Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 03:58:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem - zvucna (verovatno)  (Pročitano 1574 puta)
07. Avg 2007, 19:40:38
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
mob
Samsung Galaxy S Advance
Ovako, na pentiumu2 (sa ocajnom konfiguracijom) resih da instaliram windows xp (inace do tada mi je operativni sistem bio windows 98). Elem, posto sam uspeo u toj nameri i instalirao gore navedeni xp, videh da mi on nevidjeno secka, koci, baguje - sta god, pa resih da se vratim na stari dobri win 98.  Smile

I sad, naizgled ova prica nema veze sa naslovom teme i sa mojim problemom ali naprotiv ima, i te kakve.  Smile

Kada sam se vratio na stari "dobr"i win98 nisam mogao da slusam muziku, niti da cujem bilo kakav zvuk.

Odem ja lepo na My Computer>Properties>Device manager i vidim da mi stoji pod znakom pitanja (?) sa naznakom "other devices" cetiri puta (4x) PnP Sound Chip.

Sta da radim, rekoh da instaliram drivere. Kopam ja po onim starim cd-ovima i nikako da nadjem. Verovatno sam izgubio.  Smile

Nema veze rekoh, video sam na bureku ljude sa slicnim problemima, oticicu tamo i resiti problem.
Samo sto sam dosao (taj dan) neka cura prijavljuje slican problem - i resava ga - uz pomoc programa UnknownDevices
(navodno program prepoznaje sve uredjaje i navodi ime drivera koji treba da se skine)

Skidam program i aktiviram ga. Jedino sto prijavljuje je sledece:
+ Standard PCI Graphics Adapter (VGA)

otvorim ja onaj plusic i ono pise
Chip Nvidia Corp RIVA TNT2 Model 64(NVM64)


I onda stajem i gledam sta sve ovo znaci.

Dakle - size: Nemam zvuk, ne prijavljuje zvucnu, ja ne znam koja mi je zvucna, ne znam koje drivere da skidam i ono o cemu najvise nemam pojma je sta ovo gore navedeno (boldovano) znaci

Mislim PCI (mrezna kartica zar ne?) Imao sam je na pentiumu i izvadio... ok, ne nalazi je vise
RIVA TNT2 - zar mu to ne dodje graficka... sta pa sad tu prijavljuje (imam graficku GeForce2 na tom kompu)  Smile

Prioritet: Kako da namestim da mi zvuk ponovo radi   Smile

Hvala unapred  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Sony xperia
Za grafiku ti mogu reci da najverovatnije imas i integrisanu. A za zvucnu jedino da prekopam po cd-ima i da ti posaljem stare drajvere. Onda pustis da on sam pronadje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
mob
Samsung Galaxy S Advance
Hmz... ne bih rekao da imam integrisanu graficku. Cak sta vishe prekjuce sam je drzao u ruci (trebala mi za drugarov komp)  Smile ali sam je vratio na mesto. Da nije dobro legla ili da ne radi ne bih mogao nishta da vidim, ali sa grafikom je sve u redu.

@lightsoft da li znas neki nacin da ja saznam koja mi je zvucna da ti olaksam posao (ako ona nije integrisana)

Evo sad sam gledao neke slicne teme i skinuo neki programcic mydrivers - moze li to pomoci  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
mob
Samsung SGH-E630
Nisi nigde napisao koju matičnu imaš  Smile
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Sony xperia
Citat
Cak sta vishe prekjuce sam je drzao u ruci (trebala mi za drugarov komp)

To nije integrisana, vec na ploci. Probaj ovim, nije potrebna instalacija.




Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
siw.rar (1531.5 KB)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
mob
Samsung Galaxy S Advance
Nisi nigde napisao koju matičnu imaš Smile

Bate, ne znam gde da pogledam. Na device manageru ne znam gde stoji (ako ima) a onaj list sam izgubio jos od kada  Smile (taj komp ne koristim ja, nego otac)

@lightsoft, preuzeo sam program i pokusacu sutra da vidim da li ce da uspe. (postupak je veoma dug jer ovako skinut program ja stavim na flesh, pa odnesem kod drugara da mi prebaci na floppy jer ja neamam floppy na ovaj komp, ali na pentium 2 imam... long story). Tako da hvala ti u svakom slucaju.  Smile

Javljam rezultat  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
mob
Samsung Galaxy S Advance
Ok znam da je proslo mnogo vremena ali sam tek skoro imao priliku da prenesem gore preporucena reshenja na onaj problematicni komp.

@lightsoft, evo rezultata tvog programcica (mada da ti iskreno kazem, ja ne znam kako se taj program koristi osim sto ocita detalje o nepoznatom uredjaju)
Pa evo:

Device ID                                        ISAPNP\ALS0120_DEV0003\FFFFF
Status                                            0x08000620 Has problem                     Smile
Problem                                          0x0000001c[28]
Capabillites                                       14 00 00 00
Confing Flags                                    40 00 00 00
Class                                                Unknown         
Hardware IDs                                    ISAPNP\ALS0120_DEV0003
Description                                        PnP Sound Chip

I sad... Sta mi je dalje ciniti?  Smile

P.S. Ukoliko uocite neke nelogicnosti u gornjem rezultatu slobodno mi kazite sta da proverim jer sam mozda pogresio u prekucavanju  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Nigde nisam uspela da vidim iz tvojih postova da li je zvucna karta integrisana ili nije ...

Elem probaj sa ovim, ako je Soundblaster Live, hoce da pravi problem na 98.

    Sound Blaster (Live! Series) Drivers Update
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 03:58:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.178 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.