Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Da li ste za postojanje smrtne kazne?

Glasanje završeno: 08. Sep 2004, 21:12:36

da
60%  (6)
ne
40%  (4)
Ukupno glasova: 10
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pro et contra: smrtna kazna  (Pročitano 4797 puta)
08. Sep 2004, 21:12:36
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Sta vi mislite o tome? Da li smrtna kazna treba da postoji u nasem krivicnom zakonodavstvu?
Evo moga misljenja:
Ne. A evo i zasto.
Pre svega, izvrsenjem smrtne kaze se primenjuje, u neku ruku, princip taliona, "oko za oko"... A talion je relikt davnih vremena.
Pravno na zivot je Bogom dano pravo. Bez obzira na ozbiljnost pocinjenog krivicnog dela, mi nemamo pravo da ikoga lisimo zivota.
Mislim da svaka kazna treba da ima svoju svrhu... Ako nekoga pogubimo, to samo dokazuje da kao drustvo nismo dorasli da nekome pruzimo drugu priliku, da nismo dorasli da se suocimo sa ozbiljnim krivicnim delom. Najlakse je eliminisati. I najjeftinije. Medjutim, to nikako ne resava problem. Cilj kazne treba da bude rehabilitacija, znaci da se uciniocu pruzi sansa da postane koristan deo ovog drustva.
Ipak, cinjenica je da se na smrtnu kaznu osudjuju mahom oni koji su pocinili teske zlocine, i gde je mogucnost rehabilitacije minimalna. Smatram da je, za takve slucajeve, mnogo bolje primeniti zatvorske kazne sa prinudnim radom... Uprosceno: te ljude (od kojih evidentno nema vajde) treba maximalno iskoristiti za opste dobro. Neka rade na polju, u rudniku, gdegod... Drzava ce imati radika vise koga nece morati da placa... A od lesa? Od lesa nema nikakve koristi.
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
http://www.burek.com/phpbb2/viewtopic.php?t=3275&highlight= ovo je stara tema o Smrtnoj kazni,ali ce ostavimo novu da cujemo misljenja onih koji ga nisu izneli Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 315
Pazi nekog debila koji je neopravdano ubio, sliovao, zlostavljao cerku, sina, komsijinu cerku i slicno definitivno treba ubiti.  :chainsaw:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 315
p.s. ovo "neopravdano" se odnosi naravno samo na ubio
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Da, ali sta se time postize?
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
Pre neki dan sam bas o tome razmisljala,valjda sam gledala film koji me je naveo na to razmisljanje (poznati sam filmadzija)
Pre svega,onaj koji ubija zlocinca,tj,vrsi duznost dzelata ako mogu tako da se izrazim posto ne znam kako se zapravo zovu ti ljudi,njemu coveku na vrat odmah nabacuju odlazak u pakao,taj koji pusta gas,ili struju da ubije optuzenog na smrt,kasnije mu se pridruzuje u paklu zar ne?
Zato sam protiv smrtne kazne.

Samo bih ja ako me neko pita donela zakon da se ubicama i siledzijama uskrate sve zivotne radosti,nego neka lepo pravi tablice za automobile,dakle besplatna radna snaga-potpuno se slazem sa Ainhoa(om)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
Pa ja sam za postojanje smrtne kazne ali samo u krajnjim slucajevima kada bas nema drugog "leka", ali sam uvek za "Prvo dajmo coveku sansu da se popravi"!!!
Kao sto kaze Maniack samo u takvim slucajevima kod ljudi koji su izvrsili neki svirepi zlocin i za koga se zna da je okoreli kriminalac, jer takvi se TESKO menjaju. Mada posle filma "Udovica iz Sant Pjera" sa Kusturicom, verujem da postoje mnogi oni koji zlocin pocine iz neke trenutne pobude i da nisu nastojeni kriminalu, njima treba dati sansu da se poprave i mislim da bi mnogi uspeli.
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


prim.med.dr.sci. protivpožarni. aparat pekom

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 4245
Zastava Kolasin- Kruscic
mob
SonyEricsson K530i
NE, NE I NE... Koji je smisao ubiti covjeka zato sto je ubio nekoga... Mozda bih i bio za smrtnu kaznu ako bi postojali ljudi kao H.Lector ali ovako ne... I zar nije bolje pustiti ga da do kraja zivota cami u prostoriji sa nekim kretenom i da se jadaju jedan drugom... Cak i najgori ubica ima savjest, samo je pitanje dokad ce je potiskivati...
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Kad ja tamo, a ono, medjutim.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1733
Zastava u kuci
Sve je to u redu , ali sami osjecaj da je taj, koji je ubio tvog "bliznjeg", jos uvijek ziv , i da ce BITI na slobodi , mora da probudi u covjeku zelju za osvetom.
Nije bez razloga ni sam Stvoritelj dao zakon OKO ZA OKO .
Zashto ga je kasnije promijenio - nije mi jasno  
IP sačuvana
social share
Aoccdrnig to a rscheearch at an Elingsh uinervtisy, it deosn't mttaer in
waht oredr the ltteers in a wrod are, the olny iprmoetnt tihng is taht the
frist and lsat ltteer is at the rghit pclae. The rset can be a toatl mses
and you can sitll raed it wouthit porbelm. Tihs is bcuseae we do not raed
ervey lteter by it slef but the wrod as a wlohe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Koliko je meni poznato, "oko za oko", tj talion je iz starog hebrejskog prava... Kao sto znas, hriscanstvo propoveda oprost greha...
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 20 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.