Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prevoz do Zlatibora poskupeo 360 odsto  (Pročitano 4916 puta)
01. Sep 2011, 13:51:38
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1
Prevoz do Zlatibora poskupeo 360 odsto

UŽICE - Cena mesečne autobuske karte za radnike koji putuju na relaciji Užice-Zlatibor poskupeće 360 odsto. Svi Užičani zaposleni na obližnjoj planini ili Zlatiborci koji rade u Užicu a do posla idu javnim prevozom ovim će za troškove putovanja, počev od septembra, morati da izdvajaju 5.190 dinara više nego do sada, pošto je cena mesečne karte sa 1.990 dinara podignuta na 7.180. Mnogi zaposleni koji koriste prevoz na ovoj liniji kažu da će tako više od trećine mesečne plate morati da daju na mesečnu kartu.
Mnogi Užičani odlučili da više ne kupuju mesečnu kartu

Kako je „Blicu“ potvrđeno u preduzeću „Zlatan Rajezen“, ova firma, baš kao i druga dva užička prevoznika „Gaga turs“ i „Angel star“, doneli su zajedničku odluku da povećaju cene usluga u međumesnom saobraćaju. Najžešća korekciju, koja je juče izazvala nevericu i bunt mnogih Užičana na biletarnici autobuske stanice, doživela je mesečna karta Užice-Zlatibor, koja je sa 1.990 dinara poskupela čak na 7.180 dinara.

U pitanju je tarifa za prevoz radnika, dok je povećanje cena zaobišlo prevoz učenika. Užičani koji su se juče pojavili na šalterima autobuske stanice da kupe septembarsku kartu do Zlatibora ostali su zapanjeni kada im je predočeno da će ih to zadovoljstvo koštati pet hiljadarki više nego do sada. Jedni su pominjali lopove, drugi državu, treći majku, a bilo je i onih koji su prizivali požare.

- Kao da me je neko maljem šinuo po glavi kada mi je službenica sa šaltera predočila poskupljenje. Najpre sam mislio da se zbunila, pa sam tražio da mi ponovi o kojoj cifri je reč. Ali ispostavilo se da nije greška. Digitron je odmah rešio moju dilemu da li da kupujem kartu. Neće me više videti ni stanica ni kondukteri, od sutra sam autostoper - kaže Užičanin zaposlen na Zlatiboru.

Veliki broj žitelja grada na Đetinji, posle sloma ovdašnjih preduzeća, uhlebljenje je našlo na Zlatiboru, a mnogi na planini rade odranije. Više stotina njih zarađuju na Zlatiboru kao konobari, kuvari, građevinci, trgovci, izdavaoci smeštaja, ali je i veliki broj Zlatiboraca na platnom spisku velikih užičkih privrednih sistema.

Naspram poskupljenja mesečnih karata - prosta je računica - prevoz automobilom od Užica do Zlatibora daleko je isplativiji pod uslovom da istim vozilom putuju najmanje dvoje. Množeći 23 radna dana sa 3,5 litara goriva, kolika je prosečna potrošnja automobila u oba pravca, pa sve puta 132 dinara, što je cena benzina, dođe se do 10.626 dinara mesečnih izdataka za gorivo po jednom vozilu. U slučaju da istim vozilom putuje troje, pojedinačni troškovi prevoza su više nego upola jeftiniji od autobuske karte.

- Vezana sam za autobuski prevoz jer nemam s kim da putujem na Zlatibor. Imam završen fakultet i radim u jednom zlatiborskom hotelu za platu od 18.000 dinara. Došlo mi je da plačem kada sam čula za poskupljenje mesečne karte, posle čega ni celih 11.000 neću moći da stavim u džep - ispričala nam je mlada Sevojničanka.

Po rečima Zlatana Mojsilovića, isti cenovnik kao užička prevoznička preduzeća primenjivaće i ivanjički „Pegaz“, „Janjušević“ iz Priboja i čačanski „Prevoz“. Mojsilović kaže da poskupljenje jeste drastično, ali da je prethodna cena bila daleko ispod ekonomske opravdanosti.

- Mi ovde vozimo za 190 dinara linije od 24 kilometra, dok naše kolege iz Vojvodine istu vožnju naplaćuju 280 dinara. Cenu mesečne karte Užice-Zlatibor dugo smo držali ispod realne kako bismo se izborili s nelojalnom konkurencijom u vidu divljih taksista. Autobusi moje firme dnevno potroše 1.720 kilograma goriva dnevno, što iznosi 208.000 dinara. Spram toga imamo dnevni pazar od 150.000 dinara, što znači da dnevno idemo u minus 60.000 - kaže Mojsilović.

Milan Radibratović, vlasnik „Gaga tursa“, juče nije želeo da govori o ovom poskupljenju, uz objašnjenje da će to učiniti kada cenovnik bude zvanično overen.
Po istoj ceni od 7.180 dinara mesečne karte će važiti i za prevoz radnika na liniji Požega-Užice, ali je poskupljenje na toj relaciji procentualno niže jer je ranije karta koštala 5.600 dinara.

http://www.blic.rs/Vesti/Srbija/274513/Prevoz-do-Zlatibora-poskupeo-360-odsto

Udri!!! 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.218
mob
Apple iPhone SE 2020
Oni nisu normalni...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.21
sto nisu ucili skolu u Londonu ... sad bi isli avionom na posao...

nek idu peske.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1
Komentar koji je sve objasnio:

Ovo je dobar clanak, naucili smo dosta. Ako nisi Miskovic, skupi ostale koji se bave istim biznisom u tvom mestu i zajedno napravite dogovor oko trostruko vece cene.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.218
mob
Nokia 6220
Imaju ljudi internet, neka se organizuju, po troje, cetvoro u kola, pa nek gospoda podize cene koliko hoce.
« Poslednja izmena: 01. Sep 2011, 14:04:49 od Ilija Nis »
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1
Eto sta se desava kada se razjebu i privatizuju stari prevoznici i uvale u ruke gramzivim lopuzama i muljatorima.


Pitam se samo kolko ce jos proci pre nego sto narodu prekipi.

Imaju ljudi internet, neka se organizuju, po troje, cetvoro u kola, pa nek gospoda podize cene koliko hoce.

Ja sam vise za onu drugu metodu,"batina u ruke".  Smile al,dobro,nek odluce sami.  Smile
« Poslednja izmena: 01. Sep 2011, 14:12:43 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia 3220
Citat
Mi ovde vozimo za 190 dinara linije od 24 kilometra, dok naše kolege iz Vojvodine istu vožnju naplaćuju 280 dinara

Lazu djubrad, kod nas je npr za .  prigradski  od 25 km cena oko 145 din.
« Poslednja izmena: 01. Sep 2011, 14:29:38 od Sunny »
IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1
Cudi me da Orf nije nista napisao za ovo...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ушло у крв и довиђења.... ФКЦЗ <3

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 13239
Zastava Београд
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0
mob
Alcatel One Touch Idol X
Cudi me da Orf nije nista napisao za ovo...  Smile

Чудо да мрги није дошао да напише како би требало још веће цене превоза да буду  Smile
IP sačuvana
social share
 
Edit by chelavi1: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!                                   �
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1
 Smile  Smile To se podrazumeva.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.115 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.