Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Press: Od Horgoša do juga niko nikog ne razume  (Pročitano 5415 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.44
mob
Apple iPhone SE 2020
Oni koji govore po "beeeooogradski", uglavnom i nisu iz Beeeograda... vec iz Belu Palanku ili sl.

Uvek se rado setim situacije sa prve godine faksa kada me je devojka iz centralne Srbije pitala odakle sam, ja odgovorila odakle sam i ona mi odgovorila nesto u smislu da lazem, jer ne govorim po "beeeeogradski"...
Samo sam je pogledala.
6 meseci kasnije, pocela je da govori "beeeeogradski" i da se tripuje da je Beooogradjanka kao da su joj baba i deda rodjeni nasred Terazija...

Inace, ja nisam rodom iz Beograda, zivim ovde vec 20 godina i govorim koliko-toliko jezikom koji se koristio u mojoj osnovnoj i srednjoj skoli.. u koju sam isla sa "rodjenim" Beogradjanima od kojih je 5% imalo taj spreh-feler i to uglavnom zato sto su im roditelji bili pokondirene tikve kao devojka sa pocetka price. Smiley

Sto se tice razlika, normalno je da postoje lokalizmi... kao i da su ovim podrucjem projahale razne vojske i vlasti, tako da niju uopste neobicno da neko ko govori srpskim sa jakim elementima nemackog i madjarskog tesko razume nekoga ko govori srpski sa jakim elementima bugarskog, turskog ili siptarskog.
Dodajmo na to da ljudi vole da koriste sleng i da zavrcu jezikom... kako bi naglasili svoju (regionalnu) razlicitost...

Ali verovatno su i za to krivi Beograd i Beogradjani... pokondireni ili originalni...
« Poslednja izmena: 29. Jan 2012, 17:37:08 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Pa zbog ovakvih stvari postoji književni jezik, naš je problem što tokom školovanja malo ko drži  do njega  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Meni još kao klincu nije bilo jasno kako učimo iz istih knjiga i u Požarevcu, i u Leskovcu, a toliko razlika.

Munka, možda je tvoj tatko zaboravija kako se priča dole?

Meni je keva iz Leskovca, ujak i baba su mi dole.

Postoje neke reče, koje nećeš naći nigde severno od Niša. Ali nije baš da ne možeš da ih razumeš.
Šta su:

Poganjci

Sukaljka

Vutarka

Ćutek

Dziva ili Dzivan (sa Z ne sa Ž,)

Dok su npr ženini iz Pirota, i tamo tek kad odem, muke ....

U vojsci sam imao 2 piroćanca, kad počnu, ko Bugare da slušaš Smiley Smiley Smiley



« Poslednja izmena: 29. Jan 2012, 17:58:57 od MagicMaster »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
ne razumem nista.. i ne zelim da razumem  Smile

ako ne umeju da mi pricaju sprski jezik, nek mi ne pricaju uopste, sporazumevacemo se rukama  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
Oni koji govore po "beeeooogradski", uglavnom i nisu iz Beeeograda... vec iz Belu Palanku ili sl.

Znam, to i kazem. Oni koji su bas iz BG-a samo pokupe to isto da bi i oni bili "urbani i razliciti" ali takvih je mali broj. Ovi ostali uglavnom pricaju normalno.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Samsung 111111
Citat
kakav bre Dorcolac.. ni jedna osoba koja poseduje ispravno culo sluha ono ne moze da razume.. da ne kazem koliko ni jedna osoba koja poseduje smisao za estetiku govora uopste ne bi trebalo na ovaj nacin da govori.. to nije dijalekt, to je cisto proseravanje i izmisljanje novih reci da bi se sto vise razlikovale od standardnog srpskog vokabulara... mi smo posebni.. niko nas ne razume...

Znaci ja sam ladno mislio da ti imas nesto u glavi  Smile

TO sto ti pricas tako u Beogradu to uopste ne mora da znaci da je to srpski jezik Smiley\
Tako prica brat bratu pola Srbije Smiley
E sad to sto se tebi te reci ne svidjaju to je tvoj problem..kapiram vise u glavi nego na javi Smiley
Jos zamisli e  Smile Smile estetika govora  Smile Smile Smile

Ej pametna + to nisu nikakve nove reci..to su turcisizmi..mada kapiram da i ne znas sta je to.
Elem taj deo Srbije..Pogotovo pirot..ima i bugarske reci u svom govoru.
Cak sta vise .. nadimak nislijama je i 'Bugari' ...Ali kapiram da ni to nisi cula.

Citat
Moj otac je rodom iz paprikarskog kruga pakla


A ja lepo kazem...ovde na forumu ima 2 cista Beogradjana..Ostalo su kvazi Smiley

Citat
pricao je sve te njihove izvorne reci

To nisu izvorne reci..

Citat
ovi su gori od ustasa.. samo da sto manje lici na srpski.

To reko covek..koji je uspeo da zaboravi reci ?!
Sto zamenio svoj govor drugim ??
On je veci ustasa onda.

Citat
ako ne umeju da mi pricaju sprski jezik, nek mi ne pricaju uopste, sporazumevacemo se rukama

Sta bre ti zamisljas da si da odredjujes koji je jezik srpski a koji nije ?


IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Nokia 6220
@Munka
Taj "neknjizevni" govor je mnogo bogatiji od knjizevnog. Ja nekad upotrebim rec koju ti ne bi razumela, ne zato sto volim da nerviram ljude, nego zato sto u knjizevnom jeziku ne postoji odgovarajuca zamena. Kao sto pojedine knjizevne reci gube smisao kada se prevedu na neki drugi jezik, tako i pojedine neknjizevne reci ne mogu da se prevedu na knjizevni a da smisao ostane isti.
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
meni nije, a sta je tebi, znas kako me to interesuje ...  Smile

a sto se tice mog calca, nije ih zaboravio, nego ih nikad u zivotu nije cuo ..

a i zasto bi neko ko zivi 50 godina u nekom drugom gradu, pricao svojim izvornim naglaskom i koristio svoj stari vokabular, koji od 100 ljudi moze da razume njih 5  Smile

asimilacija.. osobina normalnih osoba.. i Darvin je imao teorijju o tome  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Samsung 111111
ti si praktican dokaz te teorije
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
slazem se, samo nemoj da se nerviras da ti se ne smanji fond izmisljenih reci  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.