Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem sa 5.1 zvucnicima i karticom - Hitno pomoc  (Pročitano 2387 puta)
16. Dec 2010, 20:08:46
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.224
Danas sam uzeo 5.  1 zvucnike Logitech Z506.   Na kompu imam Intex zvucnu kartu.  

Na kartici ima 5 ulaza, a od zvucnika imam 3 dzeka (rozi, zeleni, crni).   Kada ih povezem, rade svi zvucnici, osim zadnjih.   Kada malo zamenim konektore - onda radi zadnji i woofer, i jos malo kada okrenem onda radi samo centralni.   

Kako da resim ovaj problem i koja je prava kombinacija dzekova na ulazima da mi svi zvucnici rade?

Ako treba jos nesto slikati, javite. . .

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

161220101773.jpg
(383.88 KB, 1600x525)
« Poslednja izmena: 16. Dec 2010, 20:10:04 od Vukmon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 500
Zastava Kula
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
LG T385
Danas sam uzeo 5.  1 zvucnike Logitech Z506.   Na kompu imam Intex zvucnu kartu. 

Na kartici ima 5 ulaza, a od zvucnika imam 3 dzeka (rozi, zeleni, crni).   Kada ih povezem, rade svi zvucnici, osim zadnjih.   Kada malo zamenim konektore - onda radi zadnji i woofer, i jos malo kada okrenem onda radi samo centralni.   

Kako da resim ovaj problem i koja je prava kombinacija dzekova na ulazima da mi svi zvucnici rade?

Ako treba jos nesto slikati, javite. . .

cekaj pojasni malo sta je tacno problem? sta okrenes malo pa radi ti i centralni? pojasni malo bolje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Samsung Galaxy S9+
Problem je sto nisi podesio da ti zvucnici rade kao 5.1 sistem  Smile Treba da odes u podesavanja zvucne kartice i da namestis da ti rade kao 5.1 sistem.Ako nemas audio menager od zvucne onda idi u control panel pa audio podesavanja pa tu nadji da ti radi kao sistem 5.1.Ne znam kako radi to kod tebe ali kod mene kad ubodes prikljucak od zvucnika onda me on pita sta da ukljucim.Inace povezivanje bi trebalo da ide po bojama ali ne mora da znaci.Kod mene uopste ne ide po bojama.U principu ti treba da objasnis svojoj zvucnoj da ona pusta na svih 5 zvucnika a sto se tice pravog 5.1 zvuka ti ga mozes imati jedino kod DVD filmova i slicno koji imaju 5.1 zvuk.Npr youtube ne moze da radi na 5.1 zvucnicima tj pusta muziku samo kao 2.1.
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0b9pre
mob
Nokia C5-00
Јбг, та три џека, идфу у та три лева улаза, односно зелена улаза, јер је онај 4 по реду лајн-ин, а 5 микрофон...

Дакле мислим да је врло једноставно, и да није велики број комбинација измењати три џека на три рупе...

Ако ниједна опција не ради, онда мора нешто да се конфигурише софтверски, тј. у опцијама звучне карте  Smile

едит: претече ме Бора...

дакле софтвер вероватно  Smile

нпр овако нешто :

« Poslednja izmena: 16. Dec 2010, 23:28:25 od gagijk »
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.224
Citat: gagijk link=topic=528025. msg9128686#msg9128686 date=1292538483
Јбг, та три џека, идфу у та три лева улаза, односно зелена улаза, јер је онај 4 по реду лајн-ин, а 5 микрофон. . .

Дакле мислим да је врло једноставно, и да није велики број комбинација измењати три џека на три рупе. . .

Ако ниједна опција не ради, онда мора нешто да се конфигурише софтверски, тј.  у опцијама звучне карте  Smile

едит: претече ме Бора. . .

Svaka cast na savetu.  JBG, ja sam pratio boje dzekova, pa stavljao npr.  narandzastu na mesto mikrofona  Smile

Povezao sam ovim redom: Narandzasta-Crna-Zelena (gledano sleva), rade svi kako treba Smiley
Ostala su ona dva ulaza slobodna kako si rekao - plavi i narandzasti.

Otisao sam i podesavanja, pa sam namestio na 5. 1 Smiley

Jedino sto malo zeza, jest da se cuje kao malo zujanje iako nista nije pusteno, ali to je verovatno normalno.
« Poslednja izmena: 16. Dec 2010, 23:45:05 od Vukmon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Samsung Galaxy S9+
@Vukmon


Ne bi trebalo da zuji  Smile Nekad se desi da zuji kad ne ubacis dobro prikljucak u rupu.A moze biti i da si pobrkao pa ubacio prikljucak u pogresno pa zato zuji.Uglavnom nema tu bas puno matematike.Podesis tamo u softveru da ti radi kao 5.1 i onda probaj prvo po bojama.Ako ne ide onda ubadaj dok ne nabodes.Jer kod mene je bukvalno tako bilo.Nemam pojma  zasto ali po bojama nije nikako.Jedino sto je zelena u zeleno a sto se tice ove 2 one su totalno drugacije.I da.Jos jedna stvar.Kad ubodes prikljucak u rupu.Ako te pita nesto tipa dal je central ili slicno moras mu tu dati.Nemoj da otkacinjes line in jer to je kad snimas nesto sa npr linije na racunaru i nemoj mic da otkacinjes jer je to za microfon sto verovatno znas.Znaci treba ti front speaker, rear speaker, central or subwoffer itd.......  Smile
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.224
Mozda sam se lose izrazio, ne zuji bas. Cuje se kao sum nekog vetra  Smile najblize tome  Smile

U upotrebi - rade svi zvucnici ravnomerno, po meni. Tu nema problema-pesma na Winampu (stim da se centralni za nijansu losije cuje).
Kad sam pustio film (DVD), hmmm malo je zezao, ne zanam zasto, jednostavno ne zvucni mi ubedljivo kao pravi surround.

E sad, otisao sam u Control Panel > Sound > Configure. Tamo ima da testiras zvucnike. Svi rade OK osim, kada kliknem na centralni umesto njega se oglasava levi desni (iako se oglasio i kada sam kliknuo i na ikonu levog desnog)-kao da ima dual funkciju  Smile I kada kliknem na zadnje, umesto njih se oglase prednji desni i levi  Smile

Jedino da legnem pored kartice i menjati izmedju svih 5 ulaza pa tako do iznemoglosti  Smile

edit: Ako te pita nesto tipa dal je central ili slicno moras mu tu dati.
Do sada, nista slicno mi se nije pojavilo....

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Podesavanja.jpg
(105.16 KB, 1349x535)
Control Panel.jpg
(151.6 KB, 1226x587)
« Poslednja izmena: 17. Dec 2010, 01:18:47 od Vukmon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 500
Zastava Kula
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
LG T385
Pa u sistemu promen podesavanje zvucne na 5.1.

Jel ti mislis da bas svaki video ili audio zapis radi na 5.1?

Vecina filmova su stereo zvuk, muzika takodjđe.

5.1 osetis tek kad "ljuljnes" neki DVD film sa 5.1 zvukom u sebi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.115 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.