Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 09:22:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Preživela 200 uboda!  (Pročitano 672 puta)
26. Avg 2006, 13:32:33
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
PREŽIVELA 200 UBODA!

Marija M. (28) iz Vranja čudom ostala živa posle napada 60.000 pčela. Roj izleteo iz košnica, koje su ispale iz kola

Preživela 200 uboda!
BEOGRAD - Marija M. (28) iz Vranja preživela je napad roja od 60.000 pčela! Nesrećna devojka ima više od 200 uboda po celom telu, a ostala je živa zahvaljujući brzoj intervenciji lekara u Surdulici, koji su joj u poslednji čas dali antišok terapiju! Pored Marije, izujedani su i njena drugarica Danijela i drugovi Milan i Đani, sa kojima je u nedelju bila u kolima na putu Vranje-Beliševo, kada su iz jednog automobila sa prikolicom dve košnice ispale na put.
- Sa prijateljima sam u nedelju pre podne krenula iz Vranja na izlet u obližnje selo Beliševo. Na pola puta moj drug koji je upravljao „džipom“ mimoišao se sa automobilom iz koga su u tom trenutku ispale dve košnice! Roj pčela odmah je uleteo u naš automobil jer su svi prozori bili otvoreni - priča Marija i dodaje:
- Milan, koji je vozio kola, stao je pored puta i istrčao napolje pokušavajući da pobegne od pčela. I mi smo uradili isto, ali nam to nije pomoglo. Bežali smo očajnički po okolnim livadama, ali rojevi pčela bili su brži od nas. Pčele su totalno podivljale, kidisale su na nas! Osećala sam ubode po celom telu, jedna me je ujela i za oko.
Kada je posle desetak minuta bežanja i strahovite borbe za život pomislila je da joj nema spasa, jer je osećala nesnosne bolove, stigla je pomoć:
- Nekoliko hiljada pčela bilo je stalno oko mene. Mahala sam rukama i torbom, padala, pa ustajala. Moja drugarica zaustavila je dva traktora kako bismo ušli u kabine i spasli se, ali oni nisu hteli da nam pomognu! Ipak, Milan i Đani su se vratili, nekako smo utrčali u naš „džip“ i odmah krenuli u Dom zdravlja u Vladičinom Hanu. Usput sam gubila svest dva-tri puta i neprekidno povraćala. Milan je, uprkos ujedima, uspeo da upravlja džipom. Bio je priseban i dodao je gas, dok me je drugi prijatelj umivao i pomagao mi da se osvestim. To nam je spaslo život - kaže naša sagovornica, i pokazuje ubode po celom telu.
Drama se nastavila i u Vladičinom Hanu, gde su im pružili prvu pomoć i odmah ih poslali u bolni cu u Surdulici.
- Zahvalna sam bolničaru koji je vozio sanitet, jer je za rekordno vreme uspeo da nas doveze u surduličku bolnicu. Tamo smo svi primili antišok terapiju. Lekari su na mom telu izbrojali čak 200 ujeda! Moja drugarica je imala oko 80, dok su Milan i Đani imali mnogo manje. Doktori su nam rekli da smo imali ludu sreću jer niko od nas četvoro nije alergičan na ujede pčela. Kasnije su mi lekari objasnili da sam najviše stradala jer sam se kobnog jutra namirisala jakim dezodoransom, a pčele najviše privlače mirisi - kaže Marija, koja je provela jedan dan u bolnici.
- Posle svega mažem ubode „hipergelom“ i čekam da u ogledalu ponovo ugledam svoje lice - priča na kraju Marija, koja je zamolila da je ne fotografišemo jer je i dalje u teškom stanju.
(S. DŽ. S.)

I jedan ubod može da bude koban

Živoslav Stojanović, predsednik Saveza pčelarskih organizacija Srbije, kaže za Press da su pčele pri transportu agresivne i zato napadaju ljude.
- Prilikom prevoza pčela otvor na košnici je zatvoren, što kod njih izaziva još veću agresivnost. One to doživljavaju kao čovek koga stavite u zatvor. Zato su mladići i devojke iz Vranja loše prošli - kaže Stojanović, i dodaje da su pčele agresivne i prema svim jakim mirisima, „bili oni prijatni ili neprijatni“. On objašnjava da sve zavisi od imunološkog sistema čoveka da li će preživeti napad roja pčela. - Računa se da 100 i više uboda na nekome ko nije alergičan može da bude smrtonosno, ali sve je to relativno. Nekog može da ubije i deset uboda, a nekog ne može ni 300! Sve zavisi od stepena alergičnosti - kaže Stojanović, i dodaje da za osobu koja je alergična na pčele samo jedan ubod može da bude koban.

Med i dalje obožava

Iako je imala loše iskustvo sa pčelama, Marija i dalje obožava med!
- Svako jutro obavezno uzmem kašiku meda i čašu vode. I kada sam izašla iz bolnice, nastavila sam da jedem med. Pčele nisu krive za ovo što se dogodilo. Bile su totalno izgubljene i podivljale. Inače, njihov vlasnik nije se interesovao za naše zdravlje, niti smo dobili objašnjenje šta se dogodilo - priča Marija.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 09:22:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.