Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem kablovski modem i dva racunara  (Pročitano 5667 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 115
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia 7110
Ideš na Control panel, network conection, internet, properties, pa na četvrto odozgo properties pa upisi ručno IP adresu 192.168.x.10, u subnet mask 255.255.255.0, gatewey 192.168.x.x odnosno koju su ti dali, za drugi računar samo promeniš adresu 192.168.x.20 a gatewey ostaje isti donji deo ostavljaš automatski i ne diraš ništa. Javi šta si uradio.

I ovim ce dobiti sta?

@Nino07 kupi router kao sto sam vec napisao i kao sto kaze u poslednjem postu okno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 37
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
kad ste vec kod te teme..imam slican problem..naime preko modema sam spajala kompjuter i laptop istovremeno.IPeovi su bili podeseni na automatic i sve je funkcioniralo bez problema dok nisam stavila zone alarm..ustvari,i nakon tog je radilo par dana,a onda sam na njem nesto prckala,ni sama ne znam sta i nakon toga desava mi se isto kao u gore navedenom slucaju,ko prvi dovati-njegova mreza..onom drugom nema IP adrese,pise da je limitirano..e pa pokusala sam i ostavit na jednom IP a na drugom da trazi automatski ali onda mi jako sporo otvara browser a onaj drugi ionako nije mogao nista pa sam vratila na automatic.a mislim i da cabelski internet mijenja IP,pa ne znam i imali to svrhe..e da, i nakon formatiranja windowsa i reinstalacije zone alarma opet isto...znaci sigurna sam da je do zone alarma..ali radilo je i s njim,,pa mi nije jasno zasto je ostao problem i nakon formatiranja i kad ne instaliram zone alarm..nemojte mi samo reci da bi trebala kupit router,,kak je funkcioniralo ranije? unaprijed hvala:)) Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
LG Nexus 5
nemojte mi samo reci da bi trebala kupit router,,kak je funkcioniralo ranije? unaprijed hvala:)) Smile

Ranije je radilo, sada ne.

Ako neces ruter, modem povezi na jedan racunar preko USB-a, pa sheruj konekciju, spoj UTP kablom oba racunara, ostavi obtain an ip automatically i sve ce ti raditi kako treba.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 101
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Crowz, hvala na odgovoru ali sam imao vec tu opciju koja mi je radila.U navedenom slucaju morala su mi uvijek oba racunara biti ukljucena, ako cu konekciju i na drugom. Meni treba da neovisno jedan od drugog koristim internet. Opcija mi je stvarno da kupim ruter i da tako rijesim problem. Nesto zanimljivo mi jedan prijatelj rekao u vezi spajanja kablovskog modema. Tvrdi da je on povezivao dva racunara modemom, jedan sa USB kablom a drugi mreznim. Ja sam to pokusao, ali je bilo neizvodjlivo. On tvrdi da je to moguce pa pitam ovom prilikom da li je ko imao to iskustvo. Kakve su mogucnosti po ovom pitanju, izvodljivo ili ne. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4362
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Note 3
imam adsl paket 512/64 flat i hteo sam da
vas piam posto sam ja umrezen sa bratom i koristimo preko switch-a adsl
zasto kad on nesto download-uje meni je sporije,znaci kad u isto vreme
download-ujemo bude samo 20-tak Kb/s da li mozete da mi objasnite o cemu se
ovde radi?!!! Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 37
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
 Nesto zanimljivo mi jedan prijatelj rekao u vezi spajanja kablovskog modema. Tvrdi da je on povezivao dva racunara modemom, jedan sa USB kablom a drugi mreznim. Ja sam to pokusao, ali je bilo neizvodjlivo. On tvrdi da je to moguce pa pitam ovom prilikom da li je ko imao to iskustvo



--kazem da sam se tako spajala 2 godine,,dok nisam stavila zone alarm i nest sprckala na njemu.oba su racunara radila ok neovisno jedan o drugom,valjda ovisi i o modemu.imam Motorola SURFboard SB5100 USB Cable Modem

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
LG Nexus 5
Kako objasniti nesto kada sumnjam da se razumete u to?

Da, moglo je preko jednog modema imati dve konekcije ka racunarima. Znaci, jedna preko USB, druga preko UTP i to je radilo. Kod nekih i dalje moze. E onda se provider doseti i nadje resenje da ne ispadne glup, pa resi da dodeli samo 1(jednu) dinamicku IP. Sta to znaci? To znaci da onaj uredjaj u kuci koji prvi dobije IP od provajdera, samo ce taj i raditi, ostali ne. Pre ovoga je provajder imao mogucnost da dodeli vise realnih ili vise IP adresa iz privatnog opsega i na taj nacin je sve sto se kacilo na modem, moglo da ide na internet.

Resenje je:

1. Shering konekcije, koji je do sada opisan 100 puta (USB od modema do prvog racunara, UTP od prvog racunara do drugog racunara);

2. Ruter koji ce dobiti tu jednu IP od provajdera, a iza njega je moguce prikljuciti xxx racunara u zavisnosti od broja UTP portova na ruteru. Kako to? Pa lepo, ruter dobije IP, ima u sebi DHCP koji ce dodeliti racunarima IP adrese i svaki ce biti u mogucnosti da ide na internet.

Eto vam dva resenja, pa vi vidite sta je bolje. Btw, u svakom momentu mozete pozvati vaseg provajdera i pitati ga zasto ne moze vise tako kako vam je radilo pre.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 115
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia 7110
Tvrdi da je on povezivao dva racunara modemom, jedan sa USB kablom a drugi mreznim. Ja sam to pokusao, ali je bilo neizvodjlivo. On tvrdi da je to moguce pa pitam ovom prilikom da li je ko imao to iskustvo. Kakve su mogucnosti po ovom pitanju, izvodljivo ili ne. Smile

Moze ako tvoj Internet provajder, dozvoljava da koristis u isto vreme vise IP addressa-a. Ovo je obicno u slucaju kada dodeljuje NAT-ovane IP address-e tj. dinamicke tj. iz privatnog opsega ISP-a. Ali retko koji ISP daje da koristite vise javnih IP address-a koje su mnogo korisnije i iz tog razloga vam je potreban router. Neki provajderi su da bi korisnicima ponudili full servis (jer u pocetku nisu mogli) presli na dodeljivanje javnih IP address-a, a to je razlog zasto je nekada radilo a sada ne.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 37
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
e pa naravno da sam prije svega zvala providera i pitala jesul oni limitirali  konekciju ili ogranicili na bilo koji nacin- nisu!.osim toga sad kako se spajamo,znaci ko je brzi dobije ip..ali,svejedno nam je razlicit ip josh uvjek--dobro router- al ponavljam da sam sigurna da je do zone alarma,dakle sve je radilo dok nisam tamo nesto obrisala..ipak hvala svima
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 13
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
SonyEricsson k510i
imam adsl i hteo bi da povezem kompjuter sa laptopom da bi mogao da koristim i laptop i kompjuter istovremeno na netu.
kako da povezem na najbolji i najjeftiniji nacin?
unapred hvala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.