Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:25:12
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem sa jačinom struje?  (Pročitano 1134 puta)
22. Nov 2012, 01:00:06
Svakodnevni prolaznik

100% kad si s njim ti mislis na BUREEEEK!!!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 352
Browser
Opera 12.10
mob
Apple iPhone 2G
Kupio sam pre par dana novi komp. Konfiguracija:

LC Power 600W
MSI 970A-G46
Phenom X4 955
2x4GB RAM Kingston HyperX
WD Caviar 500GB Blue
nVidia GTX 260OC (jedini polovan deo)

Javila mi se greška prilikom igranja PES-a “Display driver stopped responding and has recovered”, guglanjem sam video da su neki rekli da je problem oko drajvera, te podešavanje o 3D Settings i Power Management mode-u itd. Uglavnom, navelo me da odradim neki test i proverim voltažu. Koristio sam HWMonitor i dobio ove rezultate



Skrenule su mi pažnju ove dve podvučene stavke. Ako je verovati programu, definitivno imam neki problem sa strujom. Da li je to do samog napajanja? Ili je možda slaba struja u samim instalacijama?
Šta mi savetujete?
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
Sony xperia
Napajanje. Ovo sto bi trebalo da je +5V je zabrinjavajuce. Ne bi smelo da toliko opadne napon.Sto moze biti i greska programa. Udji u bios i vidi da li je i tamo ista vrednost.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

100% kad si s njim ti mislis na BUREEEEK!!!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 352
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.11
mob
Apple iPhone 2G
Možda ipak greši program..

Iz BIOS-a:
CPU Core Voltage varira oko 1.552V
3.3V  -  3.328V
5V  -  5.107V
12V  -  12.232V

Ali onda mi nije jasno zašto mi pravi problem grafička.. Skeptičan sam, jer mi je to jedini polovan deo. Ima 2x6-pin ulaza za dodatno napajanje. Možda sam to loše povezao?
Ako nije problem da okačim slike kako sam povezao..
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
Sony xperia
Nabaci slike. No problemo. A i ne vidim sta bi mogao pogresiti. Konektore neke druge da ubodes ne mozes. Razlikuju se.

Nabaci slike.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

100% kad si s njim ti mislis na BUREEEEK!!!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 352
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.11
mob
Apple iPhone 2G
Ovako, kao što sam rekao, grafička ima dva ulaza




Moje napajanje ima dva 6-pin



A uz grafičku sam dobio ovaj kabl



Ono što mene buni je User Manual koji sam dobio uz grafičku, koji kaže da ako se koristi ovaj kabl koji sam dobio uz grafiku, mora da se poveže na dva različita izvora napajanja.


Zato nisam iskoristio oba priključka koji su u sklopu mog napajanja, jer su oni na "istom kablu".
Uzeo sam ovaj kabl koji sam dobio uz grafičku, povezao na dva različita kabla (oni stari-klasični priključci, http://img233.imageshack.us/img233/6202/img0294xt.jpg ) i prikačio na jedan ulaz u grafičku, a na drugi ulaz sam prikačio kabl koji dolazi direktno sa napajanja. Nadam se da nisam bio previše konfuzan prilikom objašnjavanja Smiley

Hvala na pomoći!
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
Sony xperia
To sto su napisali je da bi se smanjila jacina struje kroz jedan kabli. Nista nisi pogresio. I da si na jednom kablu isto bi bilo jer i taj i oni na koje si prikljucio adapter su na istom mestu u napajanju spojeni.

Ako je na jednom kablu, a prikljuci su paralelno spojeni, proteci ce vise struje kroz kabli. Sto znaci da se ne menja napon a struja koja protice kroz njih je jednaka zbiru struja. Da je redno povezano, onda bi usledio pad napona nakon prvog prikljucka.

Tako da ne brini oko toga. U samom napajanju su oni spojeni na isto mesto a to sto se ima vise kablova je samo da se ne bi veca kolicina struje vukla kroz jedan kabli. Cime bi se on zagrevao i trebao bi onda biti veceg poprecnog preseka.

Ako i dalje zeza graficka, moze biti ako je neki kontakt slab, nije dobar. Ako kartica gubi kontakt na ploci. Izvadi je, ocisti malo kontakte gumicom za olovke pa vrati. Moze biti i drajveri da brljaju. Na kraju krajeva da ne slutim na naponski kontroler na grafici.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

100% kad si s njim ti mislis na BUREEEEK!!!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 352
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.11
mob
Apple iPhone 2G
OK, sad mi je bar malo laknulo. Proveriću sve kao što si mi rekao i još jednom, hvala puno na pomoći! Smiley
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
Sony xperia
Ziv bio. Samo neka proradi kako treba.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:25:12
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.