Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 19:24:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem sa vremenom i datumom  (Pročitano 7128 puta)
12. Maj 2008, 18:28:33
Zvezda u usponu

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1434
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung Galaxy A52s 5G
Već duže vrijeme mi se pojavljuje problem sa vremenom i datumom, a konkretno slučaj je sledeći: svaki put kada upalim računar datum je 1.1.2000. a vrijeme 0:00 h; ali veoma rijetki slučajevi su da vrijeme bude npr. 20:53 a datum 9. januar kao što mi je danas slučaj. Bez obzira što ja svaki put podesim vrijeme i datum tako da bude kako treba, svaki sledeći put kada upalim računar datum i vrijeme se opet poremeti i opet mi pokazuje kao da je 1.1.2000. i 0:00 h; ali opet veoma su rijetki slučajevi da budu kao i prilikom gašenja računara (naravno prethodno samo podesio vrijeme i datum-prije nego što ću ga ugasiti).

Napomenuo bih da ponekad prilikom dizanja sistema (u poslednje vrijeme i to je često) ne može dalje da mrdne dok ne pritisnem F1 na tastaturi (što mi i piše da trebam da pritisnem) a pojavi mi se odmah da samom početku gdje mi piše brzina procesora, koliko MB rama imam..., kao i to da kad se pojavi Welcome i tu dolazi do zastoja (što znači da bi to stajalo tako dok ja opet ne reagujem) i dok ne pritisnem Alt+Tab da bih se pojavio Warning (koji nisam nikad čitao jer me nervira ali pretpostavljam da je nešto u vezi vremena i datuma) koji moram da potvrdim sa OK da bih mi se tek tada pojavio Desktop, a kad se pojavi desktop opet mi se pojavi Warning-Incorect system date and time. Check the Date and time set on your computer; koji opet trebam da potvrdim da mi ne bih smetao na desktopu.

Da li je to problem sa baterijom u računaru ili je u pitanju nešto drugo??
« Poslednja izmena: 12. Maj 2008, 18:32:18 od jgjgjgjgjg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
UNIX
Browser
Opera 9.27
mob
Nokia 6120
Tako je, najverovatnije je oslabila baterija. Zameni bateriju na maticnoj ploci istom takvom novom, i trebalo bi da radi. Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1434
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung Galaxy A52s 5G
Pa da, pretpostavio sam ja da je to problem ali nisam bio siguran.

Da li možda ima još nekih solucija oko tog problema ili je to to?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0b5
mob
HTC Diamond
Pa da, pretpostavio sam ja da je to problem ali nisam bio siguran.

Da li možda ima još nekih solucija oko tog problema ili je to to?
A jel bi mogao taj "Warning" da nam napises...Mozda ima sanse da nije baterija? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1434
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung Galaxy A52s 5G
Ako misliš na taj koji mi se pojavi prilikom pritiskanja Alt+Tab nije mi se pojavio ovaj put (tako da i ne znam šta piše a nisam nikad ni čitao) kad sam palio računar ali sledeći put kada se pojavi vidjeću pa ću da javim.  Smile

Taj warning što si mi tražio da napišem mi se samo pojavljuje (kad se pojavi welcome) kada mi se na samom početku prilikom paljenja računara, traži da pritisnem F1
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


"RIKNULA BORANIJA"

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 358
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
u najboljem slucaju je baterija, ali moze biti  da ga je stresla struja  napon u tom slucaju javili bi ti se jos i problemi sa usb-om najcesce da nekad radi a nekad ne , ako se to desava nema mu spasa sjebao se neki kondenzator pa ces morati da se naviknes na taj rad  iz iskustva ti kazem imao sam taj problem sa gygabajt plocom, svaki put kada palis  racunar moras podesiti parametre u biosu jer se resetuje  uvek ali kod mene nije bila baterija  nazalost, neznam koliko ti e star komp. ako je noviji cak i do 5 god. sumnjam da je baterija , da je baterija  kada je naponski kabal ukljucen u komp tj na napojnu , komp i kada je ugasen  on ima malo struje  koja puni bateriju non stop  hocu reci kroz maticnu uvek ima mali napon  to je posledica kondeenzatora  i to je normalno, e drugo bi bilo da ti iskljucis iz struje  i da ti se to desava.
ovako probaj da zamenis bateriju, neznam  reko sam vec ako je komp bas prastar moguce da je baterija ako je noviji znaj da je imao strujni udar  koji je sjebao nesto na ploci nazalost  kondenzator
srecno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0b5
mob
HTC Diamond
Najverovatnije,za to sto trazi bios da pritisnes f1 pri paljenju,razlog je floopy..Verovao ili ne..
Pogledaj prvo da li je u biosu namesten komp da se bootuje sa floopy-ja i ako je namesteno,onda je najverovatnije to problem..Uzmi i namesti First boot da bude hdd...
Ako to nije onda mozda nije dobro prikljucen floopy,tako da ili ga lepo prikljuci ili ga izvadi i iskljuci u bios-u pa pokusaj...
I zadnje..Ako nije nista od ovoga pomoglo onda samo lepo udji u bios pa load default i najverovatnije je problem resen!!
Srecno!!!
« Poslednja izmena: 14. Maj 2008, 14:54:03 od goran988 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


"RIKNULA BORANIJA"

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 358
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
ti brate ne citas  ili neznas da citas vidis li da gubi sat konstantno  i datum u biosu to se ne desava zbog flopy-a verovao ili ne , sto znaci da se  bios  stalno restartuje tj  louda  po defaltu fabricki  ko kad je kupio  i naravno to se ne desava zbog flopy-a  sto je first device   srecno  ali mislim da nisi razumeo sta je postavljeno  kao tema  tj . pitanje koje je  postavio doticni. a sto se tice f1 tipke ona se javlja bas  zbog nepodesenog sata i datuma  nizboceg drugog , a i da je flopy first device samo bi ga pokusao procitati tj upalio bi  lampicu i nastavio boot  sto je normalno
ovo se odnosi na post iznad mene nema ljutnje 
« Poslednja izmena: 14. Maj 2008, 16:09:40 od badgonzzoo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0b5
mob
HTC Diamond
ti brate ne citas  ili neznas da citas vidis li da gubi sat konstantno  i datum u biosu to se ne desava zbog flopy-a verovao ili ne , sto znaci da se  bios  stalno restartuje tj  louda  po defaltu fabricki  ko kad je kupio  i naravno to se ne desava zbog flopy-a  sto je first device   srecno  ali mislim da nisi razumeo sta je postavljeno  kao tema  tj . pitanje koje je  postavio doticni. a sto se tice f1 tipke ona se javlja bas  zbog nepodesenog sata i datuma  nizboceg drugog , a i da je flopy first device samo bi ga pokusao procitati tj upalio bi  lampicu i nastavio boot  sto je normalno
ovo se odnosi na post iznad mene nema ljutnje 

Taman posla braticu..To f1 se ustvari desava zbog neispravnosti hardvera i onda trazi f1 kao continue..A ne zbog sata..Da mu je otisla baterija ne bi mu prijavljivalo gresku nego bi se ucitalo sve normalno samo sto bi sat bio pogresan..Logicki,da???
I da..to za floopy sto si rekao jeste tacno kada je on ispravan i lepo namesten..Ali ako nije onda dolazi do greske!!!To je f1..
Videcemo sta ce doticni da kaze..Evo ima nekoliko predloga pa neka pokusa..Neka pokusa prvo moj posto je besplatno..
A ako mu ne uspe onda neka kupi bateriju pa vidi..
« Poslednja izmena: 14. Maj 2008, 16:45:44 od goran988 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


"RIKNULA BORANIJA"

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 358
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
ok  kako ti kazes   ali  ja ipak stojim pri svome  misljenju, kao sto ti kazes da postoji greska postoji  ali isto tako  kazem da  flopy nje problem  sigurno  nebitno je  odakle boota sa kog prvo preskocice flopy , ali ti opet ne kontas  sta je pitao  doticni ,  braticu cim se resetuje sat na  pocetak  i datum na neko fabricko vreme  npr 2000. god. to ti nije flopy ja sam napisao razloge sta moze biti a to je inace i prvi znak da se resetovao  bios na defaultu  primer  moze  cpu da radi na manji takt , ram na vecu latenciju ..... usb iskljucen      ....   i tako dalje   a cim se resetuje  bios  a bios se nalazi na epromu memoriji  kojoj treba napajanje da cuva podatke  znaci da je  eprom ostao bez struje  razlog najeftinije bi bilo da je baterija  ali sumnjam kao sto sam vec rekao   u pitanju je  najverovatniji strujni sok  tkz.  i to se ne isplati praviti.
i da sumiram  pri svakom paljenju mu se javlja isti problem f1  da uleti u bios, po tvome  kada bi stavio first hdd  boot  i ako je flopy  prvi posle gasenja bi se  vratio flopy prvi razumes  sad u cemu je problem  to je bio samo primer    i opet isto  mora da steluje  bios svaki put kada pali komp kakve veze ima flopy sa time de mi molim te reci    volieo bih znati to    stvarno 
doticnom zelim  srecu da sto manje muke  ima i troska naravno srecno
« Poslednja izmena: 14. Maj 2008, 20:00:10 od badgonzzoo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 19:24:18
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.