Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pretnje Olji Bećković zbog „Fejsbuka”  (Pročitano 3246 puta)
25. Okt 2008, 09:10:42
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Apple iPhone SE 2020
Pretnje Olji Bećković zbog „Fejsbuka”
Autor: N. J. | 25.10.2008. - 08:06

BEOGRAD - Radio-televizija B92 juče je najoštrije osudila pretnje upućene Olji Bećković, urednici i voditeljki emisije „Utisak nedelje”, na internet društvenoj mreži „Fejsbuk”.

„Serija pretnji, među kojima su i pretnje smrću, kao i najvulgarnijih uvreda, usledila je nakon objavljivanja prepiske na ‘Fejsbuku’ u kojoj neko, lažno potpisan kao Olja Bećković, vređa šesnaestogodišnju devojčicu zbog grupe koju je na toj mreži osnovala protiv predsednika Srbije Borisa Tadića. Nakon objavljivanja te prepiske, sa Oljom Bećković su kontaktirale redakcije pojedinih beogradskih tabloida”, navodi se u saopštenju RTV B92 i ocenjuje da je taj „internet falsifikat” najverovatnije i podmetnut da se iskoristi kao povod za dodatnu hajku na Olju Bećković i B92.
Ta medijska kuća je obavestila administratore „Fejsbuka” o neprimerenim sadržajima na tom sajtu i zatražila njihovo uklanjanje.
Olja Bećković je rekla juče za „Blic” da nema ideju ko bi mogao da uradi tako nešto.
- Pretpostavljam da će se ovim baviti istražni organi - kazala je Bećkovićeva.
Kuća B92 se obratila i Tužilaštvu za visokotehnološki kriminal, koje je navelo da će, čim bude podneta krivična prijava, obaviti analizu i oceniti da li se u konkretnom slučaju radi o izvršenju krivičnog dela za koje se gonjenje preuzima po službenoj dužnosti.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Internet je čudo .. očigledno da neki ljudi malo kasne sa novom tehnologijom
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone 6s
Citah tu prepisku...
Ako je one poruke stvarno Olja napisala, a ne iskljucujem tu mogucnost, ne vidim nikakav problem u odgovorima...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Moze li neko da postavi tu prepisku ovde?
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone 6s
   Srpska novinarka za b92 i "Utisak nedelje" voditeljka Olivera "Olja" Beckovic je poslala i pretnje 16 godisnjoj Branki R. samo zato sto je otvorila grupu protiv kolonizacije i raspada Srbije. Molim Vas da se uclanite u ovu grupu ako se slazete sa tim da je ova zena dovoljno odrasla da moze da bude baba Branki, i da treba da dobije otkaz sa B92 zbog pretnji i odvratnih reci.

Molim Vas da procitate sta je Gdja. Beckovic tacno rekla Branki:

Olja Bećković: Srećo,
Uz svo dužno poštovanje nije ti Tadić kriv ako si nedojebana, frustirana, ružna, glupa ili bilo šta slično (što se da zaključiti čim stavljaš sliku tog jadnog deteta umesto svoju) ali ako ne možeš da rešiš svoj problem evo ja ću ti prva ustupiti par minuta svoje emisije sa naznakom da tražiš nekoga za kontakt lične prirode. Zapravo možeš da očekuješ čitava dva sata programa posvećena analiziranju tvoje jadne ličnosti, čisto da vidiš kako je to kada se drugi bave tobom iako te ne poznaju ...

Moj iskren savet ti je da lepo ostaviš Tadića nama koji smo ga izabrali i koji znamo kakav je dotični a da ti lepo izađeš na ulicu i potražiš sebi dečka ... valjda će ako se potrudiš i tebe neko hteti.

A sad bez sve šale - očekuj javnu prozivku u trajanju od 2 sata i to na tvom intelektualnom i (ne)kulturnom nivou i eventualno pozivanje na krivičnu odgovornost pošto je ovo što radiš malo protiv zakona (kaže se poziv na linč) ako te mama do sada nije naučila.

Prijatan dan.

Branka Rajsic
Today at 8:23pm
srećo, tišina.

Branka Rajsic
Today at 8:33pm
Mozete razgovarati smojim bratom Filipom. hvala ; on ce vas kontaktirati

Branka Rajsic
Today at 8:43pm
dodaj ga, Filip Filipi

Olja Bećković

Today at 8:46pm

Ne želim da razgovaram sa Vašim bratom Filipom, ne mora da se muči da me kontaktira pošto me apsolutno ne interesuje. Vi ste osnovali grupu i Vama sam se obratila, računam da ste dovoljno odrasli da ne mora brat da Vas pokriva.

Stvarno najlepše apelujem na Vas da marketing i propagandu tih Vaših stavova obavljate na neki drugi način. I sami znate da je jako lako skinuti jedan sajt ili grupu sa interneta i da za to obučene osobe to mogu da završe u roku od 2 minuta ali poenta je u tome da Vi prvo sebi pravite problem a da toga niste svesni.

Razmislite malo ...

Branka Rajsic
Today at 8:49pm
on mi je rekao da napravim grupu, nisam ja jedini admin.. i on je... i zato ON zeli da prica sa vama.

Olja Bećković

Today at 8:57pm

Ako ste admin grupu možete i da obrišete, barem toliko se razumem u računare i tehnologiju.

Vidim na Vašem profilu koji ste kao zaštitili da ste fan Vojislava Šešelja. Samim tim ne čudi me Vaš javni poziv na linč jedne osobe, prosto to je mentalni nivo i sklop osoba kojima je dotični gospodin idol. Ne ulazim u Vaše stavove ali ako Vi možete da pozivate na linč Borisa Tadića i želite mu smrt verujte mi da i ja mogu na isti način da napadnem Vaš lik a verujte mi imam dovoljno medijskog prostora za tako nešto (a bogami i petlja mi ne nedostaje). Počela bih recimo objavljivanjem Vaših fotografija za koje naivno mislite da ne mogu da se vide, onog nesrećnog telefona koji ste okačili na internet, mejlova itd. a pritom meni novinarska etika i zakon savršeno dozvoljavaju da informišem javnost na taj način. Ako želite sebi i svojim roditeljima da priredite takav vid neprijatnosti samo napred, mada mislim da sebi pravite veći problem nego što ste svesni.

Molim Vas da grupa u najbržem mogućem roku nestane (bez obzira da li je brišete Vi ili brat) jer će u suprotnom i ova strana morati da koristi slične metode da se odbrani što nikako ne želimo pošto ste mlada osoba i možete da se posvetite i lepšim stvarima bez da na taj način sebi uništite ugled zarad nekoga ko to nije zaslužio.

Olja Bećković

Today at 9:01pm

P.S. JESTE jedini admin i očigledno kreator, brat je samo officer. Pa vi gledajte šta ćete ...

Branka Rajsic
Today at 9:05pm
on ja i roma smo admini

Branka Rajsic
Today at 9:06pm
* Branka Rajsic (Hamilton, ON)
* Filip Filipi (Vancouver, BC)
* Mali Roma (Milwaukee, WI)

Olja Bećković

Today at 9:13pm

Super ... ako si admin pa još i jedini creator briši to odmah pošto ne znaš u šta si se uvalila. I poruči bratu da je jako glupo da potura žensko ispred sebe, budući da si ti najviše eksponirana i najviše pisala na wall-u pa samim tim ti si ta čiji profil je posmatran i čije informacije će biti proturene u javnost veoma brzo.

Te "nož, žica, Srebrenica" i slične fore možda negde drugde prolaze, ovde ćeš samo sebi napraviti problem. Mene savršeno boli uvo i savršeno mogu da iskuliram grupu ali recimo da ima ljudi koji su popizdeli totalno i ako grupa kroz par minuta ne nestane kačiće prvo tvoje slike, pa telefon i trenutnu adresu pa onda možeš da očekuješ i tužbu. I pritom sam vrlo ozbiljna, budući da radim kao kreativni direktor u agenciji koja dotičnom Tadiću radi kampanje za izbore i da u njihovo ime pričam.

Imaš 30 minuta a onda prekidamo komunikaciju ovde a tvoja slika, adresa i telefon kreću na jedno 10.000 adresa na fejsbuku, za početak. Pa ti razmisli da li ti to treba u životu i da li bi neko to uradio za tebe ... i da sam na tvom mestu ugasila bih taj profil i otvorila novi, pošto nemaš pojma ko ga sve čita.

Pozdrav i vreme ti ističe.

Branka Rajsic
Today at 9:16pm
polako baba, ovo nije moj problem.. jel slusas ti...
ovo je mog brata.. pricajte s njime

Branka Rajsic
Today at 9:19pm
izbrisao me od admina... nemogu nista:S probala sam...

Olja Bećković

Today at 9:20pm

Aha, sad nije Smiley sreća pa imamo sačuvanu verziju grupe gde si bila admin, ne može to tek tako da se izbriše i nikom ništa, dokaz postoji. Bratu ću se javiti sada a ako ne obriše ti prva stradaš ...

Branka Rajsic
Today at 9:23pm
... ok ali nisam ja skinula... pricaj sa njim ... a ovo sto meni pretis.. zato ces ti platiti.. to ti on preporucuje

Olja Bećković

Today at 9:25pm

Može da mi preporučuje šta god želi. I to što Vi radite je pretnja, s' tim što ste vi smešni i patetični i nemate nikakvu mogućnost da tog čoveka skinete sa vlasti pa izigravate budale a ja tvoje informacije mogu da pokačim na net u roku od 2 minuta i ne odgovaram budući da si ih ti prva digla pa samim tim ne podležem nikakvoj odgovornosti. I to nisam samo ja već ceo tim ljudi sa sve advokatom tako da ne moraš da mi pretiš još više, ne ukopavaj se.

Bratu sam poslala poruku pa ćemo videti šta ćemo ...

Branka Rajsic
Today at 9:27pm
ja ne pretim..
to je on rekao .. ja sam napisala za njega...
eto pricajte sa njim. ovo nije MOJ problem.

nit imam ista sa tim.. nego je napravio grupu smojim profilom..


Link do grupe: http://www.facebook.com/group.php?gid=32290111047
« Poslednja izmena: 25. Okt 2008, 11:19:49 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Apple iPhone SE 2020
Jeste... ona ima 16 godina,a Olja Beckovic joj odgovara...  Smile

I tu je prikazana veeeelika mana Facebook... svako moze da otvori nalog sa tvojim imenom i da se predstavlja kao ti...
« Poslednja izmena: 25. Okt 2008, 11:19:51 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Zanimljivo nema sta Olja Beckovic kaze nekome da je citiram :
Citat
si nedojebana, frustirana, ružna, glupa ili bilo šta slično

Ali ne verujem da je Olja Beckovic slala sve ovo iz prostog razloga sto znam bar deset ljudi koji su osnovali mnogo gore grupe od ove i nikakva Olja Beckovic im nije slala nikakve poruke ....
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Apple iPhone SE 2020
... i sto je Velja Ilic upotrebio te i slicne reci da opise nju u svom .... hm... komentaru... Smiley

S druge strane, ako je to istina, zasto nisu kontaktirali admine Facebook ili podneli krivicnu prijavu... pobogu.. pa zive u Kanadi...
To je valjda pravna drzava...

Olju Beckovic bas i ne simpatisem neko vreme, ali ovo je uzasno smesno...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
evo sad cu da napravim temu "Mi smo uz Olju"  Smile da vidim koliko ce ljudi da mi se pridruzi Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Google Chrome 0.2.149.30
Jeste... ona ima 16 godina,a Olja Beckovic joj odgovara...  Smile

I tu je prikazana veeeelika mana Facebook... svako moze da otvori nalog sa tvojim imenom i da se predstavlja kao ti...

Ne najbolje bi bilo da licno proveravaju za svakog...  Smile Smile Smile

Ovo ce se uostalom lako razresiti, ali kao i u slucaju ostalih medijskih "bombi" (a sama RTV B92 nije bas retko posezala za slicnim stvarima) onim malo tupavijim ce da ostane u secanju ovih par izraza i Olja Beckovic kao neka seljancura...  Smile
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.