Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 07:39:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: problem sa laptopom  (Pročitano 6903 puta)
05. Sep 2008, 20:17:22
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 128
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
SonyEricsson w950
Veliki pozdrav buregdzijama Smile

evo uzeh ovaj telekomov paket adsl-a, sto je po dinar do nove godine i taman se obradovah, do momenta, kad shvatih da mi ovaj desktop nema mreznu karticu, a da to imam na laptopu, ali on zadnjih 20 dana dobrano stuca.

Naime sta je problem.
prilikom paljenja on pokaze da se desila neka greska i ne pokaze mi desktop sliku vec gole ikone sa plavom pozadinom a u sredini je jedan prozor u kojem na dva mjesta kaze da su otkriveni spajveri.
I ja posto koristim avast, onaj demo, koji mi je uvjek odradjivao posao, njega pokrenem, a on prilikom testiranje ram memorije kaze da je naislo na virus i da je opasno raditi sa racunarom, u takvom stanju i da predlaze restart i skerniranje pri podizanju sistema.
Ja sam to poslusao i odradio sam takvu vrstu skeniranja vise puta, gdje bi racunar registrovao virus, ja bih postupio po jednoj od datih opcija, a najcesce brisanje ili karantin, pri cemu je kod brisanja receno da je iz win fascikle i da moze biti problema.
Kada bi se nakon skeniranja sistem ponovo podigao, ja bih pokrenuo ponovo avast i ponovo u RAM memoriji bi se naosao virus, a ako bih preskocio skeniranje ram-a i isao na skeniranje racunara i svih fascikli ponovo bih nasao virus.
Onda sam instalirao i par programa protiv spajvera i prilikom skeniranja obicno bi prvi put nasao virus i ja bih to u karantin ba bris, ali meni se desktop ne javlja, nemam sliku, mogu da je namjestim samo rucno, tj. ne preko opcije desni klik propreties vec samo kad odem na sliku i kliknem da je postavi kao sliku na desktopu.

Kada je sve to postalo frustrirajuce, ja sam promjenio i vrstu antivirus programa i sad koristim kaspersky onaj sto traje 30 dana, i on je isto pronasao viruse, sto trojanaca sto nekih skriptova itd. i ja sam to brisao ili slao u karantin ali se problem nije rjesavao.

Takodje moram da napomenem da da se bez obzira koji antivirus program koristio, uvjek desava plavi ekran gdje se javlja jedan tekst, Kao problem je detektovan i windows je ugasen da bi se sprecila steta
Bad pool header,
Ako je ovo prvi put restartujte kompijuter, a ako ne onda je kao do novog hardvera ili softvera, ali ja nista od hardvera nisam stavljao osim nesto softvera, i to kao neka tema, sto se srece kod mobilnih telefona, ne isto ali u tom fazonu, i ostalo su antispajver programi i nista vise.
I onda kaze ako se ovo nastavi onemoguci bios memorijske opcije souch caching and shatdowning.
If you need to use safe modeto remove or disable components, restart your computer press F8to select advanced startup optinons and then select safe mode.

Technical information
STOP 0x00000019 (0x00000000, 0x00000008, itd itd....


Dobri ljudi, sta da radim, kakav savjet mi dajete.

Unapred se zahvaljujem

E da samo da napomenem, programi protiv spajevera sam skinuo sa ovog sajta, tj. sajtova koje preporucuje ovaj forum u odjeljku o virusima.
« Poslednja izmena: 05. Sep 2008, 20:21:42 od hopacupa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Memento mori

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 562
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
HTC Diamond
Scan iz safe moda sa antivirusom i skini program http://www.download.com/Malwarebytes-Anti-Malware/3000-8022_4-10804572.html ... Kada skeniras sa ovim drugim programom(Malwarebytes-om)okaci log da vidimo sta je nasao...Moze i ime trojana koga Kasprerski brise ili ne brise...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 128
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
SonyEricsson w950
evo da se zahvalim, bitno poboljsanje ali ne skroz, dosta je pomogao ovaj posljednji program.
O daljim planovima i eventualnim konsultacijama, ne znam jos nista, pokusacu nesto, a ako ne bude islo, oboricu sistem i sve jovo nanovo.
Jos jednom se zahvaljujem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
LG Nexus 5
Jesi odradio scann iz safe moda?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 128
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
SonyEricsson w950
Nisam, jer nisam znao kako se to radi, pa ako ti nebi bilo tesko , jedno kratko pojasnjenje, rad sam da to uradim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Nokia 6120
Sta je Safe Mode i kako uci u njega? Link. Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 128
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
SonyEricsson w950
Odradio safe mod skeniranje sa kasperskim, ali nista nije nasao, s tim sto mi je ikonica kasperksog bila crna, ali svejedno, odadila je skeniranje bez rezultata.
Po restartu, racunar se pokrenuo, spror kao i uvjek, stim sto nemam desktop.
Posto idem na put, pa ne vjerujem da cu tamo moci odraditi obaranje sistema i reinstalaciju,(btw, to nikad nisam radio, ali cu sigurno, samo da iskpoiram podatke) imate li neki drugi savjet.

Unapred se zahvaljujem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Tvrdoglavi Kernel

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 427
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.0b5
Ma, reinstalacija je ovde najjednostavnije reshenje.
IP sačuvana
social share
Il' si hardkor il' si smor...
no woman no grind
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Nokia 6120
...preporucujemo Vam da skenirate Vas racunar sa HiJackThis software-om koji je besplatan i mozete ga download-ovati na ovoj adresi, nakon cega zakacite ovde Vas tekstualni HiJackThis log.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 07:39:53
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.