Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 18:31:43
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem koji me muči, već dugo...  (Pročitano 5867 puta)
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 23
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.56
@jasikasi,

1.

Citat
Ali na kraju, učinim to što se od mene traži, jer nisam osoba koja može nekom tek tako da okrene leđa...

"Prijatelj:"
"Sad ću da pitam njega za pomoć, on će sigurno da mi pomogne"

A kad mu učiniš to što je tražio, onda je njegovo kako će da se ponaša dalje prema tebi...
Neko se vodi onim "Pamti pa vrati"... Na žalost, jako je malo takvih ljudi danas... Barem je malo takvih oko mene... Oko mene su oni koji se stalno pitaju "Treba mi ovo, treba mi ono...", a kada se ti nađeš u takvoj situaciji, onda nikog nema...

2.

Primer:
Trebaš da rešiš neki problem... Imaš prijatelja s kojim to radiš... Taj problem, rešavaš na svoj način...
Tvoj prijatelj to ne radi tako...
U zavisnosti od njegovog karaktera imaš dva moguća odgovora:
1. "Misliš da to može tako da se reši, daj da razmislimo..."
2. "Ma ti nisi normalan, ja nikad to tako ne bih uradio, i neću da radim sa tobom... Ja ću da radim po svom... Pozdrav..."

Hoću da kažem, da postoje ljudi gledaju samo sebe i koji nemaju razumevanja za nikog drugog, i navikli su da svi trebaju da se prilagođavaju njima... (Ako to ne uradiš, dobijaš odgovor... gore pod 2...)

3.

Svako društvo ima svoj "kodeks ponašanja"...
Npr. U današnjem društvu je moderno "opijanje alkoholom"...  Nešto čiju svrhu ja nikada neću moći da razumem...
Hoću da kažem da ako se ne ponašaš po tom, kako sam ga ja nazvao "kodeksu ponašanja", to društvo te ne gleda kao svog člana, već kao nekog ko živi u "svom svetu" tj. kao "outsider-a" ... Kao takav ti si nepoželjan u društvu, i šta će drugo nego da te izbegavaju...
« Poslednja izmena: 17. Feb 2012, 00:16:01 od s.duksi93 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.56
mob
Samsung 111111
Citat
U današnjem društvu je moderno "opijanje alkoholom"

Pijani ljudi ne postoje od juce..a i kontradikotoran si.
Tebi smeta sto se ljudi opijaju,ali ti i smeta sto njima smeta to sto se ti ne opijas  Smile

Citat
Svako društvo ima svoj "kodeks ponašanja"...

Normalno,ali nije pravilo.
I sta je tu lose ?
Ja kad mi se igra fudbal necu da odem kod ortaka koji igra sah i nista ga drugo ne interesuje.

Citat
. Kao takav ti si nepoželjan u društvu, i šta će drugo nego da te izbegavaju...
Ej sad..Ako ne pijes onda ces da vozis.  Smile

Citam izvodis neku filozofiju .. a ne vidim zasto tupis sa necim sto je prosti Smiley
Ti imas problema sa prijateljima.
To moze da bude jer nemate ista interesovanja ili ti smatras da si ih prevazisao u necemu...Ili trece najociglednije ti mislis da im nisi interesantan.
Ja ti lepo na to rekoh,da je to sto mislis da nisi vredan njihovog prijateljstva ili sta vec..i da imas problem sa samopouzdanjem.

IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 2979
Zastava Arandjelovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 10.0.1
Мени је мало нелогично да не постоји баш ниједна особа (пријатељ) на коју можеш да се ослониш.
Па свако има има бар једну особу, ако не и више са којом се одлично слаже, има поверења, имају иста или слична интересовања итд.
IP sačuvana
social share
Да ли ме волиш или мрзиш?
У сваком случају имамо проблем.
Dr House
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 23
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.56
Ne znam...
U prvoj poruci sam rekao ono što me najviše muči:
Citat
Ne sećam se kada sam poslednji put čuo od nekoga: "Ej, kako si, šta radiš, šta ima novo?"

Boli me to što se niko (nijedna osoba - prijatelj) ne seti da postojim dok mu ne zatrebam...
Uvek sam ja taj koji nekog kontaktira, željan druženja...
I sve bude OK, a onda posle izvesnog vremena krene ono "ignorisanje" koje sam opisao...
To mi se dešavalo i u osnovnoj školi, na šta nisam mnogo obraćao pažnju, jer sam računao da se jednostavno ne uklapam u to društvo, i da će od srednje škole to biti drugačije, jer krećem ispočetka...
Ali sam se očigledno prevario...
Dok me nisu upoznali, bilo je sve OK... A onda, tu je pravilo: "S kim si, takav si..."
Pošto ja ne mogu da ispoštujem to pravilo, nisam poželjan... (Ignorisanje)

@Apocalipsaa, ti ih imaš sigurno puno (prijatelja)... Tako da ti je verovatno teško shvatiti, nekog ko ih nema, jer nikada nisi bila u ovakvoj situaciji (i nadam se da nećeš, ovo što se meni događa ne želim nikom... )
« Poslednja izmena: 17. Feb 2012, 01:23:18 od s.duksi93 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61
Citat
"Prijatelj:"
"Sad ću da pitam njega za pomoć, on će sigurno da mi pomogne"
Ne smes sebi da dozvolis da postanes ovo tj. otirac.

Prijateljima treba pomoci ali ne po cenu da dozvolis da gaze preko tebe. Lepo je pomoci ali i sam kazes da tvoji prijatelji to ne cene a to je zato sto znaju da si ko "okacen na civiluk" i mogu da te "uzmu" kada hoce. Tako da, slobodno kazi "Ne", makar za trivijalne stvari tipa "treba mi pare za cigare". Moras da shvatis da si u nekim slucajevima bitniji ti. Lepo je pomoci nekome kome je pomoc zaista potrebna ali ljudi imaju cudan nacin da iskoriste to pa ocekuju da im pomognes i sa nekim trivijalnim stvarima. Ne kazem da ne moras, samo moras proceniti kada zelis nekome pomoci a kada ne i da tada to jednostavno kazes. Tada ce i ti tvoji prijatelji znati da si spreman da im pomognes ali da cenis i sebe pa ce te i oni ceniti.

Uopsteno, to ti je i glavni problem ovde tj. ti znas da imas neke vrednosti ali to se ne pokazuje kroz drustvo. E, kada naucis da izrazis kako treba te vrednosti i da drugi to vide u tebi onda ce te i drustvo ceniti onakvog kakav si. A to ces dobiti vremenom i time sto ces pokusati da:

1) Da radis na sebi. Da osim toga sto si dobar imas i nekih rezultata iza sebe na osnovu kojih ces moci da kazes "I am the Man".  Smile

2) Jednostavno shvatis da su ljudi takvi kakvi su i da ti trebas biti svoj. Tada ce te i ti ljudi gledati onako kako ti vidis tebe i prihvatiti takvog.
« Poslednja izmena: 17. Feb 2012, 01:33:18 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 2979
Zastava Arandjelovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 10.0.1
Немам пуно пријатеља, свега 2-3 правих.
Преиспитај, шта је оно што смета другима, 'кад те упознају', као што си навео и покушај то да промениш.
И једноставно мораш да ојачаш, онда ће те поштовати.
У данашње време, што си гори, да не кажем што си веће 'ђубре', више те поштују.
IP sačuvana
social share
Да ли ме волиш или мрзиш?
У сваком случају имамо проблем.
Dr House
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.56
mob
Nokia 
mislila sam da si oduvjek pasivan,povučen..a čim i sam kažeš da si ranije bio slobodniji,znači da te nešto konkretno pomjerilo i promijenilo.
mnogi u tim godinama imaju osjećaj-niko me ne razumije,zovu samo kad im trebam i slično,ma koliko pričali o tome,fakat je da ih muči. i svi idu na kartu-daj da budem drugačiji,pa kad zbog toga imaju malo ljudi pored sebe,pošto su u tim osjetljivim godinama,oni kažu-želim da me prihvate!
moraš da prodješ kroz tu fazu,kad se osjećaš k'o vanzemaljac,ide tu i čuveno-''ja ne pripadam ovom vremenu''. vremenom ćeš prihvatiti licemjerje i svakakve gadosti koje ljudi rade,samo je fora da pobjegneš od toga,ali tako da se ne izoluješ fizički,nego da mentalno ojačaš  i iskuliraš tudje gluposti,pritom ne praveći svoje,bar ne one sa ozbiljnijim posledicama.
budi ti,ko prihvati dobrodošao
« Poslednja izmena: 19. Feb 2012, 00:36:43 od Sofija 753 »
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 23
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.56
Pa prvo što me je promenilo, u pasivnu osobu jeste ponašanje ljudi oko mene...
Menjaju se, udaljavaju jedni od drugih, više nije cilj prijateljstvo, već održavanje kontakta samo iz interesa...
Verovatno nisam jedini koji se suočava sa ovim (gore navedenim) problemom... e sad, zavisi od čoveka kako na to gleda...
Moj problem jeste, što ja nisam osoba koja nekoj drugoj osobi (ma kakva god ona bila) može da kaže:
"Ma ko te šiša, ne obraćaj mi se više..." i sl...  Smile
« Poslednja izmena: 26. Feb 2012, 00:55:26 od s.duksi93 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 18:31:43
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.