Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 23:08:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prijatelji su za ceo život, ili...  (Pročitano 11655 puta)
06. Jul 2009, 10:50:05
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Poslednjih nekoliko godina, naučnici su bili zauzeti prikupljanjem dokaza u vezi sa nečim što odavno znamo - da su prijatelji dobri za opšte zdravlje. Što ih je više, tim bolje za nas. Ipak, šta se dešava kada se te pozitivne veze pretvore u negativne?
Analizirali smo poseban i prilično izazovan svet prijateljstva u nastojanju da vam pomognemo da odlučite koje odnose ćete nastaviti da gajite a koje ćete okončati.



NEMAR I BEZOSEĆAJNOST
Prijateljica se ponela veoma nemarno prema vama - zaboravila je dogovor za zajednički ručak i nije se pojavila u restoranu. I, to se nije desilo prvi put! Nadalje, otkazala je vaš večernji izlazak, jer je dobila zanimljiviju ponudu. E sada, ako joj ne kažete kako se zbog toga osećate, u vama će se samo akumulirati bes i gorčina. Tako rizikujete da postanete žrtva negativnih iskustava. Kada prijateljica učini nešto netaktično i bezosećajno, vi ćete, umesto da joj prigovorite, ili da jednostavno zaboravite, stalno "vrteti u glavi" ovaj događaj. Čineći to, fokusiraćete se na negativne misli i zaboravićete zbog čega ste uopšte i zavoleli tu osobu.
REŠENJE Kada vas prijateljica povredi ili naljuti, brzo reagujte. Recite: "Kada si juče rekla ili uradila ono, veoma si me povredila. Moram to da ti kažem, jer ne želim da se naše prijateljstvo okonča". Uz malo sreće, ona će shvatiti da je pogrešila i, još važnije, savest joj neće dozvoliti da vas i u budućnosti povredi.

 

NJEN PARTNER
Volite svoju prijateljicu ali ne podnosite njenog partnera! Dakle, ako je njen suprug/dečko vaš veliki problem, onda morate da stvorite situacije u kojima ćete se družiti samo vi, vaša prijateljica i ostalo društvo. Umesto da forsirate zajednička druženja, odvojte vreme i ljude sa kojima ćete da ga provodite. Važno je da posvetite pažnju svim dragim osobama - ako ne ide zajedno, onda sa svakim ponaosob. Inače, većina ljudi distancira se od prijatelja kada započne emotivnu vezu, naročito u fazi najveće zaljubljenosti. Naravno, to nikako ne treba da bude i kraj prijateljstva.
REŠENJE Redovno se družite sa svojom prijateljicom, kao i sa drugim ljudima iz društva, ali nemojte da kritikujete njenog partnera. Ako vas pita za mišljenje o njemu, budite iskreni, ali ne grubi i uvredljivi, i nemojte joj ponavljati šta mislite.


DRUGARICA JE PROŠIRILA TRAČ O VAMA
Klasičan slučaj izigravanja poverenja: Rekli ste prijateljici nešto vrlo intimno, i zamolili ste je da to nikom ne kaže, a ona je ipak prekršila obećanje. Većina nas ima prijatelje koji misle da je širenje tračeva (pa i istina) samo zabava. Onda, jednostavno, nemojte da im poveravate ništa što ne želite da čujete iz nekih drugih usta!
Ukoliko vas je izneverila izuzetno bliska prijateljica, onda je izvesno da ćete biti veoma povređeni. U takvoj situaciji, proći ćete kroz nekoliko emotivnih faza: neverice, poricanja istine a potom besa.
REŠENJE Dakle, budite mudri i pronicljivi, ne poveravajte se osoboma koje vole da šire poverljive stvari. Ukoliko to učini vaša bliska prijateljica, ali iz nehata, onda je upozorite na to da vaše privatne stvari treba takve i da ostanu. Objasnite joj koliko ste povređeni i da ne želite da se tako nešto ponovi. Ako je "izdaja" odviše velika, prekinite svaku vezu sa "prestupnikom".

 

ONA SE SELI U DRUGI GRAD
Za opstanak nekih prijateljstava neophodna su fizička blizina i česti susreti. Druga, opet, mogu da opstanu zahvaljujući elektronskoj prepisci, porukama i dugim telefonskim razgovorima. No, ako se prijatelj preseli u drugi grad, ili državu, onda je neophodno uložiti više truda u održavanje veze. Ukoliko se odseli prijatelj sa kojim ste se često viđali i sa kojim ste snažno emotivno povezani, onda će, razumljivo, osećaj gubitka, praznine i tuge biti naglašen. Taj osećaj se pojačava u slučaju da nemate mnogo bliskih ljudi u svom okruženju.
REŠENJE To što se vaša prijateljica preselila u drugo mesto/državu ne znači kraj vašeg prijateljstva. Odnos se zadržava - radi se samo o tome da će se vaša viđanja prorediti. Današnja tehnologija komunikacija omogućava česte kontakte, pa je zato maksimalno iskoristite. Takođe, izlazite sa drugim ljudima i budite otvoreni za stvaranje novih prijateljstava.

UDALJILA SE OD VAS
Prijateljstva se ne prekidaju uvek dramatično i u suzama. Ovi odnosi često prirodno "blede" i završavaju se čak i bez reči. Ponekad se to dešava zbog izmenjenih životnih okolnosti - udaja, deca, novi posao koji oduzima više vremena, vaše i dete vaše prijateljice više se ne druže... Postepeno se proređuju susreti i vi shvatate da je vaša prijateljica "prerasla" vaš odnos i krenula u nekom drugom životnom pravcu.



REŠENJE Nisu sva prijateljstva doživotna. Ljude spajaju različita interesovanja, životne faze, ambicije i emocije, ali to ne mora obavezno da kreira trajan odnos. Danas se živi previše brzo, puno je trzavica i različitih putanja. Zato ćete možda izgubiti jednog prijatelja, ali ćete steći i nove. To je život!i


PRIJATELJI NE PODRŽAVAJU VAŠ STAV
Dinamika u grupi prijatelja može da bude kompleksna. Ponekad se dešava da razmirica između vas i vaše prijateljice eskalira u sukob sa još nekoliko članova vašeg društva. Tada ćete neminovno osetiti da ste izolovani i bićete ljuti na prijatelje koji su se okrenuli protiv vas, a verovali ste da su na vašoj strani. Ako smatrate da su vaši argumenti u svađi bili opravdani, dosledno branite svoje stavove, ali se zapitajte koliko su ova prijateljstva važna u vašem životu i da li je vaš stav vredan gubitka prijatelja?
REŠENJE Razgovarajte sa prijateljima, koji su uključeni u sukob, o tome šta je pravi uzrok svađe. Nemojte da slušate tuđe komentare. Okupite se i smireno, ne koristeći "teške reči", pokušajte da rešite sukob. Pre toga, morate da odlučite da li više vrednujete svoj stav o predmetu svađe, ili svoje društvo i prijateljstvo.



Izvor: Lepota i Zdravlje
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 



Zenska prijateljstva su teska foliraza jer su zene po prirodi ljubomorne,spletkare ,ogovaraju ,zle su i sve ce uciniti da pridobiju nekog macana ,makar i decka svoje drugarice .A kad nadju decka ,onda zaborave na drugaricu kao da nikad nije postojala .Kad raskinu sa deckom ,onda zovu drugaricu da kukaju na njega ,iako im je ta ista drugarica skrenula paznju da je decko jeftini sarlatan .A to sto vole da se grebu za tudji novac ,to da ne pricam .
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Citat
Zenska prijateljstva su teska foliraza jer su zene po prirodi ljubomorne,spletkare ,ogovaraju ,zle su i sve ce uciniti da pridobiju nekog macana ,makar i decka svoje drugarice .
Pa nije bas tako Smiley
Ja ne mislim ni da sam zla ni ljubomorna, ne spletkarim, ponekad ogovaram i nikad mi nije palo napamet da gazim sve pred sobom zbog nekog muskarca, narocito bivseg/sadasnjeg neke prijateljice.

Citat
kad nadju decka ,onda zaborave na drugaricu kao da nikad nije postojala
Mislim da i muskarci podjednako gube glavu kad udju u novu vezu i mislim da je to sasvim normalno i nikad nijednoj drugarici nisam pravila problem zbog toga, niti cu.
Svako ima svoje prioritete i glupo je da zamisljas da ces se podjednako cesto vidjati s drugaricom kad je nasla momka npr. Uostalom, uvijek je tu telefon.

Citat
.Kad raskinu sa deckom ,onda zovu drugaricu da kukaju na njega ,iako im je ta ista drugarica skrenula paznju da je decko jeftini sarlatan
Kakve veze ima sta im je drugarica rekla; covjek kad se zaljubi tesko da vidi dalje od svog nosa. Ti stalno propovjedas tu 'ne osudjujmo nikog' pricu, zar ne? Smiley
To kukanje poslije raskida ti moze zasmetati samo ako ti je povrijedjena sujeta jer te nije zvala onoliko koliko si ti htjela da te zove. Uostalom, ako su sve zene iste, sutra ces ti naci momka i biti u istoj situaciji.

Citat
A to sto vole da se grebu za tudji novac ,to da ne pricam .
S ovim vec nemam iskustva, srecom.
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Citat
Ja ne mislim ni da sam zla ni ljubomorna, ne spletkarim, ponekad ogovaram i nikad mi nije palo napamet da gazim sve pred sobom zbog nekog muskarca, narocito bivseg/sadasnjeg neke prijateljice.

Ti nisi zena ,ti si Bosanka - znaci super zena  Smile

Citat
Mislim da i muskarci podjednako gube glavu kad udju u novu vezu

Pa vidis,ja nikad nisam gubila glavu kad udjem u novu vezu,cak sam vukla i drugarice na sastanke i zvala ih da provode vreme sa mnom .Ali to je sve bilo pre dok sam imala drugarice . Smile

Citat
To kukanje poslije raskida ti moze zasmetati samo ako ti je povrijedjena sujeta

Pa malo kome ne bi bila povredjena sujeta da te jeftini sarlatan zove i preti da ce te prebiti jer mu unistavas vezu ,a on to naravno sve zna od svoje pametnice drage .Nema veze -ja sam lekciju savladala. Smile

Citat
sutra ces ti naci momka

 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Citat
Ti nisi zena ,ti si Bosanka - znaci super zena  Smile

Jest imam veliko S na prsima, samo sto se jedino vidi u mraku  Smile
Sad ozbiljno, mislim da nisi u pravu; te 'zenske' osobine koje si nabrojala ja mogu pripisati samo iskompleksiranim ljudima bez obzira na spol. To sto nisi znala izabrati prijateljice ne znaci da zenska prijateljstva ne postoje  Smile

Citat
Pa vidis,ja nikad nisam gubila glavu kad udjem u novu vezu,cak sam vukla i drugarice na sastanke i zvala ih da provode vreme sa mnom .Ali to je sve bilo pre dok sam imala drugarice . Smile
Ako imas momka ne znaci da si zaljubljena u njega, a koliko sam te ja provalila na forumu, ti nisi nikad ni bila nesto posebno zaljubljena i zagrijana za nekog momka? Inace ne bi vukla drugarice da ti prave drustvo na sastancima jelte Smiley Pritom ne mislim na neke grupne izlaske nego ono .. klasika, kad ti neko drzi svijecu nad glavom.
Ocu da kazem, ja kadgod sam bila zaljubljena, a i sve moje bivse/sadasnje drugarice/prijateljice, imala sam vecu potrebu da budem s momkom nego s prijateljicama. Tako da mislim da to nije karakterna osobina nego nesto sto je vezano uz kolicinu emocija koju gajis prema nekom. Mozda i grijesim, al takvo je moje iskustvo.

Citat
Pa malo kome ne bi bila povredjena sujeta da te jeftini sarlatan zove i preti da ce te prebiti jer mu unistavas vezu ,a on to naravno sve zna od svoje pametnice drage .Nema veze -ja sam lekciju savladala. Smile
To je jedan slucaj. I ta djevojka nije bila normalna kao ni taj decko pretpostavljam.
Ja sam vise pricala o ovim normalnijim slucajevima (  Smile ) kad recimo vidim da mi se drugarica zabavlja s kretenom, a ona me pita za misljenje i ja joj to kazem i njoj udje na jedno i izadje na drugo uho. Sad, hipoteticki, da je ona rekla svom momku da ja mislim da je on kreten i on me pocne zivkati i prijetiti mi, poslala bih i nju i njega u vraziju mater i znala bih da sam se zajebala u procjeni. Ali to vec zalazi u patoloske slucajeve.

Citat
Smile Smile Smile

oces oces  Smile
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Citat
To sto nisi znala izabrati prijateljice ne znaci da zenska prijateljstva ne postoje 


Slazem se ,mozda sam ja imala problem i previse verovala ljudima ili nisam znala da procenim .

Citat
Inace ne bi vukla drugarice da ti prave drustvo na sastancima jelte

Pa uvek mi je nekako bilo zao da mi drugarica sedi kuci ,a ja da se provodim sa deckom.Nema veze kazem ,sve se to sada promenilo i postavilo na svoje mesto .Ja sam svoje drugarice sama birala .

Citat
Tako da mislim da to nije karakterna osobina nego nesto sto je vezano uz kolicinu emocija koju gajis prema nekom

Ili ne gajis...


Citat
I ta djevojka nije bila normalna kao ni taj decko pretpostavljam

Nije ni sada normalna i sreca sto smo se prestale druziti jer se on ubrzo ozenio ...mislim da ne bih mogla podneti tu histeriju  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Eto vidis, zakljucili smo da sam ja u svemu u pravu i sad mozes da mi se zahvalis sto sam ti otvorila oci  Smile

Inace cu ti poceti spletkariti iza ledja i otecu ti momka kojeg jos uvijek nemas  Smile
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Citat
Eto vidis, zakljucili smo da sam ja u svemu u pravu

Bolje biti srecan nego uvek u pravu  Smile

Citat
Inace cu ti poceti spletkariti iza ledja i otecu ti momka kojeg jos uvijek nemas

Neces - nisi ti od tog soja . Smile

A i ako otmes ,taj nije za mene jer je lak za manipulaciju  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Citat
A i ako otmes ,taj nije za mene jer je lak za manipulaciju  Smile

tja, ne bi to imalo veze s njegovim karakterom  Smile  Smile

smrvila bih ga na ovaj ili onaj nacin   Smile
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 



Eto ko je opasan ,kazem ja da nema selameta od ovakvih kao sto sam ja  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 23:08:54
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.111 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.