Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 15:56:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem sa grafickom ili nesto drugo?  (Pročitano 3229 puta)
27. Nov 2009, 15:35:55
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Postavljam temu za jednog mog komsiju. Ima 8600GT graficku cpu AMD 5000+ ploca ne znam koja je i 2gb dual chanle memrije, hard disk sata 320gb. I od skoro pocele su sve igrice da mu seckaju rade lepo i tek odjednom na 20 sekundi frejmovi mu padnu na 3-4fps i posle sve lepo opet radi 3-4 minuta i onda opet padnu mu frejmovi odjednom na 3-4fps i sve tako u krug. Bio je reinstalirao windows najnoviji drajver za graficku ali i dalje isto tako. Sad jel zna neko zbog cega moze to da bude?
Ja sam hteo da mu instaliram gpu-z da vidim kolika mu je temperatura graficke ali na tom programu nije pokazalo senzore za temperaturu graficke. Pa sad ne znam da li uopste 8600GT ima senzore za temperaturu ili ne. A hteo sam da proverim temperaturu da vidim da li mu se pregreva graficka pa zato opadaju odjednom frejmovi na svaku igricu. Graficka mu ima pasivno hladjenje valjda od MSI nisam siguran.
Uglavnom zanima me da li 8600GT ima senzore za temperaturu ili su njemu crkli? I do cega ovo moze da bude da li je do graficke ili nesto drugo?
« Poslednja izmena: 27. Nov 2009, 15:37:39 od zoki358 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
skini everest(ako ne ocitava temperaturu)znaci da je crko senzor zbog pregrevanja graficke(probaj tvoju graficku da stavish kod njega pa proveri igrice i sl.)
« Poslednja izmena: 27. Nov 2009, 16:12:46 od misewic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Motorola 
   Imam konfiguraciju iste klase i MSI 8600GT OC karticu i imadoh slične probleme ( samo drastičnije-padanje sistema,zamrzavanje slike,artefakti po ekranu...) iako imam odlično hlađenje i sistema i kartice...Simptomi ukazuju na karticu,ali su se značajno proredili : a) reinstalacijom s-ma b) uklanjanjem AgnitumOutpost firewall-a i stavljanjem "narodskog" CIS-a (što je sumanuto,ali živa istina,jer particija za igranjac nije izlazila na mrežu i imala zaštitni zid) c) prestankom korišćenja "boost-up" programa tipa IObit GameBooster i sl...Predstojeće čišćenje hladnjaka kartice od nagomilane prašine će,verovatno,dodatno popraviti situaciju (možda,čak,i obnovim slojeve termalne paste na grafi/procesoru).
   Kartica ima 256Mb memorije (ne razbacuje se baš,zar ne) i nema svoj program za praćenje temperature(senzore,naravno,ima-osim ako nije neko od onih trash-MSI jeftinih izdanja prikraćenih za pola mozga),ali tome služe programčići koji stižu uz ploču,ili mali nezavisni programčići tipa GPU-Z,ili nVidijina fraj varijanta za kontrolu overkloka sistema nTune (ako je baziran na njenom čipsetu,jer njena Forceware izdanja više ne obuhvataju tu varijantu...).
   Valjda ti moja iskustva nešto pomognu...    Smiley 1
« Poslednja izmena: 27. Nov 2009, 18:02:46 od Torivoje »
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Hvala na odgovorima provericu to kod komsije. A zasto da otvorim novu temu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia C5-00
Hvala na odgovorima provericu to kod komsije. A zasto da otvorim novu temu?

ne ti, Torivoje  Smile  Smile
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
Ja nesto tripujem. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Motorola 
  Čemu nova tema ? Mene tek čeka detaljno pred-novogodišnje sređivanje sistema sa sve "ribanjem" čitavog harda varikinom i metalnom gužvicom...Softverske pripreme su u toku...

   Jes´,umalo da zaboravim,poruči komši da proveri noviji MSI-programčić MSI Afterburner,jer on,navodno :

MSI Afterburner is a handy overclocking utility for MSI graphics cards. Main features include GPU/Shader/Memory clock adjustment, advanced fan speed and GPU voltage control. To show the graphics card operating status more accurately, Afterburner provides a complete monitoring function: all important information including the GPU core clock, memory clock, temperature, voltage, and fan speed have a real-time on-screen-display monitor in games and real-time information in Windows Tray Icon. All the adjustments can be saved as 5 profiles, users can quickly switch to different settings with hotkeys. Afterburner supports both NVIDIA (GeForce 8/9 and 200) and ATI (Radeon HD 3000/4000/5000) graphics cards...itd.Njega nisu prodavali uz našu klasu kartica...

IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Instalirao je sada Windows XP bio mu Windows 7 i sada mu vidi senzore na gpu-z. Ugradio je kuler na pasivno hladjenje i sad mu je temperatura manja oko 40 kad ne igra igrice  a oko 50 kad igra. I mnogo mu bolje radi ali opet se desi da mu padnu frejmovi na 3-4. Verovatno mu je ostecena graficka pa mu smeta temperatura a?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Motorola 
   MSI,generalno,ima "problemčić" - high class uređaji su im O.K.(mada je i to,povremeno,diskutabilno),ali sve ono za šta nisi spreman da pljuneš brdo para pati od "čudnih" simptoma.To ti govorim kao neko ko je u svim svojim dosadašnjim konfiguracijama imao po neku njihovu komponentu (ploče,grafe,tjunere,čitače kartica,mp3-plejere,čak i cd-rezalicu...).Simptomi se ispoljavaju na najrazličitije načine-od nenadanog riknjavanja uređaja,preko nekompatibilnosti sa ostatkom sistema,loših originalnih drajvera koje Microsoft nije sertifikovao,"nevidljivosti" uređaja za OS,...,pomenutog grcanja grafe...Recimo da sam ja lično već postao umoran od njihovih dugogodišnjih zaheba (naročito sada kada pumpaju cene svojih proizvoda) i da ću ih,ubuduće,preskakati.
   Moguće je da je u grafu ubačena memorija sporija od deklarisane,moguće je da grafa ne može da isporuči valjano rezoluciju koju tvoj komšija preferira i gura,moguće je da je fasovao tipičan "kvalitet" namenjen istočno-evropskom nezahtevnom tržištu,...,moguće je kod MSI-ja što-šta(to ne znači da mu je grafička loša,već samo,da za jedan MSI-proizvod,nije bila dovoljno skupa).Neka sredi i razguši sistem (softverski ga dovede u red) i malo više "tetoši" karticu (obrati pažnju na to šta joj "ne prija"/sa kojim softverom daje bolje rezultate)...To je sve što ti,iz iskustva,kao MSI-korisnik,mogu reći...
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 191
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Imam problem sa grafickom ili (monitorom) monitor mi je ne prepoznaje znaci kada prikopcam monitor na graficku on se ne aktivira uopste ne reaguje sa starom grafickom nema problema radi, nova graficka je Palit GeForce 8800 GT / 512 OC a stara je ati radeon x300 128 mb pci a u pitanju je monitor Aoc 19" 917Sw http://us.aoc.com/lcd_monitors/917sw

ostala konfiguracija
amd athlon 2x2.8 ghz
2 gb ram dual channel 800 mhz
40 gb hdd (trenutno)
napojna 434 W
ako neko zna u cemu je problem molim neka pomogne  Smile Smile Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 01. Dec 2009, 17:21:19 od casperman »
IP sačuvana
social share
Edit by crni scorpion: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 15:56:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.