Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 17:17:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem sa video kamerom  (Pročitano 3439 puta)
06. Jan 2008, 11:14:02
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 58
Zastava Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 6230
Ne znam da li sam temu postavio u pravi podforum.   Izvinite ako sam pogrešio.   :D
Imam jedan problem.  
Posedujem video kameru,tj.   kamkorder Sony DCR-TRV265E.   Inače video se snima na kasetu Hi8 i kvalitet je jako dobar.   Međutim problem je što ja ne znam kako da snimljeni video narežem na DVD.   Ukoliko pokušam da koristim opciju Burn VideoCD, stalno mi pokazuje poruku da nema nikakvog diska u drajvu iako sam ja svaki put stavio CD(izgleda da moj drajv nije kompatibilan sa Sony programom za narezivanje, jer je u pitanju najstarija verzija programa).   
Inače na kameri se nalazi i opcija Burn DVD, ali ju je nemoguće selektovati jer mi je valjda potreban program “Click to DVD 1.  2” ili novija verzija da bih mogao da narežem video na DVD.   
Pokušao sam da prebacim video na PC preko fire-wire kabla, ali je video znatno slabijeg kvaliteta, pa ni to onda nije pravo rešenje.   
Zanima me, ima li još neko ovakvu kameru i uopšte šta da uradim, da bih mogao snimljeni video sa te kasete da narežem na DVD.  
Unapred hvala.  



Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora Herros (Vreme: 06. Jan 2008, 11:38:54)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Sony xperia
Citat
Pokušao sam da prebacim video na PC preko fire-wire kabla, ali je video znatno slabijeg kvaliteta

Nemoguce, u necemu gresis.

Probaj, ako imas  TV karticu, preko "S" ili "Composit" izlaza sa kamere.

Nakon bacanja u komp se radi DVD.
« Poslednja izmena: 06. Jan 2008, 13:52:34 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 58
Zastava Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6230
Možda je problem u programu koji koristim za prebacivanje video  materijala sa kasete na PC.  Naime, ja koristim Windows Movie Maker, i u njemu je moguće zapamtiti video maksimalno u rezoluciji 720x___(ne mogu sad da se setim koliki je tačno broj piksela).
Da li postoje neki drugi programi koji mogu da prebacuju video sa kasete na PC, ali da se pri korištenju tih programa ne smanji kvalitet video fajlova,tj.  kad kasnije narežem  video fajlove na DVD, jako mi je važno da budu istog kvaliteta kao i kad sam taj video gledao na TV-u direktno sa kamere.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Sony xperia
Ubaci Premiere, ako vec imas firewire.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 58
Zastava Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6230
hvala na savetu. taman kod kuće imam dvd sa svim adobe programima.
ako mi to  ne uspe, nema druge nego da kupim kameru što narezuje direktno na dvd  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Sony xperia
Za time nemas potrebe, ubaci, pa se javi za dalje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 864
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Apple IPhone 3GS,
Ubaci Premiere, ako vec imas firewire.
Samo da kazem da ovde nema gubljenja hvaliteta slike samo da ti unaprijed kazem da ti treba za sat vremena otprilike 13GB prostora jer je to nekompresovan video materila DV  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 58
Zastava Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 6230
Imam novi problem. Instalirao sam Adobe Premiere, ali kad izaberem opciju „Capture...“ nikako neće da mi prepozna kameru. Stalno piše  „device offline“.  Prvo sam mislio da nisam dobro spojio kameru, ali nije to u pitanju. Inače u „Capture prozoru“ imaju one opcije play, stop i sl. Sve te opcije(osim „Record“) ja mogu da koristim bez problema, samo što video ide na kaseti, ali neće da mi ga prikaže na kompu i ne mogu da ga snimim.
Stvarno nemam pojma šta da radim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 58
Zastava Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 6230
Najzad sam rešio problem. Naime, Adobe Premiere nije prepoznavao moju kameru, pa sam zato instalirao Adobe Premiere Elements 4.0 i sve ide ko podmazano. Ovaj program bez problema prepoznaje moju kameru, a video koji narežem na DVD je odličnog kvaliteta.
Sad još moram da skontam kako se ubacuju razni efekti, titlovi i sl.
Ako neko zna link sa tutorijalima za ova dva programa(ali da nisu na engleskom ili nekom drugom stranom jeziku) neka napiše.
U svakom slučaju, hvala na pomoći.
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Sony xperia
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 17:17:44
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.