Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem posle ugradnje druge graficke kartice  (Pročitano 3328 puta)
12. Okt 2012, 08:57:35
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 841
Browser
Chrome 22.0.1229.94
Pozdrav,

Situacija je sledeca. Pokvarila se graficka od 256 mb, pa sam morao ubaciti neku polovnu od 128 mb. Sistem se lepo podigao, obrisao stare drajvere, instalirao nove, ali sada kompjuter nikako da potera sliku na bilo kom video klipu, filmu i td...zvuk radi normalno, ali kada pokrenem bilo koji film iz bilo kog plejera jednostavno odbija da prikaze sliku, krene zvuk, ali slika nikako. Obrisao klite kodeke, instalirao najnovije, pokusavao preko svih plejera, gom, vlc, windows media player, ali opet isto.

A inace slika na kompjuteru je odlicna, u full rezoluciji, ne koci se...da napomenem da je windows 7 u pitanju.

Pitanje je sta bi mogao da probam pre nego sto se upustim u reinstalaciju sistema, da li je 128 mb isuvise slabo za win 7, pa da je to problem, ali iskljucio sam aero, stavio na windows basic.

Hvala unapred.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Linux Ubuntu
Browser
Chrome 20.0.1132.47
mob
Nokia 6630, valjda
reinstaliraj kodeke...
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 841
OS
Windows 7
Browser
Chrome 22.0.1229.94
...uradio to vec...nije pomoglo...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1718
Zastava Vršac
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.02
mob
HTC Sensation
Meni se cini da imas problem sa overlay-om. Pogledaj ti device manager i vidi da li je drajver za grafiku 'legao' kako treba. Ili pokusaj da poteras neku 3D igru. Koja je graficka u pitanju, BTW?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Sta ja radim ovdje?

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 918
Zastava Banja Luka --- REPUBLIKA SRPSKA
OS
Windows XP
Browser
Chrome 22.0.1229.94
mob
SonyEricsson T630
slaba graficka karta. sam win 7 se moze prikazati odlicno na nekoj slaboj grafici ali cim treba da se pokrene nesto jace od multimedije ta losa graficka nece prikazati nista. kladim se da si ubacio neku od FX nvidia modela.
IP sačuvana
social share
Sasa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1718
Zastava Vršac
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.02
mob
HTC Sensation
sam win 7 se moze prikazati odlicno na nekoj slaboj grafici ali cim treba da se pokrene nesto jace od multimedije ta losa graficka nece prikazati nista.
Auuuu, shinko... Ja sam gledao DivX filmove sa Voodoo Banshie karticom, jer u stvari je bitan CPU za dekodiranje.
Tek u novije doba je poceo GPU da doprinosi i to samo ako je opcija podrzana.
A video klipovi i filmovi nisu uopste 'jaka multimedija' Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Sta ja radim ovdje?

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 918
Zastava Banja Luka --- REPUBLIKA SRPSKA
OS
Windows XP
Browser
Chrome 22.0.1229.94
mob
SonyEricsson T630
video klipovi i filmovi nisu jaka multimedija. slazem se ako je na veoma niskoj rezoluciji. u hd formatu ti je veoma vazna grafika.
u novije vrijeme za multimediju je potreban osrednji ili jaci hardwer, vjeruj mi u tome sam odavno i vec me pocelo nervirati kad me covjek pita "a zasto ne mogu normalno gledati na internetu ovo ono", ja kazem pa imate slab racunar, "MA KAKO SLAB A PLATIO SAM GA 700e". pa jeste, platili ste ali prije hrpu godina, hardwer je zastario.
znaci hardver mora da prati razvoj multimedije, grafickih i drugih aplikacija inace bi kako ti tvrdis sve i dalje savrseno radilo na pentium 2 konfiguraciji.

ako ne vjerujes i zelis provjeriti stavi veoma jak procesor na plocu i stavi najslabiju graficku koja moze ici u slot pa pokreni full hd ili nesto od moderne multimedije.
« Poslednja izmena: 12. Okt 2012, 12:13:40 od akreca »
IP sačuvana
social share
Sasa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1718
Zastava Vršac
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.02
mob
HTC Sensation
Covek ne moze da pusti filmove ili klipove sa svoga kompa. To znaci da nesto nije u redu, a ne da komp nije dovoljno jak. Sa tom 'novom' karticom bi trebalo da moze da potera 720p normalno, a 1080p da mu secka. (http://www.cbs.com/hd/sys_requirements.shtml). A on cak i nema sliku uopste.

A to sta ti kazes je zaista problem na koji se zale svi zivi, ali nije ni problem u kompovima, vec u youtube-u. Ubacuju annotations, captions, q*ce, palce, pa posle zapinje i na jacim racunarima. Ali ne vidim da je to problem u ovom slucaju Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Sta ja radim ovdje?

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 918
Zastava Banja Luka --- REPUBLIKA SRPSKA
OS
Windows XP
Browser
Chrome 22.0.1229.94
mob
SonyEricsson T630
evo upravo sam probao karticu fx 5200 i sjecka zestoko. ne sjecam se dobro ali mislim da sam prosle godine imao situaciju da nema slike pa sam ubacio neku ati jacu graficku, ubacio drajvere i slika se pojavila. ne sjecam se detalja ali mislim da je tako nesto bilo. star covjek, vec zaboravljam. ipak ne kosta ga nista da ubaci jacu graficku od nekog drugara pa da potjera film.
IP sačuvana
social share
Sasa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 841
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
U device menadzeru vidi graficku, znaci da je driver dobro instaliran, e sada sta se desava,  iz par pokusaja, winamp je uspeo da pokrene film, ali ostali plejeri nikako, uvek se ukoce i puste samo zvuk. Napominjem da gledam klasicne divx, avi formate.  Evo sada mi windows media izbacio ovo sa slike da graficka ne valja. Medjutim nije mi jasno da je rezolucija na 1680 x 1050, boje se ne razlivaju, kristalno jasna slika...

Kartica je Nvidia GeForce 6200 TurboCache.

Pitanje je da li ako se resim da instaliram, da li je pametnije da se vratim na XP, bas zbog toga da sto manje opteretim karticu, ali nemoj da se desi opet isto da nece da pokrene filmove...Evo okacicu slike, pa razmisljam da li da probam reinstalaciju windows-a 7 ili da se vratim na XP....

Da li je moguce da kartica, posto je polovna, da jednostavno nesto nije ispravna, ali zasto onda ovako bez pokretanja filmova radi normalno....

Napominjem da kompjuter ima 3 GB RAM memorije i intel dual core na 1.8 GHz.

Evo slika:

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1111.png
(28.15 KB, 471x448)
2323.jpg
(118.54 KB, 743x485)
33333.png
(83.58 KB, 656x426)
22222222.png
(21.17 KB, 413x423)
« Poslednja izmena: 12. Okt 2012, 15:40:53 od presvega »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 1.037 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.