Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem sa permissions na pojedinim fajlovima  (Pročitano 5753 puta)
19. Dec 2008, 22:51:50
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung S7220
Radio sam sajt u Joomli i od pocetka imao problema sa zaostalim serverom. (nema cpanel) Da bi instalirao komponente podesio sam chmod svih fajlova na serveru na 777 i komponente su se instalirale.

Sada imam problem sa pojedinim fajlovima na serveru (uglavnom prevodima za komponente) jer ne mogu da ih editujem ili obrisem. chmod je podesen na 644 i ne da se promjeniti jer izbacuje npr. 550 Rename /www/components/com_fireboard/fireboardf.php: Permission denied

Gledao sam po netu i nasao negdje

Citat
ako se nesto desava ako ima vise korisnika za jedan account. ako si ti jedini korisnik, onda je gosn. administrator promjenio vlasnika fajla.

da bi vidio ko je vlasnik fajla, to znaci, koji je korisnik ovlasten da edituje fajl, konektuj se preko ssh ili telneta na server, i kada dodjes u taj direktorij gdje ti je fajl, napisi ls -al. vidjeces par informacija o fajlovima, i izmedju ostalog i vlasnika fajla.

ako ti pise root ili system, onda ne mozes nista uraditi, sem da se javis adminu. ako pise nesto drugo probaj komandu chown (change owner = promjeni vlasnika), da bi promjenio vlasnika fajla. napisi chown ime_fajla tvoje_ime i vidi da li ce biti permission denied.

M.


Postoji mogucnost da je moglo uci nekoliko lica ftp-om u local, ali malo je cudno zbog toga sto su fajlovi zakljucani u razlicitim folderima. To su uglavnom *.txt i *.php fajlovi. 100% da niko nije nista ubacivao na server.

Trazio sam malo po netu u vezi "How to Fix File and Directory Permissions" i nasao poprilicno nejasne tekstove vezane za MAC OS i Unix.

Molim za pomoc.
« Poslednja izmena: 19. Dec 2008, 22:59:26 od vlado85 »
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Moj licni tekst :-?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3589
Zastava Oreskovica
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Apple iPhone 4
Ovako, da bi video ko je owner tih fajlova, konektuj se na FTP preko Total Commandera (recimo) i kada udjes u dir gde su ti fajlovi, klikni desnim tasterom na bilo koji fajl u tom diru i zatim na Properties i dobices listu fajlova u tom diru sa nazivom vlasnika, grupe, chmod-om i ostalim stvarima pa je kopiraj ovde da vidimo o cemu se radi...

Lista izgleda ovako nekako:

Kod:
-rw-r--r--   1 dosijex  pg874172      106 Apr 16  2007 linkovi.css
-rw-r--r--   1 dosijex  pg874172       82 Apr 17  2007 naslov.css
-rw-r--r--   1 dosijex  pg874172      103 Apr 16  2007 tekst.css
IP sačuvana
social share
Pozdrav, Nenad ® !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung S7220
Nemam Total Commander, ali imam FTP explorer i File Zilla, oni su mi izbacili ovo. Da li je nedovoljno informacija?



IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Moj licni tekst :-?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3589
Zastava Oreskovica
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Apple iPhone 4
Web server je vlasnik fajlova zato sto ih je on i napravio... mada me cudi da ne mozes da prekopiras fajl kod tebe, zatim ga obrises sa ftp-a i uploadujes opet, ako vec ne mozes da mu promenis chmod na 777 da bi mogao da ga menjas?
IP sačuvana
social share
Pozdrav, Nenad ® !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung S7220
Mogu ih downloadovati, ali ih ne mogu ponovo uploadovati uz overwrite ili renejmovati ili obrisati. Za vlasnika ostalih fajlova koje mogu mijenjati stoji



Sada sam pogledao i vidjeo da fajlove komponenti koje sam instalirao u joomli ne mogu mijenjati jer ime vlasnika stoji www-data. Komponente da bih instalirao morao sam staviti chmod 77 svih fajlova na serveru.
« Poslednja izmena: 19. Dec 2008, 23:49:33 od vlado85 »
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone 6s
Joomlu si instalirao iz cpanela, fantastico ili nesto slicno?
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung S7220
Ne, ovaj server nema cpanel. Uploadovao sam preko FTP, pa rucno...

PS evo sajta www.pokretzanasgrad-pale.org
« Poslednja izmena: 19. Dec 2008, 23:55:48 od vlado85 »
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Moj licni tekst :-?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3589
Zastava Oreskovica
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Apple iPhone 4
Nista, zamoli vlasnika servera da odradi chown i promeni glasnika i grupu za sve tvoje fajlove... ali i to je privremeno resenje, jer ako apache opet bude naparvio neki fajl, neces moci da ga editujes...
IP sačuvana
social share
Pozdrav, Nenad ® !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung S7220
Pa do cega je to, sta ne valja? Chown se radi iz?

Mozda je jedno od rjesenja da izbrisem komponentu pa u njenu instalaciju zapakujem prevod i ponovo instaliram. Da li ce joomla moci obrisati tu instalaciju?
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Moj licni tekst :-?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3589
Zastava Oreskovica
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Apple iPhone 4
Problem je sto po defaultu webserver pokrece scripte pod njegovim userom, a ne pod tvojim i to isto vazi za pravljenje fajlova... chown moras da radis iz shell-a, a ne verujem da imas pristup.

Probaj tako, trebalo bi da preko joomle mozes da obrises taj mod ili sta je vec i da ga instaliras ponovo gde ces da ubacis fajlove koji nedostaju ili koje si preveo Smiley
IP sačuvana
social share
Pozdrav, Nenad ® !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.