Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 03:18:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: problemi sa prevodom  (Pročitano 4304 puta)
20. Avg 2009, 17:07:11
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Otkako sam formatirao hard pre mesec dana,ne mogu da ukljucim titlove.imam WMP 11,ali,ne samo u njemu,nego i u Nero Show Time-u ne mogu da ukljucim prevode.probao sam i sa filmovima u kojima sam ranije mogao,medjutim nece.takodje,znam da treba da se oba fajla (.avi i .srt) stave u isti folder i da imaju isto ime,ali opet nece.naravno,opcija "show subtitles>if available" je ukljucena.

kako da resim ovo?
« Poslednja izmena: 20. Avg 2009, 17:07:43 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 102
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Samsung Omnia II
Skini Sebi "BS PLAYER". Imas besplatnu verziju, uz njega ce ti doci i kodeci, i sve sto trebas da uradis je da kad otvoris player, prevuces iz foldera i film i title, i trebalo bi da radi. Jeste da je samo dovoljno da ubacis film, ali eto, i ja iz navike prebacujem i film i titl. Windows Media Player je SHIT Smiley
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5
mob
Motorola 
Hkj,probaj Media Player Classic Home Cinema varijantu koja ne zahteva ista imena i nema problema sa unicode titlovima...
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
eh,nadao sam se nekakvom resenju bas bez skidanja BS Playera i Classica...  Smile
mislim,radije bih voleo da mogu da resim problem na ovima.a i imam razloge zasto bih uzeo ta dva plejera kao zadnje resenje.recimo samo da sam imao ranije problema sa njima...
a da je WMP bezveze,to se slazem,ali,opet mi cudno to,radilo mi je sve super na 10ki,a sada ne rade prevodi,i jos nesto...


imam jos jedno pitanje,takodje u vezi plejera.naime,u filmovima mi se u zadnje vreme na dnu,ili sa strane pojavljuje prvo jedna "traka" gde se slika muti,a zatim,posle par minuta,prelazi u zelenu traku.znaci,prosto se pojavi zelena traka,koja stoji tako za vreme filma.evo,vidite i na screenshotu kolko je to iritantno...
mislim da sam imao ovaj problem pre nekoliko godina,ali,naravno,ne secam se sta je bilo resenje...
ako iko zna neko resenje,ili ima predlog,slobodno kazite.otvoricu verovatno posebnu temu za to,ali,reko,aj dok je ova otvorena.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

untitled.JPG
(60.84 KB, 1440x900)
« Poslednja izmena: 21. Avg 2009, 01:25:38 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.1
mob
Motorola 
   Moguće je da imaš gremlina koji voli da se zeza sa kodecima (npr.kombinovanje "punog" 7.xx.xx DivX-a i novijih Xvid-a,VobSub-a i sl.).Varijanata ume da bude na desetine,naročito ako kodeke ubacuješ sistemom FFd Show,K-Lite Mega...i sličnih all-in-one paketa.Dovoljno je da nakon paketa ubaciš jednu "nezavisnu" stvar (,ili upotrebiš plejer koji dolazi sa sopstvenim kodecima),pa da "kapije pakla budu otvorene".Mene je  čitavih mesec dana zezao "pogrešan" AviSynth stvarajući mi potpuno zelen ekran.
   Svoje sam probleme,obično, rešavao na sledeći način :
- reformatiram hard
- instaliram Win i drajvere
- ubacim CyberLink-ov Power DVD (istina,imam legit verziju dobijenu uz TV-karticu) koji mi oformi medijski kostur sistema i utisne svoje dekodere
- ubacim "jake" nezavisne kodeke (DivX,QuickTime,RealAlternative,Indeo - ovo  je dovoljno za normalan rad)
- Xvid nikada ne držim na istoj primarnoj particiji sa DivX kodekom (mnogi programi u suprotnom umeju da se "zbune" i poblentave),osim ako mi ga je u sistem uneo neki specijalizovani program za ripovanje DVD-jeva(tada ga takav program i "drži pod kontrolom")
- ubacim dobar video-koder (za sada, kombinacija TMPGEnc 4 Express + ConvertX to DVD se pokazuje fenomenalnom)
- ubacim MediaPlayerClassic (Home Cinema)
- ne koristim Nero-a ( program je ubica sistema,tura nos u sve živo i hoće da preuzme mašinu pod svoje) već više od 2 godine - GearPro Mastering Edition i ImgBurn odrađuju odličan posao...
   Naravno,sumanuto bi bilo da ti prepakuješ svoje navike,svoj sistem,...Ovo je samo primer koji odgovara mojoj mašini .
 
« Poslednja izmena: 21. Avg 2009, 09:35:09 od Torivoje »
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
   Moguće je da imaš gremlina koji voli da se zeza sa kodecima (npr.kombinovanje "punog" 7.xx.xx DivX-a i novijih Xvid-a,VobSub-a i sl.).
maaamiicu muu...  Smile 
i,da,i ja sam imao jednom davno taj problem da mi je ceo ekran bio zelen stalno.

a sto se tice ostalog,vidim ja da mi ne gine instalacija i koriscenje Classic playera...  Smile
a Power DVD sam i ja koristio,i super je,ali,sad ga nisam dobio.
ok,hvala ti na detaljinim savetima.posto mi se smucilo vise svakodnevno frustriranje,i posto me nista ne kosta,verovatno cu da skinem ili Classic Player,ili Power DVD,pa cu preko njih da gledam filmove,kao sto i jesam ranije(preko POWER DVD-a).  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Motorola 
Čovek,ključno je da se maneš Nero-a i ograničiš kodeke na suvi minimum koji koristiš,ili oformiš zasebnu particiju na kojoj ćeš se igrati pomenutima do mile volje.I obavezno juri Classic Player Home Cinema varijantu koja roštilja i DVD-jeve (zato što postoji i "obični" Classic Player).Ne moraš,čak,ni juriti novije verzije Cyberlinkovog plejera,dovoljna će ti biti i starija šestica da ti "udari temelje" sistema,a onda "lepi" unaokolo još tih par kodeka i nemaš brige...Za ,eventualne,HD perverzije uvek možeš "kupiti" TMPGEnc Authoring Works 4 i njihovu MPEG-2 seckalicu koja ne rekoduje (time i ne obara kvalitet snimka) i miran si sledećih par godina (ako je TMPGEnc 4 -ekipa dovoljno dobra za RTS,valjda valja i nama smrtnicima)...Pokrio si sve bitnije,a novi DivX koder ti može (uz par frivera) sjajno odrađivati poslove oko MKV-formata.
« Poslednja izmena: 21. Avg 2009, 13:31:43 od Torivoje »
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
a kako da iskljuim da mi pisu svuda ove ekstenzije .srt ili .sub ???

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Motorola 
 Ne kapiram pitanje najbolje,pa svaki fajl mora imati ekstenziju koja mu "definiše"  prirodu unutar sistema ? Vidim da imaš 2 video fajla (.avi) i 2 titla (.srt).Zašto bi uklanjao .srt-ekstenziju (,ili,možda imaš neki problem sa samim GOM-Playerom ? Za njega nisam stručan,naročito od kako mi ga je pre godinu dana PCTools-ov ThreatFire prijavio kao opasan malware) ?
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Ali do skoro mi nije pisalo ovako u produzetku koja je ekstenzija, sad mi smeta kad preimenujem naslove pa ako izbrisem slucajno . ispred srt player nece da pusti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 03:18:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.119 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.