Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem sa reinstalacijom Windowsa ne radim je prvi put  (Pročitano 2624 puta)
19. Jan 2011, 21:32:34
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
VIP VIBE C
U radnji sam se zaj* i ako me je prodavac lepo pitao da li napajanje ima sata priključke, ja sam bio ubeđen da ima i kupio takav DVD rezač.

Krenuo ja neko sređivanje na stolu i ajde da ugradim ovaj DVD rezač. Kao prvo napajanje nema SATA priključke, Ajde, rešavam to, pošto je ionako bilo od 280W (otkud mi ovo nije mi jasno trebalo je da u tom kućištu bude od 400W) a imam rezervno napajanje od 500W ugrađujem njega.

Uključujem računar, cvrc pukao windows. Ajde instaliram Windows sve lepo prođe (napominjem da su mi na hardu bili važni fajlovi, tako sam sam samo reinstalirao Windows, stari moji fajlovi su ostali) i da ne dužim računar sve lepo radi dok ne treba restart. Onda neće da učita Windows već mora nova instalacija. Safe mode neće jer jelte nema Windows-a. Probao ja jedno četiri-pet puta (slagaću tačno) znači kompletna reinstalacija i nisam ništa uradio.

Prvi problem nastaje kada ubacim CD koji sam dobio uz ploču. Prilikom instalacije mi se pojavi ona Windows poruka Send Error Report, a kako da je pošaljem kada još nije instaliran LAN drajver te nemam internet.

Ajde ručno instaliram sa disk LAN drajvere, obavi sve lepo instalaciju, ali traži restart. Pojavi se crni prozor, nisam zapisao tačno tekst otprilike Reatek verzija 1997-2000, pretpostavljavam moja MAC adresa, vrti se da tako kažem neka kosa linija jedno pet minuta, i dobijem ohrabrujuću poruku da nije sistemski disk. Ponovo reinstalacija Windowsa.

Ajde napravim LAN bez reinstalacije, taj računar lepo prepoznaje druge računare, ali drugi računari ne prepoznaju njega.

Ajde makar da narežem potrebne fajlove. Ubacim nero, ukucam šifru (original je u pitanju) i dobijem lepu poruku "An error occured during the copy process (file name: NeAudio.ax) Error:2.  Uspem sa neta da skinem neki besplatni program za rezanje i narežem potrebne fajlove na 3 DVD. Sada u ovom trenutku radi kompletnu instalaciju windowsa-izbrisao sam sve particije i ostavio sam C: particiju na koju ide Windows.

Nadam se da će problem biti rešen, ali me interesuje za ubuduće šta je bilo u pitanju. Da li je moguće što je hard na ATA priključku a DVD rezač sa SATA priključku. Da li ima veze ono što na SATA kablu piše HDD.



Evo završio je x-tu instalaciju Windowsa na disk koji je prazan učitao lepo welcome prozor i da mogu da počnem da radim, ja ga namerno reinstalirao i dobio crni ekran sa porukom.

INTEL UNDI PXE-21 (BUILD082)
COPYRIGHT (C) 1997-2000 Intel Corporation

For Realtek RTL8111B/8111C/8101E/8102E  Etheret
Ic v 2.171 (080703)
client mac addr:
PXe-E53 -- No boot filename received
PXE-M0F: Exiting PXE Rom
No bootable device - insert boot disk and press any key.

Kada sam stavio boot disk učitao je Windows ali da li će uvek da mi traži bootabli CD.

Jednom je dobro učitao Windows, posle toga ponovno traži reinstalaciju - instalaciju.

Pošto ovaj računar ionako nije zadovoljavao potrebe u igraonici, moje rešenje je bilo čekić. Iskoristiću kućište, DVD radi bez problema na drugom računaru, napajanje je radilo bez problema na drugom računaru i nadam se da će i dalje raditi, ploća će da završi u kontejneru jer ima samo integrisanu grafiku i procesor 1,3, hard od 80 GB je prodat za 2000,00 dinara i to je to.

Ali interesuje me za nedaj bože drugi put, šta me je to zezalo.
« Poslednja izmena: 20. Jan 2011, 13:04:07 od megasoft »
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1362
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Nokia c6
ja tipujem da je bios pobrljavio nisi napisao jesi li vadio bateriju clr cmos a ako nije to onda hdd jesi li njega probao na drugom kompu? moze da bude svasta cak i u zavisnosti od sistema i citac je znao da pravi takve probleme, napisi malo opsirnije
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Citat
napominjem da su mi na hardu bili važni fajlovi, tako sam sam samo reinstalirao Windows, stari moji fajlovi su ostali)

sta ti ovo znaci, ako moze prevod
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Bice da je samo odradio repair Windowsa.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1362
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Nokia c6
Bice da je samo odradio repair Windowsa.
moguce i da je duplirao sve
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
eto zasto pitam ...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
VIP VIBE C
eto zasto pitam ... Smile
Ne, nije urađen samo repair Windowsa. Znači kada ubacim originalni disk sa Windowsom ide ono Press any key to boot with CD (ili tako nekako) krene da učitava moje komponente, onda me pita da li hoću da instaliram fresh windows, da ga repairam ili napustim instalaciju, ja idem na fresh windows, izbaci mi particiju na kojoj je windows, ja je izbrišem, napravim novu particiju, on je formatira u NTFS formatu i sve odradi kako treba. Zato sam napomenuo da ne radim prvi put reinstalaciju.

Znači hard pre ovog problema je bio particionisan tako da je na C:\ particiji samo Windows, F: particija je bila za igrice i G: particija je bila za rad moje fajlove kreirane uglavnom u Word-u 2003 i ostale programe (npr. total commander etc)

Bateriju od BIOS-a nisam vadio znači nisam restartovao BIOS recimo vreme i datum su bili tačni.

Hard disk nisam probao da drugom kompu, mislim da je do harda da on ne bi uopše instalirao Windows. Znači meni instalacija prođe sve OK, ali kada krenem sa instalacijom drajvera, drugih programa koji traže restart računara čim restartujem računar nastaje problem. Taj hard je bez problema radio do ugranje ovog DVD rezača, odnosno pucanja Windowsa zbog skidanja napajanja.


Dodatno pitanje:
na mojim računarima ja obično instaliram Windows media player 11 i nemam problema sa reprodukovanjem avi fajlova i DVD filmova kupljenih u radnji. Međutim, kada instaliram Windows mušterijama (znate verovatno iz kog razloga) moram da instaliram Windows media player 9. Molim za preporuku nekih free kodeka za avi fajlove i DVD filmove kupljene u radnji.
« Poslednja izmena: 19. Jan 2011, 23:27:22 od megasoft »
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
za kodeke K-lite codec pack a za ovo ostalo, znaci ti si odradio ful reinstalaciju sistema, to sto nisi dirao druge particije sa podacima nema veze, tebi je sistem nov.

to ata-sata ne mislimd a ima ikakve veze, ako tebi rezac radi koliko sam skapirala i napajanje normalno napaja, ne vidim gde bi tu mogao da bude problem..

ono sto svakako moze da bude problem je los disk, ti ces verovatno sad reci da je do malopre radio na 500 instalacija, ali ipak cisto da budes siguran uzmi drugu neku verziju OS-a i probaj sa njom cisto da vidis za pocetak da li je sama instalacija postala bagovita
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
VIP VIBE C
za kodeke K-lite codec pack a za ovo ostalo, znaci ti si odradio ful reinstalaciju sistema, to sto nisi dirao druge particije sa podacima nema veze, tebi je sistem nov.

to ata-sata ne mislimd a ima ikakve veze, ako tebi rezac radi koliko sam skapirala i napajanje normalno napaja, ne vidim gde bi tu mogao da bude problem..

ono sto svakako moze da bude problem je los disk, ti ces verovatno sad reci da je do malopre radio na 500 instalacija, ali ipak cisto da budes siguran uzmi drugu neku verziju OS-a i probaj sa njom cisto da vidis za pocetak da li je sama instalacija postala bagovita

Da upravo to - sistem je nov i instalirao sam ga jedno 6 puta.

I ja pretpostavljam da nije do DVD rezača, ali pošto mi nije jasno zašto me je zaj* da je moralo da dođe do rasturanja računara naveo sam po mome sve šta sam uradio da bi zajednički možda otkrili šta je pobrljavilo.

Disk je originalni XP, zlatne boje, SP1, od Microsofta sam dobio SP2 kada je bila akcija, sa neta sam skinuo SP3 i pošto mi aktivacija i validacija prolazi bez problema tako instaliram.

Prvo sam probao disk koji je običan na kome piše da je OEM verzija a dobio sam ga uz Compaq računar i prvo sam pomislio da nije do toga. Da je na Compaq računaru, koji je kod mene davno završio karijeru jer je isto imao samo integrisanu grafiku, doduše dobar procesar, stavljen neki fajl koji će prepoznavati da li je to taj računar. Zato sam posle toga uzeo ovaj originalni XP koji ako teramo mak na konac pripada drugom računaru.

Sada više ne mogu da probam, ovaj računar je kako sam naveo kod mene završio svoju karijeru. Komponente će biti raspoređene u druge računare, matična će završiti u kontejnu (ajde usput pitanje - da li kod nas postoji pravilno odlaganje elektronskih komponenti) i to je to. Pošto nameravam da postanem ozbiljan servis - registracija je na igraonicu - servis hteo bih da znam ako mi se ovakva situacija ponovo desi gde da tražim rešenje problema.

Tvoje je mišljenje loš disk - kao ozbiljan servis imaću ubuduće više diskova.

Što se tiče free downloadoda K-lite codec packa izgleda da mi onaj gore ništa ne da besplatno, na tri linka dobijam ovaj prozor. Da li je moguće da ovde dobijem link koji radi?


Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

klitekodecpack.jpg
(73.75 KB, 1024x768)
« Poslednja izmena: 20. Jan 2011, 01:07:25 od megasoft »
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
poslacu ti na pp cek da nadjem
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.146 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.