Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 08:07:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem sa ocem (i sa samim sobom)  (Pročitano 6781 puta)
29. Avg 2014, 22:12:55
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
Browser
Chrome 37.0.2062.102
Ovako stoje stvari, trudiću se da budek kratak koliko je to moguće.        

Imam 26 godina, fakultetski sam obrazovan i živim sa roditeljima.     Nakon dugog čekanja na birou, apliciranja na bezbroj nameštenih intervjua, konačno sam našao posao u struci početkom ove godine, u rodnom gradu.         
Prezadovoljan sam poslom, sve ono o čemu sam maštao dok sam bio nezaposlen, dobra kompanija koja pruža veliku šansu za napredak u struci, sjajne kolege i još mnogo toga.    Jeste da mi je početna plata mala ali imam priliku da se dokažem i zaslužim novi ugovor nakon isteka ovog.    Od kad sam počeo raditi kvalitet života mi se promenio za 180 stepeni i to nabolje, mnogo sam zadovoljniji sa sobom, ispunjenije mi je vreme, finansijski bolje stojim (barem mogu sebi priuštiti osnovne stvari poput odeće i povremenih izlazaka).    Toliko o meni.        

E sada dolazimo do mog problema, dosta se loše slažem sa svojim ocem u zadnje 2 godine od kad sam se vratio kući.    Naime pošto sam bio odsutan od kuće 5 godina tokom studija nisam ni primetio koliko se on promenio.         

Nekada je bio izuzetno sposoban i prodoran čovek, pun samopouzdanja, najvredniji čovek koga sam upoznao.    Čovek koji je toliko toga prošao u životu i iz svega izlazio kao pobednik.    Ali kao da je nekako dozvolio da ga vreme pregazi a tek je ušao u 50-te godine.    Zbog loše ekonomske situacije i krize bio je primoran da prekine sa biznisom kojim se bavio 10-tak godina.    Zadnje godine bavljenja tim poslom je zapinjao kao konj samo da bi bio na nuli da bi na kraju odlučio da prepusti drugima posao za neku mizernu kiriju ali barem da se ne troši fizički.        

Imao je punu podršku porodice.    Ali umesto očekivane "revitalizacije" on se totalno prepustio stihiji.    Ništa ne radi, po čitav dan bulji u tv i prati stanje na svim ratištima sveta dok majka rinta kao konj da bi obezbedila novac da prehrani porodicu (imam brata studenta u drugom gradu).    Najgore od svega je to što on ne želi uošte da promeni situaciju a vreme prolazi i sve je teže, jednom me je naljutio kada je rekao da bi bio zadovoljan sa platom od 150 e dok ne dodje do penzije.         

Najgore od svega je to što je izgubio je mentalnu oštrinu kao da ima 70 a ne 50 godina, samopouzdanje mu je nestalo, retko izlazi iz kuće i nema društva.    Sa njim mi je sve teže voditi neki normalan razgovor jer imamo sve manje zajedničkih tema, jedino zna pričati o sportu i jebenom Djokoviću.    Čak imam utisak da me se i boji (inače beži od bilo kakvog konflikta sa svima- izuzetno zatvorena i tvrdoglava ličnost).        

Pokušavam da ga shvatim ali teško mi je pošto su pomešana osećanja:
Žao mi ga je jer je mnogo propatio u životu, naradio se kao retko ko a sad deluje potrošeno.         
Ljut sam na njega jer ne ceni sebe, ponaša se kao da je poražen u životu što nije istina.    Ljut sam jer polako postaje parazit, majka neće moći dugo ovim tempom da vuče porodicu (sreća brat završava fax).      
Osećam krivicu zbog tih svojih osećaja ljutnje, možda će neko reći da gledam samo interes ali nije tako, moja ljutna proizilazi iz toga što se on prestao ponašati kao muškarac, što se predao i prepustio životu da ga nosi.         

Lako ću ja za sebe, pomoćiću bratu da se iškoluje koliko mogu, i sad pomažem porodici, dam pola plate za grejanje, zimnicu itd, nisam ja neki sebičnjak i egoista.  Najveći problem je to što me nervira otac koji uopšte ne radi na sebi, dozvoljava da ga drugi omalovažavaju (a time vređaju i mene i čitavu porodicu).  Sve se teže kontrolišem zato što se on uživio u ulogu neke žrtve i sluge (ugađa svima u porodici, još fali da počne peglati) umesto da se trgne i preduzme neke akcije da promeni trenutnu situaciju.  Da ne bude zabune i majka deli moje mišljenje, njen problem je što joj često bude žao pa neće da ga kritikuje.  Pričali smo i ranije sa njim na ovu temu ali je jako teško voditi dijalog sa nekim ko beži od konflikta i čuva osečanja u sebi.  

Šta da radim? Da li da sve pustim se odvija spontano i izbegnem veći konflikt jer će se verovatno finansijska situacija poboljšati u bližoj budućnosti (moj novi ugovor i brat će završiti fax)? Ali jebeš pare šta ako on nastavi da se ovako ponaša i ne radi ništa u životu? Kriza srednjih godina sigurno nije jer ovo njega drži već dugo.  .  .       
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Browser
Opera 11.10
Ja sve razumem sto si rekao,ali ne razumem sta ocekujes od njega?Neki start over,a covek je presao 50?Ono sto mozete da uradite je da im se vas dvojica skinete sa budzeta,a on neka nesto kombinuje do te penzije i to je to,budi srecan sto se nije otisnuo u neki alkoholizam ili tako nesto,jer nije lako biti takav radnik kao on,a u 50 biti na nuli,super ti je on,veruj mi,kakvih primera ima.
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 31.0
A u cemu je problem da ti otac pegla ako majka radi? Ono podela posla i to? Zasto da joj ne pomogne ako ima vec vremena i ne rastereti je? Mislim ne pricam ja sad konkretno o peglanju - sta fali da nesto radi od tih "zenskih poslova" Smiley Da zivi sam morao bi da pegla Smiley

Nemam nista pametno da ti savetujem sta da radis - samo se stavi u njegovu poziciju da bi mogao da razumes

Evo i sam kazes da ti se kvalitet zivota poboljsao od kako radis - ono, skolovao si se, jurio posao i nasao ga. E sad, kako bi se osecao da ga nisi nasao? A sam kazes da je tvoj otac ceo zivot nesto radio i vukao napred i posle toliko vremena rada on ostaje bez icega. Nije to laka pozicija, pogotovo za muskaraca - moj i ocevi mojih drugarica su stariji od tvog, njih je pogodilo sve, 90-te, dosovske promene i bezrazlozne smene... i sve sto je islo sa tim i to u bas u tim godinama u kojima je tvoj otac - radili, usavrsavali, vukli i eto na kraju gotovo nista. Tesko je nositi se sa tim. Moj je uvek, i posle svega, nesto petljao, radio, borio (ne vise u svojoj struci jer je ona specificna i uska) ali se tacno videlo da ga sve to pogadja. A onda je prihvatio stanje takvo kakvo jeste, nista nije morao ni da kaze, tacno se osetilo i verujem da je i njemu samom od tad bilo lakse.

Evo Segio me pretekao - to isto sam i ja htela da ti kazem. Tvoj otac je miran, nesto ce da iskombinuje do penzije. Verujem mi, ne zelis da znas kako se muskarci u tim godinama u takvoj situaciji mogu ponasati i kakve probleme i stetu mogu praviti svojoj porodici.
« Poslednja izmena: 29. Avg 2014, 23:11:38 od krouli »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Mac OS X v: 10
Browser
Safari 9537.53
mob
LG Google Nexus 5
Depresija, izgubljena volja za zivotom...sve ce se to promeniti kad naidje nesto sto ce ga motivisati i trgnuti iz melanholije.

IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.9.4
Browser
Chrome 36.0.1985.143
mob
Apple iPhone SE 2020
Nadji mu hobi. Bez zezanja.
Najbolje - kucu sa bastom.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 7787
Zastava
OS
Unix Sun
Browser
Ucweb 2.0
Bem li ga. Moj ćale ima 49 al je još mašina za podjebavanje. Smile

Uvek nasmejan ima volju da radi i oko kuće i ovako...

Samo, nije mi jasno šta ti želiš? Opisao si nam svoj život proteklih nekoliko godina ali šta želiš da nas pitaš? Šta treba mi da ti odgovorimo, ne razumem.
« Poslednja izmena: 29. Avg 2014, 23:53:31 od 20ilija01 »
IP sačuvana
social share
ГРОБАРИ ТРОШКА ИЗА СВАКОГ ЋОШКА
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 33.0.1750.154
Za razliku od vecine ljudi koji postavljaju po ovom podforumu ti si prilicno inteligentan i svjestan okolnosti.

Sta je sad rec.. pih.. jebiga ekonomija nas zdere sve, dobro je pa ste u totalu stabilni.

Mozda probas da popricas s njim onako casual, bez pritiska. Nadjite neki zajednicki hobi.. pecanje, nebitno.
Budi mu drug, razumi.. ne moze covjek neko vrijeme da radi, istrosio se.

Ja sam prije par godina mlad a bio isto tako ubijen u pojam, pa sam kupio novi komp i naigro se igrica Smiley i sad sam opet stabilan. (svakom je nesto cef)
I vrati se covjeku samopostovanje, smjelost za rizik kad je potpuno srecan i ima osjecaj da se valja boriti.

Sve u svemu dobro je da ti imas rijetko pozitivan stav. Samo gazi care.
« Poslednja izmena: 30. Avg 2014, 01:00:47 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Chrome 36.0.1985.143
Ovako stoje stvari, trudiću se da budek kratak koliko je to moguće.        

Imam 26 godina, fakultetski sam obrazovan i živim sa roditeljima.     Nakon dugog čekanja na birou, apliciranja na bezbroj nameštenih intervjua, konačno sam našao posao u struci početkom ove godine, u rodnom gradu.         
Prezadovoljan sam poslom, sve ono o čemu sam maštao dok sam bio nezaposlen, dobra kompanija koja pruža veliku šansu za napredak u struci, sjajne kolege i još mnogo toga.    Jeste da mi je početna plata mala ali imam priliku da se dokažem i zaslužim novi ugovor nakon isteka ovog.    Od kad sam počeo raditi kvalitet života mi se promenio za 180 stepeni i to nabolje, mnogo sam zadovoljniji sa sobom, ispunjenije mi je vreme, finansijski bolje stojim (barem mogu sebi priuštiti osnovne stvari poput odeće i povremenih izlazaka).    Toliko o meni.        

E sada dolazimo do mog problema, dosta se loše slažem sa svojim ocem u zadnje 2 godine od kad sam se vratio kući.    Naime pošto sam bio odsutan od kuće 5 godina tokom studija nisam ni primetio koliko se on promenio.         

Nekada je bio izuzetno sposoban i prodoran čovek, pun samopouzdanja, najvredniji čovek koga sam upoznao.    Čovek koji je toliko toga prošao u životu i iz svega izlazio kao pobednik.    Ali kao da je nekako dozvolio da ga vreme pregazi a tek je ušao u 50-te godine.    Zbog loše ekonomske situacije i krize bio je primoran da prekine sa biznisom kojim se bavio 10-tak godina.    Zadnje godine bavljenja tim poslom je zapinjao kao konj samo da bi bio na nuli da bi na kraju odlučio da prepusti drugima posao za neku mizernu kiriju ali barem da se ne troši fizički.        

Imao je punu podršku porodice.    Ali umesto očekivane "revitalizacije" on se totalno prepustio stihiji.    Ništa ne radi, po čitav dan bulji u tv i prati stanje na svim ratištima sveta dok majka rinta kao konj da bi obezbedila novac da prehrani porodicu (imam brata studenta u drugom gradu).    Najgore od svega je to što on ne želi uošte da promeni situaciju a vreme prolazi i sve je teže, jednom me je naljutio kada je rekao da bi bio zadovoljan sa platom od 150 e dok ne dodje do penzije.         

Najgore od svega je to što je izgubio je mentalnu oštrinu kao da ima 70 a ne 50 godina, samopouzdanje mu je nestalo, retko izlazi iz kuće i nema društva.    Sa njim mi je sve teže voditi neki normalan razgovor jer imamo sve manje zajedničkih tema, jedino zna pričati o sportu i jebenom Djokoviću.    Čak imam utisak da me se i boji (inače beži od bilo kakvog konflikta sa svima- izuzetno zatvorena i tvrdoglava ličnost).        

Pokušavam da ga shvatim ali teško mi je pošto su pomešana osećanja:
Žao mi ga je jer je mnogo propatio u životu, naradio se kao retko ko a sad deluje potrošeno.         
Ljut sam na njega jer ne ceni sebe, ponaša se kao da je poražen u životu što nije istina.    Ljut sam jer polako postaje parazit, majka neće moći dugo ovim tempom da vuče porodicu (sreća brat završava fax).      
Osećam krivicu zbog tih svojih osećaja ljutnje, možda će neko reći da gledam samo interes ali nije tako, moja ljutna proizilazi iz toga što se on prestao ponašati kao muškarac, što se predao i prepustio životu da ga nosi.         

Lako ću ja za sebe, pomoćiću bratu da se iškoluje koliko mogu, i sad pomažem porodici, dam pola plate za grejanje, zimnicu itd, nisam ja neki sebičnjak i egoista.  Najveći problem je to što me nervira otac koji uopšte ne radi na sebi, dozvoljava da ga drugi omalovažavaju (a time vređaju i mene i čitavu porodicu).  Sve se teže kontrolišem zato što se on uživio u ulogu neke žrtve i sluge (ugađa svima u porodici, još fali da počne peglati) umesto da se trgne i preduzme neke akcije da promeni trenutnu situaciju.  Da ne bude zabune i majka deli moje mišljenje, njen problem je što joj često bude žao pa neće da ga kritikuje.  Pričali smo i ranije sa njim na ovu temu ali je jako teško voditi dijalog sa nekim ko beži od konflikta i čuva osečanja u sebi. 

Šta da radim? Da li da sve pustim se odvija spontano i izbegnem veći konflikt jer će se verovatno finansijska situacija poboljšati u bližoj budućnosti (moj novi ugovor i brat će završiti fax)? Ali jebeš pare šta ako on nastavi da se ovako ponaša i ne radi ništa u životu? Kriza srednjih godina sigurno nije jer ovo njega drži već dugo.  .  .       

nocni sokole ne rece kolka ti je plata i pozdravi mi srebrnu kosu
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5434
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 36.0.1985.143
Druye to su godine ili ti kriza srednjih godina... opusteno
IP sačuvana
social share
Teško je kada živiš za dan koji ne znaš kada će doći, za dan kada ćeš je ponovo videti. Teško je, kada si sam i nedostaje ti glas, lice, dodir, osmeh, kada ti nedostaje biće koje je tvoja bolja polovina. Teško je prijatelji. Želim vam da nikad to ne iskusite, jer taj bol prijatelji, nije za ljude...
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


No lord shall stand before myself

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7465
Zastava Sahara
OS
Windows
Browser
Chrome 37.0.2062.102
mob
Nokia 
pokloni mu vijagru...
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 08:07:53
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: sobom samim ocem

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.