Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prodaja stanova pala za 30 odsto  (Pročitano 19424 puta)
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
LG Frizider
Koliko znam ne, nema ogranicenja osim u visini i prema ulicnoj regulaciji. Da l objekat, sme ili ne sme da izlazi na ulicu i koliko mora ili ne mora biti udaljen, dal smeju da strce terase itd. To se sve vidi iz glavnog urbanistickog plana. Koji kontam da je star bar 40 godina.

E sad ako je uredjenje celog bloka u pitanju, kao sto je u Stepe slucaj, svakako da imas odredjeni procenat zelenila koji moras da ispunis. Taj procenat varira od lokacije do lokacije.

Evo kod mene blizu ovde, ulica prilicno prometna al se stvara zagusenje jer nije dovoljno siroka a trotoar je jedva pola metra, ne mozes da se mimoidjes. Tri zgrade su napravljene i svaka je je prema urb. planu uvucena za 5 metara u parcelu.

Mislim da ima ogranicenje i koliko moras prostora da stavis kao parking. U zavisnosti od broja stanova, broj parking mesta.

Znaci imas urbanisticke parametre za taj deo grada ili naselja i prema tome picis. Spratnost, indeks izgradjenosti, regulaciona linija.......itd.

Indeks izgradjenosti je bas taj trip, kolika ukupna povrsina objekta, znaci sve etaze zajedno, sme da bude maksimalno na parceli odredjene povrsine.
« Poslednja izmena: 03. Jun 2013, 01:58:44 od vanyo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
LG Nexus 5
Citat
Naravno da moze da se izgradi zgrada na 4 ara i da se ta 4 ara iskoriste maksimalno, ali racunica gde je gospodin finansijer vec ulozio 400 000 evra, tj 400 evra mu je vec kvadrat, dakle on gradi samo 1000 kvadrata, e to je nebuloza.

Како је небулоза? Па ето признао си да постоје мање зграде. Рекао си да је то можда промил, али не можеш да демантујеш.

И мени је то у најмању руку неуобичајено, али не могу да кажем да је небулозно. Можда преувеличава, можда не, опет не знам. Сигурно нећу да идем да тражим ту зграду по Звездари...

Ја сад не знам како то иде, али ваљда постоје ограничења по урбанистичком плану, на којој парцели може да се гради колко квадрата, дал треба да се остави простора за зеленило курац палац, како то сад већ иде... можда он и не сме да гради више од 1000 квадрата тој парцели те величине. Можда ти за 2000 квадрата треба дупло већа парцела? Јел Џо, знаш ли то како то иде?

Pa jbg, eto, priznao sam da postoji jedan promil i sam sebe zajebao. Meni uopste nije namera da nekog ubedjujem u nesto, ne kandidujem se nizasta, samo pricam ono sto znam poucen iskustvom dok sam trazio stanove, kao i pricu raznih investitora i cenama njihovih objekata. Dok sam ja trazio, nudili su mi vanserijske cene od 1900 e/kv po zvezdarama, tacnije objekte u ulicama Odeska i Zivka Davidovica, sve novogradnja, kao i nadogradnju po medaku za tada, ekstra promotivnu cenu od samo 1400 e/kv. Jos jedna lokacija, ulica Dojranska, 2000 e/kv, novogradnja, cetvrti sprat, 50 kvadrata - 100 000 evra.

Bas taj isti investitor je bas taj stan u Dojranskoj prodao za 70k evra, sada je cena po kvadratu nadogradnje 800 evra, a stanovi(novogradnja) u Odeskoj se daju i za 1000 evra po kvadratu. Stvar je u tome sto se kleo u unuce da mu je neisplativo i ako spusti 200 evra po kvadratu.

Zato ja ne pravim razligu izmedju njih i prodavaca automobila sa Bubanj potoka koji se kunu u decu da golf 4 2001 godiste nije presao vise od 110 000 km.

Taj covek me je ubedio da moze da se spusti cena kvadrata bez problema i da se zaradi.


Углавном, не могу да се сложим са тим да је цена квадрата нереална и превише велика, тј. била у претходном периоду. Могу да ти дам можда то да је могла бити нешто мања типа десетак посто, то је све. За нешто више ме ниси убедио.

Za novogradnju kakva se nudi, sa tankim pregradnim zidovima gde cujes komsiju kad prdne, gde se kvadratura terase, lodje, balkona racunaju kao regularni kvadrati stana, bez onoga 0.50 ili 0.70, cena kvadrata nije nerealna, ispravio bih se, cena je bezobrazno velika. Aj da se opet zajebem, priznajem da ima dobre i kvalitetne gradnje ali svakako prednjaci procentualno ova losija i nakaradnija gradnja.


Citat
Finansira i dalje drzava. Ali nije drzava usla u posao da bi ispala totalni gubitas, vec da zaradi.

Колко да заради?

Citat
Na osnovu ove računice moguće je izgraditi naselje bez gubitaka i ostvariti profit do 100 evra po kvadratu.

То је 12-13% профита. Јебем ти ја моју математику...  то је мање од 10%. Ено ти МеџикМастер човек предузетник рече



Dakle, JA ne bih ulazio u taj posao bez planirane zarade od BAR 25 posto

Не бих ни ја.

Све што Грађевинска дирекција заради на том пројекту је леб преко погаче. Зато је тај квадрат јефтин. Они не треба да зарађују на онима који их плаћају, али опет то раде.


Sa tih 10 posto drzava savrseno dobro moze da regulise svoju kamatu na kredit kojim se zaduzila da bi otpocela radove. Nisam mislio na ekstra profit ala Miskovic ili Pacoli, vec da nece ispasti gubitas. Privatniku je sasvim fino ako na ulozenih milion zaradi 250-300k evra. Al jebes zaradu bez barem 50%. E tu su ih sjebali sa jeftinim kvadratima, da je drugacije, ne bi ovako kukali i ne bi ovako stala prodaja kod privatnika.


Kriminalnu cenu kvadrata je zaustavila izgradnja naselja stepa stepanovic, gde je 1290 evra kvadrat, izvodjaci na toj ceni imaju zaradu, sto rece vanjo, kejs klouzd.

ти станови су прецењени. немају подруме (нити ишта слично), само гаражна места која коштају додатних 10000 евра...

Kao ni bilo koji stan u novogradnji. Odavno se ne prave stanovi sa podrumima i spajzima. Ostave su tako out, a podrumi sou jestrdej. Retko koja novoizgradjena zgrada ima onoliko parking mesta* koliko ima stanova u zgradi, vec je logika: ko pre kupi, njegovo je jedno od ona 4 mesta ispred ulaza i to j eto. (*ne racunaju se naselja stepa i belvil)

Sto se tice, prevoza, projektom je predvidjena barem jedna linija, da li prosirene 39 i 33 ili kombinacija neke od njih i nova linija, naravno, kada se izgradi naselje. Ne uvodi se nova linija za dve useljene zgrade.
« Poslednja izmena: 03. Jun 2013, 05:00:33 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
LG Frizider
Sta je tu jedva za zaraditi ne znam. Mislim jeste lepse da uzmes duplo ili troduplo od ulozenog ne sumnjam.

E sad, nabijaju oni cene stanova iz razloga jer se ne prodaju svi stanovi odjednom vec je to proces, pa se gleda da se pare izvuku u prvom talasu kupovine. Ako izvuce u prvom talasu, onda drzi cenu, ako ne onda se ista obara. Mada retko ko i pocinje gradnju sa suvim kesom, uglavnom su tu neke kompenzacie, ograde, unapred kaparisani stanovi........
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Budite svoj sopstveni investitor i sagradite kucu... Smile

Citat
Koliko znam ne, nema ogranicenja osim u visini i prema ulicnoj regulaciji. Da l objekat, sme ili ne sme da izlazi na ulicu i koliko mora ili ne mora biti udaljen, dal smeju da strce terase itd. To se sve vidi iz glavnog urbanistickog plana. Koji kontam da je star bar 40 godina.
Hm... stvarno su surovi ti urbanisti.. ne dozvoljavaju sirotim investitorima da grade zgrade u kojima prolaznicima steres ves izna glave...

Nego... da li se zna koji procenat placa sme da zauzima zgrada? secam se ono frke oko zgrade Pinka kada su morali da kupuju okolne placeve da zadovolje standar..
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
LG Frizider
Ima, negde je fleksibilnije negde ne, recimo gde je pink zgrada tu je mala gustina naseljenosti tako da kontam da je u gl. urb. projektu taj neki prostor namenjen za parcele sa dosta zelenila i slobodnog prostora, i da se ne cicka ulicni front i nabijaju zgrade kao u sred centra recimo.

Znaci, recimo, imas pored svega i obavezu da zgrada ne sma da zauzima vise od 30% povrsine placa.

Ta pink zgrada jeste onako nabudzena, moderna i sve ali nekako odskace od okruzenja. A upravo se zato i pravi taj famozni plan regulacione linije i glavni urbanisticki, da se te stvari ne bi desavale.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.8.3
Browser
Safari 536.29.13
mob
I-mate 30 Pro
Ma moderna je samo tako... Smile

IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 32.0
Kakva je sad situacija sa prodajom stanova ? Planiram da kupim neki solidan stan u NS, a nisam bas upucen u sadasnje stanje, da li se sto promenilo? Jasno je da je kriza, i da to sve vuce jedno drugo, krediti, kamate, nekretnine, kasnjenje sa placanjem i svasta nesto, pa sumnjam da se nesto bitno promenilo.  Ako neko od vas moze da preporuci dobru agenciju za nekretnine i da neki savet, bilo bi super! Hvala i lep pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 37.0.2062.124
pa bar oglasa za nekretnine imaš koliko hoćeš.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.