Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 08:44:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem sa DDR2 dual-channel  (Pročitano 5465 puta)
26. Nov 2008, 02:09:08
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Ovako:
Imam maticnu plocu MSI K9A2VM-FD, mozete je videti dole na slici:
K9AVVM-FD slika

Imam 2x 1GB Kingston DDR2 800.
Problem je sto program cpu-z prepoznaje samo u single channel. Probao sam sve moguce kombinacije i uvek je prepoznalo u single. Isao sam na bios load as default settings nije ni to pomoglo. Ne znam sta da radim?

Postoji jos jedna slicna ploca kao moja samo sto nije FD verzija vec MSI K9A2VM-F nju mozete videti na sledecoj slici:
K9A2VM-F

Razlika je samo sto moja ploca podrzava 4 slota i 8 gb rama a ova druga ploca podrzava samo 2 slota i 4 gb rama. Naravno obe podrzavaju dual channel, stim sto na toj drugoj ploci za dual channel ne moze da se promasi jedno ide u zeleno drugo u narandzasto i to je to. E sad ne znam da li na moju ide isto tako dual chanel u razlicite boje ili moram obe u zeleno ili obe u narandzasto. Probao sam sve kombinacije uvek mi je prepoznalo single. A da napomenem da su obe memorije CL 6 kingston isti proizvodjac ista brzina i ista velicina stim sto jedna memorija ima samo sa jedne strane one kao cipove integralna kola sta god da je, a druga memorija samo sa jedne strane ima to. Sad ne znam dal ima to nekakve veze...Ko ima ideju u cemu bi mogao da bude moj problem neka napise....Hvala!
« Poslednja izmena: 26. Nov 2008, 02:13:38 od zoki358 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 223
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
HTC Diamond
Ovako, koliko memorije ti pokazuje Windovs ne CPU-Z, ukoliko pokazuje 1GB ti uzmi isprobaj jednu po jednu memoriju, mozda je jedna ostecena. Sto se tice boja uvjek stavljaj u istu boju, iako memorije mogu da rade i u rezlicitim, savjetujem da koristis narandzastu, cisto zbog toga sto je dalje od procesora...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
2GB mi i jedno i drugo pokazuje. Sad bas citam ovu knjizicu sto sam dobio uz maticnu plocu i lepo pise da ima 2 nacina za dual channel i to je u razlicitim bojama.Znaci prva i druga ili treca i cetvrta. Nikako ne u istim bojama. Ali problem je i kad stavim tako CPU-z mi pise da mi je Channels: Single. Ne znam da li postoji jos neki drugi nacin ili neki drugi program gde mogu da proverim da li mi radi dual channel?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 223
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
HTC Diamond
Izvini, nisam te razumio, ja sam mislio da ti vidis samo 1GB, pa sam postavio sasvim pogresan odgovor. Nazalost ne znam sta bi moglo biti u pitanju, ne vjerujem da je do kompatibilnosti ploce i memorije, a i taj tvoj cpu-z je valjda "iskren".
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Carpe diem

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3413
Zastava Behind your back
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
2GB mi i jedno i drugo pokazuje. Sad bas citam ovu knjizicu sto sam dobio uz maticnu plocu i lepo pise da ima 2 nacina za dual channel i to je u razlicitim bojama.Znaci prva i druga ili treca i cetvrta. Nikako ne u istim bojama. Ali problem je i kad stavim tako CPU-z mi pise da mi je Channels: Single. Ne znam da li postoji jos neki drugi nacin ili neki drugi program gde mogu da proverim da li mi radi dual channel?
Pogledaj na POST screenu odmah po ukljucenju kompjutera. Trebalo bi da pise.
IP sačuvana
social share
Have no fear, Harmon is here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 438
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Alcatel ot991
Za dual channel potrebno ja da mem. budu u prvom i trecem ili drugom i cetvrtom slotu, tj. slotovima iste boje. Ovo znam iz iskustva, nikad nisam nisam uspeo da pokrenem dual channel tako kako si "zoki358" napisao a radio sam na preko 40 modela ploca!  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Carpe diem

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3413
Zastava Behind your back
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Nisu uvek iste boje. Pise ti u uputstvu za maticnu plocu kako su upareni slotovi po kanalima.
IP sačuvana
social share
Have no fear, Harmon is here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Pogledao sam na POST screenu kada palim comp i nema da pise nista za dual chanel samo 2048mb OK. A u uputstvu za maticnu plocu mi pise sledece:

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

DSC01172.JPG
(184.83 KB, 1632x1224)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Sony xperia
Za dual channel potrebno ja da mem. budu u prvom i trecem ili drugom i cetvrtom slotu, tj. slotovima iste boje. Ovo znam iz iskustva, nikad nisam nisam uspeo da pokrenem dual channel tako kako si "zoki358" napisao a radio sam na preko 40 modela ploca!  Smile Smile Smile
Bez obzira na boje, uradi tako.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Uradio sam ja svakako, isprobavao sam sve moguce kombinacije i uvek mi je preko CPU-z pisalo da mi je channels: single. Sad ne znam koliko je pouzdan taj program, jel zna mozda neko neki drugi nacin da proverim dual channel?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 08:44:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.133 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.