Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 05:19:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pristojna distanca  (Pročitano 1903 puta)
04. Maj 2007, 11:51:28
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
Pristojna distanca

Poznato je da je krajnje nevaspitano unositi se ljudima u lice, kao i da različiti odnosi zahtevaju različitu fizičku udaljenost od sagovornika, ali ne znaju svi koliko blizu treba prići prijateljima, poslovnim saradnicima, osobama na okupljanjima... Zato, evo pravila za svaku priliku.

Kada se o poslovnim saradnicima radi, distanca je najveća - nikakvo intimiziranje ne dolazi u obzir. Za poslovne prilike najbolja distanca je između 120 i 370 cm (ako vam je tako lakše, između malo više od jednog metra i nešto manje od četiri metara razdaljine). S te distance ostavljate utisak ozbiljne i odgovorne osobe koja zna šta hoće, sagovornici mogu dobro da vas čuju, a nemaju priliku da zagledaju svaki detalj na vama. Ovo je dobra distanca i kad dolazite na poslovni intervju - ukoliko je samoinicijativno zauzmete ostavljate pozitivan utisak. Kad smo kod poslovnih intervjua, obratite pažnju na oblik stola u kancelariji koja je predviđena za okupljanja - ako je sto okrugao, verovatno je u firmi na ceni timski rad, a ako je pravougaoni, pravila firme su verovatno stroža i firma je strogo hijerarhijski uređena.

Na socijalnim okupljanjima, 120 cm je najpristojnija udaljenost od sagovornika, bilo da se radi o nekoj zabavi ili o poslovnim koktelima. Ukoliko nekome dopustite da vam priđe bliže od toga, svima oko sebe signalizirate da vam je ta osoba više od poznanika.

Kad se o bliskim prijateljima ili partneru radi, 45 cm je uobičajena razdaljina - to je takozvani intimni prostor, onaj u koji je izuzetno nepristojno ući ako se ne radi o bliskoj osobi. Na toj razdaljini bliske osobe ozbiljno shvataju ono što im govorite; sam razgovor je topao i prijateljski. Naravno, ako se radi o razmeni nežnosti s partnerom, tu je poželjna još veća blizina - ona koja omogućava da budete pripijeni jedno uz drugo.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Bio sam mlad zelen, ponekad i zut

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 24688
Zastava Lausanne
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola V3i
jel to mereno od vrha nosa ili kako Smile

pouchno, nema shta Smile
IP sačuvana
social share



And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who would attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee.

Neke price koje kruze forumom ne moraju biti istinite. Mogu biti samo tracevi zlih jezika.

I'm gonna make him an offer he can't refuse.

Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Увек држим дистанцу у разговору са људима, додуше, не по неким правилима, већ онако како то  одговара  и мени и мом саговорнику.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
haha zanimljiva tema  Smile
Bas prosle nedelje pricam sa jednim kolegom o jednom trecem kolegi sa faksa koji uzasno pljuje dok prica i ima obicaj da se unosi ljudima u lice ...
Prosto ti dodje da otvoris kisobran pre nego sto mu se priblizis ... siroma, a bas fin decko.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Sto bi se naucno reklo "voleo bi da si sunce mog zivota- da si 150 miliona kilometara dalekjo od mene"  Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 12613
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
 Smile nezgodan za druženje, a?

ma to je stvarno nezgodno, kad ti se neko tako unese u lice  Smile
čini mi se da to rade ljudi koji ne dobijaju dovoljno pažnje u životu, ili se osećaju neshvaćeno, pa time nesvesno traže....

što se pljuvanja tiče, moja komšinica radi na šalteru u pošti. kaže, svako jutro obriše staklo kad dođe. na kraju smene je totalno popljuvano.
šta bi bilo da ga nema....  Smiley 1
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
@iva
kakav divan opis Smile

stvarno su smaraci ti sto pricaju sirom otvorenih ociju i sto te zumiraju da slucajno ne skrenes pogled negde,a kako se zalecu u prici sve vise ti se priblizavaju kao da 'oce da te pojedu..znam jednu takvu.
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
Nokia 
Najvise mrzim kad me neko tokom razgovora neprestano hvata za ruku, tapse po ramenu ili nesto slicno. Jedan me je covek toliko iziritirao takvim postupcima da sam mu u jednom momentu rekla da sam upravo prelezala tesku, zaraznu bolest. Momentalno se odmakao.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Sto ? Sta fali kontaktu za vreme razgovora ?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
Nokia 
Kontakt ocima je sasvim dovoljan.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 05:19:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.