Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 23:23:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problemi sa želucem i crevima  (Pročitano 12294 puta)
29. Nov 2016, 14:23:26
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
Browser
Mozilla Firefox 50.0
mob
Nokia E72
Pozdrav drugari

Imam problem pa da se posavetujem sa vama... Imao sam duži period nerviranja oko finansija (još ih imam), nisam imao bog zna kakvu ishranu (uglavnom testo), pio po nekoliko jakih kafa dnevno, koka kolu...

Prošli utorak našibao sam se kafe, koka kole, neke domaće pite (koju sam konzumirao i u sredu ujutru), e tu je krenuo želudac/stomak da me buni. Osećao sam glad u želucu, što je ok, osećao sam i ranije, ali sam ga ignorisao zbog prirode posla, nisam stizao da jedem prepodne, pa šibnem kafu ili neki Buster da dobijem energiju. U sredu uveče imao sam nekakve makarone za večeru, u četvrtak popodne palačinke, ali sam sve vreme osećao nešto čudno u želucu (predelu želuca), osećaj gladi me je prošao, ali ovo ne mogu da opišem kao bol ili kao žiganje... Možda neko blago, blago žiganje...

Batalio sam koka kolu, kafu, šibam čaj, plazmu... Onda sam u nedelju osetio opet tako neki osećaj ali u crevima... I to nije konstantno, pojavi se sa vremena na vreme. Sinoć sam popio neke švajcarske lekove za želudac, kao oblažu ga ovo ono... Legnem u krevet, naglo se okrenem, osetim probadanje u predelu želuca... Popusti me neko vreme. Naglo ustanem, opet probadanje i tako dva tri puta...

I sad me opet sa vremena na vreme želudac nešto kao "žiga"... Kao, osetim nešto ali me ne boli... Da li je neko imao neke slične simptome, neki savet?

Kafu sam zadnji put popio u nedelju, neki 3 u 1, prepodne, popodne još dve, tri čaše koka kole i to je to... Od tad, samo čajeve, pirinač, vodu, plazmu...
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 50.0
Батали и чајеве... и чајеви јебавају осетљив желудац колико и кафа.

Можеш имати два проблема... да те јебе нешто везано за киселину или да те јебе нешто везано за подизање желудца који се згрчи, промени облик, притисне дијафрагму горе и онда осећаш жигање...

За проблеме са киселином симптоме ће ти отклонити лекови типа контолок контрол или нолпаза тј нешто на бази пантопразола... ти лекови за облагање желудца су скроз ок, мени су помогли око киселине и којечега неки талијански гелови... али у комбинацији са једним од ова два наведена... тј требало би нешто да смири киселину да би ти који облажу /регенеришу слузокожу могли да раде своје... контролок нолпаза раде посао на отклањању симптома

Друго што може да те јебе са тим жигањем јесте то подизање желудца... када се желудац услед лоше циркулације неприродно згрчи... то се отклања масажама опуштено, оно што кажу ''намештање желудца'' нису бабске приче већ једноставно масажа - боља циркулација - желудац се опусти - заузме свој природан положај.

Ако ти потрају ти проблеми бате, правац амбуланта или приватна клиника и преглед код гастроентеролога... цирка 3000 дин... али немој запуштати то јер се релативно брзо може искомпликовати јбга.

Поздрав.   

IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 50.0
mob
Nokia E72
Батали и чајеве... и чајеви јебавају осетљив желудац колико и кафа.

Можеш имати два проблема... да те јебе нешто везано за киселину или да те јебе нешто везано за подизање желудца који се згрчи, промени облик, притисне дијафрагму горе и онда осећаш жигање...

За проблеме са киселином симптоме ће ти отклонити лекови типа контолок контрол или нолпаза тј нешто на бази пантопразола... ти лекови за облагање желудца су скроз ок, мени су помогли око киселине и којечега неки талијански гелови... али у комбинацији са једним од ова два наведена... тј требало би нешто да смири киселину да би ти који облажу /регенеришу слузокожу могли да раде своје... контролок нолпаза раде посао на отклањању симптома

Друго што може да те јебе са тим жигањем јесте то подизање желудца... када се желудац услед лоше циркулације неприродно згрчи... то се отклања масажама опуштено, оно што кажу ''намештање желудца'' нису бабске приче већ једноставно масажа - боља циркулација - желудац се опусти - заузме свој природан положај.

Ако ти потрају ти проблеми бате, правац амбуланта или приватна клиника и преглед код гастроентеролога... цирка 3000 дин... али немој запуштати то јер се релативно брзо може искомпликовати јбга.

Поздрав.   



Hvala buraz  Smile

Planirao sam da odem kod doktora ove nedelje, ako se to, posle nedelju dana, ne smiri... Sutra će biti nedelju dana. A od same pomisli da treba da gutam sondu, da mi rovare po stomaku, okrene mi se želudac.

Fora je isto u tome što, kad sam preokupiran drugim stvarima, ne osetim "žiganje". Čim počnem da razmišljam o tome, eto ga (a pošto sam triper, teško mogu da prestanem da razmišljam o tome). Drugarica, koja je psihijatar, kaže da mi je to od nerviranja, anksioznost, i da je u pitanju...

Generalno, ne hvata me kiselina i nemam problema sa gasovima...
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.12.1
Browser
Safari 602.2.14
mob
I-mate 30 Pro
red jagnetinu red svinjsko ali sa grila...

i crno vino...

za mesec proslo...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.12.1
Browser
Safari 602.2.14
mob
Apple iPhone SE 2020
Zar te tetka nije zarekla da ne pijes Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 50.0
Кењаш ли редовно?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Chrome 54.0.2840.99
red jagnetinu red svinjsko ali sa grila...

i crno vino...

za mesec proslo...

Pa ono ... tako će ga proći sigurno 
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
mob
Nokia E72
Zar te tetka nije zarekla da ne pijes Smile

Ma to mi je od gaziranog Smile

Кењаш ли редовно?

Dok sam šljokao koka kolu i kafu, tri, četiri puta na dan... Sad od kad sam izbacio sve to, jednom, dva puta maksimalno...

Inače, sad je nedelju dana od kako je počelo da me boli, sad nemam više takav osećaj. Možda jednom u toku dana, kao blaži grč u želucu i blaži grč u crevima i to je to... (blaži grč su jake reči za to)
« Poslednja izmena: 01. Dec 2016, 21:52:43 od borkes »
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
У јбт, а ја мислио тотално супротно да уопште не кењаш...  Smile  Мислим да је то сада нормално кењање, искрено немам појма шта да ти кажем, нисам стручан јбг. Знам да ме је тако нешто грчило пре скоро годину дана, али само неких пар сати, искењо сам се и све је било ок. Биће то добро, добро је да си смањио та срања.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
stavi rec jazva u google i citaj...ima masa lekova ruskih koji lece sve to bez doktora...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
grcevi....najvjerovatnije na nervnoj bazi....
tj nervoza zeluca... Smile

inace trebao bi da odes ljekaru..
uglavnom...preporucit ce ti ...( uz neke bombonice) caj od nane ...
caj od nane je poprilicno  oke..fino smiruje zeludac ..
ali nece djelovati nakon jedne soljice...
prvih dana  nanisanja ...cinit ce ti se da je stanje jos gore

ali nakon 6-7 dana konzumiranja -tri puta na dan..po kafenu soljicu caja od nane - osjetit ces blagonaklono dejstvo te svete biljlke... 

inace i ja sam imao  takve probleme...ne stalno...nego  povremeno..
onda sam kao preventivu poceo da pijem pelin....
zveknem ujutru jedan-dva  pre kafe...i od kada pijem pelin....skoro pa da i nemam takve probleme... Smile
« Poslednja izmena: 02. Dec 2016, 10:33:00 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
ma izbusio si dzigerku sa kolu...

sto si mucko kolu...

slusaj ti mene...bez jagnetinu nema nista...

moj pradeda ziveo 92 godine dok nije otiso kod doktora...

proso dva rata...povlacenje iz albanije...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11709
Zastava Okolina "Venerinichinih brezuljaka"-najcesce !
mob
I-mate il` nemate
 Smile

Da nije zbog  zbog "povlacenja" ...?
IP sačuvana
social share
Jedem da bih ziveo , a zivim da bih - jeVao...Pa sta ?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


"Uvek ima neko jači".

Zodijak
Pol Žena
Poruke 46661
Zastava
Pa kad zivis na kafi, gaziranim picima i hrani iz pekare,
u kakvom stanju da ti budu creva i zeludac.
Probaj sa sodom bikarbonom, da ti poboljsa varenje.
Meni je rupurut pomagao kod bola u zelucu, ali nista ne pomaze kao kad se resis stresa
kroz koji prolazis, nemoj da zadrzavas neku ljutnju, bes u sebi, svadjaj se,
samo nemoj da trpis. I ne zadrzavaj gasove.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 23:23:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.