Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem sa instalacijom wina na eksterni hard  (Pročitano 3542 puta)
23. Nov 2011, 15:58:48
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Instalirao sam windows 7 na eksterni hard prateci uputstva sa ove strane

http://www.intowindows.com/how-to-install-windows-7-to-usb-external-hard-drive-must-read/

dosao sam do desetog koraka i ne znam sta dalje

Citat
10. Reboot your PC and follow the usual Windows 7 installation procedure to complete Windows 7 installation on external hard drive. Your PC will be restarted twice or thrice during installation.

Na eksternom su se pojavili windows i ostali folderi ali ako pokusam da butujem laptop sa njega izadje mi bootmgr is missing press ctrl alt del to restart

Po ovom uputstvu deseti korak kaze ovako

Citat
10. Reboot your PC and follow the usual Windows 7 installation procedure to complete Windows 7 installation on external hard drive. Your PC will be restarted twice or thrice during installation.

Ako pokrenem win setup iz mog windowsa kod izbora destinacije mi opet prijavi da ne moze da instalira na eksterni USB hard  (zato sam i koristio uputstva sa one stranice)

sta dalje?

da napomenem da na laptopu ne radi DVD  pa koristim virtualni disk na mom desktopu.


Od "alata" za sredjivanje ovoga imam desktop koji full radi i instaliran win 7 na ostecenom internom hardu tog laptopa.
« Poslednja izmena: 23. Nov 2011, 16:12:50 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Pokusacu da prekopiram fajlove sa win instalacionog diska na USB pa da nastavim instalaciju odatle  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia N-shurnaest
Nisam gledao sve iz linka , mnogo mi zeleno , nis' ne vidim. Ali skontao sam da koriste neku drevnu ImageX verziju. Ja bih to uradio sa novijom. Imas ImageX 3.1 koji je stigao u Windows Automated Instalation Kit-u (WAIK) za win7 SP1.

Ima dva nacina, prvo kroz BCDedit.exe sa par komandi i drugi sa bcdboot.exe i samo jednom komandam.
Ne znam da li tu navode ali treba particiju na kojoj je novi Windows obeleziti sa Active kroz DISKPART, ako zelis da na os particiji ti bude BCD sa objektima i elementima (bootmgr,windows boot loader, legacy loader itd...). Ako si napravio posebnu particiju da bude sistemska (ko sto windows DVD settup i uradi) tj ona sa BCD storom, onda nju obelezi sa Active (format ntfs ofcourse).

Kucaj komandu:

bcdboot C:\windows /s C: 

Razmak izmedju svih delova sintaxe. C:\windows zajedno.

C: > tj. stavi koje vec slovo drajva, na kojem si mountovan wim imidz.
 
Dakle ako ti je drajv na kome je novi .wim L:
kucas:

bcdboot L:\windows /s L:

Ako imas posebnu particiju pored "wim" particije koja ima recimo slovo S:
kucas:

bcdboot L:\windows /s S:

 Ako je sve ok, na ekranu ce ti ispisati ... succesfully applied bla bla bla.
Komanda pravi BCD store sa bootmgr, osloaderom za windows, putanjom do windows loadera, systemroot particije, device particije, osdevice particije, loadera iz  hibernacije itd...

Mada ja mislim da treba editovati vec postojeci BCD store koji je naravno na tvojoj maticnoj sistemskoj particiji
i obicno je reda velicine 100MB. Jer koliko znam sistem dodeljuje samo jednom bootmgr GUID tj. 128 hexadecimalni broj i samo iz jednog ocitava unose, naravno mozes da ih imas vise ali je jedan operativan.

« Poslednja izmena: 23. Nov 2011, 23:10:11 od *WarBoss* »
IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Hvala puno na odgovoru ali laptop vise nije kod mene. Otisao je coveku koji ima eksterni dvd da pokusa da ga sredi.

Ja sam se maltretirao satima i na kraju digao ruke. Ako ovaj nista ne uradi pa lap opet stigne do mene svakako cu ovo pokusati i verujem da bi uspelo. hvala puno jos jednom.
Citat
Ne znam da li tu navode ali treba particiju na kojoj je novi Windows obeleziti sa Active kroz DISKPART, ako zelis da na os particiji ti bude BCD sa objektima i elementima (bootmgr,windows boot loader, legacy loader itd...).

Nigde na to nisam naleteo. Ono zeleno cudo je valjda instaliralo win ali bez tih elemenata.
« Poslednja izmena: 24. Nov 2011, 01:35:16 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia N-shurnaest
Nema na cemu. jbg , cim sam video temu odgovorio sam.

Da da, ImageX ti je alat za manipulaciju wim-a tj. windows image datoteka.A raspakovana  sadrzi sve sto i instalirani windows na aktivnoj particiji, sem bootmgr-a.

I da se dopunim, ne treba editovati postojeci BCD, jer upravo zato sluze i BIOS boot opcije. Boot USB-HDD i caos.
Covek ne previdja banalne stvari kad je odmoran...  Smile
« Poslednja izmena: 24. Nov 2011, 10:19:04 od *WarBoss* »
IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Konacno su mi javili...

Ovaj covek sto je namestao posle mene je izvadio eksterni hard iz kucista i ubacio ga unutra da radi kao normalni interni hard. Postoji sumnja da na tom laptopu nesto zeza ploca i da je navodno ona (teorija tog lika) sa nekim naponima zeznula stari hard i da postoji opasnost da zezne i ovaj novi. Zato zet (vlasnik laptopa) i ja hocemo da on vrati taj novi hard u njegovu kutiju i da radi kao eksterni (ako su te voltaze problem preko usb-a bi morao da bude bezbedan od toga) Lik ga je izvadio i vratio u kutiju ali tako nece da se butuje...

Da ne bi rizikovali da se vratimo na pocetak ubacicemo stari(ostecen) hard u kutiju od novog pa cu onda probati ovom mojim metodom da ubacim win da se butuje sa eksternog i na kraju sa ovom tvojom komandom da ga napravim da bude butabilan. Ako to prodje onda cu ga naterati da vrati nov hard u kutiju, formatirati disk i odraditi celu proceduru na novom hardu koji bi se koristio kao eksterni.

Cisto sumnjam da ce nekome biti jasno sta sam napisao ali ajde  Smile


Sad kad zetu konacno stigne laptop videcu da nekako vidim te voltaze. Prvo sam se setio everesta ali mi je on na mom kompu dao skroz nebulozne podatke. Kaze mi da mi je ploca 125C  Smile  (srecom imam asus aisuite II koji mi prijavljuje prave vrednosti 25-30C) a za voltazu mi javlja ovo

Voltage Values:
         Aux     0.02 V
         +3.3 V     0.03 V
         +5 V     0.08 V
         +12 V     0.06 V
         -12 V     -0.06 V
         -5 V     -0.02 V


i ovo je skroz kako treba po ai suite

ni everest vise nije ono sto je bio

nije mi ni prepoznao plocu, napisao da koristim Vista ultimate a koristim sedmicu...

moguce da je ova verzija everresta (v.4.60.1529 beta) suvise matora za moju plocu pa je zato pobrljavio. vidim da je poslednja 5.50
« Poslednja izmena: 25. Nov 2011, 21:02:34 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia N-shurnaest
Kakav kralj, cek on USB disk izvadio i namestio da radi kao SATA disk? Do jaja.  Smile  Smile

Vidi, voltaze ne bi trebalo da imaju veze sa nemogucnoscu bootovanja sa USB hard drajva.Ili je ispravan ili nije. Osim , nemam pojma, u nekim kvazi scenarijima gde bodes USB-HDD sa samo jednim usb prikljuckom. Dobro je imati Y (sa dva USB konektora) cabal za te stvari ali buta i bez njega.

Pravio sam boot sa externog USB harda. Postoju tu jos par postupaka koje treba uraditi. Mogu detaljno da objasnim, cak sta vise danas sam pisao negde o tome po netu. Tvoj problem me je potsetio na stvar.
 Ima dosta postupaka, mozes do butujes native .vhd na externi usb, mozes da kloniras hard na usb hard i mozes da koristis Microsoftacev imaging maestralni alat ImageX.exe.  Smile

 Ovaj poslednji postupak sam izvalio sam jer je malo prostiji od prvog a tu negde sa drugim. Sve u svemu neobhodan je i jedan usb fix na sistem koji ce da se boota na externom. A da bi to i uradio mora da se boota prvo negde drugde, tipa na virtuelnu masinu itd...
Ako sa radi sa virtuelnim sjajno, jos ako si radio sa winPE , pesma.

Text is mine. Pisan na brzinu pa moze biti konfuzno.Pitaj sta god ...

1. ImageX.exe (3.1) is the latest that came for win7 sp1 but older version will also work, you can download it separately or with WAIK for example. You will copy ImageX into you winPE disk and ofcource to your host machine.
2. An software for virtualization like Virtual PC, Virtual Box or other.
3. bootfix.bat file .
4. bcdboot.exe
5. winPE with ImageX.exe bootable disk.

You can google out tutorial for making winPE disk, Just make sure that you put ImageX.exe tool in root of you winPE. I used winPE RAM disk with scratchspace of 512 RAM.

Lets start


1. Make virtual machine with like 15 GB of hdd space and 1024 RAM.
2. Install desired windows 7 version and edition.

(Virtual Box part):
3. Copy bootfix.bat file into your just created win 7 virtual machine and invoke "Run as Administrator".
4. When registry fix is apllied insert your WinPE disk/iso into you win7 virtual machine a make sure that you set it as bootable first boot device
5.Reboot into WinPE, X: is the usual winPE partition letter so if you copied your ImageX.exe in root of X: all u have to do is run it from there. Startnet.cmd launches wpeinit.exe and that whould be the default command prompt window in Winpe, if you didn't add custom shell.
6.In wpeinit window type cd\ and hit enter to change to you root.
7.Now to invoke ImageX , type :
Imagex /capture C: C:\yourfolder\namewhatever.wim "DescriptionOfYourChoice" /verify [Bolded part represents destination of you capturing .wim. It can be via network share ( if it is, it automaticaly includes /verify swich that prolongs process a bit), or previously attached USB device to your virtual machine. Or even can be, like in this case, drive of you virtual machine. Captured .wim is around 2,5 GB. You can Include swicthes like /compres max | fast ...etc. First C: represent drive letter of your virtual machine OS. I just love that ImageX tool. Compress is stunning ,about 1/3 of your OS size. And it can do much more].

(Host Part):
8. When process completes copy to you host machine, if you didn't allready, captured .wim file and put it for example on C:\ namewhatever.wim .
9. Attach your USB hard drive to you host system. From diskpart , Create partition primary, format fs=ntfs (quick), assign letter ( lets presume it's I:), active, exit.
10. From command prompt (host) go to the directory where you downloaded /copied ImageX and type:
imagex /apply C:\namewhatever.wim 1 I: /verify
11. When its done. Use bcdboot.exe to insert boot envir,onment files into USB-HDD partition,command bcdboot I:\windows /s I: or u can manually edit existing bcd store on your host machine but there is no need for that and it could couse no boot if your host HDD crashes (if there is no bootmgr and bcdstore on USB). Oftherwards when u boot your USB hard drive that store gains a new entry for USB-HDD, so ...
12. If they are successfully applied then it is done. Make sure BIOS options are set straight (legacy USB) and whatever your BIOS needs to boot your USB storage.

Kacim na rapid WinPE disk , da kad se zavrsi postavicu ti linak da svuces. 245 MB.

Ima i par zackoljica u vezi sistema na USB-a.
Posto Windows ima naviku da pravi SID u jednoj vazi instalacije koja se zove Specialize, to je jedinstven broj. Takodje vezuje se i HAL hardware abstraction layer i prolaze svi procesi koji se ticu instaliranja tj. vezivanja hardverskih komponenti za sistem. Ako mu promenis prilicno hardver on ce traziti ponovno upisivanje licence. Zato se koristi sysprep.exe alat koji uklanja upravo te stvari, prazni event logove, sprema za promenu hardwera itd. Stoga ako bi ga nosio po komsiluku i kacio, izbacivalo bi ti da softver nije validan, stalno. Mozes da prokopas negde po netu , verovatno ima fix zataj "bag".
Takodje razni Windows Update-i naravno menjaju registri tako da je potrebno na ovim izmenjenim registri kljucevima (procitas ih iz usbbootfix.bat-a nadjes u registriju) ukines SYSTEM -u write dozvolu, tj. change. Moze da se desti u suprotnom da dobijas bsodove posle nekih windows update-a.
Ako se setim jos neceg napisacu.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

« Poslednja izmena: 26. Nov 2011, 00:58:04 od *WarBoss* »
IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Citat
Kakav kralj, cek on USB disk izvadio i namestio da radi kao SATA disk? Do jaja.

Nigde nema (za iole normalne pare) da se kupi obican interni disk pa smo morali da uzmemo eksterni. Ovaj je od starta imao ideju da ga rasturi i ubaci unutra.


Citat
Vidi, voltaze ne bi trebalo da imaju veze sa nemogucnoscu bootovanja sa USB hard drajva.Ili je ispravan ili nije. Osim , nemam pojma, u nekim kvazi scenarijima gde bodes USB-HDD sa samo jednim usb prikljuckom. Dobro je imati Y (sa dva USB konektora) cabal za te stvari ali buta i bez njega.

Znam da voltaze nemaju veze sa butovanjem ali postoji opasnost (opet teorija onog lika) da je neispravna ploca zeznula stari hard i da postoji opasnost da isto uradi i sa novim. Najgore je sto je izgleda bio u pravu...

Veceras je konacno vratio laptop zetu i ovaj krene da gleda po event viewer-u i naleti na neki log vezan za gresku na hardu koji je nastao veceras. Postoji sansa da je taj log nastao kad smo na trenutak uboli onaj eksterni (sada sa starim i ostecenim hardom unutra) ali je po vremenu izgleda vezan za novi hard  Smile

Pratice mu ponasanje narednih par dana pa cemo videti. Eksterni koji trenutno imam (onaj sa starim hardom unutra) je toliko zeznut da je pitanje da li bih uopste i uspeo da odradim instalaciju win-a.

Ako ploca unistava hard koji je ubacen unutra eksterni bi trebao da bude bezbedan? njemu je bitna samo struja koju dobija preko USB-a?


Pojma nemam da li da ga ostavimo ovako (sa nadom da onaj error nije vezan za novi hard) ili da ipak vratimo novi hard u njegovu kutiju pa da nekako nabudzim OS na  njega.


Veliko hvala na detaljnom uputstvu za instalaciju. Valjda cu uspeti da se snadjem ako do toga dodje


Citat
Kacim na rapid WinPE disk , da kad se zavrsi postavicu ti linak da svuces. 245 MB.

Kako te nije mrzelo da dizes 250 MB sa nasim upload brzinama? hvala puno i za ovo.
« Poslednja izmena: 26. Nov 2011, 02:14:27 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia N-shurnaest
Nema na cemu.
Au,  zbrka. A sta kazu alati za testiranje diska, sta je tom novom eksternom, btw koju je greska u logu?  Smile

Ok, ako ti okolnosto dozvole, stavi win na USB. Samo, USB diskovi su generalno spori, tako da ako su ti na umu strava performanse, drz' ne daj...


IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Greska je bila otprilike disk1 has a bad block...

Po vremenu nastanka zet me je ubedjivao da to moze biti samo novi hard ali koliko vidim na netu da je u pitanju interni hard u logu bi pisalo disk0. Vise nije ubacivao onaj osteceni i od tada se nista na tu temu nije pojavljivalo u event vieweru. Ima neke druge greske ali nista pod critical. Donece mi ga u sredu pa cu to malo detaljnije da pogledam.

Sva je prilika da necu ni instalirati win na onaj eksterni hard jer je disk koji je sad u njemu komplet raspad  Smile


edit: sad mi javljda opet ima problema da upali komp, neke crne ekrane, startup rapair-ove...

mirise da je ovde ploca otisla Smile

Da ne moze ram slucajno da pravi takve gluposti?
« Poslednja izmena: 27. Nov 2011, 16:09:11 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.13 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.