Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem sa slotom RAM memorije,maticna ploca Asus K8U-X  (Pročitano 4120 puta)
03. Apr 2011, 16:40:03
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
Trazim resavanje mog problema sa PC,naime moj PC ima maticnu plocu Asus K8U-X sa dva slota za RAM memoriju.   Pre par dana resio sam da kupim dve memoriske kartice od po 1GB,od kad sam kupio ovaj racunar u njemu je bila kartica od 512MB(donjem slotu),umesto nje postavio sam novu od 1GB i startovao sam PC,radi bez problema.   Kad sam hteo da postavim drugu karticu u gornjem slotu koji je od dana kupovine PC bio prazan do sada nastao je problem,PC nece da startuje,ekran nece da se ukljuci,ne cuje se bip pri startovanju PC,jednom recju nece da radi!Kad skinem karticu sa gornjeg slota PC startuje normalno,obadve kartice su nove i ispravne.    :help:
    Ima li neko ko moze da mi pomogne u resavanju ovog problema?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1362
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia c6
Ako tvoj PC ima tu maticnu pusti njega da resi problem( salim se), ostavi tu memoriju od 512 u tom gornjem a novu stavi u donji slot pa probaj, i jesu li iste memorije?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
 Hvala Vam na predlogu!Pokusao sam  kao sto ste rekli,stavio sam karticu od 512mb u gornjem slotu kompjutera on je za divno cudo proradio.Posle toga sam skinuo od 512 i stavio od 1Gb i opet je bila ista situacija,kompjuter nije radio,onda sam napravio kombinaciju da u gornjem slotu stavim od 512 a u donjem od 1Gb,kad sam pristupio paljenju kompjutera on je poceo da pisti (culo se nekoliko bipova)izgasio sam kompjuter skinuo sa gornjeg slota karticu od 512mb i sada radi sa ovom memorijom od 1GB na donjem slotu,ove dve  kartice od po 1GB su iste,dok ova od 512 koja je dosla sa PC kas sam ga kupio je druge marke.
Dosao sam do zakljucka da gornji slot radi sa karticom od 512 mb!
Postoji li mogucnost da gornji slot proradi sa karticom od 1 GB?
« Poslednja izmena: 03. Apr 2011, 19:07:51 od djaoljan »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1362
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia c6
Ako je prethodna bila u donjem a gornji slobodan izduvaj dobro prasinu iz njega mozda je do nje, i kazi mi pisti li ploca kad je memorija samo u tom gornjem slotu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


<3TRANCE<3 forever

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 881
Zastava Novi Sad
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Siemens C55
koliko si ti tema postavio meni se cini da sam ti vec negde odgovorio da dobro ocistis gornji slot zavuce se prasina pa zato ne radi verovatno
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 22
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
svaka maticna ima max memorije koja se moze instalirati u nju. da  li je to kod tebe 2 GB? drugo kad kupujes obrati paznju na karakteristike rama da li je sd ram, ddr,ddr2 ...
evo neki moduli rama

1GB 128x64-266MHz DDR266 PC2100, 184p DIMM, 2.5v, Sync, CL=2.5
1GB-DDR333 PC2700, 184p DIMM, 2.5v, Sync, CL=2.5
1GB 128x64-400MHz DDR400 PC3200, 184p DIMM, 2.5v, Sync, CL=3.0

pogledaj malo razlike.... i vidi sta sve tvoja ploca podrzava a sta si ti kupio ustvari....imas i podesavanja latencije (CL=2.5,CL=2.5,CL=3.0).... malo potrazi sve o memorijama videces, a moguce da je i prasina u slotu.... Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U want 2 play a game?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2416
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.205
@nightwalker1612

Aj zivota ti ne kopaj stare teme...jel ti vidis da se autor poslednji put javio pre 13 dana  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 22
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
@nightwalker1612

Aj zivota ti ne kopaj stare teme...jel ti vidis da se autor poslednji put javio pre 13 dana  Smile
onda neka ih moderator obrise ako su zabranjene za komentarisanje.a ti ako nekih problema imas pocni od pocetnickog kursa nemoj mene ganjati po forumu.drugo ne cita ovo samo autor vec i drugi koji imaju mozda isti problem,zato i sluze forumi da bi videli sto vise razlicitih komentara i pronasli sto vise resenja za nas problem.nadam se da sam ti dovoljno objasnio,uostalom ako zelis vec nesto da ostavis na ovaj forum onda ostavi da bude od neke koristi i da su konkretni odgovori a ne da sputavas ljude koji pokusavaju pomoci.oni koji su imali bilo kakav problem znaju koliko znaci pronaci na nekom forumu vise resenja pa i ako su oni stari i po godinu dana znaju pomoci. Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
kao prvo pocetnik si ti ... kao drugo -videces da ovde stvari funkcionisu drugacije ...
nema potrebe otvarati temu staru par nedelja ako se "autor" iste vise ne oglasava.
ako mu je stalo do problema on bi se do tad oglasio ...ako ne cao zdravo ta tema ide u pozadinu i bavis se aktuelnim temama.
ako neko ima isti ili slican problem otvara novu temu (zamisli da recimo nas 50-100-200 ljudi ima isti problem (a ima preko 1.200.000 korisnika bureka) pa to bre bi imalo preko HILJADU strana diskusija .. pa ko bi to sve procitao i ko bi se je*avao sa tolikim temama (meni se bre smuci kad treba da prelistam temu na psihologiji od 200 i kusur strana) pa pojeo bi i sf-a i celavog i sve ostale zajedno zato sto je opsirna tema i svako je pisao po nesto..a meni treba ko leba sirocetu  citat bambine sa 50-70 te strane a ja zaboravio xD.... tako da svako treba da otvori posebnu temu za poseban problem .. da bi koliko toliko bila bolja "preglednost" a recimo na fitnes i bb temu nemam komentara .. belgrade nema vremena da sredi a ima sve od kulina bana do danasnjeg dana postova i svega ... tako da se ti opusti i uzivaj u BUREK FORUMU Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U want 2 play a game?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2416
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.205
Ne dragi moj kolega @misewic-u, u krivu si  Smile
 Ovde smo mi pocetnici...ovo je neko unajmio ovog (namerno kazem "ovog") specijalca da nas uci, drzi nam pocetnicke kurseve a svoje napredno znanje ce sacuvati samo za sebe, sto mu ja i preporucujem.
Hvala mu sto mi je otvorio oci i ukazao na to da ne znam kako forum funkcionise i cemu sluzi...

p.s. nadam se samo da nas kursevi nece mnogo kostati...  Smile  Smile

 (molba: nemojte mi menjati/brisati post, obecavam da mi je ovo poslednji post namenjen ovoj personi)
i'm off...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.