Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Da li ste za postojanje smrtne kazne?

Glasanje završeno: 08. Sep 2004, 21:12:36

da
60%  (6)
ne
40%  (4)
Ukupno glasova: 10
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pro et contra: smrtna kazna  (Pročitano 4798 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Kad ja tamo, a ono, medjutim.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1733
Zastava u kuci
A hrishcani poticu od ? Wink
IP sačuvana
social share
Aoccdrnig to a rscheearch at an Elingsh uinervtisy, it deosn't mttaer in
waht oredr the ltteers in a wrod are, the olny iprmoetnt tihng is taht the
frist and lsat ltteer is at the rghit pclae. The rset can be a toatl mses
and you can sitll raed it wouthit porbelm. Tihs is bcuseae we do not raed
ervey lteter by it slef but the wrod as a wlohe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Nema to veze. Ili si hriscanin, ili nisi.  Wink
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


prim.med.dr.sci. protivpožarni. aparat pekom

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 4245
Zastava Kolasin- Kruscic
mob
SonyEricsson K530i
Oko za oko, zub za zub, to je realno, ali zastaralo... I mi poticemo od ljudi koji su odrastali pod komunistickim zakonima, ali su to prestarali ljudi i zakoni, ne koriste vise nikome...
Ko tebe kamenom, ti njega hljebom, glupost, to samo budala moze da prihvati, ali novije, pa se vise ljudi pridrzava toga...
Ni jedno ni drugo ne opravdava postojanje smrtne kazne...
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
U principu sam "za" zato sto ni Bog nije bio protiv, mada shvatam da se postavlja uvek eticko pitanje: a ko da izvrsi takvu kaznu? A, opet, s druge strane, svi ti silovatelji i ubice zive na nas racun (nasih poreza), nista ne rade po ceo dan, sada im izgradjuju luksuzne smestaje i na kraju se postavi pitanje da li je i to pravda? Tragedija naseg zakonodavstva je ta sto ona vise stiti pocinioca nego zrtvu.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


prim.med.dr.sci. protivpožarni. aparat pekom

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 4245
Zastava Kolasin- Kruscic
mob
SonyEricsson K530i
Ako covjek bez razloga ubije covjeka... to niko ne moze da opravda...
Ali, zasto bi bilo opravdano ubiti covjeka zato sto je on ubio nekog drugog koga i ne poznajes... Ubiti dva-tri dnevno... I otici kuci, pita te zena kako je bilo, ti promrsis "Samo trojica" i legnes da spavas... Ja sam za to da se te kazne izbace, da se ubice i silovatelji osude na najgoru kaznu, a to nije smrt... Definitivno ima boljih nacina da se covjek pokaje, ili da se ne pokaje, ali bar da shvati sta je uradio...
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Pre svega, tacno je da je nase zakonodavstvo prilicno lose, i to nije tajna... Trend modernog krivicnog prava je humanizacija, za razliku od srednjeg veka, gde je cilj bio odmazda i represija...
E,sad, pitanje je da li je to dobra ili losa stvar...
Mislim da se prilikom odgovora na to pitanje stvar mora posmatrati iz vise uglova. Nije dovoljno posmatrati samo krivicno delo, znaci zlocin, vec se mora obratiti paznja i na ucinioca.
Nije isto ako masovna ubistva (npr) pocini neko iz obesti, osvete ili, ne daj Boze, nacionalistickih ili verskih razloga, ili ako to uradi neko ko je mentalno poremecen. Kazna pre svega mora da bude individualna. Ako nekoga ubijemo, to znaci da kao drustvo nismo sposobni da se borimo protiv kriminaliteta. Kao sto rekoh, najlakse je ubiti. Statistika je dokazala da postojanje smrtne kazne u zakonodavstvima u kojima postoji ni u kom slucaju nije umanjila broj teskih krivicnih dela (uzmite za primer SAD).
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Kad ja tamo, a ono, medjutim.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1733
Zastava u kuci
Samo ne bih volio da je neko od vas u situaciji da "sudi" nekom ko je ubio vasheg bliznjeg.

  Zivo me interesuje rezultat

  Mozete da stavite kao anketu : Shta bi uradili kad bi vam neko ubio. . . Smile
IP sačuvana
social share
Aoccdrnig to a rscheearch at an Elingsh uinervtisy, it deosn't mttaer in
waht oredr the ltteers in a wrod are, the olny iprmoetnt tihng is taht the
frist and lsat ltteer is at the rghit pclae. The rset can be a toatl mses
and you can sitll raed it wouthit porbelm. Tihs is bcuseae we do not raed
ervey lteter by it slef but the wrod as a wlohe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Ne daj Boze da se ikome od nas to desi... Ali, bez obzira na sve, sta god da se uradi tom prokletom nesrecniku, to nece vratiti zivot onoga ko je nastradao... Dobija se samo neka moralna satisfakcija, i to nastala iz najnizih poriva, koja brzo prodje.
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Neke stvari cu naglasiti...
1. Smrtna kazna... svakako. Pojedini ljudi jednostavno ne mogu da dobiju kaznu u novcu ili godinama jer ono sto su uradili nije merljivo u tim jedinicama. Klasicna smrtna kazna izaziva osecaj krivice kod egzekutora i ne svidja mi se kao takva, jeste to najjednostavniji i najbezbolniji nacin, ali ipak.... lepo na nekom pustom ostrvu sve izbetoniras da nema ni zaklona od sunca ni od kise, nista apsolutno nista... kao jedan veliki tiganj i samo ih tu dovozis... dovoljno daleko da ma kakvi freakovi bili ne mogu doplivati bilo gde, a opet za bilo sta drugo poput pravljenja splava il neceg slicnog i milina.. niko nije kriv, pravda zadovoljena.
2. Sto se tice pedofila i silovatelja, ne sekirajte se osim ako zaista nisu totalni idioti bez 2 grama mozga, redovan seksualni zivot koji ce im ono sto su uradili omoguciti u zatvoru ce ih definitivno opametiti.
3. Uopste nije pitanje da li je smrtna kazna smanjila broj teskih krivicnih dela... sa neke moje tacke gledista to joj i nije svrha... ona je jednostavno tu da nekog skota spreci da ikad vise doceka izlazak sunca jer to nije zasluzio
4. Umoran sam ko pseto... nisam par dana spavao pa ne shvatajte previse ozbiljno ovo sto pricam.. jednostavno nisam u stanju da koristim mozak.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
Citat: SerbianFighter
Klasicna smrtna kazna izaziva osecaj krivice kod egzekutora i ne svidja mi se kao takva, jeste to najjednostavniji i najbezbolniji nacin, ali ipak....


Isto mislimo  Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.