je,koliko se secam,zagarantovano (usranom) Bolonjom.Al,eto... svi se prave blesavi.  Smile

Skontali smo mi iz ranijih tema da si ili profesor/asistent ili su ti mama i tata profesori...a mozda i imas neki fetis da mrzis studente. Ali si mog'o da bar procitas sta pise, pre nego sto si opet krenuo da svaljujes krivicu na studente.,.

On i Stanislav.Dezurni kontrasi i govnojedi.Nasli se...

To ti je implementacija iste u Srbiji. Ipak, ne treba nista tu menjati zar ne ? Da se institucija i kvalitet "ne srozavaju".

Imam druga na molekularnoj biologiji.treba im neko za testiranje nekih procesa i hemikalija.Sto se ne prijavis,kad vec toliko volis nove stvari?
« Poslednja izmena: 25. Nov 2011, 15:16:43 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.