Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 07:24:45
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem sa rezolucijom (driverima?)  (Pročitano 3775 puta)
08. Dec 2007, 15:15:46
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 369
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Juče mi je sve normalno radilo. Posetio sam neki sajt sa sitnim slovima, pa sam iskoristio ono dugme + na tastaturi da malo povećam tu (samo) stranicu. I tako, pročitam šta sam imao, izađem iz Opere i ugasim komp.

Danas imam šta da vidim.Smile Rezolucija na desktopu smanjena na onu iz one stranice (ne sećam se tačno koja). Da je promenim na nativnu rezoluciju monitora (1680:1024, valjda, monitor je Samsung 225BW) ne mogu, najviše dokle mogu da povećam je 1440:1050. Dobro, rekoh, nešto se zabagovali driveri, izbrišem ove stare, instaliram najnovije (grafička je, inače, 7800GTX). Ista priča.

Takođe, primećujem da kad rezoluciju postavim na 1280:1024 ''color quality'' je ''Highest (32 bit), a čim povećam na 1440:1050 ''color quality'' pada na ''Medium (16 bit)''. Ako color quality onda prebacim na Highest, rezolucija se automatski spušta na 1280:1024.
A kad surfujem stranice se veoma sporo skroluju, kao da uopšte nemam drivere.

Šta da radim? Smile
Hvala unapred.
IP sačuvana
social share
Edit by latifovich: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.20
a jesi li proverio drajver za monitor ? takodje proveri da ti mozda nije ukljuchen virtuelni desktop (veci nego rezolucija ) ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 369
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Dva glupa pitanja:

1. Kako da proverim drivere za monitor? Nema ih u ''Add and remove programs''. Jel' mogu slobodno da instaliram nove preko ovih?

2. Kako da proverim dal' je uključen virtuelni desktop? Nisam se igrao sa tim, nisam uopšte dolazio u kontakt sa virtuelnim desktopom.

Šta da kažem... početnik sam.Smile
IP sačuvana
social share
Edit by latifovich: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.20
 nisam trenutno na xp-u ,ali desni klik ,properties pa valjda settings (odatle mozesh da proverish i gr.kanticu  Smile)

ti bi trebao da imash neki nvidia program za kontrolu desktopa u task baru ...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 369
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Hm... Znači, posle ''Settings'', idem na ''Advanced''...? Tu mi, za ''Monitor type'' piše ''Default monitor'', i ne mogu da menjam ništa (properties i ostalo). Driveri treba da se provere pod properties?

E da, zaboravio sam da kažem... kad idem na ''Turn off your computer'' (u Start meniju) ne mogu da odaberem ''Stand by'', što je do juče moglo...   Smile
IP sačuvana
social share
Edit by latifovich: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.20
tvoj monitor bi trebalo automatski xp da prepozna (mislim da uz njega ne idu drajveri ...) . probaj da promenish tip monitora ...

e da ,za svaki sluchaj skeniraj komp nekim antivirusom ...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 369
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Ne mogu baš ništa da menjam, čak ni Screen refresh rate (podešeno na Use hardware default settings). Ja mislim da sam ipak dobio neki CD sa driverima, pa ako ga nađem... mogu da ih instaliram slobodno preko ovih (ako uopšte imam neke Smile)?

A Nod upravo skenira.Smile

I hvala na trudu!:)
« Poslednja izmena: 08. Dec 2007, 19:27:13 od Summertime Killer »
IP sačuvana
social share
Edit by latifovich: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.20
ako imash neke drajvere za monitor ,obavezno ih instaliraj jer su sigurno bolji nego ti windowzovi ...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Carpe diem

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3413
Zastava Behind your back
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Hm... Znači, posle ''Settings'', idem na ''Advanced''...? Tu mi, za ''Monitor type'' piše ''Default monitor'', i ne mogu da menjam ništa (properties i ostalo). Driveri treba da se provere pod properties?

E da, zaboravio sam da kažem... kad idem na ''Turn off your computer'' (u Start meniju) ne mogu da odaberem ''Stand by'', što je do juče moglo...   Smile

Da li mozes da na kartici Settings biras tip monitora (Defalut, plug and play i sl.)? Kad si vec dosao do Monitor type klikni na properties i idi na driver karticu. Tamo imas Roll Back Driver i Update Driver, probaj sa tim. Ako se odlucis za Update ubaci disk koji si dobio uz monitor i kazi mu da na njemu trazi odgovarajuci driver.
IP sačuvana
social share
Have no fear, Harmon is here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 369
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Hm... Znači, posle ''Settings'', idem na ''Advanced''...? Tu mi, za ''Monitor type'' piše ''Default monitor'', i ne mogu da menjam ništa (properties i ostalo). Driveri treba da se provere pod properties?

E da, zaboravio sam da kažem... kad idem na ''Turn off your computer'' (u Start meniju) ne mogu da odaberem ''Stand by'', što je do juče moglo...   Smile

Da li mozes da na kartici Settings biras tip monitora (Defalut, plug and play i sl.)? Kad si vec dosao do Monitor type klikni na properties i idi na driver karticu. Tamo imas Roll Back Driver i Update Driver, probaj sa tim. Ako se odlucis za Update ubaci disk koji si dobio uz monitor i kazi mu da na njemu trazi odgovarajuci driver.
Na kartici Settings piše samo Display: (Default monitor) on, i mogu da menjam rezoluciju, color quality, i da idem na advanced i troubleshooting, a kad idem na advanced, pa monitor ne mogu baš ništa da menjam, ni properties, ni ništa drugo.

'Ajde ću da probam sa driverima, mada dok nađem taj CD...Smile
IP sačuvana
social share
Edit by latifovich: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 07:24:45
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.