Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 20:19:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problematičan šef  (Pročitano 2408 puta)
18. Sep 2007, 11:33:03
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 6s
Problematičan šef

Nije mali broj onih koji imaju probleme sa šefom. Neka istraživanja čak pokazuju da ljudi ne napuštaju firmu za koju su dotad radili, već se sklanjaju od šefa s kojim više nikako ne mogu. Zato je korisno znati kako izaći na kraj s kojim tipom problematičnog šefa, kako ne biste morali da napuštate inače perspektivnu firmu. Tekst nije o šefovima uopšte, nego o onima koji se ne ponašaju neprimereno svojoj poziciji.

Šef koji vam zadaje previše posla: neki od ovakvih šefova i sami rade nehumano mnogo, dok drugi samo svojim podređenim zadaju, jednostavno, previše posla koji treba obaviti u prekratkom roku. Ovakvi šefovi najčešće su toliko usredsređeni na posao koji hoće da bude obavljen da nisu ni svesni kako njihovi zahtevi utiču na podređene. Ovde bi moglo da pomogne da šefu kažete sledeće: "Zadali ste mi da uradim to, to i to. Fizički ne mogu da stignem sve to u roku koji ste zadali, šta je tu prioritetno?". Budite svesni da imate puno pravo da ne "crknete" od posla, već da vam ostane snage i vremena i za privatan život.

Odsutan šef: ovakvi šefovi najčešće su preokupirani sopstvenim problemima ili su pred penzijom, pa im nije previše stalo do posla. Oni vam ne pruže dovoljno informacija, niti pokazuju interesovanje za to dokle ste stigli s poslom ili da li uopšte možete da postignete zadato. Uglavnom nisu ni svesni da vam ne pružaju dovoljno da biste mogli da obavite posao, pa je korisno da ih zamolite da sednu s vama jednom nedeljno ili mesečno (zavisi koliko vam je potrebno) kako bi vam dali detaljnija uputstva.

Šef koji vas maltretira: to je ona vrsta šefa koja vas, recimo, javno ponizi pejorativno se izrazivši o vašem učinku. Nekada se šef tako ponaša jer mu se čini da ga ugrožavate svojim sposobnostima (većim od njegovih), nekada zato što je neprijatna osoba. Takvom šefu treba staviti do znanja da ne trpite tu vrstu tretmana. Šefa teško da možete direktno napasti, ali možete reći nešto poput: "Verujem da to niste učinili s lošom namerom, ali ono što ste javno rekli pred svima me je zaista pogodilo. Zamolila bih vas da mi takve stvari ubuduće saopštite u četiri oka". Ukoliko šef nastavi s takvim ponašanjem, žalite se njegovom šefu da ste žrtva mobinga - po potrebi, zapretite tužbom.

Šef sitničar: on svemu što uradite nađe neku zamerku, stalno nešto prepravlja, ništa mu nije dovoljno dobro. Šefovi koji se ponašaju na ovaj način često se osećaju nesigurno na svojoj poziciji. Potrebno je da ih uverite u svoju kompetentnost, što se najlakše postiže tako što ih o svemu što završite detaljno obavestite pre nego što sami provere. Ako ga redovnim izveštavanjem konstantno uveravate da ste pokrili sve što treba da bude pokriveno, s vremenom će se opustiti i početi više da vam veruje.

Sutra pročitajte o još nekim tipovima problematičnih šefova i o tome kako s njima izaći na kraj.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 6s
Pisali smo juče o nekim tipovima šefova koji svojim podređenima prave ovakve ili onakve probleme, kao i o tome kako s kojim tipom rešiti probleme ili ih ublažiti. Danas pišemo o još tri tipa problematičnih šefova i o tome šta možete pokušati ako je vaš šef takav.

Šef vrdalama: od njega nikada ne dobijate povratnu reakciju, nikada vas ne podrži, niti preuzima na sebe bilo kakav rizik. Često se radi o slabom, nesigurnom šefu. Naviknite ga na to da vam daje povratnu informaciju tako da ga to ne isprepada, time što ćete mu pružiti izbor. Na primer, možete reći nešto kao: "Koleginica ta-i-ta smatra da je trebalo da počnem prezentaciju rečenicom kojom sam je završila, a kolega taj-i-taj misli da sam postupila baš kako treba. Šta Vi mislite?". Ovako postavljeno pitanje manje će uplašiti tu vrstu šefa nego: "Šta mislite o mojoj prezentaciji?".

Nedovoljno kompetentan šef: za ovakvog šefa vam se čini da manje zna o poslu koji treba da obavlja nego vi. Najverovatnije je dobio nove obaveze a da nije prošao kroz potrebnu obuku za njih. Umesto da se nervirate što vaš šef ne ume da vam pruži neophodna upustva, iskoristite priliku da unapredite sopstvene sposobnosti (tražite da vas pošalju na obuku, recimo). I obratite pažnju na svaku priliku da vi popunite praznine, tako što ćete preuzeti neka od njegovih zaduženja onda kada šef nije u stanju da ih obavi ili tako što ćete ga pratiti na važne sastanke na kojima bi vaše sufliranje moglo da bude primećeno među njegovim nadređenima.

Beskrupulozni samopromoter: ambiciozan je, podržaće vas samo u onome od čega će i on imati koristi, a neće se ustezati ni da zasluge podređenih pripiše sebi. Njegovu podršku za projekte do kojih vam je stalo možete dobiti tako što ćete, u razgovoru s njim, podvući pozitivnu reakciju njegovih nadređenih do koje će neizostavno doći nakon uspešnog okončanja tog projekta (slobodno preuveličavajte, samo s merom). A sledeći put kad zasluge za vaš projekat pripiše sebi, upotrebite dve-tri upadice iz kojih će biti jasno ko je stvarno obavio posao (naravno, upadice ne smeju biti nepristojne niti: "Hej, ja sam to uradila!", već detalji koje bi znao onaj ko ih je sam smislio ili sam uradio). Ukoliko su njegovi nadređeni iole kompetentni, biće im u svakom slučaju jasno kakav je vaš šef i za koga je verovatnije da je stvarno zasukao rukave i obavio posao.

Nažalost, neće uvek biti moguće izaći na kraj s nezgodnim ili lošim šefom. Nekada će vam jedino rešenje biti da promenite ili šefa (prebacivanjem na drugo odeljenje) ili kompletnu firmu, a dešavaju se i situacije da jednostavno u tom trenutku ne možete ništa osim da ćutite, trpite i nekako istrajete. Ipak, skoro uvek, bolje je pokušati da se izborite za povoljno rešenje problema nego da samo trpite i kasnije se svima žalite na šefa kretena.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ljubav vera nada

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 3375
Zastava srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung x-66o
au koja tema,brrr,izvini a ti kakav si shef,masta ti vidim nenedostaje ...obrisi ako kvari izgled Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Власник овог форума није аутор текста, дакле, питање можда има, али и нема везе са њим.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ljubav vera nada

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 3375
Zastava srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung x-66o
hvala,videla sam,ja na zalost sam zadnji put napustila posao bash zbog shefa,nije me sexualno zlostavljao niti je bio po mom ukusu nego bre shef je shef,covek pre svega,nekad je bio gori od nas 4 zene,no moram to da prebolim treba mi poso... Smile        elem svi smo mi od krvi i mesa,ja volim stroge ali pravichne sefove,kao prethodni shto je bio...malo sam se prepozanala u textu na kraju...
« Poslednja izmena: 19. Sep 2007, 18:21:11 od blanche69 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Namćor&Namćor&Namćor

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1330
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pre neki dan sam dala otkaz, baš zbog šefa.

Citat
Beskrupulozni samopromoter: ambiciozan je, podržaće vas samo u onome od čega će i on imati koristi, a neće se ustezati ni da zasluge podređenih pripiše sebi. Njegovu podršku za projekte do kojih vam je stalo možete dobiti tako što ćete, u razgovoru s njim, podvući pozitivnu reakciju njegovih nadređenih do koje će neizostavno doći nakon uspešnog okončanja tog projekta (slobodno preuveličavajte, samo s merom)..

Slika i prilika mog bivšeh sheva  Smile

Citat
A sledeći put kad zasluge za vaš projekat pripiše sebi, upotrebite dve-tri upadice iz kojih će biti jasno ko je stvarno obavio posao (naravno, upadice ne smeju biti nepristojne niti: "Hej, ja sam to uradila!", već detalji koje bi znao onaj ko ih je sam smislio ili sam uradio). Ukoliko su njegovi nadređeni iole kompetentni, biće im u svakom slučaju jasno kakav je vaš šef i za koga je verovatnije da je stvarno zasukao rukave i obavio posao

A sledeći put neće imati čime da se isprsi pred svojim šefom...... njegovim nadređenim je odavno jasno sve...međutim, čovek iz nekog meni prepoznatljivog razloga odgovara

IP sačuvana
social share
Ne volem,
nikog, lutko, takva mi je narav
kao odžak star i garav
puno dima je kroz mene proslo.
Ne volem,
ujne, strine, šogore, komšiluk,
nataknem ih na čiviluk
od njih ništa dobro nije došlo
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Rođen sam u srbiji, od toga ću i umreti !

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 507
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Siemens 
  Vrlo zanimljiva tema ,samo kako vidim nije interesantna za forumaše . Ili se svi toliko plaše svojih šefova pa nesmeju ni preko foruma da im se suprostave ili je tema već razrađena , svak pronađe svog šefa u nekoj od katewgorija i to mu je dovoljno.

  E ja moga ne mogu svrstati ni u jednu kategoriju , on je pokupio sve negativnosti iz svake ove grupe.

-Nesposoban ( a stalno ima neko mišljenje (obično suprotno) za datu situaciju) , kada se ispostavi da nije bio u pravu okrene se i ubeđuje prisutne da je to moje ili mojih kolega ideja a da je on hteo to drugačije.
-Poltron ( što se tiče nadr4eđenih)
-Nesiguran ( stalno hvata na galamu) i stalno misli da će neko drugi da ga zameni.
-Nerealan( stalno smišlja šta će mo mi da radimo i onda otrči do svog šefa i hvalise kako je on sposoban)
-Lažov (to se vidi iz prvog primera)
Ma nemogu više ni da se setim svih njegovih mana , samo što ja neću napustiti posao zbog njega nego ću se potruditi da ga on napusti zbog mene Smile Smile Smile Smile Smile Smile

  Možda će morati da radi i  Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
naravno to će biti zadnja solucija ali kako vidim ne ginemu , samo se nadam da će to neko drugi uraditi pre mene Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
-
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Namćor&Namćor&Namćor

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1330
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa ja sam u situaciji da mogu da biram, što se za njega ne može reći.

Nesrećnik, nikad više takvo mesto sa svojim ( ne )sposobnostima neće osvojiti
IP sačuvana
social share
Ne volem,
nikog, lutko, takva mi je narav
kao odžak star i garav
puno dima je kroz mene proslo.
Ne volem,
ujne, strine, šogore, komšiluk,
nataknem ih na čiviluk
od njih ništa dobro nije došlo
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ljubav vera nada

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 3375
Zastava srbija
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung x-66o
teshko ,teshko je danas kad je vecina poslova u rukama privatnika, e da mi je ova tema bila pre 5 meseci ,ovako heklam kuci..ima i dobrih,njih treba chuvati,pozzz mom prethodnom shefu ,mada je i on otishao svojevoljno sa tog mesta... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Rođen sam u srbiji, od toga ću i umreti !

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 507
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Siemens 
  Ma ovi naši privatnici , to su "Potemkova sela" nisu oni kupili fabrike da bi zaradili u proizvodnji , oni samo peru pare . Naravno kada ne budu mogli da ih dobro unovče nego će morati da rade i da se bore na tržištu onda će se setiti svih onih dobrih radnika koji su pobegli od njihovih štičenika ( poltrona)  , pa će ih sami pobiti.
   Kako se naš zakon odnosi prema  Mobingu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 20:19:30
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.