Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 9 10 12 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Priče o našim dinastijama Kotromanići  (Pročitano 23140 puta)
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
mob
Nokia E
ok,znaci zakljucak je sljedeci...kotromanici poticu od srba,ali wremenom su ewoluirali u poseban narod tj.boshnjane,mislim na to kao etnicku odrednicu,a postoje dokazi da je to tako bilo,jer tadasnji kraljewi u svojim poweljama oslowljawaju narod iz bosne...jos nesto zelim podvuc,ja da zelim nekog negirat il prowocirat wi bi mene widjali i na drugim temama,a owako ja ucestwujem sam u temama koje se ticu i mene,polazem prawo na to il na neke 
pa problem je sto su u bosnjane evoluirali tek 1995 Smile  a vise ne postoje Smile nije mi jasno kako svojatate tek tako nesto sto nije vase, vasa istorija ide os slovena bogumila do osmanlija i to je to neam dalje poislamljeni sloveni nema dalje, dzaba se udarate u grudi!!


licnosti iz biwse zajednicke drzawe,ja wama ne osporawan ni nemanjice,ni swetog sawu,nit ista ostalo...dakle od kulina bana,kotromanica i ostalix stwari ja imam prawo da ucestwujem u diskusijama...
dal si ti procitao sta si napisao, licniosti iz bivse SFRJ c c c.... Sveti Sava nije bio licnost iz sfrj kao ni Nemanjici nego iz Kraljevine Srbije kao i Carvine Srbije tu je ogromna razlika a njega ne znam uopste kako bi mogao da osporis u bilo kom smislu!
« Poslednja izmena: 08. Jul 2008, 11:37:03 od Dominick »
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 440
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
ok,znaci zakljucak je sljedeci...kotromanici poticu od srba,ali wremenom su ewoluirali u poseban narod tj.boshnjane,mislim na to kao etnicku odrednicu,a postoje dokazi da je to tako bilo,jer tadasnji kraljewi u svojim poweljama oslowljawaju narod iz bosne...jos nesto zelim podvuc,ja da zelim nekog negirat il prowocirat wi bi mene widjali i na drugim temama,a owako ja ucestwujem sam u temama koje se ticu i mene,polazem prawo na to il na neke 

Sta si ti sad reko, ovo je nevidjena glupost "evoluirali u poseban narod" jebote sta sve od tebe necu cuti... Smile
Kakva je to "evolucija" iz jedne nacionalne pripadnosti u drugu, strasno...  Smile Samo Ste vi presli iz jedne vere u drugu.
Poreklom Srbi, pa su onda prestali da budu Srbi, a u svim svojim dokumentima se predstavljaju kao srpski vladari, pa procitaj malo dao sam ti svo stivo koje treba da izucis.
Alo u jednom si u pravu, Bosnjanima su zvali narod iz Bosne, ali kao geografsku a ne etnicku pripadnost!
Provociras i negiras samo se pravis budala, i to ce ti prolaziti dok te moderatori trpe.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 440
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
Ilija, Sto bre svaku temu moras da odvuces u off, to ti pricinjava neko zadovoljstvo?
A da, pa ti kad ne znam sta da odgovoris, ti menjas temu ili na pitanje odgovaras pitanjem...
Sta ja imam sa imenovanjem ulica u Republici Srpskoj, a jos manje imas ti, nek ih zovu kako hoce. Prestani sa lupetanjem gluposti i vrati se na temu ako imas sta pametno da kazes, ako ne ti idi na one tvoje teme, xxx, gde se redovno pojavljujes...  Smile
I sto lazes, evo ti dokaz da u Banja Luci ima ulica kralja Tvrtka Kotromanica:
Од нове године легализација бесправно изграђених обје
Datum: 26.11.2007 00:00
Autor: Глас Српске

За стан од 55 квадрата приликом легализације у првој грађевинској зони власник ће морати да издвоји, ако плаћа све одједном 3.298 марака, а у шестој 1. 210 марака...
...Максима Горког, Др Велимира Чолића, Краља Твртка Котроманића, Мирка Ковачевића, Душана Суботића...
izvor:
http://www.glassrpske.com/vijest/10/banjaluka/4531/cir/Od-nove-godine-legalizacija-bespravno-izgradjenih-obje.html
Procitaj slobodno...
Ajde sad lepo razmisli par dana, pa smisli novu semu provociranja, jer ti za sad nista ne pali...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
a sto ni u jednom gradu rs-a ili tom djelu bosne nijedna ulica ne zowe ime po nekom kralju iz te dinastije vec samo dusani,lazari,petri,karadjordji i ostali koji sa bosnom manje-vise nemaju nikakwe weze?
zovu se tako zato sto srbi tako hoce...a ti crkni od muke i reci zeni da ne skida veo sa tintare...da ne bi i ona srpkinja postala Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Некаква клица нове националне свести се код одрођених Срба мухамеданаца јавља врло касно. У крајњој линији, постали сте народ 1974. И то не као Бошњаци, већ као Муслимани. А назив Бошњаци је још новији и директно је инспирисан политиком. Као Бошњаци покушали сте да се представите као једини староседеоци Босне (апсурд је што су ваши преци, Срби и Хрвати били староседеоци), те да пред европским и светским мњењем бар на прву лопту заташкате да нисте хришћани. То одрицање од корена вам није добра донело, поготово што сте тренутно народ са лажном историјом и проблематичног националног идентитета. ретки од вас се не стиде што потичу од Срба или Хрвата, а остали хитају Стамболу или Техерану, покушавајући да се поистовете са неким тамо истоверцима.
Срби се везују за Русе и често Русе сматрају братским и пријатељским народом, али не знам ни за једног Србина који би рекао да је Рус, а сакрио да је Србин.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 440
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
ok,znaci zakljucak je sljedeci...kotromanici poticu od srba,ali wremenom su ewoluirali u poseban narod tj.boshnjane,mislim na to kao etnicku odrednicu,a postoje dokazi da je to tako bilo,jer tadasnji kraljewi u svojim poweljama oslowljawaju narod iz bosne...jos nesto zelim podvuc,ja da zelim nekog negirat il prowocirat wi bi mene widjali i na drugim temama,a owako ja ucestwujem sam u temama koje se ticu i mene,polazem prawo na to il na neke 

Sta si ti sad reko, ovo je nevidjena glupost "evoluirali u poseban narod" jebote sta sve od tebe necu cuti... Smile
Kakva je to "evolucija" iz jedne nacionalne pripadnosti u drugu, strasno...  Smile Samo Ste vi presli iz jedne vere u drugu.
Poreklom Srbi, pa su onda prestali da budu Srbi, a u svim svojim dokumentima se predstavljaju kao srpski vladari, pa procitaj malo dao sam ti svo stivo koje treba da izucis.
Alo u jednom si u pravu, Bosnjanima su zvali narod iz Bosne, ali kao geografsku a ne etnicku pripadnost!
Provociras i negiras samo se pravis budala, i to ce ti prolaziti dok te moderatori trpe.

postavio sam klip koji ti vrlo slikovit nacin pokazuje kako je ta bosanska nacija nastala, ali je obrisan...a tebi niko ne brani, kao ni meni da zivim u ubjeđenju kakvom želim, želim samo da podignem kvalitet diskusije na viši nivo...a sad što se neko nađe uvrijeđen što ja kažem da je bosanska nacija postojala od srednjeg vijeka ja time ne negiram postojanje srba, nit ikog provociram...a ova dinastija je interesantna jer su vladali državom u kojoj ja i danas živim što se ne bi moglo reći za neke koji učestvuju na ovoj temi...


Pa normalno je da su ga ljudi obrisali kad se kosi sa zvanicnom istorijom.
Kakav visi nivo diskusije sa tobom, crni Ilija, dali smo ti bezbroj dokaza, i ne znam sto se jos kocimo sa tobom, a ti bi i dalje da diskutujes i pravis se lud. Znaci, ova diskusija sa tobom je na nivou debila, jer sto ti ljudi vise pricaju, ti namerno udaras kontru...  Smile
Ne mozes mi da negiras postojanje Srba jer si od njih nastao, to bi znacilo da ni tebe nema, jel... Smile
U tom delu srpske zemlje, gde ti Ilija zivis, ziveo sam i ja, kao i mnogo ljudi na ovom forumu...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 135
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
za vreme turaka srbi iz srbije su pobegli u hrvatsku tako da nije imao ko preći na islam u srbiji a oni iz bosne su prešli na islam
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3484
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
pa prelazili su i u srbiji samo su poslije izbaceni a mnogi su otisli za tursku...
zasto su albanci bugari i rumuni prelazili na islanm?
IP sačuvana
social share
An elderly Albanian couple is sitting in their dark flat in Pristina. The electricity is out, yet again, and they are sitting in front of a blank television, lights out, food beginning to rot in the refrigerator which isn't running, no hot water, and certainly no cooking to do. They are just sitting there, wondering what to do next when all of the sudden, the crackle of electricity is heard when the lights begin to flicker. The television comes to life, the hum of the refrigerator can be heard and the water heater starts up.

The old man looks at his wife and says „Honey, get my gun. The Serbs are back.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 246
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
SonyEricsson 
BOSANSKA KRALJEVSKA PORODICA KOTROMANIC

Bosanski Kralj Stjepan Tvrtko I Kotromanic,koji se krunisao za Kralja Bosne u Milima kod Visokog 1377 godine,suocio se odmah potom sa problemom priznavanja te krune na medjunarodnom planu,jer je tada novu krunu mogao priznati samo papa ili Rimsko-Njemacki Car.Oni nisu htjeli priznati Tvrtka za Kralja iz vlastitih interesa.Papa to nije htio uciniti zbog Ugarskog Kralja Ljudevita i Ugarskih pretenzija na Bosnu,a Rimsko-Njemacki Car to nije htio uraditi zbog svoga sina Sigismunda cija je zarucnica bila Marija kci Ugarskog Kralja Ljudevita,koji nije imao sina,te bi zenidbom njegove kceri Sigismund postao prijestolonasljednik Kralja Ljudevita i time donio Rimsko-Njemackom Caru potpunu kontrolu nad Ugarskom,i ponovo,zbog konstantnih tenzija izmedju Ugarske i Bosne nije htio priznati Tvrtka za Kralja.

U takvoj situaciji Kralj Tvrtko je morao da nadje nacina da opravda svoje krunisanje i ozakoni Bosansku Krunu,te se odlucuje da upotrijebi svoj rodoslov i uzme krunu susjedne Srbije (Raske),koja je bila bez Kralja u to vrijeme,cime bi bio priznat na medjunarodnom planu,a kada bi nju uspio uzeti,onda bi automatski bio u stanju dobiti medjunarodno priznanje za Bosansku Krunu,sto mu je bio prvi i krajnji cilj,te je stoga poceo da intezivno vojno osvaja neka podrucja Srbije,sto mu je bio temelj za njegovu pretenziju na srpsku krunu.

Tvrtkova krvna veza sa srpskom kraljevskom porodicom Nemanjic je bila vrlo tanka i to po zenskoj liniji i tek u cetvrtom koljenu,posto je jedna od njegovih baba (Jelisava) bila kci Raskoga Kralja Dragutina i Ugarske princeze (katolkinje),te je po tome bio rodjak Urosu Nejakom i to tek u cetvrtom koljenu,pa je Tvrtkovo pravo na srpsku krunu po tome bilo vrlo slabo,jer je tada bilo mnogo drugih,koji su po krvnoj osnovi imali puno jace krvne veze sa Nemanjicima,a sa time i zakonsko pravo da uzmu srpsku krunu.Npr. Jovan Uros,sin Dusanovog brata Sinise,koji je prema srpskom nasljednom zakonu imao prvenstveno pravo da preuzme srpsku krunu,zatim Dragisa i Konstantin Dejanovic,sinovi Dusanove sestre Teodore (Eudoksije),vise prava imao je i Lazar Grebljenovic.Uz to Tvrtko je bio Kralj Bosne,zemlje tudje Srbima,i Tvrtko bi se brinuo samo za to da ojaca Bosansku Drzavu,sto je vec pokazao 1373 godine kada je nakon poraza Nikole Altomanovica otkinuo jedan dio Raske i ujedinio ga sa Bosnom.Takodjer "...ni u jednom od srpskih rodoslova nema nikakvog spomena vladara iz Kraljevske porodice Kotromanic" (Cirkovic) , te su Tvrtkove sanse da uzme srpsku krunu bile veoma male,a da bi ih povecao on pocinje vojno osvajati samu teritoriju Srbije,a sa time je rastao i njegov uticaj u ovoj susjednoj zemlji.

Tvrtkov prvenstveni cilj je bio da izdjejstvuje medjunarodno priznanje sebe kao Kralja i Bosanske Krune,a takodjer je jako bio zainteresovan i za tzv. "Mitrovdanski prinos" ,kojeg su Dubrovcani placali Kralju Raske (Srbije),tako da na koncu ipak to uspijeva uraditi i biva okrunjen negdje na tlu Srbije,najvjerovatnije u pravoslavnom manastiru Milesevo,te uz srpsku krunu uzima i titulu "Kralj srbljem,Bosne,Primorja i Zapadnim Stranam"" i ceremonijalno ime "Stefan",koje je takodjer islo uz srpsku krunu i znaci "vjencani" - "onaj koji je krunisan",iako je njegovo krsteno ime bilo Stjepan i sam bio katolik i to do kraja svog zivota.U svojoj povelji Dubrovcanima od 10.aprila 1378 godine Tvrtko veoma jasno kaze da je ovjencan sa dva kraljevska vijenca (Krune) i to prvo Bosanskom,pa onda u "srpskoj zemlji" sa srpskom("'spodobi me (Krist) sugubim vincem iako obaja vladicastvaja ispravlati mi, pr'vije od ispr'va v' bogomdarovan'niji nam' Zemli Bosni, potom ze gospodu mojemu Bogu spodobl'u me naslidovati pristol' moih praroditel` gospode sr'b'sk....").Ovdje je vrlo bitno uociti vrlo jasno da kada Tvrtko govori o svome pravu na srpsku,pored Bosanske Krune,navodi "praroditelje gospodu srbsku",bez obzira koliko je njegova krvna veza bila minorna sa srpskim vladarima (Nemanjicima),da bi pri kraju te iste povelje Dubrovcanima iz 1378 godine naveo i svoje licne pretke "praroditelje gospodu Bosansku",kada kaze:"...I upomenuše Kraljevstvu mi o svojih zakoneh i uvjeteh i poveljeh,koje su imali s praroditelji Kraljevstva mi,z gospodom Bos`nskom...",time praveci vise puta krajnje jasnu razliku,da jasnije ne moze,izmedju onoga sto je Bosansko i onoga sto je srpsko.Bosanska Kraljevska Kruna je za vrijeme Kralja Stjepana Tomasevica konacno priznata i od strane pape,naravno, kao razlicita kruna od srpske. Jos jedan primjer: Tvrtko pravi jasnu razliku izmedju Bosanske i srpske zemlje,kada kaze da "ide (iz Bosne) u srpsku zemlju po krunu" ("....I idoh' v' sr'b'skuju zemlju zelaje i hote uskripiti pristol'...").Usprkos svega toga neki srpski historicari su pokusavali "dokazati" da je Tvrtko bio Srbin,a sav narod kojim je vladao da su bili Srbi,jer se "jedino Srbi pominju u njegovoj kraljevskoj tituli",sto je ,naravno,krajnje besmisleno. Titulu "Kralj srbljem" nije izmislio Tvrtko,nego je ona ceremonijalno isla uz srpsku krunu,kao i ime "Stefan".Dakle,radi se o vec postojecim izrazima,koje je Tvrtko samo uzeo u ceremonijalnom smislu i o nicemu vise.Kada se Kralj Tvrtko u svim svojim poveljama i drugim dokumentima eksplicitno obraca narodu u Bosni naziva ga jedino i iskljucivo Bosnjacima (starinskim nazivom za Bosnjake "Bosnjani") i pravi jasnu razliku u mnogim poveljama izmedju onoga sto je Bosansko i onoga sto je srpsko,dok je vec spomenuta titula "Kralj srbljem" samo jedan ceremonijalni i vec utvrdjeni izraz,kojeg dakle nije Tvrtko izmislio i ne postoji apsolutno nikakav osnov da se to pokusava interpretirati kao Tvrtkov vlastiti iskaz o tome kako se zovu svi njegovi podanici u etnickom smislu,jer je takva tvrdnja pobijena vec u startu,posto Kralj Tvrtko narod u Bosni,kada mu se obraca,jedino i iskljucivo zove Bosnjacima,i nikako drugacije!Da je Kralju Tvrtku titula "Kralj Srbljem" bila samo od ceremonijalne "vaznosti" pokazuje i cinjenica da Kralj Tvrtko 1390 godine odbacuje tu titulu u potpunosti,te od tada njegova titula glasi :"Kralj Raske,Bosne,Dalmacije,Hrvatske i Primorja",sto jasno govori,ono sto je vrlo poznato,da su titule samo jedno politicko sredstvo,koje se mijenja po potrebi,i nista vise.Kasnije takodjer i drugi pripadnici Bosanske Kraljevske porodice Kotromanic ponovo uvrstavaju izraz "Kralj Srbljem" u svoje titule,iz potpuno slicnih razloga kao i Tvrtko,ponajvise zbog velike ekonomske koristi kroz ubiranje "Mitrovdanskog prinosa",a svi iz Bosanske Kraljevske Porodice Kotromanic,kada mu se eksplicitno obracaju,narod u Bosni zovu isljucivo Bosnjacima.

Sve Kraljevske porodice u Evropi su mijesane krvi i to sa razlogom,prvenstveno zbog cinjenice da se u pogodnom trenutku mogu posluziti svojim rodoslovom radi ovladavanja odredjenom zemljom i to vrlo cesto bez da se sluze ratom kao sredstvom.Tako se isto Bosanska Kraljevska porodica Kotromanic sluzi svojim rodoslovom u cilju postizanja nekih svojih ciljeva i to preko ledja Srbije (priznanje Bosanske Krune,ubiranje Mitrovdanskog prinosa i sl.)Da bi to postigli morali su dokazati kakvu-takvu krvnu vezu sa kraljevskom porodicom doticne zemlje,sto Tvrtko i radi,sto objasnjava i njegovu teatralnu upotrebu rijeci "praroditelja mojih gospode srbske",jer je krvna veza bila glavni uslov da bi se uzela pod svoje Kraljevska Kruna doticne zemlje,i bez obzira koliko je u stvarnosti bila minorna njegova krvna veza sa Nemanjicima,on to pokusava izraziti tako da zvuci bez ikakve sumnje,jer je ulog bio prevelik,prije svega, - Tvrtkovo medjunarodno priznanje kao Kralja ! Neki madjarski vladari su po slicnoj osnovi kao i Tvrtko proglasavali sebe nosiocima srpske krune,ali srpski historicari nikada nisu pokusali da dokazu da je Madjarska "srpska zemlja",mada za to "imaju" potpuno iste argumente kao i za Bosnu.Nemaju ih nikako.Niti jedan jedini!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Ovo postaje zamorno. Prvo, Turci (ovi lokalni) sami ruse granu na kojoj stoje. Ako se vec pozivate na slavnu srednjevjekovnu istoriju BiH i svojatate sve njeno, zsto ste u proteklom ratu rusili franjevacke samostane srednje Bosne (Fojnica, npr) koji su jedni od cuvara te istorije ? Razlog je prost, nemate vi nikave veze s tom istorijom, mrzite je iz dna duse i draza vam je jedna sura iz Kurana nego ijedan dio te istorije.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 9 10 12 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.