Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 04:11:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Preterano se znojim.  (Pročitano 3648 puta)
22. Feb 2012, 21:04:48
Ucesnik diskusija

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 85
Zastava Loznica
Browser
Chrome 17.0.963.56
mob
SonyEricsson W580i
Pozdrav svima.
Naime imam 16 godina i stvarno se preterano znojim,najcesce se to manifestuje time da meni ostaju beli krugovi po odeci bas se jasno poznaje i samim time biva mi neprijatno.
Ne bavim se nikakvim fizickim poslovima.
Cak sam se i ove zime kada su bile dosta niske temperature ja se oznojim.
Cak i kada sedim ispred racunara.
Sta mi savetujete da uradim povodom toga ?
IP sačuvana
social share
edit by chelavi1: linkovi u potpisima korisnika nisu dozvoljeni
Pogledaj profil WWW Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 16
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.56
Zdravo Marko!

Pojačano znojenje se javlja u pubertetu i trebaš ga prihvatiti kao normalnu pojavu u svojim godinama.
Neću ti mnogo prosipati filozofiju prihvatanja sebe i svojih problema i problemčića, već ću ti dati par osnovnih savjeta uz koje sebi možeš olakšati period u koji si ušao.

Unosi veće količine vode u organizam, trudi se da jedeš zdravu hranu (što više voća i povrća, manje "junk food"-a), povećaj fizičku aktivnost i više puta se tuširaj nego inače.

Voda ima mnogo uloga u organizmu. Jedna od njih je ta što čisti organizam od toksičnih materija. Ako unosiš što više vode, kroz mokraću ćeš otpustiti dosta štetnih materija koje neće izlaziti kroz kožu, te ćeš s tim umanjiti neugodan miris znoja.
Hrana koju unosiš u organizam isto utiče na miris tvog znoja. Što više obratiš pažnju na unos zdrave hrane, to će ti organizam biti zahvalniji, a tvoje tijelo će postati ljepše, privlačnije i imaće mnogo ljepši miris. "Junk food" se raspada u organizmu, mrtva materija koja truli i ona mnogo utiče na miris tijela.

Fizička aktivnost ti je potrebna da se što više preznojiš kako bi izbacio što više štetnih materija iz organizma, a s druge strane da organizam ojačaš i pojačaš imunitet.
Tuširaj se što više, da loše supstance spereš s kože. Obrati pažnju da dobro posušiš kožu poslije tuširanja, naročito oko nogu, između prstiju itd. jer se bakterije tu jako često zadržavaju.
Na ljeto izbjegavaj obuću koja "guši". Što više nosi papuče, japanke ili sl.

Ako želiš, možeš piti žalfiju kako bi smanjio prekomjerno znojenje. Možeš piti šalicu - dvije dnevno, a ako ne pomaže, slobodno povećaj i na 1 litar dnevno.

Nadam se da su ti moji savjeti bili od koristi. Ništa se ne sikiraj, sve je to normalno.
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
Nokia 
Jedan praktican savet. Smile
I ja sam skoro bila u pubertetu sa preteranim znojenjem zvan popularno - trudnoca . Nosila sam uvek sa sobom vlazne maramice sa kamilicom ili tako nekom biljkom, moze i neutralne, i kad osetim da krece ja se bbrze bolje izgubim u pravcu toaleta i obrisem se ispod pazuha Smile
Naravno ni to ne moze uvek, ali moze mnogo puta dnevno  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
posjeti ljekara...pretjerano znojenje bez fizickog napora..nije bas " zdravo"....i moguce je da  postoji neki zdravstveni problem...

covjek moze da se pretjerano znoji iz mnogo razloga... tj zbog mnogo uzroka...
a jedan od njih je pregrijanost tijela...koje se ljucenjem znoja... tj. vodom iz njega -  hladi...
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


:)

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 66
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.152
mob
Sony xperia u
Za vodu se slazem,ali zalfija ne sme da se pije...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 18.0.1025.152
mob
Samsung GT-S7580
Citat
Pojačano znojenje se javlja u pubertetu i trebaš ga prihvatiti kao normalnu pojavu u svojim godinama.
Istina. I ja se mnogo znojim.  Smile Jeste normalno al' nervira..  Smile
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 17
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.64
mob
Alcatel Ot-990
posjeti ljekara...pretjerano znojenje bez fizickog napora..nije bas " zdravo"....i moguce je da  postoji neki zdravstveni problem...

covjek moze da se pretjerano znoji iz mnogo razloga... tj zbog mnogo uzroka...
a jedan od njih je pregrijanost tijela...koje se ljucenjem znoja... tj. vodom iz njega -  hladi...

Zasto pretejanost tela ne valja? Ceo zivot mi je pregrejano telo i nista mi ne fali sem znojenja , vrlo cesto se desava da ljudi oko mene imaju 1 ili 2 stvari vise na sebi i da im je hladno dok je meni ok?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Nafurana mala 97

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 238
Zastava Berlin
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.52
mob
Nokia 
Uzmi sodu bikarbonu
Ona pomaze.
Odes prvo u WC,poprskas se ispod pazuha,stavis malo sode pa rastplas,i osam sati ni na sta se neces osetiti.
Neces ni smrdeti ni mirisati...
Ja to svaki dan koristim i pomaze.
Malo dodam i parfema.
Probaj,zaista deluje
IP sačuvana
social share
[/b]
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 04:11:46
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.