Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prete mi Arapi usred Beograda!  (Pročitano 7882 puta)
12. Feb 2006, 11:44:15
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
Prete mi Arapi usred Beograda!

Bojan Milenković sto dana ne zna u kakvim uslovima živi njegov sin Aleksa koga je supruga Iračanka otela i "želi da ga prekrsti u Mustafu"

Već stoti dan ne znam gde i u kakvim uslovima živi moje dete. Fatin izbegava da mi dozvoli da s Aleksom provodim vreme, osim nekoliko sati u prostorijama Centra za socijalni rad na Paliluli. Radnice ovog centra, Nada i Vilma, ušle su u trag mojoj supruzi i omogućili mi da vidim sina pet puta dosad - po sat vremena. Svaki susret je bio isti. Aleksa me zagrli, stegne i kaže: Tata, vodi me kući! Inače, vidi se da je dete traumirano, drhti, trese se. Više puta mi je pričao da ga majka tuče.

Pouzdano znam da ona to radi kada on progovori na srpskom, pošto insistira da komuniciraju na arapskom jeziku. To isto je radila i dok smo bili zajedno. Vikala je, histerisala i postrojavala Aleksu kad bi odgovarao na srpskom. Primetio sam, tokom tih kratkih susreta u Centru, da on zaboravlja srpski, da greši u padežima, zaboravio je ime dede i bake, zaboravio je da se prekrsti. Potvrđuje se kroz sve to ono što sam od početka tvrdio - da je dete oteto i da ona želi da mu promeni identitet. I dalje, ona ga ne zove Aleksa već Mustafa!
      

"Ubiću te kao pseto"

Odnosi u ovom braku, prema tvrdnjama pravnih zastupnika Fatin al Rubaji, postali su nepodnošljivi, i to najviše nepredvidljivim, bahatim i siledžijskim ponašanjem njenoga supruga. Naročito je sa njene strane naglašeno da sve do skoro i nije pomišljala na bilo kakvu zaštitu svojih prava pred sudom, zbog toga što nije imala državljanstvo SCG. Tu činjenicu je, tvrde advokati, njen suprug zloupotrebljavao preteći "da će da je pošalje natrag u Irak bez deteta". Oni kažu da joj je pretio nožem, maltretirajući je na sve moguće načine, ponižavajući je kako god je stigao, upućujući joj izraze kao što su "kravo muslimanska", "stoko iračka", "plakaćeš ti krv, a ne suze", "ubiću te kao pseto"!
      
   
   

Bojana Milenkovića, Smederevca nastanjenog u Beogradu, supruga Iračanka Fatin al-Rubaji napustila je pre više od tri meseca, tako što je, kao što je Glas već pisao, jednog jutra nestala sa njihovom trogodišnjim sinom Aleksom. Iako je mislio da je pobegla u neku arapsku zemlju, ispostavilo se da je ona ostala u Beogradu, ali na za Bojana nepoznatoj adresi.

Bojan sumnja da, pošto kao strankinja ona bez njegovog odobrenja ne može izvesti dete van zemlje, čeka da se završi brakorazvodna parnica, kako bi s detetom otišla zauvek i prevela ga u islam. S druge strane, Glas je preneo izjavu gospođe Rubaji, koja tvrdi da je ona u tom braku bila žrtva svog supruga, koji je neprestano ponižavao i napadao, što više nije mogla da trpi. Fatin je protiv Bojana podnela tužbe zbog nasilja u porodici i za razvod braka, a on protiv nje tri - za poništaj braka, jer je ubeđen da ga je iskoristila da bi dobila državljanstvo, za starateljstvo nad detetom i za viđenje deteta.

Susreti sa sinom u Centru su, kako kaže, za njega - potresni. Uvek su prisutni psiholog i pedagog, a Bojan je Aleksi nosio božićne i novogodišnje pakete, jelku, igračke. Fatin je, posle dogovora advokata, došla i pokupila svoje stvari iz stana u kome su zajedno živeli. A Bojan je, tvrdi, u međuvremenu - dobio pretnje smrću!

- Čist islamski fundamentalizam. Sve sam prijavio policiji i o tome postoji zapisnik. Pretnja mi je upućena telefonom, na engleskom. Bila je loša veza pa sumnjam da je poziv bio iz inostranstva. Živeo sam godinu dana sa suprugom u Bagdadu i odmah sam provalio da je to engleski sa arapskim naglaskom. Muški glas mi je rekao: "Srbija će biti islamska republika, tvoj sin će se zvati Mustafa, i to moraš da potpišeš. Ako tako nešto odbiješ da uradiš, sudiće ti islamska ruka. Ubićemo te". Posle toga sam zamenio bravu na vratima za svaki slučaj. Dobio sam pismo i iz Narodne kancelarije predsednika Srbije, gde mi je sugerisano da preko suda legalno dođem do deteta i svojih prava.

Supruga jedno vreme nije htela da mi se javlja na mobilni telefon, ali na gomilu intervencija iz Centra za socijalni rad, ipak je morala. Moja priča preko telefona sa Aleksom traje dvadesetak sekundi i onda mu ona na arapskom kaže: Prekini! Imao sam kontakt sa njenim bratom Omarom koji živi u Iraku i povremeno dolazi u Beograd. On je bio začuđen, ali posle toga nismo kontaktirali - priča Bojan. Stupio je u međuvremenu u kontakt sa ljudima sličnih sudbina. Profesor Gardašević pričao mu je da je on slično prošao - supruga Grkinja otela mu je dvoje dece. Damir Dokić je, kaže sagovornik Glasa, plakao kad je čuo za njegovu priču.

- Svi se čude, a čudim se i ja. Čuo sam i razne druge priče o Fatin, koje za vreme našeg braka nisam znao. Kad sam pitao ljude zašto mi to ranije nisu rekli, kazali su: Pa bilo je glupo, izgledalo je kao da se mnogo volite - tvrdi Bojan Milenković.


Izvor: Glas Javnosti \ D. Petrović
   
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
to meshanje rasa uvek dovodi do raznih problema.
inache ovde po beogradu i srbiji ima isuvishe arapa
i drugih muslimana a niko po obichaju ne vodi o tome
rachuna , sve dok se ne daj boze ne desi neko zlo ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 104
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Za djete ih sve potamani ako treba ma valjda će Srpski sud biti na Bojanovoj strani.Đe oženi bulu jado?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Samsung S7
Citat
srbiji ima isuvishe arapa
i drugih muslimana a niko po obichaju ne vodi o tome
rachuna , sve dok se ne daj boze ne desi neko zlo ..

Sta ti mislis na ljude koji su radili po Iraku,
libiji,Egiptu,Alziru....neko vodio racuna kad su donosili mesecne plate po 6000 i 7000$ ....e tad su nam odgovarali???Ja jako puno provodim vremena(zbog posla) na bliskom istoku ,i nisam cuo nijednog arapina da je tako rekao za nas Srbe.Stvarno posle se pitamo sta nas svi mrze ,a mi tako dobri ..cccc.
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


se ipsum vincere pulcherima res est

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 3624
Zastava Periferija razuma
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
ni ja nisam primetio da nas arapi nešto posebno mrze. Naprotiv, rekao bih da nas doživljaju kao sebi bliske. Dobro, ovo možda i nema previše veze sa pričom o ovom nesrećnom detetu   pa da ne dužimo.
IP sačuvana
social share
Na silu ne biva...al, ne se znaje - Заре игра.
Ћклај  конза
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Tesko tom detetu sa takvim roditeljima.

Ne ulazim u to ko je kriv jer nemam dovoljno podataka; posto oboje pricaju sve najgore o onom drugom, mogu samo da nagadjam, ali detetu ce biti vrlo tesko da odraste u normalnu osobu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
bolje da smo ostali bez tih arapskih para
a da nikad nismo upoznali ni islam ni mudzahedine.
to koliko nas arapi vole bi svima trebalo da bude jasno
posle onih odsechenih glava po bosni .
uostalom imali ste prilike da vidite kako se
ponashaju "miroljubivi" muslimani na onom
protestu u novom pazaru.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Hoce li ovo nekada proci?

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3760
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
BlackBerry 
bolje da smo ostali bez tih arapskih para
a da nikad nismo upoznali ni islam ni mudzahedine.
to koliko nas arapi vole bi svima trebalo da bude jasno
posle onih odsechenih glava po bosni .
uostalom imali ste prilike da vidite kako se
ponashaju "miroljubivi" muslimani na onom
protestu u novom pazaru.
Svaki dan me sve vise odusevljavas.... Bravo... Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ко рескира профитира... Србија Србима, Европа Европљанима...
Heart Breaker...

U kafileriji se neprekidno ubijaju psi i to ne agresivni,
već SVI.
Štenci stari mesec, dva, veliki, mali, mešanci i rasni, bez izuzetka, posle sedam dana biće ubijeni injekcijom otrova!
U proseku između 50 do 200 pasa ubiju nedeljno!
Više od 7 000 pasa ubiju godišnje u kafileriji u Beogradu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 83
OS
Windows XP
Browser
Mozilla
bolje da smo ostali bez tih arapskih para
a da nikad nismo upoznali ni islam ni mudzahedine.
to koliko nas arapi vole bi svima trebalo da bude jasno
posle onih odsechenih glava po bosni .
uostalom imali ste prilike da vidite kako se
ponashaju "miroljubivi" muslimani na onom
protestu u novom pazaru.

Pozdrav Svima!!!!
Prvo da naglasim da sam Musliman i da nisam nikakav nacionalista ali sam morao na ovo da kazem nesto i da poslije ovog necu nastavljat nikakvu raspravu.

1.Sto se tice poznavanja Islama kao vjere i kulture ti nisi upoznat ni 1% pa te molim da o islamu                 
  ne pricas ama bas nista.
2.U vezi Mudzahedina i djelovanja koje su oni imali ne zelim ni ja da komentarisem a ako hoces da
  znas i ovo da ste sami vi sa vasim postupcima i sa vasim ponasenjem napravili da ih upoznate
3.U vezi odjecenih glava i zaklanih zena , DJECE i staraca treba da te sramota da pricas i da                  prebacuje na druge ono sto ste prvi vi radili pa poslije i drugi (ne opravdavam ni jednu ni drugu stranu za takve zlocine pa makar bili i moji najblizi) i u vezi protesta u Novom Pazaru a neznam jer nisam gledao pa o tome necu da komentarisem nista.

A kao sto je neko vec napisao u vezi ove teme "Tesko tom detetu sa takvim roditeljima" je potpuno upravu i tacno je da niko  nezna sta je prava istina izmedju njih i nemozemo ovdje mi osudjivat ni jedno ni drugo a po najmanje nesmijemo osudjivat ni jednu ni drugu vjeru ili naciju ili kako vec ko hoce ,

Nezelim da me neko pogresno svati zbog ovog sto sam napisao jer nisam htio sa ovim nikog da povrijedim.

Pozdrav!!!!!!!!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Sto se covek ne ozeni Srpkinjom, onda bi mogao da tuce zenu i decu do mile volje (u pauzama izmedju dva alkoholisanja)
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.